Večierka u 10 týždňového bábätka

dextella14
7. júl 2018

Ahojte, chcela by som sa spýtať, o koľkej večer vám v lete zaspávajú bábätká. My kúpeme medzi 7- pol 8 a malá vždy zaspí až o 20:45-21:30. Dovtedy sme v spálni a snažím sa ju uspať. V poslednej dobe už ani večer veľmi neplače, ale zaspí vždy až tak neskôr. Spàlňu máme na východ a máme žalúzie ale aj tak myslím, že jej proste vadí to, že slnko nezapadlo.. snáď na jeseň bude zaspávať skôr..?

janulka2811
7. júl 2018

Ešte nerozozna deň či noc či čas ...
Časom sa to upravy.

dextella14
autor
7. júl 2018

@janulka2811 myslím, že cirkadiánny rytmus už má, v noci pekne sinká, budí sa až okolo 2 na kŕmenie a potom až o 5-pol 6.. cez deň papá každé 2 hod.. čiže už odlušuje deň noc podla mňa

nikoletah
7. júl 2018

@dextella14 ma 10 tyzdnov co by si chcela od nej? Nie je stym problem ze zaspava okolo 21.00... problem je ze mas vysoke naroky na babo... bud rada ze zaspi o 21.ej... potom pridu zuby a nebude spat celu noc...

nikusiak9
7. júl 2018

Moja zaspava az 22.30

dextella14
autor
7. júl 2018

@nikoletah nemám žiadne nároky, len v každej anglickej literatúre o výchove detí dávajú deti spať už o 7-8, a to u našej malej nehrozí. Tak ma zaujímalo ako to majú iní

nikoletah
7. júl 2018

@dextella14 ano spat o 7ej, chodit ako 10 mesacne, vsetky zeleninove prkrmy milovat, ako 3 rocne vediet po anglicky + po nemecky ako 4 rocne pisat, citat... a 10 rocne kludne mozu vynajst liek na rakovinu....
Je to ividualne, kazde dieta je ine, ked moja ako 2 tyzdnova prespala celu noc 12 hodin v kuse tak prespala-a to by este mala jest v noci podla tabuliek.. nebude vo vsetkom podla tabuliek...

jantato
7. júl 2018

moj chodi spavat o 7mej ,ma uz 3 roky a ked mal par mesiacikov tak chodil o 6 a spal do rana s dvoma jedeniami.... ale zeleninove prikrmy az tak nelubi 😂 skor lubi hranolky a snazime sa tomu vyhybat ale sem tam trosku dam 😨 hadam ma nikto nezabije. Ale co sa spanku tyka je od malicka ukazkovy, ale nadstavil si to niejak sam...a ja uz len dodrzujem .

lavender21
7. júl 2018

Malá má rok a chodí spať medzi siedmou a pol ôsmou. Tak to máme nastavené od malička... Veľmi ma to teší lebo aspoň máme s manželom aj chvíľu pre seba... Dúfam že jej to dlho takto vydrží 🙂

dextella14
autor
7. júl 2018

@lavender21 a nevadí jej cez leto dlho svetlo? Kedy kúpete?

myjusiatko
7. júl 2018

@dextella14 nasa mala v tomto veku chodila spavat s nami okolo desiatej. Skor nezaspinkala. Ono sa to aj tak meni kazdy tyzden.

jonnie
7. júl 2018

@dextella14 Ak mas pocit presvitania...zatemnovacie zavesy

letfenixa
7. júl 2018

Moj syn ma vlastny biorytmus, sam sa nastavil. Vecer zaspaval o 18, ale do cca roka sa budil este zo 2-x a vstaval 4.45! Teraz bude mat 2 roky, zaspi okolo pol 8, a ak "prespi noc", tak vstava okolo 4! Pre mna je to stale hlboka noc, ale co mam robit, aspon ho ucim lezat, kym nebije kostol o 6. Alebo sa v noci zobudi na mlieko, je cca 2 hodiny hore, a rano vstava na budik o 7. Zobudit ho musim, lebo jednak chodim do roboty, a este aj kvoli rezimu, keby som ho nechala spat, bohvie kedy by spal cez den a potom vecer.
V 10. tyzdnoch sa budil lubovolne a hlavne vela plakaval.

marianita3008
7. júl 2018

To sa bude este dost menit..moje dievky maju 2 a skoro 4 a vstavaju a chodia spat podla slnka :D sice ony od malicka vzdy vstavali skoro, ako babatka tak o 5... teraz potiahnu aj do 6 :D ale v lete, co je dlho svetlo, tak mozem ich dat spat o pol 8, ale robia bordel v izbe do 9tej 🙂 takze kniha pise, ale dieta nie je kniha a co sa spanku tyka, detto..moja svokra nechce pochopit, preco moja starsia dcera od 2 rokov nespi...mysli si, ze nemala rezim a ja som ju nedavala spat...ale skuste presvedcit dieta, ktore vo svojich cerstvych 2 rokoch je schopne skakat hodinu po posteli miesto spanku (to ja uz som skoro spala miesto nej 🙂 , ze ma zavriet oci a zaspat, lebo babka chce 🙂

