Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Trojmesačné dieťa sedí a chodí s pridržaním?

patricia_b
1. aug 2018

Ahojte mamky, tatovia. Chcem sa opýtať či vaše ratolesti už v dvoch mesiacoch sedeli a v troch začali chodiť? Jedna známa má presviedča, že to ja mám zaostalé dieťa, lebo si sadlo v 8 a prvé kroky dalo pred rokom, ale ako ročné nechodí, inak je živé striebro. Je toto možné, že niektoré matky sú schopné až tak ubližovať svojmu dierku? Že ich nepošlú v roku maturovať, lebo všetko oproti rovesníkom vedia?

dominika6
1. aug 2018

@patricia_b povedz známej že zaostalá je ona a mala by prestať brať to čo berie..nerobí jej to dobre..

gir
1. aug 2018

Áno, povedala by som jej že moje prišlo peši z pôrodnice s prečítaným Hamletom pod pazuchou 🤦

zuzkanaty
1. aug 2018

@gir 😂😂😂 @patricia_b presne toto jej povedz.. lebo je to stále menšia blbosť ako čo trepe ona 😅

bielavila
1. aug 2018

Som si cvrkla akurat😂😂😂

myjusiatko
1. aug 2018

Poslala by som znamej tento clanok.
https://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastej...

janedoe
1. aug 2018

@patricia_b kto dava dieta v dvoch mesiacoch sediet a v troch chodit nie je podla mna celkom OK. Ano....moje dieta "chodilo" aj v tych 3 mesiacoch. Ale pri vysetrovani neurologickou. Ide chodiaci automatizmus, ktory tusim vyhasina okolo 4 mesiaca, takze ano. Je to mozne... robi to kazde dieta, lebo je to reflex. A jediny, kto to ma skusat je lekar. A ty robis spravne. Ja som si co to s malym odcvicila a kazdy lekar, ci fyzioterapeut mi do nekonecna opakoval, ze nemam krpca v nicom forsirovat. Vsetko zacne robit vtedy, ked bude mat na to dostatocne sposobile telo. Uz davno nie su v mode choditka a "ucenie" sa sediet v 6 mesiacoch, ale za mojich mladych cias 😊

bucko555
1. aug 2018

To mojej známej sa maly keď došli z pôrodnice už plazil

stanka2612
1. aug 2018

Jasné že môj už v mesiaci sedel aj chodil,v dvoch už behal a bycikloval sa a teraz má dva spol roka a už zmaturoval a momentálne študuje výšku 😂😂😂😂😂😂😂 prepáč,musela som...a inak ta tvoja známa je dosť mimo...ale teraz vážne, tvoje dieťatko je úplne v poriadku,a napreduje úplne krásne,môj malý začal chodiť až v 14ich mesiacoch 😊

ludka140281
1. aug 2018

@patricia_b to tá dotyčna asi kusok prehnala,,ja mám dcerku čo sama chodila ako 8 mesačna a to dr..len oči valila a viem,že to bolo skoro,,,a teraz mám dcerku 4 mecačnu,len sa prevaluje,ešte je skoro aj na sedenie

patricia_b
autor
1. aug 2018

@myjusiatko na články nereaguje .... akože jej dieťa ona s ním bude chodiť po doktorovi, lebo hento a tamto nevie a už by mal, len kvôli tomu, že nevie vydržať ležanie dieťa

agathachristie
1. aug 2018

Tá pani je buď neuveriteľne hlúpa, alebo sadistka.

ukulela
1. aug 2018

@patricia_b ved ju nechaj, dok ju posle do pecka ... snad jej vysvetli, ze nieco je reflex, nieco chce svoj cas a ona snad nedodrbe dietatu chrbticu na cely zivot ...

pininka
1. aug 2018

Ked sme boli so synom u neurologicky na prvej navsteve, robila s nim veci ze som myslela ze ju zabijem, chodila s nim za ruky, davala ho sadnut, chytila ho za ruku a za nohu a drzala dolu hlavou. Skumala vsetky reflexy a aj svalstvo ake ma. Bolo to dost drasticke, ale ona bola doktorka a nie ze by som doma davala decko takto sediet. Aj moj muz vedel chodit uz na 7 mesiacov, ale to je skor velka vynimka ako pravidlo

canerko
1. aug 2018

Moj 10.8.bude mat osem mesiacov a chodi popri nabytku,stvornozkuje a sedi.Sam
Pedijatricka chce abi som mu to zakazala robit.Proste abi som ho mala uviazaneho.Lenze ako ho mam drzat stale v kociku ked on sam z neho vylezie?!.Kazde dieta ma svoj cas,kazde je ine a ono samo vie kedy co ma robit
Najstarsi syn do 14. mesiacov nechodil,stvornozkovat nikdy nestvornozkoval.Stredny zacal hodit ako trojrocny,lebo ma dg.

