Tažké cestovanie - nekľudné dieťa. Máte skúsenosť?

matinka
25. máj 2009

Do 8 mes sme maleho v aute prepravovali vo vanicke. Od 8 do 11,5 mes vo vajicku a teraz sme uz kupili sedacku Romer do 18 kg... avsak odkedy maly cestuje vo vajicku a v sedacke, nase cestovanie je des... stale pisti, je nespokojny, potom sa spoti a je este nekludnejsi, az niekedy chyti zachvat placu. Musime robit casto prestavky a cesta je potom nekonecna. Na chvilku pomaha jedlo a obcas sa mu podari zaspinkat.
Mate s tym niekto skusenosti? Moze ist o "detsku nevolnost"? Davali ste vo veku 1 roka babu uz tabletky typu Kinedril? Vdaka za tipy.

sakura77
25. máj 2009

a nesedaval vo vajicku vpredu?zeby sa mu teraz vzadu nepacilo?ono je to hlavne o zvyku a vydrzat,ked bude vidiet ze si neporadi,zvykne si a bude pekne sediet

o nevolnosti u tak malych deti som nepocula,ale ktovie,moznoze...u nas zaberali tiez roztek do ruky,chrumky vo vrecku-sice bordel v celom aute-.ale zabavil sa s tym a samozrejme oblubene hracky

strociatka
25. máj 2009

ahoj, my tiez vela cestujeme a mala je v aute nekludna, riesime to tak, ze cestu vzdy naplanujeme na cas jej spinkania a tak sa to aspon trochu da zvladnut. Neviem ci ide o nevolnost, mam pocit, ze nasa mala sa tam nudi a tak vystraja, riesim to papanim, knizkami a oblubenymi jednoduchymi hrami.

xxmargaretka
25. máj 2009

ahojte..
ja som uz tiez rozmyslala,ze ci sa nemoze jednat o nevolnost pretoze moja Anka z duse nenavidi autosedacku..udrzat ju tam je este aj teraz umenie a s casu na cas aj povie tatinko chod pomalsie resp nechod rychlo..
no nic som jej zatial nedavala na to..

matinka
autor
25. máj 2009

sakura, vpredu nesedaval, vzdy len vzadu. Aj som si myslela, ze ked bude v smere jazdy, ze bude lepsie, ale nepomohlo ani to. Jasne, bez keksikov to nejde, spievame, saskujeme, ale to vsetko pomaha len v polovici pripadov 😠
strociatka, my ideme vzdy planovane v tom case spinkania, ale napriklad teraz v nedelu preplakal hodinu a pol a nezaspal, aj ked bol uuuuplne unaveny

margaretka, vidis, ked sa sama mala ozyva, tak fakt to bude asi nevolnost... 😕

este popatram po nete...

zuzin78
26. máj 2009

ahojte. Moja dcerka cestuje od malicka, chodime dost casto k mojim rodicom 200km / do martina/ . len pred par mesiacmi cestovanie, je pre nas stresujuce. Sofinku vobec nebavi sediet v autosedacke, ale ked bola malinka, bolo to v pohode. Chodime aj tak, ze ked ma spinkat, ale to je taky spanok, na 30minut, a potom plac, krik, a cestovat 200km nemozeme cely den. aj jeme, aj sa hrame, aj chodime skoro rano, poobede, a nepomaha nic, niekedy je to v pohode, a niekedy sme vsetci traja vystresovani. a vybrat z autosedacky ju moc nechcem, ale niekedy to musim urobit, lebo to sa neda vydrzat. a vtedy ideme velmi pomaly. al to sa stalo len par krat 😉

matinka
autor
26. máj 2009

zuzin, presne ako pises... manzel je potom pri soferovani nervozny a chce, aby som ho vybrala, ja som zase zastanca bezpecnosti, aj ked place, tak nechcem, ale nakoniec som 2x ustupila, na co nie som vobec hrda... fakt uz neviem, co s tym...

vcera som sa este docitala o homeopatikach cocculine, ale este skor asi skusim zazvor (ako cajik zatial) ... ak ani to nepomoze, tak to asi nebude ta nevolnost a mozem patrat dalej ☹

lienockaa
26. máj 2009

ahojte..

