Trojmesačný šikovník

barbora311
30. dec 2016

ahojte.mam krpca ktory ma 3 mesiace.a stale si chce sadkat aj doktor to skusal len co ho maly chytil za prsty hned si sadol.je pevnou stavbou tela.narodil sa a mal 4810 g 54 cm. ked mal dva dni a doktorka ho este v nemocnici kontrolovala a dala ho na brusko dvihol hlavicku a drzal 10 minut 😃 skoro sme tam vsetci odpadli. povedali mi ze ma tazke pevne kosti lebo nebol tlstucky len tazky strasne. a to mam ja a moja mama pevne kosti. teraz mame 8 kil 😃 a za mesiac mi a pol mi podrastol o 7 cm. mame 71 cm 😃 myslite si ked ani doktor nic nepovedal na to sedenie ze ho mozem tak trosku davat ? on sa az nervaci ked lezi aj z kocara vykuka aj z vajicka v aute sa stale snazi vytiahnut. dakujem za odpovede

cecilia68
30. dec 2016

@barbora311 Nie "my máme" , ale on má 😅 Ten plurál je nejaká materská demencia, či čo? A v neposlednom rade, tvoje dieťa je tak "geniálne", že o rok napíšeš, že zvládol štátnice z jadrovej fyziky 😝

lukyazojka
30. dec 2016

Aj keď je moc šikovný.. ako píšeš, ja by som ho určite neposadzovala, ani nepodkladala. Dávaj ho na bruško, nech sa snaží plazit, gúľat, otáčat. Tak objavovať svet zdola...asi to budeš mať náročnejšie, keď sa ti tak nervačí . Budeš ho musieť viac zabávať na zemi ,aby ho to začalo baviť,. Moja malá má skoro osem mesiacov, ešte nesedí sama, len v stoličke keď ju krmim. Ale 2 mesiaca sa len vyslovene gúľala po dlážke, lozí strašne rýchlo, neustále je v pohybe.. sa desím keď začne behať, už teraz je ako neriadená strela. Každé bábo je iné...A to že sa ti snaží vytiahnuť je tiež len forma jeho cvičenia...

elenajezova
30. dec 2016

Ja by som ho určite nedávala sedieť. To je STRAŠNE SKORO. 3 mesiace. Všade radia, aby sa dieťatko nehávalo sedieť, až keď sa samo vie posadiť. Možeš mu tým nechtiac uškodiť.

holubicka28
30. dec 2016

Spravne sa ma posadit sam z polohy na 4och, teda az ked sa sam takto posadi bude jeho chrbatik pripraveny na sed. Vytahovanie/pritahovanie do sedu je nesprqvny pohyb, davaj ho na brusko, obloz hrackami a tak zabavaj. Moja sa posadila ako 7 mesacna, ked zacala aj stvornozkovat, mesiac predtym sa plazila.

demik
30. dec 2016

Urcite ho nedavaj sediet. Moze to viac uskodit, ako narobit osohu. Moj syn bol presne taky isty, ako pises. Mna lekarka vyslovene na to upozornovala, ze aj ked to skusa ona, ja to skusat nemam. Kedze mi nechcel lezat lebo nevidel, co sa dialo, presne po skonceni 3. mesiaca som ho uz musela dat do sportovej casti kocika, velmi jemne naklonenej, aby aspon trochu videl. Takisto velmi pomohlo, co pise lukyazojka, od narodenia bol iba na bruchu, lebo na bruchu proste vrieskal, nervy.... Takisto pozor na skore vstavanie na nohy. Je pravda, ze mozes robit co chces, aby tak skoro nevstaval, ked to dieta chce, proste to urobi. Maly ma trochu vbocene kotniky (ploche nohy) a to skore stavanie sa a chodenie tieto veci zhorsuje. Tes sa, ze je taky energicky, ale ja odporucam brzdit, tak v ramci normy... Akonahle zacne chodit, ho uz neubrzdis🙂)

vevesh
30. dec 2016

@barbora311 nie nedavat, dieta to zvladne same, ked bude pripravene- netreba mu veci ulahcovat a tym mu do buducna "navarit na problemy "....aj ked sa bude ako jedovat, nech sa nauci najprv gulat, lozit ci stat a nech sa nauci Sam sediet- dieta nemusi ist podla tabuliek , ale podla vlastneho rytmu (a to hovorim ako mama tiez prilis skoro pohybujuceho sa dietata)😉

timea7
30. dec 2016

@barbora311 prednedávnom tu taká téma bola, nechápem, čo tým získaš, keď ho budeš dávať sedieť, ale viem, aké problémy tým môžeš narobiť.

