Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Tvrdohlavé odplienkovanie

kllamarka
25. jan 2019

Ahojte maminy, dcerka uz ma 2,5 roka. Vôla smerom k nocniku 0-va. Na WC uz absolutne, vyhyba sa mu oblukom, aj keď nas aj deti v jasliach vidí na wc chodiť.
Neviem ci uz mam razne zakrocit...zobrat plienku a nezblaznit sa z utierania tepovania ...ale to skusit aspon.
Pokusy na serblik boli aj s dlhymi prestavkami aby 'zabudla' a zakazdym to iste...posedi viac menej nedobrovolne na nocniku...a bez vysledku. Vycika sa 1 pripad z 20 sadnuti (asi uz ked ma mechur na prasknutie a je hola).
Mam z nej pocit strasnej tvrdohlavosti. Nezaberie ani motivacia cukrikom, rozprávkami, chvalenim. Nevycika sa.
Niekedy aj mam pocit, ze nevie ako vycikat, ked jej zrovna silno nejde. Strasne sa tvari, ze tlaci a nic.
Mali ste niektora podobny tvrdy oriesok?
Momentalne nemam moznost sa na tyzden zavriet doma a utierat cikanice.
Ale rozmyslam, ze uz si vezmem par dni volno a skusim to takto 'naostro'.
Myslite, ze to ma vyznam?
Uz si jednak myslim, ze vek na to ma davno a jednak uz
ma plienky mrzia ekologicky aj finančne.
Dakujem za rady.

ma ma tie plienky mrzia ekologicky aj financne.
Dakujem za rady.

evittam
25. jan 2019

@kllamarka Nie. Sama na to musí dozrieť. Syn bol do týždňa uplne bez plienok ked mal 2.5roka. Dcerka mala 2roky aj 10mesiacov ked bola bez plienky cez den a denny spanok. Na noc mala plienku az do tohoto leta (4.5roka). Tiez som uz kde-tu rozmyslala čo robit a co robim zle-proste nic,dieta musi same chciet.😉

siska53
25. jan 2019

@kllamarka tak nasa to zvladla.2mesiace pred 3.rokom, dovtedy 0bodov..len sme mlaky utierali,hoci ona sama.plienku odmietla.. a velmi rychlo bola bez plienky aj na noc. Dostala.len na dlhuc estu do Talianska,ajnto som.ju vyhodila.suchu (tu plienku), lebo sa vzdy vycikala.na cikpauze (aj to nie na kazdej na rozdiel odo mna ;) ). Syn to pochopil v 2,5r.,dovtedy tiez neuspesne pokusy,ale.potom.to bolo rýchlo, do pár dní.

mimi3706
25. jan 2019

ja by som mozno skusila dat len gatky a stravit napr vikend len doma a skusit, ak to nepojde, ze jej vadi byt v mokrom, tak by som to nechala na neskor...a nasilu to nesilit len preto ze mpozno cela rodina tvrdi ze preco este ma plienku, kazde dieta je ine, ma svoje tempo. ani moja druha nechcela ani nahodou sediet na nocniku, len na zachod obcas, ale najviac zaberal kolektiv na preliezkach, ked siel niekto cikat tak zrazu aj ona chcela. ale to musi dozriet v hlavicke ze chce...mozno este potrebuje par mesiacov...

kubobubo
25. jan 2019

@kllamarka Dceru som odplienkovala v skoro 2 rokoch. Zobrala som plienku, parkrat sa pocikala a bolo. Pri synovi som si povedala, ze pockam kedy sa zacne pytat. Mal skoro 3 roky, tak som tiez skusila plienky zobrat. Boli sme tyzden doma zo skolky, pokasliaval. Uz sa po tyzdni, trochu zacal pytat. Potom isiel do skolky a znova mu dali plienky. Bolo to pre nich pohodlnejsie. Asi 3 mesiace sme sa doma snazili o odplienkovanie. V sukromnej skolke mu dali plienku a bolo. Nakoniec dostali obaja kiahne, bol skoro mesiac doma a az vtedy sa uplne odplienkoval. Tyzden mu nestacil.

kllamarka
autor
25. jan 2019

@mimi3706 gatky nosí doma po škôlke aj cez víkendy keď sme doma. Ocika ich ukáže prezlecie a tak dokola. Ocika parkety, koberec...ked to príde v sekunde bez varovania... ak ocika veci aj ich ide sama dať do práčky ...

