Uplakané 16 mesačné dieťa

yammymummy
17. okt 2012

Maminky prosim Vas ja uz som uplne bezradna. Ani neviem kde zacat. Tak zacnem asi tako: dcera nebola vobec dojcena a v podstate od narodenia je na UM,mala koliky tak sme ju nosili,utisovali,do 3,5 mesiaca spavala s nami v posteli. Potom zacala pekne spavat v postielke sama. Tak som sa utesovala,ze presli koliky a s tym pominie aj nadbytocny plac. Ale nestalo sa. Potom som sa utesovala,ze ked zacne sediet/stvornozkovat/chodit ,ale co cert nechcel ani to sa nestalo. Dcera sa rozhybala dost neskoro a 1x si sadla v 11.mesiaci,ale teraz ako 16mesacna uz pekne chodi. Teda chodi,doma chodi,ale vonku moc chodit nechce,v kociari obsedi chvilu potom sa jeduje a ja ju nevladzem nosit na rukach,lebo je baculka a vazi 12kg. Celkovo bola placuce babatko,ktore sa nerado vozilo v kociku,chcela sa nosit len na rukach. Takze s placom von a splacom dnu sme chodili a obcas este aj chodime. v podstate stale. V 10.mesiaci sme ju dali do svojej izbicky,kde nema ziadny problem,vstava 1x za noc na mliecko a obcas 1x ked jej vypadne dudka (nie je pravidlom). Obliekanie,prezlikenia ,vyzliekanie je u nas tabu,ked je hladna tak to musi mat hned,ale fakt ze hned,v noci sa budi stale s placom,hracky ju nezaujimaju,ja nedokazem nic urobit,lebo ona sa stale pyta na ruky,a bude chodit a skriekat az kym ju nevezmem. Je pravda,ze je na mna velmi naviazana,nakolko cela rodina je na opacnej strane SK. Maminky prsim poradte mi co mam robit,lebo aj napriek tomu ze svoju dceru milujem a je pre mna vsetkym,ja uz takto nevladzem. A podotykam to ju nebijem,nekricim na nu a vsetci naokolo mi tvrdia ze mam nervy zo zlata. Ale moja psychika je na bode mrazu,strasne to cloveka ubija. Viem ze plac je prejavom kazdeho dietatka,ale toto je az prehnane. Kto nezazil - nepochopi :( Dakujem za akukolvek radu.

lutia
17. okt 2012

@yammymummy ja nemam az take skusenosti s uplakanym dietatom, nie ze by sa u nas tiez neobjavilo obdobie resp dni ked je maly stale uplakany za kazdu malickost ale zatial nam to vzdy preslo....ale skusila by som ist s nou niekam kde je viac malych deticiek ci by sa viac neosmelila a tak bola viac samostatnejsia a nebola az tak na teba naviazana a mozno aj toho placu by bolo menej....alebo troska tvrdsie ...ked place nechat ju vyplakat a mozno si uvedomi ze placom si nebude stale vydobijat stalu pozornost

martija
17. okt 2012

@yammymummy no neviem cim to bude, ci mesiacom narodenia,alebo co, ja mam 16 mes syna a mam to presne to iste. Od narodenia uvrieskane, uplakane dieta. Je uz treti v poradi,takze nehrozi aby bol rozmaznany, napriek tomu,ze cela rodina je okolo neho, len sa mne mota okolo sukne, a place ked sa vzdialim. Place ked sa oblieka, place ked sa vyzlieka, place ked sa prebaluje. Napriklad dneska sme sli von, chcel ist dovnutra do obchodu, ja som nedovolila rev, ledva prestal zabadal kaluzu,chcel do nej, zase nemohol,tak krikuuuu, znova sme sa posunuli,to zacal zbierat odpadky, znova som vysvetlovala.... snazim sa zaujat, obkecat, jemu je to jedno, stale place a place za vsetko, tiez mam uz nervy v koncoch. Dneska som mu chcela dat obed,ale uz mozno aj z toho placu, ci z nervov, odmietol,tak som ho schmatla a siel spat hladny. Stale ho uspavam na rukach, lebo to uz by som nevydrzala,keby aj vecer co vecer koncertoval. Ked mam zo starsim robit ulohy,tak tak reve,ze nepocujeme vlastneho slova, to musi byt doma mm, ale aj toho odmieta. Je stale kojeny, ako vidis, to nema moc vplyv na vec...Neurobim nic, to iste bolo aj u nas,ze neskoro zacal sediet, neskoro stvornozkovat, stale som len cakala,ze uz bude dobre,ale prd.... 😖
U nas ani vyplakanie nepomohlo, lebo vsak uz mi vyplakava 16 mes a ziadna zmena, ked mi treba okolo starsich deciek urobit,tak urobim zial bez ohladu, takze on je zvyknuty, ale aj tak place,ked si napriklad sadnem, nemozem ani sediet, nic....Problem je aj v tom,ze on place tak,ze sa nevie nadychnut,tak mierne ofialovie, ja uz fakt nevladzem tiez niekedy. Asi som ta moc nepovzbudila,ale mozno ti pomoze, ze nie si sama.Svagrina mala tiez taku dcerku,len jej plakala stale a za vsetko,teraz ma uz tri roky a je to omnoho lepsie..Takze zatnut zuby a vydrzat asi ....