mariejenka
1. aug 2018

Hahaha...urcite! Ako vyssie pisu baby,su to reflexy,ktore časom vymiznú,normalneho cloveka nenapadne s trojmesacnym babom chodit za ruky,davat ho sadat ... Darmo no ja som si prexitala aj také že 10-mesacne sa samo najedlo s lyžičkou polievku,jogur vsetko...och bludy niektori rodičia budu tvrdit,dovody vedia len oni.

janulka2811
1. aug 2018

Ta tvoja kamaratka je dobre hlupa takto by veru somnou nekomunikovala uz by bolo po ,,kamaratsve,,.

1sonda
1. aug 2018

@bucko555 toho su schopni vsetci zdravi novorodenci - tiez reflexy, aby sa vedeli dostat k bradavke 🙂 (ale je to len take potiskanie sa nozickami, nie naozajstne plazenie)

1ivanka1
1. aug 2018

Neverim ze existuje tak hlupa zena,ktora si mysli ze 2mes dieta by malo sediet..

gondyo
1. aug 2018

aby si to neodnieslo zdravie toho dieťatka,také malé bábatko nemá dostatočne silné svalstvo aby bolo vôbec vodorovne,nie aby sedelo...snáď nebude mať celý život následky...chúďatko...

bucko555
1. aug 2018

@1sonda no len na tvrdile ze stvornozkuje normalne po kolenach

livka_
1. aug 2018

@patricia_b mas zdrave babetko ktore je uplne v poriadku. Sestra ma 2deti z ktorych jedno zacalo chodit ako 13mes a druhe na 15mes. Pediatricka reagovala ze je to v norme. Deti sa porovnavat nemaju, toboz aby dospely ich urazal ze je zaostale..zvaz kamaratku ci ti za to stoji.

lubeno00
1. aug 2018

@patricia_b dieťa v tomto veku nemá predsa až take odolné kĺby na rukách aby mu ich pri tej chôdzi mama nasťahovala!!! Viac uškodiť ako pomôže... Môže ho radšej učiť rozprávať ako chodiť 😁

dskjhfdlkdjhl
1. aug 2018

@patricia_b netreba debatovat s kazdym hlupakom, aj ked je to znama. Ale kludne jej povedz, ze Tvoje dieta uz riesi diferencialne rovnice a krivkove integraly😉

patricia_b
autor
1. aug 2018

To je synova teta z mužovej strany, ale našťastie žije v UK a neplánuje sa vrátiť, aké tie perly čo púšťa a videá s pokrčenými bábom, viem že deti sa neporovnávajú, ale zdravé dieťa isto nesedí v takom veku
@dskjhfdlkdjhl neboj už ho učím, lebo v júni mám štátnice, študujem na matfyze :D

senta_sofia
1. aug 2018

@patricia_b je rozdiel sediet a sediet a to iste s chodenim. Urcite nemala na mysli samostatny sed, ani chodzu bez opory,cize tvoje dieta zaostale nie je

dskjhfdlkdjhl
1. aug 2018

@patricia_b vidis, ako dobre som trafila😉

henikav
1. aug 2018

@patricia_b ano kazde 3 mesacne dietatko sedi aj chodi s pridrzanim, ale to je len reflex, takto to skusaju lekarky ci ma reflexy, ale tam to konci, ak sa takto zacne mamicka predvadzat a silit, je to najlepsi sposob ako dietatku znicit chrbticu a aby mala neskor postihnute krive dieta. Okrem toho si kazde dietatko ide svojim tempom, to zalezi aj od toho ako je fyzicky vyvinute a zdatne, asi by som sa zacala znepokojovat keby rocne nesedelo a 18 mesacne nezacinalo chodit, inac by som to neriesila. Rady od blbcov pustaj jednym uchom dnu a druhym von, verim tomu ze mas uplne normalne sikovne dietatko

montemotherone
1. aug 2018

@patricia_b povedz známej nech ho hodí do vody. Určite bude aj plávať

stvura
1. aug 2018

haha, no smejem sa hlasne, to je aka blbost...normalne by to bolo na udanie za tyranie dietata ak ho posadza

moniika82
1. aug 2018

🙂 https://babalac.sk/rodicia-neucte-svoje-deti-se... ...tuto o tom presne pisu 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli