Veľmi sa na mňa naviazal. Prejde ho to?

psyxooo
13. aug 2008

Mam 14mes. drobca, ktory bol doteraz taky samostatny, ze som ho takmer vobec nezaujimala, ked bol medzi ludmi, detmi, tak si ma vobec nevsimal, a doma tiez nevelmi, takze som sa v duchu tesila, ze ked ho raz dam do skolky, bude to uplne ok. Az mi to pripadalo dost extremne. Ale vsetko sa zmenilo pred mesiacom, ked bol chory, vracal, a strasne sa na mna naviazal, vzdy to robil ked bol chory, ale po chorobe este par dni a uz bolo dobre, zase take samostatne spolocenske dieta. No teraz uz presiel mesiac a stale len na mne visi, za den aj 500 x pocuvam z jeho ust mama mama a taha sa na ruky, pritom mu uz po zdravotnej stranke nic neni.
Co myslite, prejde ho to? alebo co mam robit, som z neho uz na nervy, vravia mi daj ho do jasiel ale ked ho vidim, ako za mnou fnuka, tak sa bojim, zeby mu to velmi uskodilo.

krajcoanka
13. aug 2008

ja by som ho nedavala do jasiel. Iba ak by to bolo nevyhnutné. Myslím si že je ešte zlaknutý po tej chorobe a potrebuje sa uistit či je mama v dosahu. Detičky vedia, ked je mama v dosahu, všetko je ok. 😉
Po čase sa to upraví. Má ešte čerstvé spomienky na chorobu. ☹

barunka
13. aug 2008

ja by som ho do jasiel určite nedávala. Môže to mat súvislost aj s tou chorobou, ale kľudne to môže byt aj tým, že rastie a čoraz viac si uvedomuje, že nie je samozrejmé, že maminka je vždy pri ňom, tak sa možno chce len uistiť, že keď ta zavolá, prídeš a budeš tam. Pomôžeš mu, poľúbiš ho.
Myslím, že je to úplne o.k. a každé dieta prejde obdobím keď má matku "na háku" a kedy jej visí nonstop na rukách.
Aspoň u Simi to tak prebieha. Sú dni, kedy ma nechce ani vidieť a keď sa sama hrá v izbe a vojdem tam, ešte ma aj vyhodí. A potom sa na druhý deň zobudí a musím variť aj s ňou na rukách, inak dostáva hysterický záchvat..

takže jediné čo radím ja, je vydržať, ukázať mu, že si vzdy pri ňom keď ťa potrebuje. Odtrhnúť ho od seba do jaslí by mohlo situáciu ešte zhoršit...

toť môj názor... 😀 😀

wali
13. aug 2008

tiez si myslim, ze prave teraz by mu to mohlo uskodit, keby siel do jasiel. je jasne, ze teraz na tebe visi a potrebuje ta. snad sa to skoro zmeni, takze treba asi len vydrzat. drzim palce 😉

kukona1
13. aug 2008

aj moja malá má také obdobie aj v noci stále vykrikuje ,,de si mamika?,, a hocikedy ked sa náhodou sama hrá v izbe tak len tak preventívne sa pýta kde som a ked sa jej ozvem tak je spokojná. ...niekedy sa nemožem ani na WC dostat bez nej...muž sa čuduje ked príde domov aký máme tam totálny výbuch v detskej že čo to? a teraz sme na dovolenke a je z toho neštastný že stále sa ,,maminkuje,,ale dúfam ju to prejde... 😖

junovka
13. aug 2008

psyxoo, moja presne v to iste obdobie zacala robit to co tvoj, ale musim podotknut, ze chora nebola 😕 Tak, isto vcera som bola u kamosky co ma take stare dieta ako ja a ten isty pripad.Mam pocit, ze je to asi take vyvojove obdobie 😕 😉

psyxooo
autor
13. aug 2008

jajaaaaj, no neni to bohvieco, najhorsie, ze on nechce byt ani s tatom, hned fnuka za mnou, boli sme aj u mojich rodicov, maju zahradu a psa, tak ho akotak zabavili na hodinku, ale aj tak kazdu chvilu sa len pytal kde je mama. No a ked som s nim sama, teda 90% dna, tak asi kazdych 10min ma chodi pusinkovat a objimat. No asi by som sa na to nemala stazovat, ale fakt co je vela to je vela. Aspon sa snazim redukovat to branie na ruky, len ho objimem ked stoji na zemi, obcas to zaberie a je zs dalsich 10min spokojny.

