Veľké problémy so zaspávaním

hnedoocko0909
7. jan 2018

Maminky, zufalo Vas prosim o radu 😢
Syn bude mat o tyzden 2 roky. Ked bol mladsi, naucili sme ho pekne zaspavat...polozili do postielky a do 10-15 min sam zaspal. Neskor ked mu rastli stolicky, vyzadoval, aby bol niekto pri nom ked zaspava. Teraz sme s muzom uz zrelý na psychiatriu... kazdy den, hlavne vecer mame problem, ze syn nechce zaspat. Uspavanie je sprevadzane x nasobnym vyhadzovanim dudlika z postielky a naslednym dožadovanim sa ho, placom, revom, smiechom atd. On je aj unaveny, aj sa zda ze zaspava, no akonahle chceme odist z izby, postavi sa a reve.
Zaspavanie vecer trva 2,5-4 hodiny a na obed cca 1-2 h.
My uz fakt nevkadzeme. Poradite? Dakujem

veronikaszabova
7. jan 2018

2,5-4h??? No asi by ma piclo ;)
Skuste zrusit poobedny spanok. Mladsi syn (3,5r) od 1,5r nespi poobede, vecer 19:30 si lahne do postele a do 5min spinka

hnedoocko0909
autor
7. jan 2018

@veronikaszabova prisaham. Dnes bol 19:45 v postielke a zaspal 23:05. Lenze co bude ked pojde do skolky? Ved tam deti cez obed spia. A ja vidim, ze ak to vzdam a nespi cez obed, tak okolo 17-tej je KO a furt place... nevydrzi este bez spanku

veronikaszabova
7. jan 2018

Ani nas na obed v skolke nespi a nic sa nedeje 🙂

Kolko spi naobed? Odkedy-dokedy...

hnedoocko0909
autor
7. jan 2018

@veronikaszabova podla toho kedy zaspi...snazim sa ho ulozit okolo jednej a spi cca 1-2 hod

julinka66
7. jan 2018

Ahoj podla mojich skusenosti dieta ma chodit spat o 12 tej lebo potom spi dlho a vecer je vyspany a buntosi

veronikaszabova
7. jan 2018

@hnedoocko0909 tak ked ho ides ulozit o jednej, 1-2 hodiny trva, nez zaspi plus spanok... Tak sa ozaj necudujem, ze vecer nechce ist spat...

lindusss2016
7. jan 2018

Ahoj, u nas to je velmi podobne, mala 22m a uspavam 1-2,5 hodiny na obed aj vecer. Je to tak, od kedy jej zacali ist vsetky trojky naraz, este jedna sa drzi a stale nie je vonku. Mala si.cely cas hryze prsty pri uspavani, obcas si strka aj celu ruku do ust, uz som z toho zufala, kedze za dva tyzdne rodim a viem, ze na nu tolko casu mat nebudem. Skusam vsetko mozne, ale bezvysledne a cim viac sa snazim, tym viac ma stipe, skriabe, hryzie a bije... inak je cele dni dobra, ale uspavanie jedna katastrofa

lavieenrose
7. jan 2018

vyskusala by som vsetko mozne ,nejake aroma uvolnujuce rozpravku z cd, nocne svetielko, ziadny stres alebo nervozita z toho co to zase bude za uspavanie,klud v hlase, vecerne rituali,ak sa da dietatko tak uvolnujucu masaz alebo skrabkanie....ja naptiklad viem ze na obed moze mala do postielky v ponozkach ale ak ich ma vecer tak je to katastrofa...rev vyhadzovanie z postielky nasledne hladanie ..pre skratenie casu si zacala ohryzat nechty...na obedny spanok sa jej otocim zadkom a som na nete...ale pred vecernym ju musim skrabkat,hladkad drzat rucicky..kazdy vecer ju kupeme a je u nas klud ziadne santenie..potom sa my osprchujeme vymenime posledny krat plienku za nocnu...manzel s nou pozhasina v celom byte svetla a ulozi ju do postele...to ja uz lezim vedla v posteli..tatovi kyvame pusinkujeme ho a potom on odide..a my zaspavame zvasa 1 hod.

johndyke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka0905
7. jan 2018

veď si k nemu ľahni, pritúľ ho k sebe a pohmkávaj si dáku melódiu dokola, či trváš na tom, že má zaspávať sám? Ja by som na toto nemala nervy. Moju šesťročnú uspávam stále tak, že s k nej na chvíľu ľahnem a potichu čosi pospevujem, o pár minút spí, tak to bolo, aj keď mala 2 roky. Len ju bolo treba unaviť, vonku sme chodili vždy aspoň dvakrát za deň, aj doobeda, nech sa vybehá. Ináč tiež sa mi zdá, že ho dávaš poobede neskoro, v škôlke chodia spať o dvanástej.

yanni
7. jan 2018

Nejaku super perfektnu zarucenu universalnu radu nemam a nema ju asi nik. Nasa copana bude mat 2,5 roka a je od narodenia taky vselijaky spac-nespac. Od 9. mesoacov zacala ignorovat postielku, cize odvtedy spi vo velkej posteli. Obednajsi spanok tiez taky vselijaky. Niekedy ziadny, inokedy tak najviac pol hodiny. Ale ho este potrebuje. Inak je tiez najneskor o 6tej vecer uz totalne ospala. V noci sa zobudi ca. 2 krat. Raz na cikanie, vycura sa a spi. Potom nadranom pribehne s celou jej zvieracou risou k nam do posteli. Ale to uz nevidim ako nejaky velky problem.
Budievala sa viac. Zaspavanie potom jedna hroza.
Problem vidim aj v cumli. Nasa mala tiez. Ked jej vypadol, zobudila sa. Zrus dudel. Cim skor, tym lepsie. Cim dlhsie ho bude mat, tym horsie bude odvykanie. Ja som nasej jednoducho jedneho krasneho dna tiez este pred druhymi narodeninami zobrala a uz nedala. Dva dni mrkotanie a potom este mesiac ho spominala. Odvtedy, ked vidi niekomu cumel, povie len bleeee a duda je pre babies 😀 Odvtedy sa budi len tie dva razy. Dovtedy to bolo kazdu chvilu. A nenasla si ani nahradu. necmula si prsty ani nic ine neobzuva.