mysiatko
17. okt 2012

hmmm....moja mala je podobna..len plac od narodenia..tiez som sa utesovala ze to bude ine ked bude sediet atd, ono sa to zlepsuje ale po malych kusockoch..tak verim ze sa to naozaj do tych 3 rokov zlepsi 😎

mysiatko
17. okt 2012

a zabudla som napisat ze sa mi v jednom kuse hadze o zem...a je to pravda kto nezazil nepochopi ☹

dasulik123
17. okt 2012

@yammymummy
@martija ahojte mamicky aj ja sa pripajam do klubu.moj druhy syncek robi to iste.takze nie ste v tom same.ani ja uz niekedy nevladzem.place jednoducho pre vsetko.ani sa mi nechce rozpisovat preco vsetko,ale proste vzdy a stale.no a najviac ked mu nieco nie je dovolene alebo berie starsiemu hracky,tak to u nas je riadne rodeo.vtedy placu obidvaja 😀 vtedy zacne tak trucovat,hodi sa na zem,lahne si na zem,hodi hracku o zem alebo si zacne buchat hlavicku o nabytok,stenu....a samozrejme zacne co?srdcervuco plakat,ze uz susedia si mozno zacinaju mysliet ze co my s tym dietatom vystrajame ze tolko place.niekedy ho necham vyplakat,nevsimam si ho,ked uz nieco zakazem tak nedovolim,aj keby neviem ako plakal a snazim sa ho vtedy zaujat niecim inym co ho viac zaujme.ale niekedy nefunguje vobec nic,stracam nervy a pokricim,ale s mierou samozrejme. 🙂 je to obdobie vzdoru.ale ja mam pocit ze obdobie vzdoru nema zaciatok ani koniec.tak len pevne nervy a vydrzat.a ked sa to niekedy nepodari s tou trpezlivostou,nic sa nedeje.ved sme ludske bytosti,nie roboti 😉

yammymummy
autor
17. okt 2012

@lutia
@martija
@mysiatko
@dasulik123 jooj baby na jednej strane ste ma potesili,ze nie som sama,ale na druhej........kedy to uz skonci?!? S mm sme sa zhodli,ze ziadne druhe dieta nebude aj keby ako sme chceli (nastastie nechceme ani jeden) , ja uz rozmyslam ze pojdem do prace,radsej,lebo toto je na psychiku,len ja mam este VS tak neviem ako by som to zvladala. U nas pomaha nosenie na rukach,ale tak to sa stale neda,navarit - nehrozi,lebo vsak neviem za cim sa skor otacat,pratanie-cez vikend je ked je mm doma,alebo povysavam aj s malou-to este neja zvladne. Ja som sa len bala,ze ci nieco nerobim zle!! Alebo kde je chyba!! Nejdem radsej ani vypisovat co vsetko nemozem robit,resp.co robi mala lebo to by som sa nedopisala. Nastastie u mna sa nervozita prejavuje nadmernym potenim tak si viete predstavit aka chodim upotena von/domov,ale nekricim,to sa drzim na uzde,nejak to nie je v mojej povahe,lebo si stale poviem ze ona vela veciam nerozumie. Ale ja si uz chcem materstvo uzivat a nie sa tesit ked mi dieta zaspi a ja mam cas na ticho a ucenie sa do skoly 😝 Prave citam knihu "maly tyran" tak som zvedava ci mi nieco da do skusenosti. A baby citite aj vy tie vrazedne pohlady ludi ak uz na ulici rezignujete a nechate dieta plakat/trucovat? To ja som vtedy mokra ako mys a mozem oblecenie zmykat a rychlo trielime domov 🙄 A pri detoch je stastne dieta,ale to sa neda stale,ani casovo,ani financne ☹