dadulik
13. aug 2008

psyxooo, pozname to aj my doma 😀
momentalne ma nasa krpata podobne obdobie, a to nebola ani chora, nastastie k tatovi chce ist, ale kamoska ma malu, a ta sa rozplace aj tatinovi na rukach, furt len maminka, maminka
asi to bude fakt tym vyvinovym obdobim, treba len vydrzat, do jasli ho urcite nedavaj !!!!

junovka
13. aug 2008

psyxoooo,neboj, to chce cas 😉 Hlavne si to vychutnavaj, ze to je tak, lebo ani sa nenazdas, roky utecu ako voda a potom uz len budes spominat, preco uz nie mama, ale nejaka frajerka 😀 😀 😀 😉

lienka55
13. aug 2008

Takze nie sme sami,aj my riesime tento problem.Maly bude mat rok zaciname behat takze je na mne zaveseny 24hod.A tiez mama mama stale dookola.Uz som niekedy z toho na nervy.Vobec sa nebal cudzich ludi teraz ked ho chce niekto na ruky tak len a len za mamu.Aj na zachod ked chcem ist tak len snim,sedi mi na nohach,takze ani tam clovek nema pokoj.Myslim si tiez ze je to len prechodne obdobie a prejde to.

gucz
13. aug 2008

moja má teraz tiež obdobie že len mama. A aj tata, teda ak je doma. Ale ak si ju chce vziať niekto iný, koniec, odtíska sa, reve. Dokonca chytá hysterické záchvaty, keď zbadá môjho otca, teda svojho dedka, čo doteraz nerobila, nevadili jej ani cudzí ľudia (predavačky, známi a pod.). Neviem čo sa jej porobilo, ale verím, že ju to prejde. Ale nechám tomu voľný priebeh a nasilu ju nenútim byť s inými ľuďmi, lebo potom sa ešte viac lepí na mňa.

psyxooo
autor
13. aug 2008

no ooouuuukej, a poznate niekoho, kto mal taketo dieta a potom sa to zmenilo? ci teraz mam cakat, ze do aspon 3 rokov, kym pojde do skolky, bude z neho mamin cecusik? najma ma serie to, ze dovtedy uplne ma mal na haku, tak som bola vcelku spokojna.

gucz
14. aug 2008

ja si myslím že ho to časom prejde, len ho neodtískaj, lebo sa na teba bude ešte viac lepiť, toľko moja skúsenosť 🙂

mimakro
14. aug 2008

psyxooo, môj Ondrej bol tiež samostatný. Bezproblémov zostal na prázdninách u našich, či u svokrovcov. A jedného pekného dňa povedal, že on už na prázdniny nepôjde, iba ak by som šla s ním. A veru ani nebol. Len plače, aby som ho tam nedávala. Jeho nástup do škôlky bol úplne suverénny. Prvý deň plakal, aby som ho tam nechala, že on tam má posteľ a bude tam aj spať 😀 Takže ho nenútim, hoci babky a dedkovia sú z toho smutní, lebo by ho mali radi ako prázdninára. Sľubuje, že keď bude mať 6 rokov, potom tam pôjde. Hanka, naopak, bola veľmi citlivá na cudzích. Od začiatku visela iba na mne. Časom sa to nejako prelomilo a ide aj s inými, ale keď chytí svoju náladu, tak je ako môj tretí cecok. Takže ako píše Gucz. Určite neodháňať, veď je ešte malý a svoju mamu potrebuje. Jasné že to elzie na nervy, ale mne to na druhej strane aj imponovalo, že vždy chcú ľúbiť iba mňa, ja dostanem pusu vždy. Ostatní iba podľa nálady.

lencici
14. aug 2008

U nás je to tak že keď sme doma s manželom keď ja odídem z izby tak plače za mnou a keď manžel tak plače za ním...Ale keď je s babkou alebo dedkom tak sa ide potrhať od plaču keď opustim izbu hoci len na par sekund. Hneď uteká zamnou s plačom....

