Treba prerezať uzdičku medzi hornými zúbkami?

susanh
27. jan 2008

Naša malá má medzi hornými zúbkami medzeru. Teraz sme si všimli, že je to preto, lebo má medzi nimi uzdičku, ktorá je spojená s hornou perou. Normálne býva tá uzdička vyššie. Chcem sa spýtať, či ju treba dať prerezať, alebo nie, máte niekto s tým skúsenosť? ďakujem!

betka1
3. dec 2008

ahojte, esteze som si tuto temu nedavno citala. Dnes mala padla na pusinku, nic hrozneho, ale zacala jej tiect krv. Nechcela mi ukazat odkial to tecie, ale potom som si vsimla, ze ma pretrhnutu hornu urdicku. Trochu plackala, ale po chvilke to preslo. Hlavne ta krv ma zaskocila, aj tricko mam krvave. Ak to mam brat pozitine, tak som rada, ze jej to nebudu musiet uz prerezavat, snad. A len dufam, ze sa nemoze ta uzdicka pretrhnut nejak velmi, ze by ju bolo treba az zasivat.

junovka
3. dec 2008

betka, ja som s tym radsej sla k zubarovi mojemu, lebo cely tyzden sa jej z toho zvykla pustat krv.Taze, radsej 100x ist zbytocne a ko neist a potom lutovat 😉

lalupa
3. dec 2008

betka, nam sa stalo to iste, horor pre mna,ale sme oki, odvtedy nic, klop klop

betka1
3. dec 2008

diky za vase nazory a skusenosti. Uvidim ako to bude vyzerat rano. Este sa na to poriadne pozriem a mozno by som aj k doktorovi isla. Ale ako poznam doktorov tu v UK, tak mi urcite povie, ze je to normalne.

mirka414
11. jan 2009

ahoj,takze aj u nas malinka nehoda pad na ustocka vsetko vyriesila...malinka prisla za mnou,ze mamiiii aha krv a urobila si z rucicky miscicku,kde mala krv,bolo jej dost,tak som sa prelakla,ze co sa stalo a potom som jej pozrela do pusinky a nasla to mesko uz oddelene,jeden den som jej necistila zubky,aby sa krvicka zasa nepustila,ale uz je to okej a aj lopatky ma trosku oddelene,je to milucke,kde sa smeje je ako mali bobrik.

dadulik
11. jan 2009

mne tiez pred par rokmi uzdicku zubny lekar prerezal, 3 stichy som mala 😉

luciauk
11. jan 2009

susanh, moje dcéry to mali ale zákrok sa robí v 5 rokoch a dovtedy im to zmizlo, tak zubárka povedala, že to necháme tak. kamarátkinej dcére to pretrvávalo, v 7 rokoch jej ju prestrihli a krásne jej spadla horná pera, dovtedy jej zúbky stále vytŕčali, úplne ju to zmenilo a samozrejme k lepšiemu. bolelo ju to tak 3 dni 😉

emjee
9. feb 2009

slluci • 1d • Dnes o 12:48
Dobrý den, ¨
nenašla jsem toto téma, jestli už je, tak se omlouvám.

Můj malý má od narození srostlou uzdičku horního rtu. Není to nic neobvyklého, já i můj přítel jsme se s tím taky narodili. A vlastně to ani není vidět, jen když mu otevřu pusinku. Údajně se musí na operaci, aby mu to rozřízli, kvůli dobrému růstu zubů a dobré mluvě.
NEvím od kdy se to miminkům dělá. A jestli stále platí, že musí být pod anestézií.
Pokud máte někdo zkušenost, poraďte mi. Mě to dělali až snad ve třech letech a teď jsem slyšela, že snad od roku.

kisska • 1d, snž • Dnes o 12:55
Ahoj my sme mali nieco podobne a ma to vacsina deticiek. Vacsinou to ale "vyriesi" pad na pusu, kedy sa tieto uzdicky zvyknu natrhnut same. Je to trosku krvave, ale nic vazne. Deticky, ktore "preziju" toto obdobie bez padu, bohuzial caka chirurgicky zakrok, ale tiez to nie je nic velke.

