Syn sa začal opäť pocikávať. Vrátime sa ku plienkam?

gadu
27. feb 2009

Pekny den prajem,
mam takyto problem a chcem poprosit o radu. Moj syn sa v novembri 2008, kedy mal 23 mesiacov bezproblemovo, v priebehu 10 dni odnaucil od plienok. Krasne sa pytal cikat aj kakat, dokonca aj v noci. Do 3 tyzdnov sme zostali uplne bez plienok, den-noc-vychadzky, dokonca aj na dlhsie cesty, mesacne tak 2-3 razy cestujeme k svokre. Pred asi tyzdnom sa zacal cez den pocikavat. Nic nepovie, iba skrizi nohy a uz je cely mokry. Sranda ale je, ze v noci sa cikat vypyta, aj na cestach sa krasne vypyta. Ale ked sme doma, alebo je proste vo vnutri (u nasich, u svokry, sestry... atd.) tak sa pocika, niekedy aj pokaka. Neviem, co s tym. Mam mu dat opat plienky, alebo ho hresit, neviem... Pretoze sa v podstate aj pyta, aj nepyta. Poradte prosim. Dakujem

fifinna
27. feb 2009

ja by som ho asi nehresila, pride mi to ako keby to mal psychyckeho pôvodu. Aj ked si uvedomuje co robi, myslim si , ze hresenie, by to este zhorsilo. Nezmenilo sa u vas nieco, alebo sa mu nieco nestalo ? Skuste spätne porozmyslat, co ho priviedlo k tomu, ze to robi. Alebo vas len skusa. Mozno by som skusila plienky, ale latkove. Tazko sa radi, ked som to nezazila.

bubba
27. feb 2009

gadu tak presne toto sme absolvovali aj my...ja som pol roka na nu kadeco skusala nefungovalo nic.potom som jej dala naspat plienky a do mesiaca bola zasa odnaucena...

gadu
autor
27. feb 2009

Tiez si myslim, ze hresenim nic nevyriesim, aj ked priznam sa, musela som si hryzt do jazyka. Asi sa, ako bubba pisala, vratime ku plienkam a nebudem nic silit. Ale tiez ma napadlo, ci sa nieco neudialo, co by ho viedlo k takemuto konaniu. Ja si na nic nespominam, ale bol na varovke aj u svokry a aj s nasimi, a ci sa tam nieco neudialo, co by mohlo toto spravanie vyvolat, tak to neviem.... skusim sa opytat.

sakura77
27. feb 2009

tak neviem,ale ja by som uz plienku spat nedavala,podla mna to by bol krok spat.urcite ho to za par dni prejde,jasne ze hresit sa neoplati,len to nejako vydrzat-a davat ho cikat podla svojho uvazenia,necakat ze sa vypyta

ale to je len moj nazor,neviem

fifinna
27. feb 2009

niekedy deti robia krok spät aj v inych veciach a viac ich to potom posilni, takze to nemusi byt na skodu.

martinaema
27. feb 2009

súhlasím so sakurou. Tiež sme s tým bojovali - malá sa ako 18mes. začala pýtať na nočník a tak max. 1x do týždňa sa jej stalo, že jej cvrklo. Potom zrazu sa začala pocikávať - nie úplne, ale vždy mala mokré nohavičky, iba v noci bola suchá. Myslela som, že prechladla, ale to by sa určite pocikala aj v noci. Skúšala som nevšímať si to, aj som ju v tom mokrom nechala, aj som ju chcela podplácať - nič nepomohlo. Už som chcela nasadiť plienky, ale mama ma prehovorila, nech ešte vydržím a asi po týždni sa to spravilo. Celý problém trval cca 3 týždne a odvtedy je pokoj. Iba ked je niečím veľmi zaujatá (spravidla je to bláznenie sa so sesternicami, bratrancami a s tatom), tak jej cvrkne.

gabika53
27. feb 2009

no tak to aj my máme problém ten istý...malý má 2,5roka teraz, sám chodil na nočník v pohodke a zrazu sa mi pocikáva a nechce ani cikať do nočníka ani kakať...malá bude mať rok a on ako keby chcel nosiť plienky s ňou..no tak pekne sa odnaučil a už sme tam kde na začiatku ☹ aj dnes, manžel ho mal asi 10min vonku a prišli docikaní...už to trvá asi mesiac a neviem, či mám čakať ešte či čo

other_side
27. feb 2009

hlavne mu nezacni nanovo davat plienky, to by bola velka chyba. moj syn robil presne toto iste, zacalo to len takym cvrknutim do slipkov a neskor sa docural cely. a tiez len cez den, v noci to bolo dobre...ale netrvalo to dlho.. asi mesiac.. potom sa zase vratil k normalu. ale keby si mu zacala davat nanovo plienky dala by si mu tym najavo ze ich este kludne moze nosit a cim je starsi tym tazsie ho to budes odnaucat. nedavaj mu ich uz, neboj, vydrzte nejaky cas, verim tomu ze len trosku trucuje 😉 nechaj ho pochodit v takych mokrych slipkoch, zacne mu to vadit a sam sa zase vrati k wecku ))