spoony
30. dec 2016

Aj ja mám doma dve takéto aktívne deti - už ako 7 mesačný začali chodiť a v roku chodili samostatne vnútry aj vonku a to sú zimné deti - nikdy som ich v tom nepodporovala. Všetko zvládli sami keď prišiel ich čas. Aj oni sa veľmi rýchlo vedeli posadiť za ruky (pomohlo mi to pri obliekani 🙂) ale nikdy somm ich nedávala sedieť. Syn bol rovnaký nervák, takže to bolo náročné - viac som ho musela nosiť na rukách, aby videl nové veci, zabávať na zemi ....kočík priam nenávidel, tak som ho nosila v babyvaku a v nosiči.
Máš aktívne dieťa tak to bude trošku náročnejšie, ale neurýchluj jeho sedenie, lebo mu môžeš skôr ublížiť.

obsadenemeno
30. dec 2016

@barbora311 jeziskove huslicky....to ako kto ma tych 8 kil? Ty a tvoja mama s pevnymi kostami?

zuzik307
30. dec 2016

@barbora311 precitaj si nieco o psychomotorickom vyvoji deti... http://www.poliklinikaprosek.cz/stranka-nejcast...

mm2008
30. dec 2016

@obsadenemeno 😀 😀 😀 to si super vystihla 😀 ja som to pochopila navlas rovnako 😀

lavinis
30. dec 2016

neposadzovat ;)

nerko
30. dec 2016

Urcite nedavaj sediet, neobkladaj nicim. Z chrbatika na brusko by sa ti mal zacat za chvilu otacat, potom spät, plazit, stvornozkovat a potom si sam sadne. Moja nerva mala tiez by len kukala, pozorovala, lezat sa jej nechce, do sedu sa taha, no kym sa sama neposadi ma smolu 😜

dori92
30. dec 2016

Ja teda neviem baby, ale za mesiac a pol narast o 7 cm... vazi 8 kil... nieje to nejak vela?

mm2008
30. dec 2016

@dori92 no o dlžke neviem, ale o váhe je to možné, napr. moja kolegyňa mi vravela, že jej dcéra sa z pôrodnej váhy okolo 3 kg dostala po mesiaci na 6 kg. za prvý mesiac života ... a bola čisto kojená, takže taký prírastok na váhe môže byť...

moni244
30. dec 2016

@barbora311 ked mas ty 71 cm a 8 kil, zacni to riesit, je to strasne malo a ak chces svojmu dietatu uskodit, davaj ho kludne sediet.
Treba nechat na dietati, nech na vsetko pride sam, to je to naj, co mozes prenho urobit. Ak chce sediet, nech sa posadi sam, inac na to nie je pripraveny

cecilia68
30. dec 2016

@moni244 Už len čakám, kedy si zakladateľka prečíta komenty a celú tému zmaže, lebo sa nedočká chválospevov na to svoje "geniálne" dieťa😀

dori92
30. dec 2016

@mm2008 vaha aj mne skor sedi, len tie centaky mi pridu dost.. ale je mozne ze je to normalne, ako pisem, sama neviem.. 🙂

pribinak
30. dec 2016

nie nedavaj ho sediet, on sa ma posadit sam, to co robil doktor je normalne vysetrenie svaloveho tonusu, nic viac

madamcoco
30. dec 2016

@cecilia68 Do kelu!
Zasa o jedneho genia na svete viac.
Co bude toto ludstvo robit s tolkymi nadpriemernymi ludmi?? :D

cecilia68
30. dec 2016

@madamcoco šááák totok 😝

candii
30. dec 2016

Ja osobne by som nedavala. Dieta sa nema davat do poloh do ktorych sa same nedostane.. ked nervaci vo vanice vytiahni sportiak a daj ho do pololahu .. aby videl. Ak je taky sikovny sadne si coskoro aj sam 😉

timea7
30. dec 2016

@madamcoco vieš, ale dobre to vyzerá, ak sa mamička môže pochváliť na poradni, alebo pri kočíkovaní - môj už sedí!!!! A to má len tri mesiace!!!! Čo len budeme robiť? Nezvratne smeruje k červenému diplomu a doktorátu!!!!
Nechápem zmysel tejto otázky, každá normálne matka, ani nemusí čítať odborné články si hádam dokáže domyslieť, že obkladať trojmesačné dieťa vankúšmi aby sedelo a ťahať ho za rúčky do sedu (aj keď sa samé berie) asi nebude správne. Aké reakcie očakávala? Veď keď sa posadí pri lození sám, OK, nech sedí, môj sa tiež postavil šesťmesačný v postieľke sám a čo? Červený diplom nikde, ani doktorát, asi by som si mala spytovať svedomie, kde som urobila chybu 😍

madamcoco
30. dec 2016

@timea7 no tak to si teda paradne zanedbala!
Nie je ti sprosto ze si sa min.na MK neporadila ako dalej so 6 mesacnym co uz stoji?!
Taky potencial zabit vo vlastnom dietati! :D :D
Ale vazne.. Mne obcas pride, ze som snad jedina, co vidi svoje dieta ako normalne, nehladam v nom prvky geniality (a v 3 mesacnom uz vobec nie), co z neho bude, to sa uvidi ked bude stat na vlastnych nohach..

