Trojročné dieťa nechce hrať spoločenské hry podľa pravidiel

michala11111
10. aug 2016

Ahojte maminy, prosím viete mi napísať kedy vaše deti začali chápať pravidlám jednoduchých spoločenských hier, kedy sa chceli hrať a spolupracovať? Totiž dcéra bude mať o mesiac 3 roky tak som jej kúpila pexeso že sa budeme hrať. Ale proste stále chce ísť len ona, stále otáča kartičky a nie a nie pochopiť princíp hry. Tak som skúsila druhú hru, také zvieratká idú po dráhe podľa farieb aké hodí kocka. Jednoduchá hra pre deti od 2,5 roka. No ona uvidela zvieratká tak sa začala s nimi hrať po svojom a nie a nie si vysvetliť že sa ideme hrať..... Čo mám robiť? Nie som typ trpezlivej matky čo dokola vysvetluje to isté a ona je zas tvrdohlavá a nič si nedá vysvetliť. Už sa desím obdobia keď pôjde do prvej triedy, ako si dá vysvetliť že sa musí učiť, že musí písať...

bajana
10. aug 2016

@michala11111 ach jaj...no co ti napisat...nechces od nej privela? Tak zbal hry a vytiahni ich o polroka, o rok, o dva...a nechaj ju hrat sa po svojom, nie je dobre prilis sa dietatu venovat

babulka82
10. aug 2016

@michala11111 ešte je mala nechaj ju.Ja mam 8 ročneho tiež ho niektore hry proste nebavia.A ešte trojročneho a stym som ani neskušala lebo by robil presne to čo tvoja dcerka 🙂 Nerob si starosti pokial pojde do školy všetko pochopi tak ako ma.Chodi už do školky?

lubi40
10. aug 2016

nezufaj, chce to len trpezlivost. A ak ju nemas, ako pises, tak sa proste take hry nehrajte. Pockaj pol roka a potom to vytiahni, mozno sa bude chciet hrat. Inak zo skusenosti, na krabickach su uvedene naozaj minimalne vekove hranice a podla mna su riadne prestrelene. Mam maleho syna, bude mat 2 roky, na duple je napisane, ze od 1.5 roku, ale naozaj sa s nim zacal hrat az teraz. Podla mna spolocenske hry su tak od tych 3-3.5 roka, hlavne ked je dieta same. Ked ma surodencov, tak mozno aj skor. Ale ja by som to nesilila...

sissy27
10. aug 2016

@michala11111 ufff no trojročné sa podľa pravidiel zvládne asi akurát tak najesť a nie hrať... ak na to nemáš nervy, tak si robte niečo z plastelíny alebo čmárajte na obrovský papier alebo také niečo... ale od trojročnej očakávať, že bude seriózne hrať pexeso alebo posúvať panáčika po dráhe, to je moc 🙂
a to ešte počkaj, keď síce pochopí pravidlá, ale nebude vedieť akceptovať prehru 😅 to je ďalší level, asi ešte horší ako toto teraz 😀

maciatkolulu
10. aug 2016

@michala11111 asi si prvorodicka, pretoze inak nerozumiem tvojmu problemu, ved je uplne ok, ze sa nechce hrat pexeso a nema zaujem o tuto hru, mozno jej to zostane do konca zivota, moj maly bude mat tri za par dni a som rada, ked vdrzi par minut, ak nie sekund pri jednej cinnosti a nie ze by som chcela od neho, aby sa sustredil na spolocensku hru, inak mna fascinuju tie urcenia veku na niketorych hrach, ale asi je to len preto, ze to nedokaze dieta zjest, ze to neobsahuje male casti, neboj sa este sa nahras tolko, ze ti to pojde na nervy 😉 a obavat sa prveho rocnika pri dietati, ktore este nema tri je tiez mile 😀

rubinka
10. aug 2016

Trojročne sa pexeso určite nezahrá aj ked sa na hlavu postaviš to je hra pre väčšie deti.