slluci • 1d • Dnes o 13:03
Já si to jako malá nepamatuju, moje DR. mi řekla že si myslí, že od roka se to dělá. Já i můj přítel jsme na operaci museli.
Ale děkuji za odpověď.
A nevadí tomu růst prvních zubů? Já jen vím, že mě to kvůli zubům dělali a příteli kvůli mluvení.

mirjanka • 3d • Dnes o 13:09
Jéé, můj první syn měl tuhle uzdičku taky velkou - v jednom roce spadl na pusu a docela mu to krvácelo...uzdičku si sám rozřízl...druhou pod jazykem mu řezali okolo čtvrtého roku...aby mohl lépe mluvit - dělali mu to na nosním- ušním- krčním oddělení - zvládl to docela dobře anestezie nebyla nutná, jen mu stříkli do pusy sprej, který zmírňuje bolest a pak ho pusa chviku bolela při jídle, ale nebylo to nic náročného

slluci • 1d • Dnes o 13:17
Tak to mě uklidnilo. Mě řekla naše pediatrička, že se musí uspat. Doufám že Dan taky takhle hezky upadne.

strociatka
9. feb 2009

jaaaaj, moja mala ma presne to iste a zda sa mi, ze jej ta uzdicka zacala horne jednotky oddelovat, takze sup sup k lekarovi?

lena27
9. feb 2009

my měli uzdičku taky až mezi zoubkama. jednou spadl a natrhl si jí. hojilo se to asi 2 dny a teď už to nemá tak blízko zoubků. měobě uzdičky nastřihávali asi v 17 letech

kacka.va
10. feb 2009

my to máme taky, ptala jsem se na to zubařky a ta říkala, ať počkáme, až ty horní zoubky úplně vyrostou a že se to někdy ztratí. Jinak to, že je mezi zuby mezera, se prý u mléčných zubů neřeší, kor, když jsou vylezlé jen třeba dva horní

strociatka
10. feb 2009

tak teraz ozaj neviem, malej vysli obe jednotky naraz aj s dvojkami pekne pri sebe a az teraz ako rastu do celej svojej velkosti ich zacina uzdicka viditelne oddelovat, mam to radsej riesit?

kuky8
11. feb 2009

ahojte, prečítala som si celú tému, pretože máme to isté. Hore máme obe jedničky aj dvojky a jedničky sú "pekne" od seba, kvôli tej uzdičke... na druhý týždeň ideme očkovať, tak sa opýtam pediatry. Ale podľa mňa ešte pri takých drobcoch treba chvíľku počkať, čas ukáže 🙂 Mimochodom, som si spomenula, že aj mne zubár asi pred pol rokom navrhol, aby mi prerezali dolnú uzdičku, lebo mi vraj začína sťahovať krčky na dolných jednotkách... no ale kto má čas, keď to nebolí? 😀

pecchia
16. feb 2010

Ahojte ja idem zajtra s dcérou na to narezanie uzdičky medzi prednými zubami. Ževraj ju má širokú alebo čo. Dám potom vedieť ako to prebiehalo.

iloha
16. feb 2010

Ahoj, mojí starší dceři uzdičku "šmikl" doktor až v patnácti, do té doby si žádná dětská zubařka ničeho nevšimla.
Terezka má ten samý problém, ale paní zubařka řekla, že u prvních zoubků se to neřeší, prý až vyrostou druhé přední.
Jinak lokálně pouze sprejíkem a chce to ledovat, nejlepší je v létě, doporučil nám tehdy dr. na to hodně studených nápojů a zmrzliny. Za tři dny bylo po bolesti a problémech, mohla jít vše.

veronica1
16. feb 2010

Ja som si vsimla prave dnes ze dcerka ma tiez tu uzdicku velmi zrastenu az zo zubkami, zajtra chcem ist lekarke, ze co nam na to povie. Nikde som sa nedocitala, ze ci to tym detom aj vadi, lebo moja dcerka si v poslednej dobe dost casto chodi jazyckoc po hornych zuboch a dasnach-tak jej to tam asi vadi.
pecchia- a kolko rokov ma tvoja dcerka?

