Synček príliš rýchlo priberá. Čo s tým?

lienka.
16. mar 2007

narodil sa s vahou 3910g ked sme ochadzali s porodnice mal 3880.Minuly tyzden na poradni mal 6210g a dnes som ho vazila na obycajnej vahe a vychadza mi to 6600g.Papa kazde 3 hodiny a iba z jedneho prsnika.Ked odsajem mliecko mam 150ml.Jeden cely vypije,z druheho mlieko zamrazujem.Lekarka mi nic na to nepovedala,len sa smeju,ze je to dost.Ale co robit???Vraj to vybeha??Ale tie lica,keby ste videli kazdy hned jej aky baculko...Uz mam tych reci dost.Poradite?
Meria uz 63cm a dnes ma 2 mesiace.Dakujem

lante
14. apr 2009

Fodorka, dojčíš alebo je Marko na umelom mliečku?

geegee
14. apr 2009

moj nazor je, ze ak je kojeny, tak je to v pohode. Moje deti mali vzdy viac kil ako priemerne deti v ich veku, ale moli na MM, tak sa nikto nad tym nepozastavoval.

fodorka33
14. apr 2009

ciste iba dojcim.

lante
14. apr 2009

Fodorka, pokiaľ iba dojčíš, tak to nerieš 😉 Niektoré detičky priberajú rýchlejšie iné pomalšie. Pokiaľ by bol na UM tak by si to mohla riešiť. Ale ak iba dojčíš..........riešiť to nemusíš.

bershka
14. apr 2009

ahojte. moja krasavicka pribera aj za 3 tyzne kilo... je to zrut jak delo. 😀
lante, ja odpadnem, ty to uz mas za par..

lante
14. apr 2009

Tak som si pozerala ako bol natom Vili. Pri narodení mal 51cm 3370g v dvoch mesiacoch 57cm a 5,3kg. Takže Marko je dlhší, čiže musí byť aj trošku ťažší ako bol Vili. Si myslím, že je to O.K. 😉

fodorka33
14. apr 2009

LANTE DAKUJEM!🙂 a inak budem drzat palce... 😉

lante
14. apr 2009

Bersh, no sa to blíži 😀 akosi si ani neuvedomujem............letí to. 😀

lante
14. apr 2009

Fodorka, aj ja ďakujem 😉 ..............a nemáš začo

mousunek
14. apr 2009

fodorka33 - to jak tvuj drobecek roste je uplne normalni muj syn se narodil s 49cm a 3320g v 6tydnech mel 5140g a 57cm a ted je mu pul roku a ma 72cm a 9200g
Takze s rustem si zadne starosti nedelej

martao
15. apr 2009

fodorka33,
Prvé 3 mesiace deti priberajú oveľa rýchlejšie, potom sa prírastky upravia. Hlavne neobmedzuj kojenie. Všetko je tak ako má byť. 🙂

lante,
rovnakú dilemu sme mali aj my. Dať meno po tatinovi alebo dedovi. Nakoniec sme dali obidve. Horšie to bolo pri ostatných deťoch. Už sme to chceli zachovať. Tak sme vymýšlali mená.

endrixa
15. apr 2009

ahojte...no aj my papame a priberame rozhodne viac ako by sme mali...mame tento tyzden devat mesiacov a uctihodnych 12kg...takmer sedem mesiacov vylucne dojceny...viac ako dva mesiace papame ...teraz dojcim len na ranajky a druhu veceru, popripade dvakrat v noci...maly je neposedny , povedala by som az hyperaktivny...lekarka vravela ze ak zacne lozit priberanie spomali, avsak u nas to neplati. cakame ze ked zacne pobehovat tak nebudeme tolko priberat...hmmm...uvidime... 🙂

fodorka33
15. apr 2009

a ozaj inak chcem sa este opytat.maly mi prespi v noci aj 8hodin,raz sa nam zobudi cez den v kocari tie dve a pol hodinky no ked sme doma tak chce papat aj kazdu hodinu...myslite ze dobieha tu noc co prespi?lebo niekdo mi povie ze daj mu vodu lenze on si da vodicku ked sme vonku a zobud sa ze mu je teplucko tak si cucne ale inak ked je doma chce papat cecik a nie vodu...ale je to normalne lebo kamosky hovoria ze ich male papju kazde dve tri hodinky....

mousunek
15. apr 2009

fodorka33 - po kolika hodinach krmis? nas malej bastil po 3hodinach
kdyz ti spi 8hodin bud rada a az se vzbudi dej mu mlicka vic. Ono je mozne ze ani nechce bastit jako spis neco zuzlat, muzes zkusit treba dudlika. Ta voda v tehle vedrech neni od veci, muze mit i zizen 😉

fodorka33
15. apr 2009

no ani by som nepovedal ze ma smad ked sme vonku tak hej ale doma nie lebo izbu mame nastrane kde vobec nesvieti a je tu skor chladno ako teplo.dudlik vyslovene odmieta.lenze on normalne papa taha niekedy 10minut a niekedy aj 20minut.ako som pisala cez den niekedy kazdu hodinu a pol ale v kocari vonku vydrzi aj tri hodinky....

