Synček príliš rýchlo priberá. Čo s tým?

lienka.
16. mar 2007

narodil sa s vahou 3910g ked sme ochadzali s porodnice mal 3880.Minuly tyzden na poradni mal 6210g a dnes som ho vazila na obycajnej vahe a vychadza mi to 6600g.Papa kazde 3 hodiny a iba z jedneho prsnika.Ked odsajem mliecko mam 150ml.Jeden cely vypije,z druheho mlieko zamrazujem.Lekarka mi nic na to nepovedala,len sa smeju,ze je to dost.Ale co robit???Vraj to vybeha??Ale tie lica,keby ste videli kazdy hned jej aky baculko...Uz mam tych reci dost.Poradite?
Meria uz 63cm a dnes ma 2 mesiace.Dakujem

simonkulos
12. mar 2013

moj maly odchadzal s porodnice s vahou 3400 g pribral 1.mesiac 1,5kg a vraveli ze je to vnorme na poradni ,v 6.tyzdnoch mal 5200 gramov, ale ked sme sli na kontrolu do porodnice v saci tam nam povedali, uplne nove informacie ze optimalne priberanie je 130-150 gramov na tyzden a ze mame obmedzit jedenie na max.6-7 krat na den, cize kojit kazde 3 apol az 4 hodiny a po kazdom jedeni a odgrgnuti na brusko polohovat na 5-10 minut, a dieta by malo v 4. mesiacoch vahu zdvojnasobit, samozrejme len kojim nedavam cajiky ani vody

lena27
12. mar 2013

holky vůbec se tím nestresujte jestli vám přibírají moc pokud jen kojíte. oba kluci měli v 6m kolem 9kg a v roce kolem 10,5. pak to už tolik nenaskakuje. tak jsme byli trošku větší. Doktorka nám vždy řekla, že nás nemusí ani vážit, že je vidět, že prospíváme.
Pavel: narození 4350
odchod z porodnice 4090
6 týdnů 5940
3m 7300
6m 9130
12m 10840
18m 12,9
3 roky 16,4 a 5 let 20,6

David: narození 3940
odchod z por 3960
6 týdnů 6040
3m 7460
6m 9500
12m 10900
18m 11880
3r 15kg
Prostě jako miminka otesánci a teď hubeňouři

suzihu
19. mar 2013

Ahoj lienka, nas syn mzl porodnu vahu 3690g po prvom mesiaci mal 5 kg, 6mesacny mal 9kg. Kojila som ho 11mesiacov, tiez boli rozne reakcie. Dnes ma 4,5roka a je stihlucky. Musis sa voci reciam obrnit. Ak je zdravy, tak z toho naozaj vyrastie 🙂

lyds
22. mar 2013

aj my sme na tom podobne - mala sa narodila s vahou 3890g a pribera dost rychlo, ako 3,5 mesacna uz ma 7820g - iba kojime...zo zaciatku to bolo na poziadanie, no nerobilo jej to dobre, stale grckala, tak som trosku predlzila intervaly na dvojhodinove...tiez mi ide na nervy, ked vsetci hovoria aka je baculka a ake ma licka - ale ja si myslim, ze babatka su baculate, nie? vsak nie kazde dieta je tabulkove... inak je strasne akcna, malo spinkava a je zvedava na vsetko, takz si myslim, ze ak babatko prospieva, tak by to nemal byt problem, vsak materske mliecko je to naj co mozu dostat 🙂

jankaa20
23. mar 2013

ahojte, keď tak čítam Vaše príspevky, tak ma to trošku ukľudnilo, my sme za 4 týždne pribrali 1,8 kg. v pondelok ideme do poradne, až som mala strach, pretože naša pani doktorka sa za hlavu chytá, keď váži malého, vraj priberá veľmi veľa.... mám mu dávať jesť min. každé 2-2,5 hod. skôr nie, aj keď bude plakať, mám mu dať čajík .... jasné, že som ju nepočúvla, ale veľmi ma vystrašila...