kukona1
14. aug 2008

moja tiež tak,ked odídem ja plače za mnou ked ,,tata,, tak zas za ním a ked je u našich tak si na nás ani nespomenie.. 😢

barunka
14. aug 2008

psyxo no moja kočka je už väčšia a v pohodičke ju to prešlo. mamu niekedy vôbec nepotrebuje, zabaví sa s kýmkoľvek...

beranek
15. aug 2008

Ahoj, naše dcera se chová stéjně jako syn od psyxooo, začalo to asi v 11 měsících a teď je to tak, že celý den na mě visí, pusinkuje mě, objímá,nesmím se ani na chvíli vzdálit a je to dost náročné, už se cítím dost unavená 😒

beranek
15. aug 2008

Ale taky si říkám, že ještě jednou budu vzpomínat.... 😀

lefika
15. aug 2008

psyxoo, moja sa tak zacala spravat v 15 mesiacoch: proste zrazu bola na mne nonstop nalepena, stale sa chcela kojt, aj ked predtym som uz uvazovala o odstaveni, nechcela bezo mna ostat ani s manzelom...bolo to o nervy, ale preslo to, po par mesiacoch. ked mala rok a pol, uz to bolo podstatne lepsie, aj ked stale mam pocit, ze niektore dni nerobi nic ine, len sa ku mne tuli. ale teraz si to uzivam: za dva tyzdne mi ide do skolky, tak si vychutnavame posledne bezstresove dni.

daducha
17. aug 2008

Tak toto velmi,velmi dobre poznam.A zacalo sa to tusim presne v tomto obdobi, mozno ked mal maly okolo 18 mes.Zo dna na den akoby utalo a neexistoval nikto iny iba mama.KEby sa to tykalo iba cudzich ludi,alebo starych rodicov, tak sa to da.Ale tykalo sa to aj tatinka.Kym dovtedy s nim isiel v pohode von,spinkat a pod.,od tej doby ani rana.Vsetko len mama a po istej dobe som z toho bola uplne na nervy.Ale ako prislo, tak odislo a zhruba za 3-4 mes. bolo vsetko zase po starom.Neviem cim to bolo,no mozno je to naozaj take vyvinove obdobie.Teraz, mame 2 r.a 8mes. uz dokaze bez mamy v pohode existovat.Chce to len vydrzat a jaslicky urcite nic nevyriesia.Maly ta jednoducho potrebuje 🙂 .
Tolko môj nazor.

evaka
19. aug 2008

psychoo, presne ako vysite na nas, mala som samostatne dievcatko, v lete sme si presli vrackavym virusom a straaasne sa na mna naviazala. Uz sme nastastie z toho vonku, na 2 tyzdne k nam prisli krsniatka, chlapci, a celkom sa preorientovala na nich. Spolu sa hravali....dokonca mi zacala lepsie jest, vsetko po nich opakovala, moc nam to pomohlo. Nejakeho kamarata do rodiny na urcity cas mozem ozaj len odporucat, jasle sa mi zdaju dost drasticke. Hoci mamicku co poznam a jej dcerka chodi do jasli, velmi si pochvaluje, ze ju ostatne deti tahaju a uci sa lepsie ako doma. Drzim palce.

slaviks
27. aug 2008

Moje dievčatko tiež chce byť stále iba so mnou alebo s babkou a to už má 2 roky a 4mesiace. Keď s ňou je babka sama tak v pohode, lebo nemá iné východisko ale akonáhle som tam aj ja, tak zase len mama, mama. Spinká so mnou, chodí na WC, ani jesť sa mi nedá samej furt na mne visí a ťahá sa na ruky a to je dosť problém keďže ja mám chorú chrbticu a ona má už 12 kg. Tatko s ňou je málo tak ho veľmi nechce ani v spoločnej posteli, takže spolu s manželom nespíme už dva roky o sexe ani nehovoriac. Druhé bábo by sme si nemohli ani urobiť, lebo malá nedovolí tatkovi na mňa ani ruku položiť.V noci sa furt budí a hľadá mamu. Tak sme si ju naučili a ona malá potvorka to využíva a vie že plačom to dosiahne. Už mi to lezie na nervy. Každý vraví vydržať, že to raz prejde no mne sa nezdá, že by to prešlo samo od seba. Už ju chcem dať do škôlky aspoň na pár hodín, a ja pôjdem do práce.