gabika53
27. feb 2009

ďakujem peknúčko za radu, asi naozaj nie som sama 🙂 už som sa bála, prečo sa začal nanovo docikávať...tak ďakujem za povzbudenie, snáď ho to čoskoro prejde 🙂

gadu
autor
27. feb 2009

aj ja dakujem velmi pekne za rady. tak to teda skusime bez tych plienok. Skusim odsledovat, kedy potrebuje ist a davat ho bez ohladu na to, ci sa pyta alebo nie. snad sa to dostane opat do normalu. 🙂

other_side
27. feb 2009

gadu, to bude najlepsie, aj ja som to tak robila, davala som ho na zachod zhruba raz za dve hodinky mozno skor, a este vzdy tesne predtym ako sme vychadzali z domu niekam von, bez ohladu na to, ci bol pred hodinou alebo 10 minutami, a takto pekne sa vratil k tomu, comu sa predtym naucil, cize uz sa radsej isiel vycikat sam vtedy,ked sa mu dalo na zachod 😉

kili
27. feb 2009

gadu, a ako je starý? nemôže to byť nejaký vývojový skok? teda že sa jeho mozog sústredí na niečo iné (čo v noci ani na cestách nie je)

gadu
autor
2. mar 2009

Maly ma teraz 2 roky aj 2 mesiace, tak neviem, mozne to je . Ale zatial uspesne, ako som uz pisala sa snazim ho davat na zachod bez toho ci sa pyta alebo nie, tak uvidime ci to prinesie dajaky vysledok. Ale pevne verim, ze ano.

zuzkafuny
2. mar 2009

Tiež mám podabný názor...
Už žiadne plienky 😉 🙂

ivejn
19. nov 2014

@gadu dobry den prajem, Prosim vas,viem,ze to bolo uz davnejsie,ale ako to dopadlo potom s tym pocikavanim? Mam ten isty problem,som nanervy a neviem co s tym......ako pristupovat k malej. Ci dat pozadku, alebo dohovorit, 2 mesiace sa krasne uvedomelo pytala cez den aj v noci. Zrazu sa aj 5 x pocika a aj pokaka do gatiek.Je to pre nas obe velmi demotivujuce. Skusala som aj po zlom aj po dobrom. Nic. Ani nepovie ze sa pocikala. Poradte prosim 🙂

natalushka
6. feb 2016

Ahojte..viem,ze uz je to stara diskusia..snad sa niekto ozve..moj maly je od 17mes bez plienok,do 2tyzdnov aj v noci..uz je to mesiac co sme uplne bez..jasne,obcas nehoda..ma narok..ale tento tyzden non stop pocikany..ani ne pocikany,vzdy cvrknute,dobehne a utekame na zachod,docika sa..ale tieto fliacky ma zacinaju vytacat..v noci ani cez den ked spi sa nepocika..ale ked beha,hra sa s niekym..zabudne sa,si poviem..ale zabuda cim dalej tym castejsie..je pravda,ze bol do stredy v horuckach koli zubom..ale aj tak..neviem..zasa citam,ze asi kazde dieta to takto ma..tak neviem..ci radu,ci povzbudenie hladam🙂

sam2
6. feb 2016

@natalushka moj ma 2 a pol roku a plienky nemame cca od rocku a tiez sa mu to stane. Proste hra sa a zabudne 🙂 neriesim to.... je to uplne normalne 😉

kukakaj
6. feb 2016

@natalushka ahoj, moja dcera je od 16mes bez plienok, na noc jej ale este davam. A tiez ma dni a dni. Niekedy sa nepocika 5-6dni a su dni kedy ju iba prezliekam. Mne to pride ze je menej sustredena a zabudne a ked si cvrkne uz je neskoro. Ja z toho vedu zatial nerobim, je malinka a je uzasne ze sa nam podarilo odplienkovat tak skoro. Decka podrastu a budu viac vnimat a rozmyslat a odbudnu aj taketo nehody. A aj svaly panvoveho dna sa posilnia, aby to udrzali, ked hlavka zabudne 🙂 bud rada ze je taky sikovny a ze zvladne to co niektore deti nezvladaju v 3 rokoch, je super ze ste bez plienky uz aj v noci 🙂

lauricka
6. feb 2016

@gadu hresit? To hadam nie, asi ma nejaky problem. Skuste si zistit, ci sa niekde nieco nestalo o com neviete alebo si spomenut a ja osobne by som konzultovata u pediatra...