simonkulos
28. mar 2013

moja lekarka povedala ze dieta ma jest kedy potrebuje a hlavne materske mliecko ak sa dava len to, ziadne cajiky dietatko nepotrebuje a ze viac priberie, sama hovorila ze to vobec nevadi, ma uz 30 rocnu prax a zalezi aj od genetickej vybavy, nas chlapcek pribera vela, ale nie je to na nom vidiet vyzera dobre-nie tucne - a ma byt po kom ,,chlapisko",
nazor mojej lekarky je ze deti netreba skatulkovat do urcitych vahovych kategorii, pretoze kazde dieta je ine ma inych rodicov a inak pribera- najhorsi su ,,tabulkovi lekari" ti dokazu vystrasit, ale bat sa vobec netreba.-))) ma teraz 2 mesiace a 5860 gramov, ona sa to casom urcite upravi🙂))

zsigi
11. apr 2013

@lienka. Nic si z toho nerob, je to normalne u kojenych deti. Moji starsi synovia boli vsetci kojeni vyse roka a boli baculkovia.Teraz su v puberte, zjedia celu chladnicku a vyzeraju ako pavuci 🙂 . Teraz sa nam narodil uz stvrty syn, mal 4860g a 54 cm, na novorodeneckom ho volali "nas maly slonik" 😀 a teraz ma 10 tyzdnov a na poslednej kontrole tesne pred Velkou nocou mal 7440g. Netrufam si odhadovat, kolko ma teraz 🙂 . Je to zdrave plne kojene babatko a kojim ho podla potreby. Na zaciatku chcel z obidvoch prsnikov, teraz mu staci jeden a v pohode vydrzi aj 2 a pol hodiny. Materske mlieko je oproti umelemu lahko stravitelne, takze sa nemusis bat, ze ho prekrmis.

katmaaaj
19. apr 2013

Ahojte maminky.Chcela by som poradit.Malinky sa mi narodil s váhou 4470 teraz ma 6-ty týžden a važi 6230 dost vela....zo zdravotnych dvovodov nekojim a maly mal aj koliku tak nam doktorka predpisala Nutrilon Anti Colics a teraz už treti tyžden po papani je nespokojny popri tom je odgrgnuty a po pol hodinke velky plač cumle si prsty dudel pocuca a vypluje .....ako by bol stale hladny....na jedno papanie zie 120 ml po pol hodke plaču mu spravym 30 ml a potom dalšich 30 ml to je 180 ml a doktorka povedala že je to vela.....a popri tom mi ani nevypluva mliečko ani negrcka všetko spapa potom odgrgne a konečne zaspinka.....poradily nam zmenit mliečko tak sme prešli na Bebu ale stale to iste....ja už neviem ☹ doktorka ani neporadi stale to iste ale nieje možne že tri tyždne stale po papani plače ako by bol hladny roby to iste ked sa zobudi a je hladny tak to iste roby po papani ☹

iva_kucerova
19. apr 2013

@lienka. jéé,to bych chtěla taky zažít🙂 Nic si z toho nedělej, mám plno kamarádek,kterým děti přibírají přesně takhle. Asi mu chutná. U nás je to přesně naopak. Od narození zhruba do 5 měsíců Ivanka přibírala kolem půl až třičtvrtě kila za měsíc, pak občas nic,občas čtvrt kila a v roce a čtvrt má 8,35 kg🙂 Co bych dala za to,kdyby jí chutnalo a přibírala🙂

seke
16. máj 2013

@katmaaaj mala som podobne problemy s mojou dcerkou...tiez mi doktorka stale nahovarala ze najlepsi je nutrilon.Dva mesiace som sa trapila,cele noci nespala.Malicka mala stale nejake problemy ,bud mala koliky,alebo grckala,alebo bola hladna,stale cosi.Vyskusala som aj bebu a este horsie...to sa už ani nevykakala.Az mi jedna znama poradila mliecko BABYLOVE z Dm drogerie.Stoji len 5 eur a je perfektne.Malu zo dna na den prestalo boliet brusko,ziadne koliky,ziadne vygrckavanie,krasne sa vykaka,je dobre zasytena ,proste spokojne a kludne babetko.A je aj chutne-skusala som ho ,nie ako ta umelina-nutrilon...A popritom ma podobne zlozenie ako nutrilon..Zadaj si do googla-bybylove mliecko....Podla mna ten nutrilon je len o reklame... 😝

mahulenka87
21. máj 2013

Kamoske sa narodil malý 3,9kg a teraz má mesiac a 5,5kg 🙂 Ten iba papa a nekaka... Asi využije všetko a nezostane žiaden "odpad"