mimi3706
25. jan 2019

@kllamarka no ale tak potom si uvedomuje velmi dobre ze je v mokrom...no ja som moju odplienkovala tak ze ona sa ani nahodou nepytala, len som jej vysvetlila ze jej dam gatky, lebo je uz velka slecna a ze vsetci kamarati na preliezkach uz nenosia plienku, aj sme ich popozerali ze ci maju ci nie 😀 a vzdy som ju posadila na wc ja, napr rano po zobudeni, potom asi hodinu po ranajkach, potom ked sme sli von tak sme sli cikat, proste som ju davala cikat preventivne, a po nejakom case sa zacala pytat sama, ale teda trvalo to mozno aj mesiac...ale nehod bolo malo...ale boli, hlavne tie kakacie 😀

kubobubo
25. jan 2019

@mimi3706 Moj tvrdohlavy syn sa po tyzdni doma odplienkoval len na kakanie, dalsie 3 mesiace trvalo cikanie.Skolka nam to dost odsabotovala. Mam pocit ze aj tuto mamicka ma asi dceru v skolke.

kllamarka
autor
25. jan 2019

@kubobubo ano je ale tam sme sa práve bavili, že oni ju nabádajú ísť na šerblik s ostatnými. Ona vždy len sedí naprázdno.

Ja by som si ani radu nepýtala...keby neskúsim všetko od gatiek až po cukríky. A veľmi dobre vie teoriu čo sa kam robí, mokré si dáva do práčky a beží si po handru utierat mláku...
Zato vravím, že ma obdobie vzoru, hodne vidím v tom aj tvrdohlavosť.
A na druhej strane aj keď sa 2x za polroka vycikala do serblika...s pochvalou, tešila sa, my sme sa tešili...Ale nezopakuje to znova ☹

kubobubo
25. jan 2019

@kllamarka Moj tvrdohlavec teoriu zopakoval, aj tiez ho posielali na nocnik, pripadne posedel. Ale rano isli von, pre istotu mu dali plienku, nech sa nepocika. Po obede isli spat, dalsia plienka, nech sa nepocika. Poobede isli von, znova plienka. Nech sa nepocika. Doma sa aj pytal, v skolke zaseknuty.
So starsou sestrou, ked sedela na zachode debatoval. Na nocnik sa vedla nej neposadil.

kllamarka
autor
25. jan 2019

@kubobubo ona je v súkromných..A pochybujem že aj za tych 400e mesačne si nechajú ocikavat koberce a posteľ :*..tiez to vidim ze doma jedine

kubobubo
25. jan 2019

@kllamarka Ved to. Drzim palce, nam az kiahne a mesiac doma to uplne zastabilizovalo. Mal 3 roky a 3 mesiace, ked bol uplne bez plienky. Mozno tyzden u vas pomoze. Vacsina deti asi zacne aj samo, moj nevyzeral absolutne, ze to ma v plane. Jednoducho mu vyhovovalo byt v plienke.

kllamarka
autor
25. jan 2019

@kubobubo tak toto presne..vidim ze mojej vyhovuje plienka. Budem to proste musiet s nou dako stihnut..lebo v aug ma 3r a v sept mi ju musia zobrat do statnej - uz bez plienky. Budeme to musiet stihnut este pred 3r....

iveta143
25. jan 2019

@kllamarka moja dcerka mala 3 roky ked sa odplienkovala...ale musela na to prist sama..mali sme take pokusy ked mala 2,5 roka,no to som mala vsetko ocikane, nebavilo ma to utierat,tak som to nechala volne plynut. a prislo to...musi na to dozriet. teraz ma 4,5 roka a na noc jej este musim davat plienku,ale dakedy sa uz v noci zobudi a ide cikat na wc a niekedy sa nepocika vobec do plienky,zobudi sa rano so suchou plienkou a niekedy sa aj pocika do plienky..je to rozne...davam jej termin do leta,potom razne koncime 🙂

katka195375
25. jan 2019

@mimi3706 uplne súhlasím !

kllamarka
autor
26. jan 2019

Este musim dodat, ze nasa mala je taky extrem...ze vydrzi necikat aj 7 hodin. Nie je daky preborny pijan...od prikrmov pije menej - a je OK. Cize nabadat pit kazdych 15 min je uplny nezmysel pri nej - typu ze zlepsime si trening. Tak to u nej fungovat proste nebude.
Napr dnes sme nedali plienku od rana 7:30 Presedela na serbli vkuse...naprazdno. Cikat nic, ani za cukriky, aj sme olepili serblik krasnymi nalepkami, tesila sa..ale N I C.
A ked sla spat po 2hej, dali sme plienku na spanie..a plna do 5 min.
V skolke mi ju takto trenovat nebudu....ani asi nijako kedze si nenechaju ocikavat koberce a podobne.
A ja nemam moznost byt x tyzdnov doma s nou cele dni ju striehnut na serblik. Asi to skusim jedine v lete..nech sa ocikava vonku.
Dovtedy s jej tvrdohlavostou asi nic nespravim...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli