V akom počasí ísť alebo neísť von s deťmi v kočíku?

mirip
28. jan 2010

Ahojte zakladám túto tému lebo nech som hladala na nete info tak všade sa píše inak a iné ale len čo sa týka vačších detí ale čo sa týka tých v kočíku tak nie a dúfam že mi tému adminky nezrušia. 😉
Chcem sa vás mamičky spýtať kedy za akého počasia sa von s deťmi ísť može a za akého nie. Samozrejme v daždi alebo za hustého sneženia mi je jasné že nie ale čo sa týka hlavne teplot pod nulou, teda do kolko stupnov pod nulou sa može ísť s dieťatom von

lenka1smejka
28. jan 2010

mirip-temu ti zamknu taka tema uz tu je.Ale ja chodim von aj ked husto snezi aj ked husto prsi a aj ked fuka vietor a bola som vonku aj ked bolo -14stupnov

mirip
autor
28. jan 2010

dík to mi je jasné vždy mi tému zamknú ale ked vyhladávam podla klučových slov tak mi nič neukáže 🙄

majame
28. jan 2010

ahoj ahoj. Ja mam 4 mesacnu dcerku, ale nie je mi zname ze v dazdi alebo za snezenia by sa nemalo ist von. jasne ze silny dazd alebo snezenie s vetrom nie. K tym teplotam, tak oficialne dojcata max.do -5 stupnov, ale ja som bolôa aj teraz ako boli tie nizke teploty, bolo - 8 tak sme vysli len na 45 minut, zaspala hned a vnutri dospala este 2 hodinky. Ono to babo si tam v kociku okolo fusaka urobi klimu, takze urcite mu nezamrzne nostek. Tak tolko zatial, a mimochodom, teraz tusim predvcerom o tomto hovorili v spravach a tiey potvrdili u dojciat max.tych - 5C. Pa pa

mirip
autor
28. jan 2010

ved práve mne v noci spí pekne, sa zobudí len raz a už bolo niekolkokrát že vobec a spala od 20tej do 6tej a aj to som ju musela budiť na papanie a ani nerevala že je hladná ale dopoludnia nie a nie spať, a popoludní ked sa nejde von kočíkom tak nespí tiež neviem ju dostať spať do postielky ani na hodinu si len hodí šlofíka nejakých 20min najviac a sa preberie čulá ako rybička a potom večer do kúpania je mrzutá a urevaná........sa akurát cez deń vyspí v tom kočíku ale ked aj na pár minút ju dám von a zaspí tak ked prídem dnu tak ked ju aspon porozopínam aby jej zase neboli teplo tak sa zobudí a už viac nezaspí

zuza.m
28. jan 2010

možeš ist von aj za dažda aj za snehu akurat ja v daždi nechodim nemam rada ked moknem. 😅
ale babenku to je asi jedno ten ma v kočiku sucho.ja osm chodila vlani ked mal maly 4 a 5mes aj pri minus 10 a uplne v pohode .maleho somvytahovala tepleho.ale ja osm mu prekryvala hlavičku plienkou aby si nadychal teplejši vdzuch a ten dychal.plienku mal prekrytu tak asi 15cm od tvare nemal ju položenu na nošteku.

sue
28. jan 2010

Okrem padania krúpov a silného vetra nevidím žiadny dôvod neísť s akýmkoľvek veľkým/malým dieťaťom von...

hanka274
28. jan 2010

...aj ked husto prsi a ist von?? dovod??

emanka
28. jan 2010

keď je pod -5, tak deti do jedného raka nemajú chodiť von, lebo im to nerobí dobre na pľúca...ale aj tak asi každý chodí von, no ale nemalo by sa, lebo im to môže veľmi uškodiť...

mirip
autor
28. jan 2010

ja viem emanka aj som to v jednom článku čítala ale čo potom poradne napr. my sme nemoli v týchto mrazoch vonku som šla v pondelok na poradnu a malá aj tak bola vonku darmo naobliekaná a aj cez ústa a nos šál mala ked sme prišli domov tak omko červené a taký prievan dostala že dokonca sme museli kombinova ophtalmo septonex kvapky a masť do oka čo sa jej ani náhodou nepáči a od pondelka je už týždeň a ledva ledva sa jej to mkonečne trochu polepšilo a myslím že aj preto tak rýchlo skončila s prievanom že nebola predtým pár dní vonku a takto to dopadlo trochu na ni fpúklo a už to bolo a ked je viac ako -5 tak by sa ani k lekárovi teda nemalo ísť..............no neviem na jednej strane sa človek bolí ab neochorelo dieťa a na druhej chce aby bolo trochu imúnne a nie hned ked vyjde von kadečo pochytalo........ 😒
ale dakujem za každý názor

katren
28. jan 2010

Mirip, my chodime aj ked je zima a snezi, ved je poriadne zababusena, skor sa mi stava, ze ked ju vyzliekam, tak je uplne prepotena...Takze som zacala davat o vrstvu menej a pohodicka. Tiez ale sledujem teplomer a teploty. Ked je pod -5, tak ideme max. na polhodinku a ked je nad 0, tak aj na dlhsie.
Dufam, ze som aspon trosku pomohla. 😉

emanka
28. jan 2010

mirip, moja kamarátka mala ísť akurát dnes do poradne a volala im sestrička, aby v takomto počasí nechodili...neviem, či myslela, že kvôli sneženiu alebo kvôli mrazu, ale asi jedno s druhým....ono je to všetko individuálne a o prístupe....ja tiež chodím von, ale iba na chvíľku, alebo ju naobliekam a zababuším poriadne a nechám ju spinkať doma pri otvorenej vetračke, má čerstvý vzduch, ale nedýcha ho tak, ako vonku 😉

lul
29. jan 2010

mirip - s dietatom by sa malo ist von za kazdeho pocasia. Ved aj ked prsi - nie je lepsi vzduch? Vo vnutri v byte so suchym vzduchom skor nachyta daku pliagu. Aspon na balkon/terasu by som ho dala v kociku, ked uz ja nechcem moknut... 😉

janzurka
29. jan 2010

Caute, my chodime von za kazdeho pocasia a to viac krat denne. Nas Artur nespi vnutri, takze je to jedina moznost ako ho uspat. Avsak ho patricne k tomu dobre oblecieme 🙂

carodejnica
29. jan 2010

Podľa mňa je to blbosť, že v chladnom poočasí sa deťmi do jedného roka (!) má zostať doma, veď dieťa potrebuje čerstvý vzduch !!! Ak je dobre nababušené v kočíku, nič sa nemôže stať. Mám 7-mesačnú dcérku a my sme vonku denne hodinu a aj dlhšie, keď dobre spinká.
Tu je vyjadrenie pediatra =>

http://www.sme.sk/c/5212834/teploty-klesali-aj-...

4. Bábätká a deti

S bábätkom do mesiaca radšej ostanňte doma. Deti do troch mesiacov môžu podľa pediatričky Ľubice Šaškovej ísť von, najlepšie na obed, pri silnejšom slnku. Staršie deti by nemali mať problém.

lucijja
29. jan 2010

my chodime za kazdeho pocasia. Aj v dazdi aj v snehu aj vetre aj mraze. Hodina doobeda a hodina poobede. Mala este nebola chora. 🙂 Nikdy. 😉

pietra
29. jan 2010

dcerka je letna, takze v zime uz bola vacsia a teplomer som vobec nesledovala, skratka isli sme von za kazdeho pocasia, nech bola akakolvek teplota, ci svietilo slnko alebo prsalo ako z krhly. Nesli sme len pri vichrici, krupobiti a podobnych extremoch. A myslim, ze aj kvoli tomu nebyva chora.
Syncek ma mesiac, takze s nim sa radsej drzim odporucania, ze pod -5 von nechodim. Ale o taky mesiac tiez prestanem sledovat teplomer a von sa pojde za kazdeho pocasia

carodejnica
29. jan 2010

Aj ja som zabudla dodať, že chodíme vždy a za každého počasia (len ak strašidelne leje tak nejdem, ale to sa stalo možno 2krát, inak si zoberiem dáždnik a idem), a zatiaľ sme mali len raz 7-dňovú nádchu, ale tú schytala od muža.. 🙂)
Malá sa narodila v júni, takže bolo super, že bolo leto a teplo, takže prvé tri mesiace mi prespala na dvore v kočíku. 🙂

lubikaf
29. jan 2010

ja tiez chodim s malym von kazdy den, v tychto extremnych mrazoch sice len na pol hodinu, ale aspon jeden x do dna s nim idem vzdy. dobre ho naobliekam a deku mu vytiahnem az ku tvaricke. v kociku ma vzdy teplo, este sa mi nestalo, ze by som ho odtial vytahovala studeneho.