psyxooo
autor
28. aug 2008

pozitivna sprava 😉
maleho to pomaly prechadza, len sa to aj bojim napisat aby som to nezakrikla, asi je to fakt sucast vyvoja a prjde to tie deti, aj ked vtedy mi to tak nepripadalo, ale uz je vo svojej kozi, opat hyperspolocenske dieta, takze fakt rozmyslam o jasliach, aj dnes napr.sme isli okolo skupinky asi 10 deti takych skolkarov, a jeho som nemohla od nich odtrhnut, nakoniec az s placom a hadzanim sa o zem som ho zobrala, stale chcel byt s nimi. No ale stale su dni, ked mama mama pocuvam aj 30 x. Ale uz to neni 500 x.
AJ tak ho lubim strasneeeee 😉 😉

junovka
28. aug 2008

psyxoooo, zvaz tie jaslicky 😒 Ja by som tam dieta nedavala , pokial nemusim.Zacne september, pokial si tam vybuduje aku taku imunitu voci chorobam ostatnych, tak ho budes mat viac doma choreho ako v jasliach.Preco, chces ho tak skoro do "toho" vhupnut??,Ved, si to uzije v skolke...a ty tiez s tymi detskymi chorobami 😝 😝 😝 A to, ze vidi deti....nemas pravdu, ze jeho lakaju deti, nakolko dieti si do 2-3 rokoch neuvedomuje este, co je to spoloc.hra, nedokaze este nadvazovat kamart.vztahy, ako uz tomu bude v skolke.Proste, on to berie asi tak, ako kazde dieta v jeho veku-su tam jeho rovesnici, nejake bytosti, a kedze su tam oni, preco by som nehohol tym byt aj ja, nie??...alebo mozno ho lakaju hracky, ktore deti maju pri sebe....no, neviem 😒 Ale, rozhodne je to na tebe.Nase deticky teraz prichadzaju do takeho vyvoja, kedy najviac potrebuju mamu 😎 😉

psyxooo
autor
29. aug 2008

junovka, vies, ale keby si ho videla, aky je stastny ked je v kolektive. Kazdy kto ho videl medzi ludmi, ci uz v nejakom detskom kutiku v obch,centre, alebo jasit sa po obchodoch, alebo behat po pesej zoine a ako sa on prihovara ludom, tak kazdy mi povedal, daj ho do jasiel, ty nanho nemas.
Aj napr.ked sa rano skoro zobudi a je mrzuty, lebo sa zle vyspal, tak staci s nim ist medzi ludi, hocikde von, do obchodu, do potravin, na zastavku plnu ludi, a uz je z neho uplne ine dieta. Ja som bola presvedcena, ze svoje dieta dam do kolektivu az od 3 rokov, ze si MD vychutnam, ale asi si diktuje on, nie ja. Mne sa to zda ze mu robim zle, ked ho nechavam doma, fakt sa nudi.
Najprv chcem len vyskusat tie jasle na par hodin, najradsej by som bola, kebyze tam moze chodit dlhodobo len na doobedie, ved ja este nechcem ist do roboty, chcem si ho uzit, sama uvidim, co bude robit potom, ked bude chorlavy, tak ho tam nebudem davat, a mozno tam nakoniec ani nebude chciet byt, ale moze sa stat, ze tam bude chciet byt cely den, a nakoniec budem musiet ist do roboty. Poznam vela deti, preto uplne chapem tvoj nazor, ale ja som take dieta ako mam ja este nevidela, myslim, ze potom by si zmenila nazor.