kiwi3
10. aug 2016

no to je zvlastne, v tomto veku by uz mala pocitat prve kvadraticke rovnice... ale nie. ved je to male dieta! to nie je tvrdohlavost, ona tomu proste este nemoze rozumiet :( a este k tomu uz ako trojrocna "ide do skoly a nerozumie tomu". trochu viac trpezlivosti a empatie by to chcelo zapojit.

orieska325
10. aug 2016

Ja sa s malym hram pexeso tak ze mu necham pootacane obrazkami hore a davam mu hladat rovnake 2 karticky..napr.mame ovocno zeleninove pexeso tak najdi mi 2 zlte kukuricky..a toto ho bavi..ale nie dlho hrame sa kym sa mu chce ak skonci v polke hry neriesim..skor mu nieco o tom obrazku rozpravam atd..tiez si myslim na klasiku pexeso je to skoro..niektore deti su sikovnejsie ine bavi nieco ine byt tebou netiesim nechaj ju robit co ma rada a co ju bavi..

elenita
10. aug 2016

Súhlasím s komentármi nado mnou, ešte by som dodala, že ak ju zaujali tie zvieratká a začala sa s nimi hrať po svojom, aj to je super, mala si ju nechať. Nelinajkuj jej, ako sa má hrať. Nechaj jej priestor na rozvíjanie fantázie. Keď s nimi chce len hopkať po dlážke, alebo ja neviem čo (neviem, aké je to prevedenie), tak kľudne. Pokiaľ nerobí niečo zlé... To ako keby si si Ty teraz chcela čítať časopis, ale ja Ti ho vytrhnem a dám Ti do rúk Annu Kareninu, že čítaj si tú, to je zmysluplnejšie... 😅
Nech sa hrá po svojom a nenásilnou formou z času na čas opäť skúšajte nejakú spoločenskú hru, príde čas, kedy ju to bude baviť.... a možno aj nie, nie každé dieťa bavia takéto hry 😉

pemon
10. aug 2016

Moj sa nechce hrat ani s hrackami nie to este spoločenske hry 😆

michaelamilan
10. aug 2016

Náš má 3a pol a tiež si chce hrať podľa svojho. Pexeso a domino chápe, ale nevydrží celú hru pri ňom sedieť.
Nemusíš sa stresovať, prejde nejaký ten piatok a možno ju to zaujme a bude hrať podľa pravidiel.

michala11111
autor
10. aug 2016

No dakujem baby, ste ma upokojili, uz som si myslela ze je ina. Ked sa pozriem na tie veky pre ake deti to je a k tomu kamoska ma dceru mladsiu ako moja a hra sa pexeso. Ale je to prve dieta, tak nemam skusenosti...

babulka82
10. aug 2016

@michala11111 maš uplne normalne dieta neboj 😉 našho teraz velmi bavi a zabavi všetko umyvat .Napustim mu vodu do umyvadla a je tam aj pol hodinu a vsetko umyva autička,lyžičky tam ma,pohariky.

sense
10. aug 2016

Tvoja dcera nie je ina ani zaostala, ono je sice fajn ze su hry aj od nizkeho vetu ale deti sa v tomto veku hraju podla ich fantaxie a nie podla textu prilozeneho ku hre, prefnedavnom som citala zsujimavy clanok kde bolo pekne napisane preco sa dospelych nebavi hrat dlho a monotonne s detmi a v skrstke preto ze detska fantazia a zmyslanie je uplne ine ako nase dospelacke....u nas sa mozme doma hodiny hrat na obchod s vonku sni kodacku nepotrebujeme tam sa dokaze aj hodinu zabavit trhanim travy

timea7
10. aug 2016

@michala11111 napadlo ťa, že je každé dieťa iné? Áno, niektoré hrajú v pohode v troch rokoch pexeso, alebo obrázkové Človeče, nehnevaj sa, niektoré v piatich, jedno aj druhé je v poriadku. Nenúť dieťa do toho, čo nechce robiť, bude viac škody ako osohu, naopak, pozoruj, čoho zaujíma a v tejto oblasti rozvíjaj jeho poznatky. Je jedno, či je to, čo ho zaujíma, je pexeso, hra s bábikami, s kockami, alebo čmáranie po papieri.

