Trojtýždňovému bábätku hnisajú očká

fketrina
4. nov 2018

Ahojte môj malý má tri týždne A chcem sa opýtať či je normálne, že mu stále hnisaju očká keď sa zobudí, má to bielu farbu. Kvapkám mu OcuFlash kvapky, ale zatiaľ sa to nijako nelepší. Má niektorá z vás s týmto skúsenosti? Ako ste to riešili?

pribinak
4. nov 2018

Smer pediater, alebo očná, ak ma hnisave očká, treba ATB

petinkaaa
4. nov 2018

@fketrina ocka treba utierat prevarenou a vychladnutou vodou. Tieba tiez masirovat ocny kanalik nech sa neupcha. Kuknite na youtube. Ak sa to nezlepsi tak treba ist na ocne

dzulli1980
4. nov 2018

Ahoj, ja potieram dcérke očká slabým harmančekovým čajom ... nechám vylúhovať 2-3 minúty a keď vychladne (nie studeným), namočím doň vatový tampón a tak jej vytriem obidve očká (na každé očko osobitný tampón), zatiaľ zabralo vždy.

veronikazigova
4. nov 2018

@fketrina ak.kojis tak mu tam.nastriekaj mliecko to pomaha ja.som tak.robila ... Moja babka my to.poradila 🙂 skus

bubinko1506
5. nov 2018

Mojim ešte v pôrodnici zahnisali očká- dostali ocuflash a pri kontrole im nasadili pamycon do kociek. Po pár dnoch ťažkosti zmizli

ludowica
5. nov 2018

Mojej dcére hnisali očká až do 6 mesiacov (niekedy viac, niekedy to ustalo) MUDr. mi hovorili, že to je tým, že slzné kanáliky sú užšie než by bolo potrebné, tým pádom sa tam lepšie držia baktérie a teda sa to prejavuje hnisom. Lekári jej to aj vykvapkali v pôrodnici, aj Ocuflash som kvapkala, aj antibiotiká dali, aj som jej to utierala vychladnutým odvarom z Očianky Rostkovovej. Aj mojím mliekom som skúšala. Úplne pomohlo vlastne asi až to, že z toho vyrástla = kanáliky sa rozšítili natoľko, že už sa baktérie vyplavovali ako sa majú a hnis ustal úplne.
Ale trvalo to straaašne dlho, kým sa jej to upravilo úplne. Bola som už bezradná, čo s tým robiť, keď sa mi dieťa stále budilo so zalepenými očami :( Smutný pohľad na krásne čistučké bábo, ktorému ale stále stále tečie čosi z očiek a Ty mu nevieš pomôcť :(

oslo1
5. nov 2018

Moj mal iba jedno ocko zapalene. Cistila som prevarenou vodou a par krat vstrekla materske mlieko. Vyliecilo sa to. Ziadne antibiotika som pre take malicke babatko nechcela.

jmajernikova
7. nov 2018

@fketrina určite ísť hneď k pediatričke a potom na očné! Samozrejme treba masírovať slzné kanáliky, to už lekár ukáže ako. My sme s tým tiež bojovali u syna od narodenia. Takmer každý mesiac sme boli na očnom, buď dala kvapky, mastičky alebo aj oboje, no zakaždým sa to vrátilo. Dôvod bol úzky slzný kanálik, ktorý trebalo prečistiť/prepláchnuť. Naša očná nás poslala pomerne neskoro na ten úkon, malý už mal 11 mesiacov. Tažšie ho vedeli aj udržať, lebo bol už takpovediac veľký a nehovorím o jeho traume. Dlho si to pamätal a nebol ochotný si ľahnúť ani pri výmene plienok ani pri kúpaní sa veeeeľmi dlho. Ja odporúčam fakto čo najskôr ísť k lekárovi, nech zistí, či je to len obyč. zápal napr. z prievanu, alebo treba iný zákrok. Držím palce!

kusika
23. nov 2018

My sme tak mali , syncek . Mal stale hnisajuce a zapalene ,nic nepomahalo ani kvapky ani mast ,zapal mu isiel do krvy. Nakoniec sme museli dovrsit 6mes a poslali nas na kramare na prefuknutie ocnych dierok , to robia prestrek tych slznych kanalikou ,mal ich upchate. Od vtedy mame pokoj. Poslala nas tam obvodna