jantato
7. júl 2018

@lavender21 aj ja mam na tom rada ze mame vecer klud a cas pre seba...a potesim ta,nas ma 3 roky a stale chodi spavat o 7 .... hadam aj u teba to tak bude 👍👏

lavender21
7. júl 2018

@dextella14 kúpeme o 18:45, potom už len vypije z fľaše mlieko a uspaáame na rukách... Nemáme ani žalúzie, normálne je v izbe vidno ale vôbec jej to nevadí. Tak do 15 minút zaspí, jedine ak poobede vstane neskôr tak jej to večer trochu posunieme, teda že kúpeme 19:15. Ale to výnimočne. Dnes vynechala poobedný spánok tak spala už o siedmej, kúpali sme trochu skôr... Ale včera potiahla od siedmej do siedmej, raz v noci ešte papá, ale je to paráda... 🙂 od mala si zvykla že sa okúpe, napapá a ide sa spať. Až na pár výnimočných dní nemala problém so zaspávaním...

lavender21
7. júl 2018

@jantato no, mám celkom obavy ako to bude keď príde druhé bábo, ale snáď sa nám podarí ho tiež nastaviť na rovnaký čas. To by bola paráda 🙂 tie večery sú na nezaplatenie 🙂

lienka9
7. júl 2018

@dextella14 nas maly ma 6 tyzdnov a o 19tej (plus minu 15min) ho kupeme dame jest a zaspava okolo 20tej..potom sa budi okolo polnoci o druhej a stvrtej ale to sa vzdy iba naje a spi dalej -max 10min.prebera sa okolo 7mej rano a uz potom normalne fungujeme.nekojim a zda sa mi to dost casto nato ze ma UM..ale doktorka povedala ze je to uplne normalne na tak male babo..snad sa to ale casom zlepsi a prespi dlhsie 🙂

bucko555
7. júl 2018

moja malá v 2 mesiacoch chodila spavat okolo pol dvanastej vecer ale spala da rana do 8 a cez den mala aj 4-5 spankov, teraz má dva roky ide spat okolo pol desiatej vecer a spime do rana do osmej. A sme spokojné

siska53
7. júl 2018

@dextella14 nemusi..moji obaja nejak boli nastaveno na cas okolo 21.. 20:15-21 rozpatie,ale najcastejsie to bolo tak 20:45-21..

nika898
7. júl 2018

@dextella14 chapem ze je to tvoje prve babo no moja rada zahod knizky do kosa a riad sa sama sebou. Mne prvy syncek chodil spavat teda zaspal po 22. A druhy je do 21 KO. Kazde dieta je ine. Riad sa babatkom a svojim sedliackim rozumom a vsetko bude dobre uvidis 😉

dextella14
autor
7. júl 2018

@lienka9 a pred kupanim neje? Lebo namto vzdy vyjde tak, ze pred kupanim dostane papat, potom ma kupanie ako aktivitu a uspavame.. to trva vzdy dlho tak vzdy dostane este papat aj pocas uspavania

dextella14
autor
7. júl 2018

@bucko555 no aj naša má cez deň 4-5 spánkov.. ale iba hodinových, keďže sa každé 2 h kojí

lubik87
7. júl 2018

@dextella14. Skús dávať viac na bruško nech sa unaví ..ale nieje dôležité o koľkej ide spinkať ale celkový počet hodín koľko odspi za 24 hodín 🙂

lubik87
7. júl 2018

@dextella14 a kŕmiť po kúpaní nie pred ...

momoika
8. júl 2018

@dextella14 my mame take iste ritualy. Uvidime na jeseň...myslim, že pojde asi skor spat....

dextella14
autor
8. júl 2018

@lubik87 no to sme skusali a bola to katastrofa... strasne revala cele kupanie bolo to otrasne... takto sa aspon smejka a pekne si to uzije

babi81
8. júl 2018

@dextella14 my sme davali spat o 20:30/21 od vzdy a tiez sa budila okolo 2a potom az rano o 8.

eliska13
8. júl 2018

@letfenixa to ako zvládaš vstávať o 04 a ešte ísť do práce?klobúk dole

eliska13
8. júl 2018

@dextella14 bude sa to strašne menit každým mesiacom.Nas chodil spávať ako minimo medzi 20-21 vstával okolo 9 ráno a v noci sa budil každé 3 hod na kojenie a spával tak dlho do 2,3 rokov
Niekedy zastával až 21:30 a ja rovno s nim
Nenut ju nasilu spat a uspavat

eliska13
8. júl 2018

@dextella14 ja poznám 5 r chlapca ktorý chodí spávať 19:30 vonku svetlo a už spí ale vstáva ráno 05 to by ma porazilo🙂
My sme boli s minimom ešte v lete kade tade vonku o 19 nesil ten režim, ked začne loziť chodiť bude to zase iné.Mozno už cez deň nebude mať krátke spanky, ale jeden 2 dlhšie
Môj od malička vstal o 09 o 11 znova spal hodinu to som rýchlo navarila pre nás,, alebo jemu príkrm a potom poobede 2,3 hodiny spal v kočíku vonku až v roku aj pol sa naučil spať poobede v postieľke už som bola unavená z toho kocikovania po vonku potom potiahol až do 21 celé roky sa nič nezmenilo takto to mal nastavene