V akom veku začalo vaše dieťa poslúchať?

susik77
3. aug 2009

Ahojte, Kedy asi zacalo vase dieta posluchat a robit al. chodit kam chcete vy? Nechcem kupovat uz surod. kocik, Dufam, ze to bude tak kym bude mat mala dva a pol-3 roky. Teraz to vyzera tak, ze ked ju dam dolu z kocika, vobec nejde pri mne ale hlada kamienky a pod., takze bez kocika sa vobec nikam od domu nedostaneme...
Bez kocika chodime len pred dom al. autom na ihrisko a pod.Mala ma 23.5 mesiaca. Kamaratkina ma asi 21 mes. a krasne tapa pri kociku...

zuzana76
3. aug 2009

susik, ani nas este neposlucha velmi v tomto smere, teda ak mu poviem, aby prisiel ku mne- tak pride, ale nie vzdy, ruku mi da, ja chodievam s nim autobusom a to nemam problem, ale musim byt max. sustredena, aby sa nevytrhol, ked ho drzim, neodbehol, ak nieco kupujem a podobne, teda da to zabrat, tiez by som nevedela ako to riesit, ak uz mas aj druhe babo v kociku a nemozes vsade lietat za tym prvym , mozno by pomohly take tie remienky, je to sice blbe, ze dieta ako psik na voditku, ja viem, ale mozno niekedy napomocne

susik77
autor
3. aug 2009

zuzi-ja planujem zatial malu vozit v golfkach a mimco nosit v satke...no, ale som zvedava, kedy sa verca konecne zmeni...

zuzana76
3. aug 2009

susik, aj to je riesenie, tak by som to robila asi aj ja, ze maly v sportvom a babetko v satke, aj ja dufam,ze ako3- rocni uz budu posluchat, ale mozno som naivna 😀 , ale zase ako si naucime, tak budeme mat

titkovamiriam
3. aug 2009

Marek zacal posluchat ako 2-2,5 rocny ked som sa vratila do prace a ostal s babkou,ta ho uplne vycepovala.ked je vonku pekne ide v obchode nic nechyta 🙂 .no a ked sme v niekom centre staci mu predajne s elektro tovarom a pri chladnickach,tv a pc moze byt cely den. 😀
uvidime teraz od septembra v skolke 😅

susik77
autor
3. aug 2009

miriam: asi je to celkom dobre riesenie, uz aj ja vidim, ze mala si pri mne al. pri mm viac dovoli ako pri babke...ta ale byva cez 300 km od nas, pride tak raz za 3 mesiace na vikend...

janina77
5. aug 2009

miriam - daj recept, ako ho babka vycepovala, ja to tiez potrebujem! Mam pocit, ze som na maleho dost tvrda, ale on si aj tak vacsinou robi co sam chce. A teraz este to UZASNE vzdorovite obdobie, uz aby sme boli za tym!

atrami
5. aug 2009

Ja počítam, že asi v 18. tke - možno. 😀

Na každé dieťa platí niečo iné.
Moji chalani začali poslúchať po nástupe do školky. Nemožem sa sťažovať. Obsedia pekne aj v reštaurácii, na predstaveniach. Dá sa s nimi ísť aj do obchodu. Vždy im niečo sľúbim- v obchode džús, sladkosť- ideme tak, aby sme to kupovali ako poslednú vec.

lienka79
7. aug 2009

neviem celkom,co tou otazkou myslis..akzoe posluchanie v tom zmysle, aby poslusne karacal pri kociku? To by si asi chcela od nej prilis,ved je vo veku, ekd sa najviac uci a o vsetko zaujima a vsetko vokol nej je no´ve....Ja som maleho,kled chcel, dala z kocika von a nech si beha..Ked som potrebovala nakupit...Posadila som jho do vozika, tam vsetko videl,bol spokojny a vonku si behal kade-tade..je pravda,ze bol velmi disciplinovany a nikdy mi nevybehol na cestu,ale bezkal si po chodniku a trave....
Ak je mala ziva a bojis sa,ze vybehne..tak trvaj an tom,aby ostala v kociku a tam,kde uz nie su auta a pod..ju vyber...
My sme sli z mesta aj 2-3 hodiny....Povedala som si,som na materskej a kde sa mam ponahlat? 😀
Maly ma 2r4m a este stale chodime domov 2-3 hodimy...stale ho nieco zaujme....alebo si chce len tak posediet na lavicke...Kocik uz vobec nepouzivame..aj ekd je to nieikedy fakt na anrvy...ale je to zbytocne..pretzoe som ho aj tak tlacila celou cestou a on behal

dianga
7. aug 2009

mne najnovšie malý dá do ruky aj odrážatko motorku a ide sám pešo... poslúcha ale ja okrem nákupu musím aj jeho motorku nosiť a ked je unavený tak aj jeho na rukách... ale zvládam...

