Trojročný syn ma odmieta

kamajka
14. jún 2014

Ahojte zienky. Trapim sa ako taky kon,a kedze som nenasla diskusiu,tak zakladam. Mam problem s mojim najmladsim syncekom. Prve dve deti mam z manzelstva,posledne mam z dalsieho vztahu,ale zijem s detmi sama,obcas,ked ma ex volno,tak pride k nam,ma rad aj najmladsieho a vzorne sa o neho stara po vsetkych strankach,vychadzame inak spolu povedala by som velmi dobre. S otcom najmladsieho to nie je take fajn,ale vieme sa dohodnut,maly k nemu chodi pravidelne a rad,kedykolvek potrebujem tak ho vezme,vsetko ok. Odkedy tam chodi maly aj na noc zacali problemy,maly ani nechce ist odtial domov,ani uz nepovie,ze domov ale povie nechcem ist ku vam,ja nechcem u vas byvat,nechcem ani teba. Uplne ma odmieta. Pri kazdej veci,ktoru nechce robit,mi povie,ze ma nechce a place. Napr.ked poviem ze ideme spat,papat,alebo ze von pojdeme ked navarim a upracem. Som z toho strasne nestastna a neviem ako to mam riesit,nemozem kvoli tomu uz ani spavat. Ak mi viete niektora poradit,pomoct,prosim napiste. Budem vam velmi vdacna.

verbal
14. jún 2014

@kamajka zober ho k detskej psychologicke, nech mas istotu co sa s nim deje... cim skor tym lepsie! ona ti potom iste poradi a pomoze!

090379
14. jún 2014

Zrejme by si sa mala pozhorárať s otcom malého. Môže byť problém v tom, že malého hucká proti tebe.

yukki
14. jún 2014

Skoč za psychologičkou, mylsím, že v tomto prípade to nie je nič nenormálne a ona Ti to vysvetlí lepšie ako my tu. Ani ho otec nemusí huckať, len je to ešte malé dieťa, a teraz momentálne rozpoltené lebo je mu umožnené nocovať u dvoch ľudí, ktorí ho majú rovnako radi, tak si s tým sám nevie poradiť... navyše je v období vzdoru, tam nejaké NIE, NECHCEM, odmietanie rodiča nie je ničím výnimočné...

janickacrazy
14. jún 2014

@kamajka Urcite to nema z vlastnej hlavy a jeho otec ma priatelku ci je sam? Myslim, ze on mu asi talci do hlavy dake kaleraby, alebo mu vsetko dovoli a nic unho nemusi, tak jasne, ze sa mu tam paci viac ako doma, kde treba aj papat zeleninku, nielen sladkosti a tak podobne. Skus sa s nim porozpravat a zistit, co je vo veci.

kamajka
autor
14. jún 2014

@090379 o tomto sa s nim nechcem rozpravat,my sme sa nerozisli v dobrom,sice zlost uz pominula,ale on je dost taky typ,ze si vycka aj dvadsat rokov a potom sa msti. Sprava sa ale vzorne,nemozem krive slovo povedat,vzdy je ochotny aj dohodnut sa ked napr.niekam ideme,tak ze maleho mu nedam ten tyzden ked ma byt s nim ale dam mu ho napr.dva vikendy po sebe a tak,no vravim,ziadny problem. Nechcem sa o tomto s nim rozpravat hlavne preto,aby ho nenapadlo dat si na sud o zverenie do vychovy,aj ked neviem,ci trojrocne dieta by na zaklade jeho vlastneho vyjadrenia dali jemu,ved trojrocne dieta nevie sa este rozhodnut.... vravim som zufalaa zdrvena z toho.

kamajka
autor
14. jún 2014

@janickacrazy on je sam,byva s matkou.