my tiez cestujeme na dlhsie trasy s malym..kym bol mensi vozili sme ho vo vanicke od PP, potom asi od 3 mesiacov vo vajicku, teraz asi od 11 mesiacov v Romer do 18kg..ale co chcem povedat..mne pripada, ze cim je starsi, tym horsie cestu znasa, pretoze musi byt priputany a on by rad behal..nemyslim, ze by to bola nevolnost, je to jednoducho tym, ze rastie a taka "nuda" ako je v autosedacke nie je pre neho..🙂chodievame velmi dlhe trasy, 400km k mojim rodicom, najblizsie ideme v auguste a teraz sa uz cesty hrozim, pretoze nevie vydrzat..snazime sa robit si prestavky, pocas prestavky ho riadne vyvetrat, nechat vybehat sa vonku, v lete sa to da super..zima bola otrasna na take nieco, tie nahle zmeny teploty-auto vyhriate, vonku kosa-nevedela som ako ho poobliekat, aby neprechladol a aby som s nim nemala vela roboty, ked ho budem brat von..😝 ked zacne mrncat, vselijako ho zabavame, ale nie vzdy to pomoze..ja si myslim, ze najlepsie je s takym dietatkom cestovat v case ked spi, t.j. v noci..my tak necestujeme, lebo manzel nerad v noci soferuje-to je jediny dovod..☹ak niekomu neprekaza v noci soferovat, v pohode sa cestuje aj s detmi, myslim si..

lienockaa
26. máj 2009

este na doplnenie-vpredu nesedaval nikdy, mame tam airbag, ktory sa neda vypnut..z autosedacky som ho nevybrala za jazdy tiez nikdy..

strociatka
26. máj 2009

ak mas podozrenie, ze by to mohla byt predsa len nevolnost z jazdy autom, asi by som skusila konzultovat s pediatrickou, co na to doporucuje. Asi by som sa bala pouzit len tak volnopredajne lieky. Skus, co ti na to povie.

zuzin78
26. máj 2009

podla mna moja dcerka sa len nudi v autosedacke, tak preto vyvadza. hadam ju to raz prejde, a cestovanie sa stane znova pre vsetkych radostou. 🙂

matinka
autor
26. máj 2009

sdtrociatka, urcite to budem konzultovat s nasou lekarkou, chystam sa zajtra 😉 ... mozno sa nudi, ale je to aj nieco viac...

broculka
27. máj 2009

ahojte. aj my casto cestujeme ku svokrovcom, co nam trva asi 3 hodiny. takisto to riesime tak, ze cestujeme vecer, okolo 7mej 8mej. celu cestu nam vsak dcerka nikdy neprespala. ked sa zobudi spusti krik a je problem ju zabavit. takisto trva dlho, kym zaspi. musim priznat, ze aj ja ju vyberam niekedy z autosedacky, lebo niekedy spusti taky plac, ze sa bojim, ze sa z toho pozvracia. nemyslim, ze ide o nevolnost, skor suhlasim s lienockou, ze deti sa v tomto veku potrebuju hybat a nebavi ich sediet priputane. mna by skor zaujimalo, kedy sa to zlepsi a dieta vydrzi sediet v aute, prip. kedy sa s nim uz da cestovat cez den. ma s tym niekto skusenosti?

zuzin78
27. máj 2009

broculka to sa pytam aj ja niekedy sama seba, kedy sa nase cestovanie zmeni. a vrati do normalu, ked bola babatko. ked pocujem ako niektore mamicky hovoria, ze deti daju do sedacky, a oni hned zaspia, a mozu cestovat aj 4 hodiny. bez prestavky. u nas 200km trva 3hodiny , a niekedy aj viac, to zalezi kolko prestavok mame. vecer sme nikdy este necestovali, tak neviem sa k tomu vyjadrit. Hadam sa to zmeni, ked bude trosku vacsia. 😉

julie6
28. máj 2009

Ahojte, my to mame tiez asi od polroka, teda uz rok,max co vydrzi je tych 1O minut potom ide na rad mrkva, potom jabko, vodicka, kniha, vselijake kabliky z navigatora a pood....do tych 30 minut dlhsie uz je to rev, takze ak niekde ideme,len poobede aby aspon 2 hod.spal, ale to zase je katastrofa cestou spat, takze nikam nechodime, minule tak krical ze sme nepoculi tetu z navigatora a zabludili....myslim ze je to z nudy,a tiez obmedzenia pohybu, asi kupime taky maly prehravac dvd,co sa montuje na sedadlo pred neho,lebo pri Krtkovi vydrzi aj doma sediet ak nieco potrebujem urobit, takze jedine to je riesenie pre nas

kajacz
28. máj 2009

Ahojte...aj my cestujeme s detmi dost často na Slovensko za starými rodičmi...máme to 520km, min.8hod.cesty... 😝
Samuel vydrží v pohode, ani ked bol menší tak nebol problém...ale Šimon, to je nezmar...nevydrží sediet ani chvilku...vyriešili sme to DVD-čkom do auta...

