Učenie na nočník a cikanie

maminka1983
7. jún 2015

Ahojte prišla som k Vám po radu alebo či všetko robím správne. Syn bode mat zachvíľku 20mes a skúšame sa učiť cikat do serblika. Začala som tak že ráno staneme a hneď mu poviem že ideme robiť cik cik na serblik a tam obsedi s tým že vedľa neho som a čítam mu a rozprávam s knižky. Neviem presne 5-10min tam je koľko vydrží toľko sme tam ale nič nesprávy aj sám povie že cik cik tak si sadne oblečený aspoň tam sám od seba. Obsedi chvíľku a sup hore. Skúšala som nechať aj bez plienky a pekne mimo sme sa vycikali ale keď že ako táto nastojaka cikal chudák ale ten sok ale aspoň videl že tam niečo je. Len neviem ako to bude zanedlho a či mám počkať nakoľko čakáme 2 babo a ja čoskoro rodím tak neviem či to mám nehat až na rok ale to mi pripadá dosť dlho aby si nezvykol na pohodlie plienok . Len keď budeme mat na bud. Rok 3 tak aby mi ho vzali do škôlky lebo ja dosť tvrdohlavý. Baby ja hlavne by som potrebovala vedieť či keď sa narodí babo nebude šoku s tým cikanim nech sa nám nepokazí aspoň ako tak a ako ste to riešili tie čo ste mali maly vekový rozdiel medzi deťmi medzi našimi bude 20mes. Každá rada bude dobrá ......

lilimoni
7. jún 2015

@maminka1983 on asi nevie co je to cik cik 🙂 skus ho postavit do vane a sprchu pusti 🙂 ked zacne cikat, tak rob opicky. Ja som hucala huraaaaaa Monicka cikaaaaaaaa. Mala sa rehotala a potom sa sama pytala do vane a hucala so mnou 😀

maminka1983
autor
7. jún 2015

@lilimoni no muž hovoril keď ho on kúpe nakoľko ja už nemôžem ho vláčiť kvôli babu cvakne si ale nič muž nerobí tak neviem ako by som to mala poriešiť nakoľko hračky a serblik sú obývačke tam sa skoro všetko odohráva čo sa týka denných činnosti

lilimoni
7. jún 2015

@maminka1983 tak skus poprosit muza, nech ti maleho nalozi do vane a robte somariny spolu 😀 alebo si daj vanicku na zem a tak to sprchuj 🙂
Ide o to aby si cikanie spojil s niecim zabavnym

maminka1983
autor
7. jún 2015

@lilimoni no možno pomôže uvidím dneška spravíme pokus

dobromila1111
7. jún 2015

My mame 20m. Min.tyzden som skusala odplienkovat,no vzdala som to. Prvy den len 1 nehoda od obeda,no treti den uz vsetky nehody..skusim neskor,este asi nie je ten cas..

maminka1983
autor
7. jún 2015

@dobromila1111 no ja sa nechcem vzdať nakolko sme októbrový a tedy sa tažko učí ale aj mi sme mali nehodu aj takú tuhú ale nevzdávam sa a budem skúšať aspoň. Ja 🙂

evittam
7. jún 2015

@maminka1983 Ahoj, môj syn prestal nosiť plienky keď mal 2,5 roka. Do ničoho som ho nenútila ani nič podobné. Šerblík sme začali používať cca okolo 2 rokov - pekne sa vycikal to bolo všetko omnoho neskôr aj vykakal. A čo s týka tých plienok tak to bolo - možno to bude znieť neuveriteľne - ale z týždňa na týždeň, jeden týždeň sme začali dávať plienky už len na noc a poobedné spanie, potom už len na noc - začal sa samozrejme pýtať- no a potom ani na noc 😉 🙂 . Dcérka má teraz 1,5 roka a tiež ešte nechce sedieť na nočníku a nejak sa tým netrápim, tiež príde jej čas. 😉

maminka1983
autor
7. jún 2015

@evittam vieš asi ako každej maminke by to pomohlo . On chápe čo sa tam robí ale mám dojem ako keby nevedel kedy to tam robiť má. Ja ho dávam aj tak keď viem že vypije viac vody ale stále sme boli naprázdno

dobromila1111
7. jún 2015

@maminka1983
Drzim palce 🙂

maminka1983
autor
7. jún 2015
skoricaxx
7. jún 2015

Ahoj, ja mám 3 deti ked sa narodila prostredná ano syn sa začal naspäť pocikávať ale za dva týždne to prešlo. A ked sa mal narodiť najmladší tak som prostrednej zobrala plienky že už ich bude potrebovať bábo - že ona už bude cikať na šerblík, ano sem tam sa pocikala ale do mesiaca sme boli už úplne suchý.