euka210
17. okt 2012

podla mna je uz napr. dost velka na to, aby vedela trochu pockat na jedlo, moj maly bol v tomto taky, ale uz ked sedi v stolicke tak sa ukludni, lebo vie ze bude papat. A aj ja mam niekedy take dni ze len mrnci a nieco chce a ja neviem ani co. Podla mna je to bud malo spanku, alebo sa tak jednoducho naucila a treba ju naucit, ze krikom si nic nevydobije. Lebo deti su mudre a rychlo si na take privyknu.

martija
17. okt 2012

@yammymummy ja som nekricala pri prvom, teraz uz kricim, aj ked teda nie casto a celkom z nevolou,ale ked je zle,tak zvysim hlas, aby si uvedomil, ze nejake to spravanie nie je v poriadku, aj ked zatial to je pre neho iba orientacne, casom pochopi. Mam skusenost, ze prvorodeny nechape doteraz 😀 . Proste uz sme zmeskali tie prve roky, co som si stale hovorila,ze este nechape, mala som tony trpezlivosti,ale teraz si s snim obcas neviem rady...takze moja skusenost, radsej pokricim, a maly ma respekt. Lebo je to sinter, tohto keby som nechala,tak sa zblaznim raz... A pohlady druhych to fakt neries, mam hlboko v pazi, ako sa hovori, lebo to by clovek ine neriesil,len druhych, iba si vzdychnem, a ignorujem vsetko vokol, ja sama som to vela krat zazila, takze ked vidim uz matku z takym ziapajucim dietatkom, uz si nemyslim,ze preboha co to za matku, ako to vychovala, uz si pomyslim len chuda zena....takze ako pises, ti co nezazili tak ci tak nechapu, naco potom riesit, a ti co zazili chapu velmi dobre,takze zas netreba nic riesit. Maleho tyrana mam nastudovaneho. Citala som tiez na odporucania vela bab tu na koniku, len mne sa zas az tak ta kniha nepacila. Poviem priblizne,ze kniha ma 100 stran a na 99 stran sa stale dookola rozobera nevhodne spravanie deti a nic sa tam neriesi, az na konci napisu o tej terapii objatia -tusim aspon,ze je to tato kniha. lebo mam fakt nastudovane mnozstvo knih o vychove, aj tak sledujem nakoniec svoje pocity a instinkty....

rose1988
18. okt 2012

Zial Bohu poradiť neviem, mam doma taku istú certicu prakticky si opýsala moju dceru ma tiez 16 mes, ja mam stastie to ze mamu tu mam velmi casto takze ju vtedy zabavý ona no aj tak nemozem odýst od nej ani na krok. Skus si zadovazit dajaký nosic, satku alebo co. Ja rozmýslam ze si kupím dajaku latku aspon aby som ju doma vedela na seba priviazat, minule som umývala riad tak ze som si ju priviazala takou velkou plienkou no to nebolo velmi prakticke ale umyla som riad 🙂 Ked ma manzel 12 - ky a mama nie je u nas mam dost, no vacsinou s nou idem von a vonku pobehuje a velmi si ma ani nevsima 🙂 Ide zima tak mam obavy, no ako hovorim skus ji priviazat na bok a robte vsetko spolu inak si to neviem predstavit ked je taka ako moja dcera a nemas pomoc.