slaviks
2. sep 2008

psyxoo, a nemate v mest nejake materske centrum kde by si mohla chodiť s malym? My sme tiež chodili do MC keď bola menšia no potom tam už bolo veľa detí a a s nimi mamičky takže chaos. Ja mám podobné dieťa no s tým rozdielom že na mne visí už od narodenia. Je hrozne uplakaná a citlivá. Celý čas som ju len chlácholila a mojkala a už nevládzem. Normálne som alergiská na jej plač. Vonku medzi deťmi je v pohode ale doma je hrozná. Myslela som si že z toho vyrastie ale už má dva a pol roka a nič.Celý deň počúvam len mama, mama.Teraz k tomu pridala aj otázky typu a kde? a prečo?a nčo?Je už zrelá na škôlku tak na pár hodín pôjde.Poznám jeden zaujímavý názor keď je mama spokojná a má sa dobre, aj dieťa je spokojné.

tamarka
2. sep 2008

ahoj slaviks, naše babulky si môžu podať paprčky. Tamarka je doslova môj "tretí cicík". Stále len mama, mama. Tatinko ju nemôže obliecť, tatinko ju nemôže dať cikať, všetko len maminka. Tiež som z toho bola na nervy. Dnes je prvý krát v škôlke a ja v práci. Tŕpnem čo bude. Za chvílu idem pre ňu a mám boba, čo bude ďalšie dni. Nemala som inú možnosť, tak som ju postavila pred hotovú vec. Teraz už len čakať, či sa to zlepší, alebo nedajbože zhorší. Zajtra dám vedieť. Tebe držím palce 😉

tonicka
2. sep 2008

slaviks a tamarka, pridavam sa do klubu. Moj drobec je tiez maminkovsky od narodenia, ja si ale myslim,ze je to aj tym,ze o nu nik nemal zaujem okrem nas dvoch... babky a dedkovia sa tu ukazali raz za mesiac, pripadne raz za 3 mesiace a divili sa ze k nim nechce...u nas sa to postupne zlepsuje, ma par ludi ,ktorí ked sa jej venuju, tak sa vie s nimi zahrat. ale teraz ma asi 2 týzdne obdobie, ze ma problem byt sama bezo mna aj s tatinkom... s nad to prejde. Inak karolinka sa deticiek boji a da im vsetky hracky..a to od 2 mesiacov chodime medzi deticky.A nebodaj sa niektore dostane do jej osobnej zony...strasne place a neviem ju ukludnit 😅 slaviks, ja som tiez toho nazoru, takze sa uz tým velmi nezaoberam, a myslim,ze aj preto je lepsie... akurat obcas to lezie na nervy, ale najma vtedy, ked ma 4 noci za sebou kontroluje kazdych 10 minut 😀 drzim palce a napiste mi ako to znasaju v skolke, toho sa desim

tamarka
3. sep 2008

ahojte, tak máme prvý deň škôlky za sebou. Učiteľka ju chválila, že do 11 bola úplne ukážkový škôlkar, usmiata, zapájala sa do aktivít, ale keď prišiel čas spánku, spustila huronský rev. Nikto sa jej nemohol ani chytiť, sedela na postielke a plakala. Až po čase sa dala prehovoriť a učiteľka ju nosila na rukách a až potom si lažkala a zaspala. Keď som prišla pre ňu bola usmiata, ale tie očká!! Mala ich spuchnuté a červené. Celé poobedie bola unavená spavá a večer hneď zalomila. Ráno keď som ju zobudila bola úplne v pohode, vyspinkaná usmiata a tešila sa do škôlky. Včera sme sa celé poobedie rozprávali o tom, prečo plakala, stále som jej hovorila, že sa nemusí báť, že maminka príde. Ráno si zobrala dvoch plyšových kamošov, že s nimi bude spinkať. Sľúbila mi, že plakať nebude. Veľmi tomu neverím, viem, že to bude dlhšie trvať, kým to prekoná. Takže uvidím, čo bude dnes. Držte nám palčeky. 🙂

slaviks
3. sep 2008

tamarka, držím vám v škôlke palčeky, moja Babs mi trochu ochorela tak som ju ešte nedala do škôlky. Ona proste vie kedy má ochorieť 🙄 .Ako keby tušila, že bude v škôlke bez mamičky, tak si ochorie. Práve toho spania v škôlke sa bojím, keďže ja ju pred spaním ešte stále kolíšem aby sa upokojila. Učiteľky vraj pomáhajú najmladším detičkám pri zaspávaní.