sam2
6. feb 2016

@lauricka pozrite si datum diskusie 🙂

natalushka
6. feb 2016

Ja viem,ze je super,ze tak skoro..ono to,ale neni,ze by nestihol..on aj sa ho pytam kazdu chvilu,ze ci sa mu nechce..stale hovori,ne,ne..ua preslapuje,drzi sa za pipika..a proste povie ne..az spravi kolecko,krici,ze aa..ja sa len bojim,aby sme sa nevratili k plienkam alebo co..aj dnes bol na dvore..nikdy sa mu vonku nestalo,ze sa pocika..a dnes na drzo sa docural..jako,je pravda,ze sa ho asi celu dobu co zacal takto pocvrkavat snazim nalievat vodou..pretoze nase pitie je cista katastrofa..ked vypil za den 200ml vody,tak to som mozno aj prehnala..no,ale teraz sa donho snazim naliat aspon 700/800ml vody,bo mam z toho nervy,ze nepije skoro nic..jako este to,ze proste sa mu chce castejsie a nutkavejsie,tak mu to dava viac zabrat to ustriehnut?ja fakt neviem..chory na mocove cesty nebude,obliekam ho,mame podlahovku a aj tak beha v papuciach..ja som fakt mimo..som sa tesila,ze jaky je sikovny a,ze ma to nestalo ziadnu namahu..mala som z odplienkovania hruzu,ale chcela som to nechat az na leto,to bude mat dva roky,reku bude to jednoduchsie..a ono to prislo krasne samo..ale teraz proste neviem co sa stalo..nechcem nieco pokazit,ale ma to zacina vytacat..ze neviem,co sa deje..

kukakaj
6. feb 2016

Neboj sa a nerob si zbytocne nervy. Moja robi preeesne to iste, opytam sa jej ci nechce cikat a ona povie ne a za chvilku mlacka. Slak ma ide trafit ale snazim sa to rozdychat a vysvetlujem dokolecka ako blazon. Ona sa neznasa prezliekat, tak ju takto motivujem, ze sa nebude musiet, ak sa popyta. A aj co sa tyka pitia, ked pije tak cca 3-4dcl denne, pekne sa popyta, ale ked vypije viac ako normalne, vtedy sa pocika. Mozno im ozaj to panvove dno nedrzi este tak ako ma, ked je mechur plny. Hadam to len treba vydrzat a radsej dokola prezliekat ako sa vratit ku plienkam.

natalushka
6. feb 2016

@kukakaj asi mas pravdu..ale zasa si hovorim,ze ked uz raz citi,jak to je to nutkanie na zachod,tak proste to vie za kazdej situacie..no neviem..len proste nechcem,aby sme museli zasa zacat s plienkami..bo vonku teraz s mokrym zadkom..asi by mii neboolo vsetko jedno🙂asi to fakt necham chvilu tak..aj to pitie skusim nejako lepsie rozvrhnut,alebo co..ale fakt ma niekedy slak trafuje uz🙂dnes uz som sa nastvala a dala mu plienku..no nelubilo sa mu🙂chodil jak kacicka nasiroko🙂tak asi fakt len pockat..je fajn,ze tymito zhorseniami neprechadzame samy🙂

kukakaj
6. feb 2016

@natalushka mna napadlo ci s tym nema spolocne aj vzdor, aspon u nas obdobie vecneho "ne" na vsetko...ktovie co sa v tych malych hlavkach robi 🙂 mna vcera (po tretom prezliekani) napadlo dat jej bambusovu plienku (my sme s nimi fungovali od narodenia a su mohutne a nepohodlne ked uz si zvykla na nohavicky, a na spanie jej teraz davam Pampers Pants), ci ju to nedonuti pytat sa. Ale to som uz aj ja mala dost, lebo pri prezliekani strasne vystrajala, teraz ked uz som kludna mi to nepride az taky dobry napad 🙂 neviem ci by to malo zmysel....asi nam neostava nic ine len prezliekat a prat a nejako to vydrzat 😉

lauricka
6. feb 2016

@natalushka trpezlivost, sama pisete, ze ma na to narok a naozaj ma, je maly este. Mozno teraz si riesi nieco ine, zaujima ho nieco ine, rozvija nieco ine...uz to, co zvladol, je uzasne. Ak mate pocit, ze ma zdravotne problemy, nejake prchladnutie, tak asi sa spytat pediatra.

natalushka
6. feb 2016

@lauricka asi mate pravdu..sak oni stale riesia v tych svojich hlavkach nieco ine,ako by sme mu chceli🙂zdravotne by tam problem nemal kde byt..jedine fakt to,ze ho viac nalievam, ako bol zvyknuty..ked sa oducal,este som ho tolko nenalievala..a mozno proste len este nema vychytane to,ze zrazu sa mu chce castejsie,nutkavejsie,ide to rychlejsie..asi fakt to chce este cas..a moje pevne nervy🙂vravim,ja sa len bojim,aby to nebolo nieco,co nas posunie o krok spat..tak len dufat,ze to coskoro prejde..lebo to vecne pranie nema konca..

stama1988
26. aug 2017

@natalushka Uvedomujem si, ze je to rok stare, ale ako sa vyvinula vasa situacia? Prechadzame tymto tiez a som uz bezradna. Dakujem

natalushka
26. aug 2017

@stama1988 ahoj..no bez problemov😊cchelo to len chladnu hlavu😂ked som to prestala riesit,samo to odoznelo..dnes mame 3roky a, uz si ani nepamatam,kedy si naposledy cvrkol..mozno este ked som to sem pisala😊takze jedine cas treba