bibione
29. jan 2010

mne mamka nadava,ked s malym idem von v takom mraze...fakt je,ze najprv som si ani neuvedomila,ze je taka kosa...nemame za oknom teplomer,ale nechcem sa vyhovarat...ale zas niesom snim nejak extra dlho...ked niekam ideme,tak tych 10-15min je na mraze,ale hned vojdeme do nejakeho tepleho obchodu...troska sa pomotame a ideme spat...jasne,ze je naobliekany ako cibula...kocik ma taky vyhriaty,ze ked ho vytahujem,tak z neho priam sala to teplo,a nemava ani licka a ani nostek studeny,ked ho kontrolujem...mame kocar ako tank...aj keby chcel,tak nezamrzne 🙂 to skor ja mrznem popri nom...ale ked je vonku sa fajnovo vyspinka...hlavne teraz,ked uz vie ze je den a noc,tak cez den sa mu uz nechce moc spavat a tak kocar a cerstvy vzduch robia zazraky.

lul
29. jan 2010

bibione s tymi obchodnymi domami pozor, tak ti babo najskor moze ochoriet, lebo sa spoti a nasledne ked vyjdes do mrazu...urcite by som ho v odbabusila, isto si aj ty rozopnes kabat/bundu ked ti tam je teplo 🙂

susik77
29. jan 2010

ja som zimomriva, moc zimu nemusim. chodim na prechadzky s detmi do -3, ked musime ist k dr. tak aj do -8 sme boli. keby bolo menej ako -10, tak zrusim aj dr.

murinka
29. jan 2010

caute baby.mam malu otazocku-moja svokra tvrdohlavo tvrdi ze ked idem von s malou tak jej nemam davat cumlik ze sa cez dudku odycha studeneho vzduchu a bude chora 😒 je to hlupost?raz som urobila svokre po voli a mam pocit ze tato ,,alternativa,, tiez nie je dobra lebo mala dychala ustami 😒 poradte 🙂

pietra
29. jan 2010

murinka, ja by som povedala, ze je to skor naopak. Kamaratky prave davali, najma za veterneho pocasia, detom cumliky, lebo cez ten cumlik predsa nedycha a teda sa ustami nenadycha studeneho vzduchu. Dcera ako malinka bola cumlikoholik 😀 takze cumlik mala skoro stale a chora nebyva

murinka
29. jan 2010

pietra,moja dcera tiez musi mat cumlik v puse lebo inak vrieska co ju pocut az do okresneho mesta 😅 moja svokra by bola najradsej keby sa vymysleli nejake skafandre do ktoreho by som ju dala celu 😀 vzdycky ma kontroluje-,,obliekla si ju teplo?daj jej salik cez pusu,daj ju do fusaka,prikry ju s dekou........ ,,😠

pietra
29. jan 2010

murinka, o saliku cez pusu a deke pocuvam doteraz 😀 Ja som raz na jar od mamy aj deku dostala, aby som malu prikryla. Pritom sedela v takom tenkom fusaku flisovom a vonku bolo okolo 10C 😀

murinka
29. jan 2010

ja som skratka nemozna matka 😝 😀 😀 svokra vie predsa vsetko lepsie 😠 😀 😀

susik77
29. jan 2010

na ten salik cez pusu pozor hlavne ked mrzne 😔
na predporodnom kurze nam prave hovorila jedna pani, ze dceru dala v zime na balkon, super ju poprikryvala, dala jej cez pusu deku, ona si tam nadychala a urobili sa jej na tvari omrzliny 😝

elibetka
29. jan 2010

My chodíme von každý deň či prší,sneží,je - 15 alebo +40 😀 😀
Keď je moc veľká zima ideme len na pol hodinku 🙂

ginger_fox
29. jan 2010

V zivote mojho syna este nebol den, kedy by nebol von. A vacsinou je vonku 2x denne.

ginger_fox
29. jan 2010

oo, sorry, 2x mu operovali slabinovu herniu. Teda, ked bol v nemocnici, len vtedy nebol von.