timea7
30. dec 2016

@madamcoco na moje ospravelnenie hadam postaci, ze MK vtedy neexistoval. Mozno pre niekoho to bolo stadtim, ze sa riadil vlastnym rozumom, pre niekoho zufalstvom :D

zltalienka
30. dec 2016

@barbora311 čo ju rypete, asi ma prvé dieťa, nevie ešte mnohé, tak sa pyta. Aj my sme učene z neba nespadli.
Doktor mal vysvetliť, že na poradni dieťa kontroluje a že to pritahovanie dieťaťa do sedu za prsty nemáte sami s dieťaťom robiť. Nabudúce nech doktor poriadne vysvetli.
Skôr by som sa na vašom mieste zaujímala, či dieťa nemá nahodou zvýšený svalový tonus, keď je také akoby šikovnejšie. Môj tretí synček toto mal a ako trojmesačný sa pravidelne otáčal na bruško ale len do jednej strany, bolo to práve kvôli zvýšenému svalovemu tonusu. Museli sme cvičiť, aby mal obe strany tela rovnako šikovné (silné). A tiež mal v 3 mesiacoch 8kg a 70cm.
Ako tu už písali iné, dať na zem na bruško a pohrať sa s ním na zemi. Keď pekne drží hlavu, ďalší krok je tuším vybrať ruku z pod bruška a chytiť si hračku, ktorú má pred sebou.

obsadenemeno
30. dec 2016

@zltalienka no ja ti neviem, zeby niekto nevedel v dnesnej dobe, informacie su vsade, citat snad este vie...... tato tema bola zalozena na pochvalenie sa malym "sikovnickom"...... aj tak ho bude mamicka tahat do sedu a vyhovarat sa, ze to on chce....3mesacny pindur tak vie, co chce.....😨urcite. Vsetky deti sa tak tahaju, ked ich drzis za ruky, ved nech si to autorka vyskusa na kamoskinych....je to uplne normalne u zdraveho dietata. Ale neznamena to, ze je nejak specialny a ze sa CHCE posadit.
...jeziskove huslicky.....🙄

barbora311
autor
30. dec 2016

robite z toho vedu clovek sa slusne opytal lebo doktor nereagoval na moju otazku a tvarite sa tu niektore ako neviem co. je to moje prve dieta a som na neho sama. urcite vy co ste ma tu ukamenovali ste hned vsetko vedeli ze? doteraz svoje deti krmite bio kravinami aby naaaahodou nebolo chorucke. normalne som sa pytala a je vidno kto je naozaj matka a venuje sa detom ako tie co im ich asi vuchoval niekto iny. ze vedia aj slusne odpisat

obsadenemeno
30. dec 2016

@barbora311 nikto ta nekamenoval. Len treba pouzivat zdravy rozum, ze necham dieta, nech sa snazi a skusa samo. Ako ti tu uz pisali, posadi sa, ked bude moct, ked svaly zosilneju.
A trebalo sa doktora opytat este raz, ked neodpovedal.
A osocovat ine matky, ze krmia deti biokravinami....to ako vies? Nikto to tu nepisal, ved tato tema je o niecom uplne inom. ale to je typicke, ze ked dojdu argumenty, zacneme urazat, ze?
Ukludni sa a nechaj maleho vyvijat sa jeho vlastnym tempom. Ked sa jeduje, nech sa jeduje. Taky je zivot, nedostane vsetko hned, ked sa zacne jedovat.

adula12
30. dec 2016

nechaj dieta navolno. ked si sadne sam, tak si sadne sam... netreba ho posadzovat , tym ho to nenaucis... aj moje deti mali 5dni a drzali si same hlavicku vzpriamene... nic nesil, tym mu len ublizis. a 8kg u 3m dietata je teda dost, mozno preto sa dviha na brusko lebo slaninka mu to dovoli 😉 je dokazane, ze tlstejsi ludia su viac ohybnejsi jak chudsi. 😉 v niecom je tvoj popredu ale zas bude v niecom pozadu jak ine deti... to tak byva... 😉