Trojmesačné dieťa sedí a chodí s pridržaním?

patricia_b
1. aug 2018

Ahojte mamky, tatovia. Chcem sa opýtať či vaše ratolesti už v dvoch mesiacoch sedeli a v troch začali chodiť? Jedna známa má presviedča, že to ja mám zaostalé dieťa, lebo si sadlo v 8 a prvé kroky dalo pred rokom, ale ako ročné nechodí, inak je živé striebro. Je toto možné, že niektoré matky sú schopné až tak ubližovať svojmu dierku? Že ich nepošlú v roku maturovať, lebo všetko oproti rovesníkom vedia?

deti95060810
1. aug 2018

nie čo podobné som zažívala v poradni u lekára pred rokmi...
s jednou známou sme boli spolu na pôrodnici - potom sme chodili aj spolu na poradne k detskej lekárke....
obe sme mali prvé deti....
Rozprávala nám ako jej dieťa v 4 mesiacoch už papá fazuľový prívarok - ja som podľa nej dieťaťu ubližovala, lebo som stále len kojila, v 5 mesiacoch jej dieťa chodí - dávala ho do pavúka....moja mama jej pekne dohovárala, aby dieťa ešte nedávala do pavúka, že ešte nesedí a v tom pavúku len visí...🙄
Maminka zas svoje tvrdila že moja mama je stará škola a ona je mladá moderná maminka....😉

saslavka73
1. aug 2018

@patricia_b Pošli ju do riti.

1sonda
1. aug 2018

@bucko555 🙂 tak neviem, možno má malého Supermaníka...

bucko555
1. aug 2018

@1sonda no asi tak som pozerala na nu jak blba

keithy
1. aug 2018

Paaaaneboze, v troch mesiacoch ma chodit??? Ja som ho, kym neukoncil treti mesiac, stale zavazovala do perinky. Babatko moje ❤

tanatanatana
1. aug 2018

Zmeraj jej teplotu prosím ťa
😂😂😂😂😂😂

majkalabka
1. aug 2018

no,tak moj bol teda riadne pozadu 😅 pol roka stvornozkoval,sam sa posadil ked mal 11 mesiacov,chodit sam zacal ako 16 mesacutekame ja som to nechala na neho ake tiez som.si vypocula...... odvtedy ma vrtule v zadku nastartovane na 100% a vsade utekame ☺ co uz ked niekomu fajt chyba zdravy rozum a usudok...jednym uchom dnu a druhym von ked nabuduce bude zasa nueco riesit

maxi2
1. aug 2018

@patricia_b môj na druhý deň po narodení už chodil. Keď sme odchádzali z nemocnice išiel po svojich. A teraz má tri a ovláda len 5 jazykov 😂😂😂😂😂😂😂😂 povedz jej nech sa dá liečiť! Chudák dieťa! Od takých utekať čo najďalej

potvora1
1. aug 2018

@canerko ahoj, prepáč, ale nerozumiem, prečo to pediatrička zakazuje, veď mnoho detí to v tomto veku robí, divný prístup...môj to robil už skôr a pediatrička to vôbec neriešila, veď každé dieťa má svoje tempo....

ebi88
1. aug 2018

@deti95060810 a ako sa ma to dieta dnes, nevies? ;/ to je smutne toto..

romiada
1. aug 2018

haha som sa dobre pobavila, v 2 mesiacoch sedi - to určite 😂. Deti v tom veku nevedia ešte ani kde majú ruky a nohy, nieto ešte sedieť. Opýtaj sa svojej známej či bude známkou nezaostalosti a vyspelosti aj keď bude jej dieťa v 2triede základnej školy už sexovať 😉

romiada
1. aug 2018

niektoré mamičky vrámci súťaživosti a zatracovania výchovných metód ostatných sú fakt schopné všetkého - aj vypustiť z úst kravinu typu pani "Kačerenko"

