V akom veku ste deťom hovorili o veciach ako je sex, narodenie dieťatka, menštruácia, smrť?

21. júl 2022

V akom veku ste deťom hovorili o veciach ako je sex, narodenie dieťatka, menštruácia, smrť? Ako ste im to povedali?

sara07
21. júl 2022

aká chulostivá tema, to kde sme, predpokladám že tá prvá o bohu je ten isty autor, vieš uplne vôbec im o tom nehovor ak to máš už vopred spracované že je to niečo zlé a chulostive
nechaj to na kamaratov ,net , chuda dieta

ruzasipova
21. júl 2022

Ked nastala situacia, ze dieta vidi/zazije a spyta sa. Ked dietatko vidi mamu vymienat vlozku, ked caka mladsieho surodenca a aj sa zaujima, co sa deje a preco je to tak. Kym sa nepyta, nevysvetlujem. A vzdy primerane k veku a rozumovym schopnostiam dietata. Inak sa vysvetluje menstruacia 3-, 6-, 9- rocnemu dietatu.

galganka
21. júl 2022

...keď sa im mala narodiť sestra, keď ma videli nakupovať hygienické potreby, keď sme išli na pohreb... nie je to chúlostivé. Patrí to k životu.

selenka7
21. júl 2022

Mala tusim 7-8 rokov, citali sme spolu tuto knihu https://mrtns.eu/tovar/_xl/75/xl75003.jpg?v=144..., je to tam velmi jemne a veku primerane vysvetlene. Ked mala otazky, pytala sa, vysvetlila som. Menzes sme prebrali este skor, teraz ma 10 a menstruuje uz 4 mesiace, takze bola na to vcas pripravena.

sara07
21. júl 2022

a som sa pobavila zmena zaradenia už je to starame sa o dietatko , nie chulostivá tema zaradenie 😂😂

saxana000
21. júl 2022

Primerane veku ked sa zacne pytat.teraz l nam prisla tema smrt lebo muzovi umrela babka bola stara v ustave s malou ziaden extra vztah nemali ale chceli sme ju skonfrontovat so smrtou skor ako ju to zasiahne v pripade niekoho velmi blizkeho napriklad moji alebo muzovi rodicia..babetko sa narodi dospelym ked sa lubia.menstruaciu neriesi sex este vobec ma 5 rokov.myslim ze to pride niekedy o rok dva v skole.zase vysvetlim primerane veku.ale ziadne bociany nebudu

slamocka
21. júl 2022

Mam 2 baby, 5 a 3 rocne.. su zvedave a ja som si povedala, ze ich chcem vychovat inak ako som bola vychovavana ja... to znamena, radsej im budem rozpravat veci ja, ako by to malo byt tabu alebo by sa to mali dozvediet od inych. O menstruacii vedia primerane ich veku, ze mamka krvaca, ze sa musi umyvat, ze ma vlozky, kalistek, ze to nie je nebezpecne ale ze moze mamku boliet brusko alebo moze byt neprijemna. O smrti tiez od mala, mne zomrel otec ako 11 rocnej a viem, ze ze ma pristup dospelych zranil.. takze napr. ked sme isli okolo mrtveho vtacika, tak normalne vysvetlujes, ze zivot je kolobeh, narodime sa, zomrieme, niekedy preto, ze sme stari, niekedy sa pride choroba. Zomrela im prababka, boli na pohrebe. Treba o tom hovorit s laskou, jemne.. ze uz bola starucka a ze je hore v nebicku, ze ju uz nic neboli.. a ze ludia placu preto, lebo je je im smutno.. a ze to je normalne... atd. Co sa tyka sexu, toto opatrne , zatial iba tolko, ze na babo su potrebni 2, mamka a ocko, babatko je v brusku, vyjde von cez pisulku alebo rozrezu brusko. Krstna je lekarka a mala cisarsky, ma z toho video, to videli asi 30x :D a v pohode. Proste ja som nastavena tak, ze moje deti budu veci vediet odo mna a nechcem, aby mali nejake obavy riesit cokolvek so mnou. Je aj vela kniziek, aj u nas v kniznici, kde sa to s nimi da prejst primerane ich veku. A co sa tyka sexuality, je paradny rozhovor so sexuologickou, ako tieto veci rozoberat... dam link.

thoughtfulweirdo
21. júl 2022

Od cca 2,5 roka, keď sa začala vypytovať, primerane veku. Má mladšieho brata, takže už sme preberali, ako sa bábätko do bruška dostane, ako tam v brušku je, ako z neho vyjde von. Sex má vysvetlené ako niečo, čo robia dospelí, keď sa veľmi ľúbia a tak sa dostane do maternice semienko, z ktorého vyrastie to bábätko. Zasuvanie penisu do vagíny pridáme až v neskoršom veku, zatiaľ stačilo takto 😄 Kupovala so mnou vložky, tampóny, tak aj o menštruácii vie základné info detskými slovami, že veľkým dievčatám a dospelým ženám z "pisulky" tečie krv, lebo každý mesiac sa maternica nachystá na bábätko a keď bábätko nepríde, maternica sa zase "uprace". A smrť preberáme odjakživa tiež, lebo už nemá ani jedného dedka, tak bola zvedavá prečo, kde sú, čo sa im stalo, kedy sa vrátia a tak podobne.

jaskolka
21. júl 2022

Postupne keď sa budú pýtať, tak primerane veku im to budeme vysvetľovať.

renab
21. júl 2022

Ked sa zacali pytat...

danica2711
21. júl 2022

ešte koľko tém druhu "Kedy ste urobili to či ono" sem dáš?

silvusa123
21. júl 2022

Ja som s mojou mamou nikdy takéto veci nerozoberala ,keď mi prišla prvá menštruácia v 11 tak som nevedela čo sa deje a bála som sa lebo predtým ma na to nikto neupozornil no ale keď som s tým konfrontovala mamu tak mi povedala že také veci so mnou rozoberať nejde za sa ich časom naučím ..takže ja som už od mala musela všetko spoznávať sama bez nejakých rád

dominikamacakova
23. júl 2022

@silvusa123 ale veď o menštruácii sa učí aj v škole buď v tretej, alebo štvrtej triede

silvusa123
23. júl 2022

@dominikamacakova pokiaľ aj áno nepamätám si to , jedinú prednášku čo si o menštruácii pamätám sme mali asi v 7 triede na zakładkę a to som o nej už dávno vedela