Trojročné dieťa stále plače

sasulia
19. nov 2013

je prílíš uplakaná zbadá v obchode barbie a neprestane plakať kím ju nedostane 😔 😔 je rozmaznaná

anjelicek26
19. nov 2013

Ak dajme tomu verime tvojmu profilu... tak s takym niecim si predsa mamina s troma detmi vie hravo poradit.

nivi
19. nov 2013

ale nie len skusa co si moze dovolit a zjavne to funguje. treba jej urcit hranice, ak sa rozpalce odvratit jej pozornost na nieco ine. dohodnut sa, ze ju napr. dostane na sviatok. tiez jej treba vysvetlit, ze nemoze mat vsetko co vidi, ze to stoji peniazky a tiez jej veku primeranym sposobom objasnit financie. mozete jej na ukazku zriadit doma obchodik, vyrobit peniaze a akoze sa hrat na predavacku a kupujucu. aby zistila, ze za tu barbie musi nieco dat. a tak podobne.

luvika
19. nov 2013

Tak nech plače aj celý deň a noc. Povedať raz, že sa to nekúpi, lebo nie sú peniažky, ak bude dobrá, možno prinesie Ježiško, dostane na narodeniny atď., a viac to nerozoberať. Raz prestane plakať predsa a hlavne s kľudom všetko s ňou riešiť....skôr tak milo: vieš, miláčik, nemáme teraz peniažky, škoooda...tak by som Ti to veľmi chcela kúpiť, ale nemôžem. Možno ak budeš poslúchať, prinesie Ježiško, napíšeme spolu list, dobre? lebo teraz musíme kúpiť papať, keď kúpime Barbie, budeme hladní a nebudeš smutná, keď ostatní budú mať hladné bruško?" atď...s dieťaťom treba veľa komunikovať a nepoddať sa vydieraniu plačom. Plač si netreba všímať...ak plače ďalej, nereagovať na ňu, trebárs "prosím? nepočujem, nerozumiem, lebo plačeš"...

gretka2
19. nov 2013

@luvika Myslim, ze nie je rozumne, poukazovat pred dietatom na to, ze hracku nekupime preto, lebo "nemame peniazky"...... Vzbudzuje to v detoch isty pocit menejcennosti, mozu sa stat zavistlivymi, a neskor mat nezdravy vztah k peniazom.
@sasulia Jednoducho jej povedz, ze jej to nekupis a hotovo, a plakat moze kolko chce, a trvat na tom. A dovodom moze byt napriklad to, ze sa ti to nezda byt vhodna hracka, alebo ze ich ma uz doma dost, alebo ze sa nesprava pekne a robi cirkus, a prave preto si ju teraz nezasluzi.......
A nejaky ten cvik s vychovou by si uz mala mat. Co platilo na starsie deti?

simca06022011
19. nov 2013

Moja robi to iste a este horsie je, ze si nahadze cely kosik veci (ked ide napr. so starkym... ja ju zasadne posadim do kosika a nema sancu nieco zobrat)... a potom to len ukladame spat. Ja s nou riesim situaciu tak, ze ideme do obchodu a rovno jej poviem, ideme do obchodu, kupime papat, masko, chlebik atd a ona si vyberie nieco co chce (kinderko). Poviem jej, ze ked bude dobra dostane to kinderko. Nakupime, kupime kinderko a ideme domov. Ak vrieska a trieska ze nieco chce dalsie, nedostane nic a ideme domov aj ked vyzeram ako macocha🙂

lilien2004
19. nov 2013

@nivi myslím že je to super nápad skúsim to

lilien2004
19. nov 2013

@nivi sasulia to skúsi aj ja lebo mám podobný prípad

sasulia
autor
19. nov 2013

@gretka2 starsie deti neplakali za somarini až sa čudujem

sasulia
autor
19. nov 2013

dakujem velmi pekne za pomoc som stastna ze ste mi poradili zajtra ideme do tska tak uvidíme čo bude dakujem

mija861
19. nov 2013

máme 4 a stále plačeme pre všetko ☹ možno príde čas ked to prejde 😀

sissy27
19. nov 2013

@sasulia u nás sa v takýchto prípadoch hovorí "nerev, lebo ti dám na to dôvod" 😀
neber ju do obchodov a už vôbec nie do hračkárstva, načo? staršie deti alebo manžel postrážia, prípadne spravia miesto teba nákup a hotovo...
btw. sama sa asi nerozmaznala, že?

zuzkat1
19. nov 2013

@sasulia ak som dobre vyrozumela tak dosiahne co chce. tak sa necuduj ze place. Musis sa zatat a aj keby preziapala cestu domov neustupit. Este parkrat skusi a prejde ju to.

luvika
19. nov 2013

@gretka2 Mozno ano, mozno nie. Zalezi podla mna od dietatka, ake je. Moja dcerka ma 6 rokov a peniazkov mame teda dost si myslim, resp. mame vsetko, co potrebujeme a aj navyse, ked si dcerka cosi zaziadala, nikdy nebol problem, no napriek tomu sme to riesili takto niekedy, ze teraz nie, teraz nemame peniazky na to, ale na tamto a mala dve moznosti, bud pockat na nejaky sviatok, alebo si nasetrit z toho, co dostala drobne od babiek a dedkov a tiet a strykov atd. Teraz dokonca kolko krat pride a povie, ze by cosi chcela, ale ze ja som si chcela kupit bundu a ze mi daruje aj jej peniazky, aby som nemusela vela mojich minat :D a vie, ze mame ovela radsej nejaky darcek vyrobeny od nej, nez keby sa cosi kupilo, a veru vyraba o sto sest. Ma plllno hraciek, a napriek tomu ma najradsej, ked dostane farebny papier, rozne fixy a lepidla a ozdobky...

aaliyah
6. dec 2013

Aj moj muž všetko čo vidí dcerke na očiach kupi,aj som mu hovorila,že to neni dobre,že všetko čo chce ma a je rozmaznana,a potom to tak aj vyzerá,že ho ma omotaneho okolo prstu ako cukrovu vatu na špajdle 😀