susik77
autor
7. aug 2009

lienka; ano. kamaratkina je o 3 mesiace mladsia od mojej a krasne tapa pri kociku. moja jked ju vylozim tak ide ku kamienkom al. hrat sa do blata a nedostanem ju odtial ani do kocika. spusti zachvat, hodi sa na zem a zacne plakat.
teda v podstate vsetky kamaratky naokolo co maju aj 4-5 mesiacov mladsie deti od mojej uz s nimi chodia na prechadzky aspon po okol. ulickach ale s mopjou si to neviem predstavit, ju vsetko hned zaujme a nepohneme sa. Niekedy mi je to uz blbe, pretoze sa tym aj izolujeme od nich ked niekam idu...

lienka79
7. aug 2009

susik....tak ju nechaj nech robi,co ju zaujima....aj nas petko niekedy zastane pri nejakom muriku aj na 10-15 min..no a co...Ked sa nikam nenahliom,je mi to jedno....ked treba niekam ist...tak ho nalozim do kocika a vysvbetlim..nastastie od malicka si necha nieco vysvetlit...
ja prechadzky s kamaratkami ani neskusam...ani to neriesim..co amme o emsiac starsiu malu kamosku...to je taka buchtina, stale sedi v kociku a neboli mozne prechadzky...nakoklo nas stale bezi a od 1,5 r kocik sme pouzivali ozaj vynimocne a posledny mesiac uz vobec....
chodime sami..Ked sme zase sli s inou kamoskou..kadze dieta slo inym smerom a my sme povedali navzajom asi 1,5 vety..deti nedovolili....Takze je to tak,.ako to je..neboj,ked budu starsi...bude to lepsie a bude sa dat aj na kavicku 😉

blumka
7. aug 2009

podla mna sa v urcitom obdobi treba prisposobit dietatu a ono sa potom neskor prisposobi tebe....
myslim to tak, ze ked ides von, ides kvoli svojej dcerke, aby ona z toho nieco mala, tak ju nechaj, nech sa zastavi a zbiera kamienky aleo nech cumi na psa alebo nech bezi kde chce...ona sa tym uci, rozvija..
Ja mam sice o par mesiacov mladsiu dcerku ale my chodime vonku na 2-3 hodiny a to sme na jednej ulici, lebo sa dalej nedostaneme...stale mame rovnake zastavky, susedovho psa, dalsieho psa, kamienky, kaluze...a ked chcem ist do obchodu aleo niekde inde, tak ideme na trojkolke. Tiez cakam druhe babo a tiez to udem riesit tak ako ty...jedno v satke a druhe bud v kociku aleo v trojkolke alebo volne 😉

titulienka
8. aug 2009

susik...zaujimavo polozena otazka..... 😀
ja si myslim , ze pokial ti po ulici nepluva, nenadava, nekope do inych tak urcite posluchaaa...myslim si , ze to ze chodi inym smerom ako chces ty je uplne normalne a prirodzeneeee 😀 😀 ..objavuju veci , ktore su pren zaujimavee...omnoho zaujimavehjsie ako chodit po chodniku, drzat ta za ruku 😀 ..viem to podla seba...mam naplanovane , ze ideme von do parku, a vzdy skoncime uplne niekde inde 😀 😀 ...tak ako pises oblubujeme mlaky, blato, travu, psov, a vsetko okolo a je to proste uzastneeee....
vies, ono ked sa obzriem za seba a zbadam mamicku s dietatkom, ktore tlaci na voziku lebo je niejak telesne postihnute, ani ma nenapadne myslienka preco moje nepocuva a nerobi to co chcem ja...
ja ked vyjdem s meli von nase cesty sa uz rozidu pri brane 😀 ja idem tam a ona opacne...tak si pockam a bud idem za nou alebo si to ona rozmysli a ide za mnou...
urcite je to vekom, pretoze aj tie starsie boli take, takze to nieje o tom ze je neposlusne ale o tom ake je uzastne a jedinecnee.... 😀
takze nemaj pocit izolacie....je to vsetko v poriadku len je svojska a zaujimaju ju ine veci ako chces momentalne v danu chvilu ty 😉

susik77
autor
8. aug 2009

jaasne, ja to chapem, skor som sa teraz zamyslela kvoli tomu ako to zvladnem takto s dalsim mimcom a aj babicky ako budu za nou behat-ony uz moc nevladzu-mala niekedy vybehne na kopec a nechce dole a pod....
no, asi budeme musiet tak polroku-rok vydrzat a snad to bude lepsie...

atrami
8. aug 2009

susik,
malinká robí len to čo jej dovolíš.
Manžel bol so synom- tiež dobré kvietko sám doma, keď som bola v porodnici. Zvládali to super, malý poslúchal na slovo.Keď som bola ja s ním vyvádzal zasa.
Ja som brala na vychádzky autíčko na šnúrke, ťahal ho za sebou a išiel. Vždy som vysvetlovala čo od neho chcem, postupne sa to zlepšovalo.
Ja mám už 3 deti. Veľmi mi pomohol babyvak už pri druhom dieťati. Mala som volné ruky.Využívam ho aj teraz.