radkamikic
10. aug 2016

Hrajte sa naopak ....pexeso obrazkami navrch a nevh hlada dvojice, pochopi princip hľadania dvojic vycibri pozornost a casom sa dostanete do levelu kdebude karticky otacat..3 roky je malo na to aby to islo podla našich dospelackych pravidiel..nikto pride na kontrolu ked budete hrat po svojom😉

timea7
10. aug 2016

@radkamikic presne tak, dieťa sa má najprv učiť hľadať dvojice, keď sú obrázky otočené hore.

michala11111
autor
10. aug 2016

@babulka82 jeee to iste aj moja, cele dni ruky v umyvadle a kupe panacikov, alebo perie babikam saty 🙂

michala11111
autor
10. aug 2016

@sense ten clanok by som si rada precitala 🙂 totiz ona sa chce hrat take somariny co ma nebavi 🙂 a dokola to iste ako panaciky grckaju, alebo ako jeden panacik chce ist na kolotoc a druhy ho nechcu pustit...a dokolaaa

simca06022011
10. aug 2016

Nehrajte to... Ja na to nemám nervy aj keď mala hrala pexeso aj človeče. Ja som ňou stávam puzzle... Od malicka. Pexo a človeče sa postupne naučila so starými, mali na to trpezlivosť :D nájdite si niečo iné alebo ak sa nechce hrať , tak ech sa hrá sama ;)

timea7
10. aug 2016

@michala11111 mrkni na stránky www.montessoridoma, tam je tiež more námetov, ale ak sa tvoje dieťa hrá tak, ako opisuješ - s tými panáčikmi, tak to je super, nechaj ju.

siska53
10. aug 2016

@michala11111 jezis vydrz! Nasa ma nieco cez 4roky a tiez ma s tym este problem.. Nieco uz vie hrat ako-tak.podla pravidiel,ale tiez zvacsa este nechce. Pritom v skolke pocuva,je taka mala sprtka,ked daco chce robit,vie sa velmi sustredit..

Hry podla pravidiel by som odlozila a skusila neskor,o mesiac,dva..

sense
10. aug 2016

@michala11111 skusim ho pohladat aj moja ma hry pri kt. mam po piatich minutach dost a este tie hry ani nedavaju zmysel mne ako dospelemu ....

siska53
10. aug 2016

@michala11111 este mi napadlo- take tie vkladacie puzzle,tie ju nebavia? To je take na zaciatok..
Ono to chce aj trpezlivost.

feb13
19. apr 2023

Podla pravidiel, myslim ze okolo 5 rokov... mozno 4. Najprv sa musite hrat podla jej pravidiel 😉 najma aby ju to bavilo - aj ked vas to dlho bavit asi nebude 😉 ale vytvori sa jej pozitivny vztah, k tej konkretnej hre aj k spolocnej rodinnej hre ako takej a potom sa to bude stale zlepsovat.

saxana000
19. apr 2023

Zacnite sa hrat pexeso otocene len hladat rovnake obrazky.nie je to jedno? ide o to ze sa hrate...postupne prejdete na klasiku.ona sa hra len ty to nechapes.zvieratkami nech chodi po plane ako chce zoznamuje sa s tym...nasa v 3 rokoch nevedela hrat nic.za rok uz bola strateg na clovece teraz drtime Faraona a vyhra aj nad dedom co hraval karty v šenku 🤣

saxana000
19. apr 2023

@radkamikic presne aj my sme tak zacali.

dkethe
19. apr 2023

S 3r detmi hram pexeso formou priradovania hovorime co je na obrazkoch. potom zacnes s troma parmi, so 4...