090379
14. jún 2014

@kamajka podľa mňa to musíš prebrať.Má bývalý priateľku? Neboj, malého by mu určite nedali...určite sa oňoho staráš dobre. Ak to ale nebudeš riešiť s otcom malého, tak malý sa ti časom odcudzí, aj keď je ešte maličký a nechápe čo sa presne okolo neho deje. Ale na bývalého by som si určite dala pozor.

kamajka
autor
14. jún 2014

@yukki ja tiez nejako tak nad tym rozmyslam,nemyslim si ze ho hucka ale presne tak nejako,ze sa s tym nevie vyrovnat akosi,uz ani nevie kde je jeho domov,mozno aj oni robia chybu,byvaly a jeho mama,ze mu stale hovoria,napr ked si ho prevezme pred barakom,ze ideme domov,budeme doma a podobne...lenze s nimi sa neda porozpravat o tomto,su tvrdohlavi a maju len svoju pravdu,ani im to zatial nechcem vesat na nos,aby to nevyuzili....

kamajka
autor
14. jún 2014

@090379 ved prave preto to s nim nechcem riesit,lebo si davam na neho pozor,ale zase na druhej strane viem,ze ak to nebudeme riesit spolu,tak to bude zrejme casom s malym len horsie

svetluska82
14. jún 2014

@kamajka tento problem mala moja kamoska tiež. Inak mozno sa maly neciti pri Tebe a surodencoch ako sucast rodiny.... Chodite na spolocne vylety? Akcie? Vsetci surodenci a ty? Nie je mozno, ked berie ex starsie deti an vikend,a by si zobral aj maleho? Aj ked nie je jeho? Ono deti zvacsa sa takto spravaju, ked sa necitia ako sucast rodiny, co je asi dost pravdepodobne, ked po surodencov pride ex a po neho zas jeho otec. Asi ma v tom chaos....Ja som zazivala nieco podobne ale v opacnomz mysle, moj manzel sa necitil ako sucast rodiny pri mne a mojom synovi ., Tiež hovoril, že som ja a syn a potom on. Tak trosku behame teraz spolu po výletoch, akciach, dovolenkach spolu a celkom sa to zlepsilo. Druha moznost že maleho ex hucka, proti Tebe, ale to sa mi zda ako nepravdepodobne, dospley clovek by to hadam takto neriesil.

090379
14. jún 2014

@kamajka kamajka má pravdu čo sa týka tých výletov a pod...

090379
14. jún 2014

@svetluska82 myslím že je veľa takých chlapov čo sa takto správajú...dokonca som mala v okolí až dva také prípady

kamajka
autor
14. jún 2014

@svetluska82 prave naopak,robime vsetko vzdy spolocne a samozrejme aj moj ex sa velmi pekne o maleho stara,chdievame vsade spolu,bravam ich na prechadzky,na ihrisko,s exmanzelom chodievame k jeho sestre,vsetci pokope. Robim co mozem,aby bola rodina uplna,aspon ako tak,ale akosi sa mi to nedari,nechapem uz nic:(

kamajka
autor
14. jún 2014

@090379 ake pripady mas na mysli teraz?

yukki
14. jún 2014

@kamajka hej, ono to človek vraví automaticky...že ideme domov, to by ste sa jedine museli dohodnúť, ale v tomto veku nech by ste naň pôsobili akokoľvek racionálne-vysvetľovali atď., tak to zrejme nemôže pochopiť úplne správne...keďže má dva "domovy", vždy pri zložitejšej situácii si môže dovoliť odmietať toho prítomného a "povydierať" toho druhého, čo od neho niečo práve chce...

kamajka
autor
14. jún 2014

@svetluska82 nechapem kde je problem,ci v tom,ze moj exmanzel ich brava vsetkych a maleho otec iba jeho..ale preco potom odmieta mna,to uz netusim,ved ja za to nemozem:(

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
autor
14. jún 2014

@yukki no ano,ale zatial mi nikdy byvaly nepovedal,ze by maly sa pytal domov,lebo mu nieco nepovolil. Domov chodi od neho zasadne s placom,uz ked ma vidi tak oduva pusu a stiska byvaleho a nechce ist domov,ani prihovorit sa mu nemusim uz place. Naopak ked ide k nemu,velmi sa tesi,aj pusu mi zabudne dat,aj zakyvat...nic..vobec

svetluska82
14. jún 2014

@kamajka no vies, ono to je tažke sa vyznat v malom dietati. Co sa mu viri hlavickou. Mozno aj ziarli, že ho jeho otec berie iba sameho a ex zas len starsich surodencov. Mzono sa citi ako odstrceny. Nemoze jeden alebo druhy ex urobit vynimku a brat vsetkych surodencov aspon raz za cas? Inak nasa susedka ma podobnu rodinu ako tvoja a jej jeden aj druhy ex beru deti vsetky k sebe spolu. Maju len 2 deti ,ale expartner berie aj syna aj nevlastnu dceru na prazdniny a vikendy, vylety. A naopak exmanzel berie dceru aj toho synceka , tiež takto. No zalezi aj od ex partnerov, ako sa k tomu postavia, a ci by boli ochotni. 😖