yammymummy
autor
18. okt 2012

@rose1988 mali sme od znamej pozicany ergo nosic,ale mala som co robit ju niest,bolel ma strasne chrbat,mala som ju v predu. Tak sme ho vratili lebo mi len stal v skrini a nevyuzivali ho :( Muz odchadza do prace rano o 7 a chodi domov vecer o 17.30 kazdy den,tazke fakt cely den na nu sama. Potom sa okupe,napapa a uz je celkom kludna,to mi sedi vacsinou na kolenach,odbije 20.00hod a ide sa do hajan a ja smer spalna a ucenie 😖

yammymummy
autor
18. okt 2012

@martija
@euka210 malo spankom to urcite nie je,spinka od 20h do 7,a vacsinou sa prebudza okolo 4 na mliecko,vypije a taha do 7,a cez obed spinka od cca 12 do cca 14h,takze nedostatok spanku v tom prsty nema. Skor si myslim,ze si vydobija svoje a urcite vela rozumie,lebo ako nahle jej poviem "nono" tak spusti taky rev ze az,ale niekedy je to pre nu aj sranda a rehoce sa,ale to je vtedy ked je doma mm a ten sa zacne smiat s nou,lebo vsak milacik a jemu sa paci ked sa smejka a ja som potom na zblaznenie,ale uz som mu dohovarala tak snad pochopil ,ze to takto mm robit nesmie,lebo potom dcera prijma zmiesanu vychovu a to nem dobre.

rose1988
18. okt 2012

@yammymummy ved to to ze ja som to vlastne este velmi ani neskusala len s tou plienkou no ako hovorim vtedy mi to islo. Mas to tazké o to ze nemas pomoc. Si myslim ze povahu dietata nezmenis. No aspon sem tam s tým priviazanim to mozes vyskusat ked potrebujes umyt riad, utriet prach atd...skoda ze ti neviem poradit ja sama by som potrebovala radu ako na nu.

yammymummy
autor
18. okt 2012

@martija inak dnes som ako tak susala,ze ked prisla ku mne a chcela na ruky tak som ju pekne zobrala,ked zacala pistat tak som sa s nou zacala saliet a ked prestala plakat az potom zobrala na ruky. Aj s jedenim dnes nejak vydrzala,dostala do ruky lyzicku a sedela neptrpezlivo v stolicke. Ale tak to bol asi den "omyl" v nasom pripade,ze bola dobra,to ja mam Vianoce ked je taka dobrucka. Poznas ten pocit? xixi sa usmievam,,ze taka "malickost" vie urobit den krasnym 🙂

pingu1
18. okt 2012

@yammymummy fuha, vidim, ze nie som sama. nasa ma uz 3 roky a reve furt

yammymummy
autor
18. okt 2012

@rose1988 ja si stale hovorim,hlavne ze je zdrava a ten ostatok snad nebude trvat do 18tky 😀 ved aha ,uz sme vydrzali 16.mesiacov,uz aj moj mm sa odzbrojil,a to niekedy nervacil ked nervacila mala,teraz uz je flegmatik a vie sa na to povzniest,aj ked doteraz mal problem s nou chodit von sam,lebo "co ked zacne plakat,vyvadzat" a ja som mu vysvetlila,ze aj mne to robi a proste tiez si neviem dat niekedy rady,tak ze to musi vyskusat aj on. No ae ide zime a dilema,ze nebudeme travit von 3/4 z dna :((( jaaj,tak ale snad uz bude len lepsie 🙂

yammymummy
autor
18. okt 2012

@pingu1 to vazne? ach ,si ma nepotesila :( a ja ze to casom prejde 😝

mysiatko
18. okt 2012

@pingu1 tak to si teda nepotesila ani mna...dufala som ze sa to bude s pribudajucim vekom zlepsovat...inak baby ked tak citam ze pisete ze vase ratolesti su dobrucke vonku tak u nas je to naopak...lepsia je doma (samozrejme musim sa jej venovat) a uplakana je vonku, ked nemoze ist tam kam nemôze, ked nemoze brat do ruk spaky od cigariet a rozne smeti zo zeme, vtedy zakazem a mala uz bozka zem 😠 😠 😠

mysiatko
18. okt 2012

inak a od malicka odmieta kocik...neobsedi ani nahodou...takze vsade chodime peso

rose1988
18. okt 2012

@yammymummy To isté u nas moj muz ma z toho tiez obavy, bol s nou von len raz. Zatial nevadi, no si myslim ze mala tak nebude mat pocit ze ma zanu zodpovednost a nebude mat k nemu taký blízky vztah, zatial je na mne velmi závisla lebou ju kojim. On nemal nervy ale bol z toho rozhádzany co unho tiez uz preslo, clovek si musi zvyknut dieta nevies zamenit za ine, milujes ho take ake je aj ked niekedy je vycerpavajuce. Tiez si hovorim nech je zla ako vladze len nech je zdrave, to hovori aj mm. Pomali zaciname s výchovou no este to je tazke kedze je taká mala.