macejka
16. feb 2010

Můj syn má také vysokou uzdičku u horních zubů,dr nám říkal,že to stačí šmiknout až třeba v deseti letech.U mléčných zubů se to neřeší,vadí to až u stálých,protože to může způsobovat mezeru mezi předníma zoubkama.Ale někteří zubaři to šmikají dříve,nutné to ale není.

dadis
17. feb 2010

Aj Matko to mal, minulu jar na motorke-odrzadle, tak "nestastne" spadol, ze bolo po uzdicke 😀 😀 😀

lenkazdenek
17. feb 2010

Ahoj nám řek zubař,že jí to střihne už ve 3 letech,že prej to pro ní bude lepší,ale nevím jestly to nenechat na pozdějš

veronica1
17. feb 2010

Tak dnes som bola u nasej dr. a ta povedala, vraj to robia detom az ked maju trvale zubky, skor nie lebo by to mohlo nieco porusit(uz presne neviem ze co hovorila, no mne sa to akosi nezda). Nej to tam velmi vadi a tak by som jej to dala najradsej spravit co najskor. No ked nemam odporucenie od detskej tak nam to asi ani nespravia.

marosko08
17. feb 2010

Ahojte,aj nas maly ma tu uzdicku,vsimla som si to az vtedy,ked som si precitala Vasu temu.myslim,ze to necham tak,kym nebude vacsi,urcite to nebudem riesit teraz.ale rada som si precitala prispevky.papa.kata

myschka
17. feb 2010

U naší Aduš jsem si toho nevšimla ale upozornila mě na to naše zubařka při dvouleté kontrole, říkala, že počkáme až jí začnou růst druhé zoubky, že do té doby je to zbytečný. Tak má mezeru mezi zoubkama ale v ničem jí to nevadí. Já jsem ráda, že na řezání nechvátala, si myslím, že větší dítě to líp zvládne než prcek a pak by ještě zbytečně měla strach ze zubaře a takhle tam chodí ráda.

pammy
15. mar 2010

Ahojte, prosim Vas, my sme mali v sobotu uraz, maly spadol na usta a roztrhol si tu hornu uzdicku. Nestihla som precitat vsetky prispevky, ale niekto pisal, ze sa to nesije, ze to je vlastne aj dobre? 😖 takze nemam sa obavat?

junovka
15. mar 2010

presne tak, tusim , ze som presne o tomto pisala 🙂 😉

pammy
15. mar 2010

Junovka vdaka !! 🙂

andika10
28. sep 2010

ahojte aj moja malá má uzdičku, mňa s tým poslali ku krčnej,ta ma odbila stým že to ma isť k stomatologovi chyrurgovi, u nas taký nie je ale každý piato chodí jeden z blavy poobede a spravý menšie zákroky. Tak som k nemu nabehla,, že ta hrazdička musí isť preč, že keď chcem spravý to hneď. Cena 89eu, skoro som odpadla, ale že keď chcem tak nech počkám kym bude mať malá 4 roky, že lepšie bude spolupracovať.Ale asi pôjdem radše do Blavy vyjde to lacnejšie a spravímesi aj malí výlet. Nevie niekto o dobrom zubárovy chyrurgovy?

nellisek
24. okt 2010

Dobrý den, prosím vás o radu, máme stejný problém u 18měsíční holčičky, také si nenechá vyčistit horní zoubky, krvácí jí dásně atd. Prosím vás co vám pověděl zubař??

kulimka
24. okt 2010

Ahoj,my byli u zubařky tento tyden a rekla nam ze zakrok se dela mezi 10-12 lety. Čištěni nam taky dela problemy tak musime opatrne. No ale nevim jak maly poroste jak to bude vypadat...

annag
24. okt 2010

v tomto odkaze - pdf súbor, od strany cca 43 sú ukážky, ako negatívne horná uzdička vplýva na vývin chrupu, pri malom dieťatku ide o ľahký sekundový zákrok

http://www.brianpalmerdds.com/bfeed_frenulums.htm

lyongirl
23. nov 2010

Ahojte, neviete o niekom v okolí BA, kto by bol ochotný prerezať uzdičku malým deťom???
Čakať na nehodu nemienim a nemienim čakať ani do 10 rokov ich veku...

Viem len o tomto a to je dosť ďaleko...

http://www.detskystomatolog.sk/