Večer zvykne byť nervózna a prepukne v zúrivý plač

loren
2. máj 2007

mate s tym niektora skusenost? mala ma mesiac aj nieco a o tej 19 hod zacne z nicoho nic tak plakat az sa o nu bojim uplne zurivo hadze sa a nicim ju nejdem utisit. podotykam brusko ju neboli ,prebalena je jest odmieta vtedy .pomoze len na ruky a cakat ked sa unavy a postupne prestane trva to par min. ale v tej chvyli ma chyta panika.

juventus5
9. apr 2014

ahojte...odporucam precitat si nasledujuci clanok...ak mate doma maleho skrekluna urcite vas to trosku ukludni a ked nie tak aspon rozosmeje 🙂 nam trosku pomohlo zavinovanie plienkou natesno v perinke
http://babetko.rodinka.sk/zo-zivota/rodicovske-...

sariloth
3. nov 2014

Ahojte, chcem sa spýtať, malá má dva mesiace a tieto pravidelné večerné plače absolvujeme už asi mesiac aj my, trápi ma ale druh plaču- je to niečo príšerné, je celá brontová v tvári, chvíľami už ani nedýcha, len sypí alebo piští, celá sa spotí. Mám ten obraz stále pred očami a plačem, keď na to pomyslím, myslím si vtedy, že zomrie. Svokra s mamou si mysleli, že preháňam, ale keď to zažili, boli vydesené aj ony. Koľkokrát si myslím, že budem volať záchranku. Ráno sa zobudí vysmiata a celý deň je dobručká, kým nepríde 19 hodín a zas sa to opakuje. Máte niekto skúsenosť s takýmto hrôzostrašným druhom plaču?

jankacaa
4. nov 2014

@sariloth ahoj, ten druh plaču presne poznám, tiež som hovorila pred mamou a svokrou ako dokáže malá plakať a svokra ma pomaly vysmiala, že je normálne, že malé deti plačú. Raz bola na návšteve a malá spustila tento svoj rev, svokra nechápala, čo sa deje. U nás bývali takéto plače tiež večer a hlavne pri kojení, nakoniec som zistila, že mi dochádza mliečko, tak som bola u laktačnej, ktorá mi povedala, že sa malinká zle prisáva. Od piatku trénujeme správne prisávanie a zvýšili sme tvorbu mliečka a malá už takéto záchvaty od soboty nemáva.. ale teraz máme zasa problém uspať ju. Keďže sa ju snažím čo najviac prikladať na prsník za jeden víkend si na to tak zvykla, že akonáhle ju položím do postele, zobudí sa, chce spať iba na rukách 😒

sariloth
5. nov 2014

Ahoj, ďakujem pekne za odpoveď, a ako si prišla na to, že Ti dochádza mliečko? Totiž mne začala malá pri kojení bojovať a zúriť, nechce sa normálne napapať, hoci predtym sa prisavala a jedla pekne. Bojim sa, ze je hladna a preto tak vresti. Mne sa zda, ze mlieka mam dost, mlieko mi z prsníkov ide prúdom, všetko premocene, vlozky nacucane a dieta sa jeduje a nepapa normalne...Ako Ta to napadlo, ze to moze byt tymto?

sariloth
5. nov 2014

@jankaca Ahoj, ďakujem pekne za odpoveď, a ako si prišla na to, že Ti dochádza mliečko? Totiž mne začala malá pri kojení bojovať a zúriť, nechce sa normálne napapať, hoci predtym sa prisavala a jedla pekne. Bojim sa, ze je hladna a preto tak vresti. Mne sa zda, ze mlieka mam dost, mlieko mi z prsníkov ide prúdom, všetko premocene, vlozky nacucane a dieta sa jeduje a nepapa normalne...Ako Ta to napadlo, ze to moze byt tymto?

