Uspávanie a spánok 14-mesačného dieťatka

ewuskaa30
2. jún 2021

Prosím vás o radu mam 14 mesačného synčeka a pri uspavani ho nosim večer na rukách viem je to chyba😏 ...a teraz ho neviem naučiť aby zaspal sám v postieľke viete mi poradiť?také rady že nechať ho vyplakať nieee to ja nemôžem😳😑

anile12
2. jún 2021

Skôr tak ako ta cíti na rukách. Tak aby ta cítil pri sebe. Ja som tiež malú naučila od začiatku spinkať na rukách. A postupne som potom skúšala len chvíľu nech driemka na mne a potom ľahnúť s nou na bok na posteľ nech je opreta o mňa a keď sa budila tak len hladkať a sisikať nech spinka. A zabralo pekne sa naučila spinkať sama. Síce pri nej musím ležať a hladkať ju ale aspoň ju nemusím natriasat na rukách

ewuskaa30
autor
2. jún 2021

@anile12 toto som skúsila a on sa mi hneď posadí😏

fifina75
2. jún 2021

@ewuskaa30 tiež som riešila podobný problém a išla som na to tak že som začala uspavat na rukách ale sedela som pri tom potom keď si zvykla tak som len sedela mala ju na rukách a len držala (nehojdala, nekolisala...) potom do postielky na bok a hladkať po tvári, spievať a tu som zatiaľ skončila. Ako tiež mám kríze v pr...li čo som aj 20min. ohnutá nad postieľkou kým zaspí ale sem tam sa podarí a zaspí do 5 min.😀

seva22
2. jún 2021

Ja som takto bola zúfalá ked mala mala 11mesiacov...nezaberalo nič, zaspavala vselijako a aj tak sa busila kazdu pol hodinu, a ja som uz bola zrelá na psychiatriu...tak som si nacitala, že dieťa sa dokáze naučiť spať v postieľke, ale samozrejme bude trucovat...ak dieťa plače aj ked ste pri ňom (nasa trucovala strašne,ja som ju dala do postieľky a sadla som si vedla nej,hladkala,upokojovala a ona take amoky mala,no des), nie je to zo strachu, ale z trucu, snaží sa dosiahnuť svoje...to bol prvý večer,druhy uz trucovala menej a na treti uz vôbec...

ewuskaa30
autor
3. jún 2021

@seva22 a zaspávala vám už potom sama?no ja to vyskúšam bo už som v koncoch aj čo sa týka chrbta aj krížov aj rúk 😑bo sedím pri postieľke a on sa postaví a ja ho polahnem a toto robíme aj hodinu a nič a mrnci a plače pritom.....