Aj teraz v sobotu cestujeme na Slovensko a mne je z toho zle už teraz...

k tomu zvracaniu- mojim obidvom synom je v aute zle(mimochodom zdedili to po mne...), takže my bez Kinedrilu ani nevyrážame...

inge23
29. máj 2009

Ahojte, mali sme podobny problem, nechcel sediet v autosedacke. Potom sme to vyriesili tak, ze sme dali sedacku do stredu. Maly je spokojny, pretoze vidi a je akoby medzi nami, ja uz sedavam v predu.
Nasa autosedacka nam toto umiestnenie samozrejme povoluje a je to bezpecne. Mame to v prirucke 🙂

matinka
autor
29. máj 2009

my este nepozeravame rozpravky.. teda skusali sme, ale maleho to este nezaujima, ale ak to bude aktualne, nad tym DVD pouvazujeme 😉 , diky za tip.

gabak
29. máj 2009

Ahojte, my sme tiež s malou cestovali od malička. Ale v sedačke bola vždy nespokojná, nervózna a vrieskala celú cestu. Vydrží tam sedieť tak 10 min. a potom to začne. Teraz sa najnovšie odopína a dáva si dole pásy-má 3 roky. Ďalej ako 30 km si netrúfame. Raz sme s ňou boli v zologickej v Blave a manžel povedal, že na výlety autom nech zabudneme.Zle jej zatiaľ nebýva. 😉

babulka123
1. aug 2010

ahojte, mam rocne veeeeeelmi zive dievcatko , a od narodenia velmi nerada chodi v aute, teda skor od kedy som bola tehu. vzdy ked som sadla do auta brusko zacalo lietat , natahovat sa ... a ostalo jej to do teraz. je velmi ziva, vela beha, lieta a autosedacku priam bytostne neznasa..okamzite ako ju tam posadim tak chyti nervy , place, reve, jeduje sa, no horor. nepomahaju pesnicky, riekanky, hracky, obcas na 3 sek pomoze caj alebo nejaky keksik.. neviete mi nieco poradit ako to zmenit.. uz som v koncoch, skusali sme uz aj prednu opierku dat prec, aby videla { bolo to este horsie} akonahle ked zastavime a vyberiem ju von tak usmev najvacsi takze predpokladam ze to nieje ani tym ze by jej nejako bolo zle od zaludka..
na dlhe trate sa snazime chodit cez obedny spanok ale na kratke trate je to ozaj "zabava" a sediet len doma to jednoducho nejde..
dakujem

zuza.m
1. aug 2010

babulka ja som mala to iste tiež neznašal cestovat s autom.nikde osm nemohla ist sama lebo vreštal.naštastie ked niekto bol prinom tak sa dal zabavit ale usta si nemohla zatvorit a niekedy ani to nepomahalo a vreštal .neskor som si všimla že ked osm šoferovala aišla somnou napr.kamoška tak sedel ako zarezany.ja neviem čim to bolo ale on sa pri cudzych sprava velmi slušne.možno uhanbene.no a to pomohlo.tak som si zvykla chodit tak s nejakou kamoškou a neskor som si dovolila sadnut za volant sama a bol kludny.určite je to aj vekom .no a teras sa pyta o auta aj sam.do predu.v sedačke nesedi nejako štastne ale tie jazdy do pol hodinky normalne zvlada.akurat mu zase byva zle a vracka tak že to zase riešime kinedrilom.tak že si vyskušaj sadnut do predu nech je tam sam.daj mu nejaku zabavu alebo niečo papat a rozpravaj sa snim z predu.popripadne si spievajte s radiom alebo tak.musiš jednoducho počkat kym vyrastie a uvidi zabavu aj ked bude kukat von oknom .