marshmallow
29. dec 2015

Baby otvaram temu vecerneho placu som na prasky z toho...neviem ju nijako utisit :(

anika717
31. dec 2015

@marshmallow ahoj, u nas takisto vecerne place su na dennom poriadku. Najskôr som sa strachovala, hladala, co jej moze byt, skusala vsetko. Kolko ma drobcek?

marshmallow
31. dec 2015

@anika717 8tt v sobotu

anika717
31. dec 2015

@marshmallow nasa bude mat v piatok 6tt. Tiez som z toho obcas na prasky, zo zaciatku to bolo od 21hod do polnoci. Teraz sa to rozne posuva. Obcas si s nou aj ja poplacem ☹

gretocka
31. dec 2015

maminy nebojte sa, to prejde... ja som to zazila v roznych vekovych obdobiach so vsetkymi tromi detmi. Deticky z toho vyrastu a bude lepsie a mozno sa to este niekedy v podobnych intenciach aj zopakuje.
Neostava nic ine len podla veku a potrieb dietata ho skusat utisit ale hlavne byt pri nom a nestresovat sa ani dieta este viac. Vela zdaru

pavliinaars
14. mar 2016

Dievčatá chcela by som poradiť mam niekedy strach, malicka ma 2mesiace a niekedy spusti taký plač , ze neviem či sa aj nádychne , cela cervena. Papat nechce, prebalena je ..mali ste aj Vy taký problém ... Vtedy mam ozaj o dcerku strach

janulik030209
14. mar 2016

MOZNO JU BOLI LEN BRUSKO, TAKYCH VECEROV A PLACOV ESTE BUDE

dominikalerch
30. mar 2018

@husenka no deti teda plaču aj bez priciny
Napapať mu dáme vykakame a vyprdime sa s rektalnou rurkou dalu sme espumisan nostek vysaty namasteny pre pripad ze by ho mohol svrbiet ked je suchy, maleho prezlecieme co ak mu je teplo aj prikrijeme
Vyvetrala som periny a otvorila vyklapacku aby mal cerstvy vzduch
Proste vsetko
Aj tak sa napina ochka zlosti sa pretaca sa az to prepukne v placnoci aa potom place a place a zrazu prestane da si prsnik a spi

dominikalerch
30. mar 2018

@loren ahoj
Mozem sa opýtať
Máme podobný problém
Aj keď malý má už 5 mesiacov
Ja jedavam veľmi veľa sladkého
Ziada sa mi ked kojím a len ťažko si odopriem
Napadlo ma či to nieje koli cukru
Malý mi aj veľmi málo spinka cez deň
Cez deň je ale ako med zlatý usmievavý
Bolo mi poradene že čím lepšie sfúkli cez deň tým lepšie bude spať v noci a večer
No neviem ho donútiť viac spať cez deň a tým pádom mám pocit že to čo výstraja večer je z toho že je preunaveny
Tak to pripisujem cukru jeho hyperaktivitu
Pisledny krat spi poobedevod tretej do štvrtej a potom zaspi az o pol desiatej
Tak som sa chcela opýtať či náhodou aj vy neľúbite sladké či to môže byť tým.

loren
autor
14. máj 2018

@dominikalerch ahoj moje baby uz maju 11 a 9 rokov ale bolo to len zacas a dcerka si potrebovala len vybit energiu nahromadenu myslim

pomfritka
23. máj 2018

Ahojte. Prosim vas a pri tom placi sa ohadzovali vase deticky rukami nohami? Niekedy nam ide s babkou tricko odtrhnut. Hrozny plac. Az sa zachripne. Je mi jej hrozne luto lebo jej neviem pomoct. Chyti ju to v intervale od 18 do 22. Najdivnejsie je ze vcera vecer normalne spinkala a bola kludna. Mali ste aj vy pri kolike (ak to je kolika) prestavky ci to musi byt vyslovene kazdy den? Ten rascovy cajik mozem dat uz 5tyzdnovej? Mam kupeny len feniklovy detsky z lekarne.