titulienka
8. aug 2009

nechcem narusat temu ale myslim si ze v tomto veku deti laka najme to co nemozu...podla mna to nieje o tom co dovolis a co nie...a co sa tyka tatinkou tak podla mna deti maju niejak vstrebane ze pred nimi maju vacsi respekt ako pred maminkami je to niejak dane prirodou....
som zastancom toho , ze ak dieta urcite veci nepochopi a natahuje sa so mnou, a popripade sa hodi o zem, tak mu dam na zadok...zatial som to robit nemusela lebo vysvetlit si vzdy da...aj povie ano ...ale naozaj ked vyjdeme von ma vzdy iny smer 😀
a suhlasim s atrami ...babyvak to su naozaj dalsie 2 ruky navyse.... 😉

susik77
autor
8. aug 2009

no, ja idem do satky.v babyvaku mi mala vobec nechcela byt a ked chvilu aj bola, musela som to pridrzovat druhou rukou...
suroden. kocik nechcem, myslim, ze s 2-rocnym dietatom je to uz zbytocna investicia .

titulienka
8. aug 2009

susik...ano satka sa mi paci omnoho viac 🙂

atrami
8. aug 2009

Mne ostal babyvak od druhého syna- vtedy šatky ešte neboli také rozšírené. Sú to už 4 roky.Ale šatka vyzerá fakt lepšie. Určite nie klokanku.

Najstarší syn sa tiež hádzal o zem, hlavne v obchode. MM ho vždy zobral von. Časom ho to prešlo. Prostredný to nerobil vobec.

susik77
autor
8. aug 2009

no, ked bude mala po mm a svagrovi, tak sa tiez bude hadzat 😀 😎

pupavenka
5. máj 2010

ahojte, moj krpec ma jeden rok, už chodí. A samozrejme spoznáva "vzrušujúce" veci v našom byte, ako napr. tv, domáce kino, trúbu... Všetko zapína, štuká gombíky, je to prenho velké lákadlo - ved bodaj by nie :D ale ako ho od toho odnaučiť? ved trúbu ked si zapne je to prenho nebezpečné... na neustálom NO NO sa už zabáva, napodobnuje ma s vystretým ukazováčikom a hovorí ŇO ŇO... provokačne pozerá kedy si všimnem že je pri tom a plný nadšenia že som si ho všimla či čo ešte rýchlo poštuká kým sa dá... ČO s tým?

jankapiknova
5. máj 2010

Ja mam zas problem že naš maly nie že chodi inam ale on uteka a uteka a uteka,a samozrejme vačšinou opačne jak ja chcem 😀 .Viem že je maličky ešte ale on sa tak nenormalne teši či dojdeme len von alebo do obchodu kdekolvek ,že vykrikuje,všetkych zdravi Ahoj ,aj koho nepozname a uteka hlava nehlava. Keby ho neposadim do kočika alebo nakupneho košika tak nekupim ani suchy rožok. Ked idem snim von tak som zmordovana jak keby robim 24hodin bez pauzy 😀

brnka
5. máj 2010

Pupavenka, u nas zabralo to, ze som povedala, ze truba pali a ked bola zapnuta, priblizili sme sa s jeho ruckou - pytala som sa ho, ci chce vyskusat ako pali a vobec ju nechyta. A ani sporak, rychlovarnu konvicu.....

janicka.m
5. máj 2010

pupavenka, nas beha od 10 mesiacov, teraz ma 14. ruru sme ho naucili, ze pali - ked som ju zapla, pockala som, kym bola tak akurat tepla a som ho zavolala, nech skusi. tak bol spokojny. a este niekolkokrat, ked som piekla, som si sadla k rure a pockala som, kym pojde okolo a zase som ho zavolala, nech skusi. ked bola fakt horuca, tak som mu povedala POZOR a skusili sme jednym prstom. a uz rura nie je zaujimava - vzdy povieme, ze POZOR, PALI, tak dava pozor.
DVDcka nam vyhadzoval z policky, kym sme nanho vykrikovali, ze to nemoze. akonahle sme si to prestali vsimat, prestal to robit. asi 2-krat ich vyhadzal, my sme ich pozbierali, ked spal a uz ho to ani nenapadne, hoci ich ma pod nosom.
DVDcko obcas zapne, ale pokial mu to zakazujeme, dovtedy to robi - toci gombikmi, stuka... radsej mu zapneme v telke reklamu, nejaku kreslenu rozpravku alebo pesnicku, odputame pozornost a uz ho to ani nenapadne... zatial to este robi, ale uz len fakt sporadicky (pred par tyzdnami to bolo aj niekolkokrat denne).
zatial sme ale neprisli na ziadny grif, ktory by zabral na el. zastrcky. akonahle je nieco zapojene do elektriky, uz to natahuje, vytahuje, spara sa v tom. a nie kazdu vieme zamaskovat tak, aby si ju nevsimol 😖

pupavenka
6. máj 2010

janicka, skusim metodu nevšímania si, lebo fakt mám pocit že sa tomu vytešuje ked sa hnevám že zapína telku... má z toho zábavku 🙂
brnka, našťastie na kanvicu a sporák ešte nedočiahne... ZATIAL 🙄
deťušká naše krásnučké 😉