maminka1983
autor
7. jún 2015

@skoricaxx no a akom veku bola tvoja mala keď to pochopila lebo to nebi vôbec zlý nápad

stepanka274
7. jún 2015

Ja mam rozdiel medzi chalanmi 15 mesiacov, starsi je majovy,mladsi septembrovy a aj ked som sa snazila ho smerovat na serbel ako ty, mal ten hraci, nakoniec to pichopil aj sam okolo 24 mesiacov, ja si myslim, ze nestresuj ho, pride to same

mihula
7. jún 2015

@skoricaxx u nas presne tak isto rozdiel medzi detmi je 18mesiacov.V 17 mesiacovcez den bez plienky na noc plienka-sem tam nehoda.Ale ked som doniesla druheho z porodnice tak nanovo cikanie kade tade.Do dvoch tyzdnoch pochopil,ze na plienky je male babetko a dal to sam od seba

marcelatje
7. jún 2015

@maminka1983 ja by som to nesilila a ani by som sa nefixovala na to že je leto tak to bude jednoduchšie. Moja malá sa rozhodla odplienkovať v novembri, mala 2 roky a 1 mesiac, odpozerala cikanie do nočníka od kamarátov a nejako sa jej to zapáčilo (všetky moje dovtedajšie pokusy boli neúspešné) pochopila čo sa od nej chce a nehody by som mohla na prstoch jednej ruky spočítať 🙂 deti na to musia dozrieť aj keď nám rodičom by to často viac vyhovovalo inokedy, najčastejšie skôr ako je na to dieťa pripravené 😅

maminka1983
autor
7. jún 2015

@stepanka274 no to máš pravdu že musí to pochopiť teraz hlavne ho sledujem čo robí keď cika alebo kaka do plény ja ho nestresujem len trosku sa ho snažím motivovať aby bol pripravený

@mihula no ja som mohla snívať že 17mes a bez plnený ja som totiž na rizikovom tak som rada bola že je tak všetko okolo s 2 babom a skúsim aj toto a uvidím čo správy

maminka1983
autor
7. jún 2015

@marcelatje no keď to nepojde skúsime si dať pauzu

skoricaxx
7. jún 2015

@maminka1983 je medzi nimi rozdiel rok a trištvrte

maminka1983
autor
7. jún 2015

@skoricaxx áno

martina1993210
15. júl 2015

Ahojte baby. Moj syn ma 1rok a try tyždne a na nočnik ho davam hned rano ked vstane a potom po obede actak try krat za den. Ale podarilo sa,že sa vicikal iba asi dva krat do nočnika a to tam sedel 10 minut. Zo začiatku par krat plakal ale potom už prestal. Teraz už len na nočniku sedi a nič. Ja si myslim že to chce čas a nie stresovať. Ved on sa nauči aj do nočnika cikať. Čo vy nato? Ake mate skusenosti vy

jurly
15. júl 2015

@maminka1983 casuj. nas bude mat o chvilu 2 roky. ked sme vonku davam ho cikat kazdu hodinu. doma sa vascinou sam vypyta.

sisu1ka
18. júl 2015

naša má 20 mes a na nočnik ju dávam od roku, najprv tak viackrát za den, iba aby si zvykla a teraz sme začali tak každú hodinu, hodinu aj pol ju dávam cikat a v pohode sa vyciká aj vykaká, avšak sama sa ešte nevypýta. Vyciká sa občas aj mimo, ked to vša pustí na parkety tak sa jej šmýka a párkrát tak strašne padla tak už sa bojí a ked jej poviem nech si sadne na nočnik tak ide a sama si sadne. Nenútim ju len sa často pýtam či jej netreba, tak dúfam, že jej to pomaly dojde aj samej čo má robiť. Inak je bez plienky, iba na spanie a von jej dávam.