martija
18. okt 2012

@mysiatko tak u nas kombinacia oboch, doma dost o drzku a vonku detto. Tiez miluje spaky a kazdu najspinavsiu spinu. Ked ho vezmem od mlaky, bezi k blatu, ked ho vezmem odtial ta sa uz zachadza od revu ako-tak ho ukludni pohlad na smeti, no ked sa blizi a ja len naznacim, ze nono,tak koniec.....to je normalne na bytcicu uz niekedy....
@yammymummy aj ked teda je to u nas veru pestre, tak musim povedat,ze postupne takych "vianocnych dni" pribuda. Ked bol uplne malicky,tak som chcela,aby sa uz den skoncil.Fakt desne to znie,ale tie dni boli hrozne, vkuse na rukach, a len som trpla,aby tolko neplackal, pri kupani nebol len bordovy od placu v tvaricke,ale aj na hrudnicku, tam uz prestavala akakolvek sranda,alebo ignoracia, proste hrozny napor na psychiku. Takze v porovnani s tym, sa lepsime, dneska dokonca si po sebe aj upratal, uplne som cumela,kde zmizla krabicka s ceruzkami, boli porozhadzovane po zemi, a on ich rad strka cez dierku naspat, a ked som to sla po nom upratat,tak som nemohla najst ani krabicku,ani ceruzky, a on to krasne vsetko upratal a krabicku vratil na miesto na stolik. Takze uplne sa radujem, aj ked 90% prechadzky a 60% casu doma sa preplace, neni to uz 100% a 100% tak ja verim,ze sa to bude len zlepsovat.

mysiatko
19. okt 2012

@martija aj ked je to strasne ale pobavila si ma ze ako tak ho ukludni pohlad na smeti...tie deturence su nevyspitatelne a clovek by neveril cim vsetkym ich dokazeme ukludnit...inak klobuk dole pred tebou 3 deti a este aj takeho maleho co ta stavi z energie a trpezlivosti...ja si vravim ze Lea bude asi jedinacik po tom vsetkom co s nou zazivame od narodenia...inak aky boli tvoji starsi?boli tiez takyto?

martija
19. okt 2012

@mysiatko prave ten prvorodeny bol celkom kludny, ale teraz je trosku taky ignorant voci prikazom a zakazom, prave asi preto,lebo bol sam a ja som si s nim,ako s malym celkom pekne vedela rady, vzdy vysvetlovala vzdy mala trpezlivost, a on proste nema uz respekt, vzdy ked nieco prikazem,alebo zakazem,tak vzdy sa pyta preco, (prave tym,ze od malicka som sa snazila vsetko vysvetlit) a teraz uz je to s nim o to tazsie.....druhorodeny, ten je poklad, to je zlaty chlapec, aj ked samozrejme mava tiez svoje dni. Cislo tri prislo necakane,tak som sa utesovala, ze mozno bude dievcatko a nebolo 😀 , no tak si vravim,aspon bude kludny no a tiez nic z toho 🙂 . Takze mame fakt veselo, ale prave tym,ze su traja, tak tohoto az tak velmi neriesim, uz to ako-tak poznam,uz som si zvykla na detsky plac (aj ked nie v takejto miere), ale bola som pripravena.....a je toho pocas dna vela,takze sa to tak akosi straca ...aj ked je pravda,ze mavam dni,ze by som najradsej usla straaaasne daleko 😀