romiada
1. aug 2018

podpichni ju, že nech ukáže video svojho superdieťaťa ako sedí a chodí v 3mes.😉

terezka1947
2. aug 2018

Hej...chodi,sedi...a naj je,ked niekto povie,ze dieta v 3nesiacoch chodi rado po vyletoch a vidi

danyelituska
2. aug 2018

Inak včera som to tu čítala a v noci sa mi snívalo že som mala 5 mesačne dvojičky a jeden z nich začal chodiť aj po schodoch chodil tak som ho nakamerovala a dala má MK ak by niekto neveril

lubik87
2. aug 2018

@canerko moja tiež sedí od polovice 5 mesiaca teraz má sedem a chodí popri nábytku a púšťa sa testuje rovnováhu...dr ju pochválila že je silná...žiadne že zákaz..to máš doktorku dosť najivnu keď si.mysli že.vies určiť čo má robiť :D práve keď to bábo.robi samo.treba ho nechať 🙂 veď telíčko vie 🙂

maarlie
2. aug 2018

Každý sa stará o svojej dieťa nejako...Keď je to kamarátka - vypustíš zo života, keď je to príbuzná - šťastie, ak žije kus ďalej. My máme neter o 3 mesiace staršiu, než je naše mimino...Má o týždeň 11 mesiacov. v živote bola na brušku len u dr na poradni, lebo ona to neznáša, od 3.mesiaca posádzaná a podkladaná vankúšmi, nemala 5 mesiacov už "choduškovala v pavúčičkovi" a za ruky, na priamom slnku bežne aj medzi 11-15 a že ako je krásne vyopaľovaná... Keby si toto nechali doma, len v duchu dieťa ľutujem. lenže v tej domácnosti velí svokra, švagrovci počúvajú ako 15roční prespanci a to už majú 3.dieťa. Tým pádom má svokra pocit, že môže všetko riadiť a skúša tieto triky aj na našeho :/ Neteri vraj nič nie je, môj chudák je obmedzovaný, zaostalý, nezdravý... Ale uvidíme o pár rokov...

blue_eyes
2. aug 2018

@patricia_b povedz svojej znamej nech sa da vysetrit 😀

mirien22
2. aug 2018

Môj ide mat 10 mesiacov a ešte si sám nesadol a ani nestojí, to už neviem, čo by povedala. Hentaku blbosť môže trepnut len totálna trúba 🙈

ajbka
2. aug 2018

Je to výmysel! Ale aj keby to hneď bola pravda, kam to dieťa dôjďe hlavne v tomto krásnom svete?

lulica
2. aug 2018

Na taku koktinu sa neda ani nic povedat🙏🤔

patricia_b
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulica
2. aug 2018

@patricia_b nemala by si ale zverejnivat fotky cudzich deti 😄 nech si sedi ved ked je cernoch urcite lem robi co vie 😂 ako vravi jeho mamka

patricia_b
autor
2. aug 2018

@lulica ok, tak ešte raz bez foto :D, len asi ja som naivná, že všade na svete sú rovnaké deti, len dospelí sú rôzní a to študujem učiteľstvo a tento detail pri biodromálnej psychológii, nám akosi zatajili :D
@ebi88 má tesne po troch mesiacoch, koncom apríla sa narodil, ale ona tvrdí, že je šikovný, že je černoch
@romiada mám len foto, ale celkovo mám v troch mesiacoch pol kila menej ako môj ročný, suseda má dva a pol mesačného a tiež len si leží v perinke na brušku, nesedí nechodí, ale to asi sú naše deti málo “čierne”, tak nabudúce doladiť farbu a ako píšu baby, tak aj z nemocky po svojich odíde 😃

lulica
2. aug 2018

@patricia_b no ved a to este si neppcula vsetky tieto mudre pani 😂

patricia_b
autor
2. aug 2018

@lulica asi si dám do životopisu škola života a ani štátnicovať ísť nemusím