bimbambim
7. jan 2018

Zrus cumel cez obed si na hodinku lahnite nech si odychne a ked nezaspi nevadi odychnuty bude a vecer honuloz skor spat ja by som zrusila obedny spanok

jajabax
7. jan 2018

ja mam dve deturence, ta prva: uspavanie skoro do 6 rokov, do piatich rokov to trvalo vydz cca 1 hodinu, ked bola mala tak aj 2. pri druhom mi to docvaklo, tiey uspavam, aj ked on ma radsej ked idem prec ale starsia ma rada ked som tam, moja rada, co sa tyka vecerneho uspavania> povedat, ze sa ide spinkat, zazivat, ze aj vy idete spinkat, ze ste velmi unavena, lahnut si k nemu ako vzdy a akoze zaspi, max raz dvakrat akoby zo spanku povedat, ze ty uz spis a potom uz nic. nech si robi co chce, jeho to prestane bavit a zaspi, aj plac ignorovat, ved ste pri nom. mna mala natahovala 5 rokov, vzkladanie noh na stenu a vrtenie bolo na dennom poriadku, vzsvetlovanie, upoyornovanie a ani na zadok nepomohlo. az ked som akoze zaspala viac dni po sebe jej doslo, ze mamina uz nereaguje a zacala zaspavat do 15 min. max pol hodinky. ... ale upozornujem, ze zostat skoze spat je narocne. a co sa tyka obedneho spanku, tak pri druhom som mala to iste, mal 2.75 roka, ciye tesne pred skolkou a nie a nie ho na obed uspat a obedny spanok potrebovat. takze sme sa vratili k babetkovskemu obdobiu a zacala som ho opat uspavat v kociku vonku, isli sme do parku, chvilku sa pohrali a potom sup do kocika a na prechadzku, zaspal skoro vzdy a do chvilke. vyzeralo to sice vtipne, lebo maly je fakt velky. No a fakt, ze ked spaval doma v posteli a ja som mala konecne chvilku pre seba alebo som si co to porobila som jednoducho ozelela aj ked rada som isto nebola. vyhoda bola, ze v skolke spi uplne v pohode, ce videndz doma uz nie, ma skoro 4 a kocikovat ho uz isto nebudem :}

janikm
10. jan 2018

Nepises kedy rano vstava, nie je mozne ze ho davas spat ked uz je az prilis unaveny?ze ma tzv.druhy dych? My mame od silvestra tiez hrozny problem s uspavanim..mala krici, smeje sa, place, skace, kope..no proste cirkus no skusila som ju dat teraz patkrat doobedu spat skor-zvycajne davam po 4 hodinkach co je hore tak som dala o 15-20minut skor a zaspala za par minut potichucky..aj vcera vecer som ju sala o polhodku skor ako zvycajne a zaspala do 20 minut tiez potichu v klude takze sudim podla toho ze asi som ju sla uspavat uz velmi prestimulovanu preto nevedela zaspat az po 1,5h uspavania

laura661
10. jan 2018

Ja som sa naucila pri prvom dietati byt v niektorych veciach neoblomna... aj ked to niekedy vyzeralo ze som hrozna matka... naucila som ze do postele sa ide v presnu hodinu , postiskali sme sa pohladkali sem tam chrbatik poskrabkali a zhasnut a spat... ak spadol cumel 1 -2 krat som ho zodvihla viac nie... a dokonca sa dcera takto odnaucila aj od cumla.. vyhodila ho? Nemala ho.. ignorovala som plac nariekanie, dokonca ked to bolo neznesitelne zavrela som dvere... netrvalo dlho a nastal zlom. Skor ako som zavrela dvere mala spala.. len treba vydrzat... o tyzden ma syn 18 rokov a stale laha do postele o 20.30 aj ked viem ze v ruke este hodinku žmoli mobil v ruke lezi v nej (a to pubertalne pohundranie radsej vynecham)ale kedze ma dcera 12 rokov musi sa prisposobit a zaliezt do postele vtedy ked mala.. 😀

tomajka
10. jan 2018

nas syn ma2 r a 4mes. - mozno asi dva krat zaspal vecer sam, poobede vacsinou zaspi sam - musi mame este 8 mesacne dietatko. rano vstava cca 7ej, medzi 11-12 ide spat max na dve hodiny a vecer cca 20-21 spi na noc, a s muzom sa striedame raz pri jednom dietati raz pri druhom, a ked som vecer sama tak naraz s nimi ale zatial je to lahsie samotne

stanislavicenka
10. jan 2018

Nasa dcera ma 2 roky a jeden mesiac. Rozmyslam, ci by ti nepomohlo zrusit cumel. Nasa ho nema tyzden. A s uspavanim sa nic nezmenilo. A ja by som rozhodne odmietala dvíhať stale zahodeny cumel. A skus este mu povedat, co hudete robit, ked sa vyspinka, u nas to zatial ide. A tiez vidim ako dobru radu, ze si lahnes k nemu, max. 2 upozornenia a spat. Drzim palce