090379
14. jún 2014

@kamajka tak jeden bol taký keď od bývalého chodila dcérka tiež čudná, inak sa správala...v tomto prípade ale si kámoška pohovorila s bývalým ,trošku na neho nakričala a zmenilo sa to. V tom druhom ale bývalý zašiel až na súd, ale samozrejme neuspel, malá ostala pri nej. Súd aj nariadil stretávanie otca s dcérou raz za dva týždne na víkend. Možno to ale nie je tvoj prípad. A fakt by možno pomohlo ak by si išla s malým ku psychologovi, povedala aké sú problémy , ak je dobrý psychológ tak pomôže. Ináč čo keby si skúsila nedávať ho na nejaký čas k bývalému na noc?Zisťovala by si potom či je nejaká zmena.

kamajka
autor
14. jún 2014

@suzzi_ ja to aj robim,venujem sa mu kolko vladzem,starsi ked idu napriklad vonku,tak sa hrame,alebo sa bicykluje,stale sa s nim rozpravam,vysvetlujem,chvalim,nekarham. Nepomaha to a uz je to viac ako tri mesiace co sa toto deje. Nekricim,nebijem,vzdy sa pekne s nim ropravam,aj ked krici ze ma nechce,nikdy sa nenecham strhnut emociami,a ked vecer zaspia,tak pozeram do druhej do stropu a rozmyslam. Uz som to musela napisat aspon sem,lebo uz nrvladzem.

kamajka
autor
14. jún 2014

@svetluska82 napisala som uz dvakrat,ze moj exmanzel si ich brava vsetkych a nerobi rozdiely🙂 to maleho otec si brava iba maleho🙂

kamajka
autor
14. jún 2014

@090379 aj nad tym som uz premyslala,asi je to rozumne riesenie,len neviem ci s tym bude jeho otec suhlasit.

svetluska82
14. jún 2014

@kamajka tak je dost mozne, že ex partner mu nieco tara.....Alebo len maly vidi, že u ex nema ziadne povinnosti, co si pipne to mu splni, a doma má režim, povinnosti, mas na neho naroky- co je velmi dobre. Kedy to zacalo? Jedneho dna prisiel s placom? Co sa mohlo stat?

090379
14. jún 2014

@kamajka Je to v prvom rade tvoje dieťa, máš ho v starostlivosti ty, ty vieš najlepšie čo je preňho dobré. V takýchto veciach musíš sa zaťať a konať ako uznáš za vhodné

kamajka
autor
14. jún 2014

Zacalo to asi ked tam bol tretikrat aj na noc. Neviem co sa mohlo stat,co mas na mysli ty?

svetluska82
14. jún 2014

@kamajka a co ti povie, ked sa opytas, preco necche ist domov k Tebe a surodencom?

kamajka
autor
14. jún 2014

@090379 ano viem,ale neviem ako by som to mala urobit.teraz tam maly chodi kazdy druhy vikend,v sobotu rano a v nedelu vecer chodi domov. Ze by som ho davala kazdy tyzden na jeden den? Zas aby nebol byvaly nestastny,ze som mu zuzila styk....

kamajka
autor
14. jún 2014

@svetluska82 fuha rozne,ale najviac ze proste on chce byt u nich,ze nechce ist "k nam",ze sa mu doma nepaci.

090379
14. jún 2014

@kamajka aha, tak to zas nieje tak často...to je fakt.A pýtaš sa malého čo robil u tatina, ako bolo, ešte si nepísala či má bývalý nejakú priateľku...aj to je dosť dôležité