paris3
19. okt 2012

@yammymummy myslim, ze vela mamiciek ma podobne problemy...
skusim napisat, ako to bolo u nas. dcerka bola velmi nespokojne dieta, tak do roka. umrncana, uplakana, nervozna, stale som ju musela nosit, problemy so spanim sme mali, s papanim atd.
u nas sa to zacalo zlepsovat po roku, kedy zacal sama chodit. teraz, ked uz bezka bez problemov uplne sama, je to ovela lepsie. moze sa volne pohybovat, neobmedzujem ju, samozrejme okrem nebezpecnych situacii.
co sa tyka toho pytania na ruky, to robi stale aj moja mala. proste detickam chyba ta telesna blizkost. snazim sa jej ju davat inak, dajme tomu, ked sme v posteli, na gauci atd, aby si to co najmenej pytala pri noseni. lebo fakt chrbat trpi a tiez nic neviem popri nej spravit. na kuchynu ma specialnu alergiu, tam ked sa postavim k linke a idem nieco robit, do 10 sekund je tam a pyta sa na ruky.
co sa tyka obliekania, myslim, ze deticky to casto neznasaju dobre... takze to je tiez asi normalne. moja aj prebalovanie neznasa, stale mi uteka, alebo sa brani.
dcera sa naucila ako tak zaspavat az v roku, tiez niekedy place zo sna alebo sa zle zobudi. ono to prejde, len trpezlivost. este ma napadlo, ze mozno u vas by pomohlo, keby bola s vami v izbe a nie zvlast vo svojej izbicke. ked sa zobudi, tak by ta hned videla a mozno by ziskala istotu a neplackala by tolko.
mne veeeeeelmi pomohli knizky od Jiriny Prokopovej - Maly tyran, Pevne objeti, atd. fakt vsetkym, co maju problem s detickami odporucam.
po precitani sa aj nase problemy pomalicky zacali vytracat... moze to byt aj vekom, ale urcite som vela veci pochopila a mala a aj ja sme ovela spokojnejsie 😉

hamca
25. mar 2015

@martija
@mysiatko
Ahojte, nasla som vase stare prispevny a chcem sa spytat, ako je to s vasimi deturencami teraz? Moja mladsia dcera ma 14 mes. A ja uz fakt nevladzem pocuvat ten neustaly plac, vzdy a za vsetko. A hadzani o zem ani nehovorim. No moja dcerka praveze od narodenia neznasa byt na rukach, aale zato sa ani na centimeter odomna nepohne. Najlepsie je, ked mi drzi obe nohy a ja sa ani pohnut nemozem. Uz som z toho nanervy, lebo mame doma aj starsiu dcerku a ta ma toho uz tiez dost a uci sa od mladsej, tiez sa z nej stava umrncanec.
A desim sa buducna. Kedy to preslo vase deti? Ked vobec? A co pomahalo? Dik za odpoved

marhulka13
13. apr 2015

@hamca toto by aj mna zaujimalo. mam 16 mesacnu dceru a ja som z nej uz na prasky. tak uplakane a vzdorovite dieta este svet nevidel ☹

makromolekula
21. aug 2015

@martija je to uz u vas lepsie? ci je stale taky uplakany? dakujem

martija
23. aug 2015

@makromolekula normalne som sa pobavila a vratila pekne v case... juj baby, jasne, ze lepsie. Ma uz 4 toky. Mozem povedat, ze najlepsie dieta 🙂. Ale veru placko ostal. Hned za malickost reve, ale vieme hned vyriesit. Inak je to kludne dieta a ked sa mu "nekrivdi" tak je uplne zlaticko. Zato stredny mi zdivel a robi vrasky zase on 😀

nika3136
27. apr 2019

@yammymummy
@lutia
Veľmi by ma zaujímalo, ako to dopadlo s vašimi detičkami, či sa zmenili a prestali byť také uplakané a naviazané, alebo ich to drží a nesie sa to životom. Tiež si neviem rady s dcérou. Občas už vstane s tým, že nemá náladu a skôr, než otvorí oči spustí strašný rev.

lutia
27. apr 2019

@nika3136 my sme z toho vyrastli, ja som bola neoblomna, ked zacal plakat tak som ho nechala... nespravila som po voli, ked sa ukludnil, tak som mu hovorila, ze nie vzdy musi byt po jeho... ale tiez do toho vstupovala rodina a nie kedzi robil tak ako som chcela - teda aby sa nepodriadili jemu...
s ranajsim placom nemam skusenosti, niekedy sa zobudil s placom ale skor to bol plac zo spanku ako skor plac vydobytia

marhulka13
28. apr 2019

@nika3136 moja dcéra už bude mať pomaly 6 rokov a je ako vymenená, úplne zlatíčko, pomáha, šikovná atď. Ale keď chytí rapel, tak reve ako divá, vtedy ju zatvoríme do izby, ona sa tam vyreve a príde akoby sa nič nestalo. Našťastie ju to chytí i s párkrát do mesiaca