V noci bez plienky, cez deň s plienkou

nanika09
28. aug 2012

maminky ja si uz neviem rady s mojou tvrdohlavou mulicou.O par dni nastupuje do skolky,sice len na pol dna ale este cez den ma plienku.Zacali sme riesit oducanie hned ako prislo teplo.Aj sa to celkom pekne podarilo,zacala pekne cikat do nocnika no po tyzdni sa to pokazilo.A odvtedy sa pocikava.Problem je v tom,ze ona sa pocikava len preto,lebo mi nechce urobit po voli.V noci spi aj 12 hodin bez plienky,vobec som to nemusela riesit,proste ju mavala suchu tak som to skusila.Ani raz sa mi nepocika v spanku.Ale ked je hore,samozrejme pracuje jej tvrdohlavost.Rano vstane,samozrejme jej treba cikat,tak jej poviem ze ideme.Ale ona sa trucuje a tak si tam sada,ze by ma najradsej zabila pohladom.A sadne si tam iba preto,lebo jej poviem ze dovtedy nebudu rozpravky,kym sa nevycika.Aj cez sa jej stale pytam,ci jej treba cikat,no samozrejme mi nasrata odvrkne ze nie a o 5minut sa pocika.Normalne mi to robi naschval.Minule si horko tazko sadla a zacala cikat.A pocas cikania sa postavila aby si opisala gate aj podlahu.Samozrejme s vyrazom ze "ja ti kaslem na nocnik,aj tak bude po mojom".Jedine co dufam je,ze v skolke bude opakovat po inych detoch.Kedze ona je v spolocnosti cudzich ako anjelik a vzdy poslucha,urcite zachod neodmietne.No neviem,uz mame len par dni takze vobec neviem co robit.Mali ste aj vy podobne skusenosti stym,ze v noci bez plienky,cez den s plienkou? 😒

sjuz
28. aug 2012

pekny tvrdohlavec 🙂 a to ma kolko rokov? veru nezavidim. A pekne dohovaranie nefunguje, ze uz je velka a ze je to hanba a velke baby uz nenosia plienku, ze sa jej v skolke budu smiat ostatne deti... pripadne, ze uz ste minuly vsetky plienky a v obchode ti nepredaju leno takym velkym babam sa uz nedavaju plienky.... A za kazde vycikanie do nocnika/zachoda chvalit a chvalit a chvalit. Pripadne jej vzdy dat nejaku malicku odmenu aspon zo zaciatku... Inak ma nic nemapala, nastastie u nas to prebehlo lahko a od asi 20 mes je bez plienok aj den aj noc....

nanika09
autor
28. aug 2012

@sjuz tak bude mat tri tento rok.Inak zo zaciatku sme to skusali s nalepkami,ze cikanie dostala jednu.Potom ju to prestalo bavit.Ked jej poviem,ze uz je velka a velke deti nemaju plienky, tak povie ze ona nie je velka,je malicka 😀 To ci ma plienku alebo nie,jej je jedno.Dva mesiace bola bez plienky a ked sa pocika,proste jej to nevadi.Dala som jej plienku teraz uz zato,lebo u nas vsetko smrdi a vidim ze to nikam nevedie.Chvalenie ju tiez nezaujima,este aj pritom sa tvari tak,ze "to si nechaj preseba".Proste je strasne strasne tvrdohlava ☹

alusha
28. aug 2012

@nanika09 ja by som to uz teraz neriesila, uvidis co vam prinesie skolka, oboznam so situaciou ucitelky, nechaj v skrinke pre istotu aj plienky, ale nechala by som ju tam rano normalne bez plienky... osobne si myslim, ze sa v skolke chyti, chodia tam na wc pravidelne a nech na nu ucitelka dohliadne, aby sa vycikala...

nanika09
autor
28. aug 2012

@alusha plienky jej nemozem zobrat lebo nas hned vyradia,povedia ze sa mame vratit,ked bude uplne bez plienky.Ale chcem to skusit.Proste tam pojdeme bez plienky.Ved ide len na 4hodiny a velmi dufam,ze jej skolka pomoze.Ked nie,tak bude mat do 18ky plienky 😀 😀 .Neviem ako to chodi v skolke,ci beru deticky naraz sa vycikat,alebo cakaju,az sa vypytaju?Teda tie malinke.Lebo moja sa urcite nevypyta,nato je velmi hambliva.

sjuz
28. aug 2012

@nanika09 beru ich pravidelne, aspon tam kde nasa chodila. Normalne tak hromadne po skupinkach. Drzim palce snad sa ti tam nezacne z trucu pocikavat. Aj ked uvidi ze vsetky deti su bez, tak mozno to v pohode zvladne...

nanika09
autor
28. aug 2012

@sjuz tak ano,keby ich brali pravidelne,tak by nebol problem.Ona neni ten typ,co by odvravala alebo trucovala s cudzym dospelym.Tak to hadam zvladneme