mousunek
15. apr 2009

fodorka33 - i tak zkus davat pit nejen mlicko ale je to zvlastni, i kdyz u malych deti nez se vytvori rezim chvilku to trva 🙂

fodorka33
15. apr 2009

to hovori kazdy ale zname povedia ze ich male deti papaju kazde dve tri hodinky mi to takto nemame....ale nestazujem sa akoze lebo vonku mi vydrzi a to som ozaj rada....a tak co pekne priberame a zasa ked vidim ze je hladny nemozem mu stale pchat vodu!ta sa dava len ked je moc teplucko a ked mu ju dam doma tak cucne potaha a uz nechce pyta si mliecko.a musi dodat ze nespii mi na nom ale pekne papa

garfie
15. apr 2009

fodorka: já bych mu vodu nedávala, je ještě malej a má nárok být u prsu pořád 🙂 V šestinedělí se teprve tvoří režim a mimina si vlastně zvykají na pauzy mezi jídlem, vždyť v bříšku měli přísun potravy neustále. Mlicko se prizpusobuje potrebam mimina a ze zacatku tece temer voda-prave na zizen.

fodorka33
15. apr 2009

no sestonedelie uz skoncilo nejak mi to tu zle pocita maly uz ma skoro 2mesiaciky.a v tychto teplach viem ze sa doporucuje vonku pit prevarena vodicka.nemozem mu predsa po hodine vytiahnut vonku prso.on si cucne trosku a spinka dalej.no ale ja si mylsim ze on papa dost ved ked si pyta dobreze mu netecie este vracka z pusiny. 😒

garfie
15. apr 2009

aha, tak to jo....precetla jsem si to cele zpatky a vidim ze vodu davas spis vyjimecne, tak proti tomu nic nemam 🙂 Zvlast kdyz tak hezky pribira. Asi bych se poradila s dr. nebo nejakou laktacni sestrickou. V Anglii pry detem co v noci nespi davaji jen teplou vodu-aby jim zacpali brisko a pritom nezvykli na nocni krmeni-takze to asi zadna tragedie nebude 😝

mima22
16. apr 2009

ahojte.nasa dcerka pred tyzdnom vazila 6580gramov.je to podla vas moc?ked sa narodila tak mala3400.

mousunek
16. apr 2009

mima22 - ANO je to normalni v prvnich nekolika tydnech "mesicich" nabiraji a rostou nejrychleji a nejvice, vubec to neres bud rada, ze mas zdrave decko a ze roste!!! 😉

tilly
16. apr 2009

baby, ak vám dojčené detičky tak dobre priberajú, tak to vôbec neriešte, skôr sa tešte, že sú detičky zdravé 😉

môj malý mal 9,3 kg ako 6mesačný a ako ročný mal 10,5 kg... teraz je skôr z tých chudších, čo je väčšinou problém pri kúpe nohavíc 🙄 všetky sú mu strašne širokééé

sisstin
16. apr 2009

holky..to je stejně drsný..že někdo má 9,5kg ve třech měsících..to my ted budeme mít na roce a půl 😅 😅 to jsou občas neskutečný ty rozdíly 😝

mizulienka
16. apr 2009

fodorka, podla mna, ked maly tak krasne spinka v noci, nebud ho, zvlast, ked tak pekne pribera...jeeje co ja by som dala za to, keby maly v noci spinkal tak dlho 🙂
ked mal moj maly 2 mesiace, pijaval niekedy aj kazdu hodinku 🙂 takze on moze byt kludne iba smadny, troska si cucne a znova zaspinka.

mizulienka
16. apr 2009

moj maly ma 8 mesiacov a vazi cez 11 kg a meria okolo 75 cm...zo zaciatku som to velmi riesila, ze tak rychlo pribera, tlaky z okolia, ze bude obezny, ked vyrastie a ze sa nebude vediet postavit na nozicky a uniest taku vahu 🙂 ale teraz uz neriesim...je skoro cisto dojceny este stale, pretoze prikrmy mu velmi nejdu, ale stale skusame 🙂 je z neho krasny, sikovny, vrtky, pohyblivy chlapcek, takze podla mojho nazoru, ak su babatka dojcene a rychlo priberaju, nie je problem, oni to vybehaju 🙂

sisstin
16. apr 2009

mizulienka: mě zas trošku točí ty názory, že z UM jsou samí tlustoši..u nás to teda fakt neplatí 😝

skalnicka
16. apr 2009

sisstin, u nas tiez nie...skriabeme sa na 7 kil a sme celi happy...

sisstin
16. apr 2009

skalnička: Tygr přesáhl hranici 6kg asi v 7měsících 😝 😅

skalnicka
16. apr 2009

sisstin, vidis a ja som cela nesvoja z toho, ze je dlhyyy ako tyzden pred vyplatou a brusko ploche ako doska...no nic, hlavne, ze su chalani zdravi 😀