Vonku chce iba na ruky. Ako ju to odnaučiť?

santal
23. jan 2009

Ahojte,uz sme rozmyslali,ze zrusime kocik,pretoze nasa 22 mes.dcerka ho vobec nevyzadovala a pekne chodila sama,kocik ignorovala alebo ho iba tlacila uz od 17-tich mes.Az na posledny tyzden.Vonku mi robi velke sceny, ze chce ist na ruky.Spociatku som ju brala,ale uz je tazka a ja nevladzem.Na rukach chce byt cely cas,inak zuri az jej zabieha a kasle,najnovsie sa naucila hovorit "au" a tak vykrikuje akoby som ju bila a vylieza na mna.Ked sa mi ju aj podarilo posadit do kocika kricala az domov pol hodinu v kuse ,ze sa skoro povracala.Snazila som sa dohovorit,zabavit ale tak krici,ze nepocujem vlastneho slova.Terapiu silnym objatim vonku ani neskusam.Uz stracam nervy,pretoze nemozem ist ani do obchodu,hned pri dverach krici,ze chce na ruky. Pomoooc!

fifinna
23. jan 2009

santal, to ma take obdobie a skusa co si môze dovolit. Popros nech ti ide niekto iny do obchodu, ak ma kdo a ty ostan snou len pri dome. Ak sa bude pytat na ruky, tak jej povedz, ze ju zoberes, ale len preo, ze pôjdete hned domov. A ak aj tak bude chciet ist na ruky, tak ju zober a chod snou hned domov. Aj ked budete vonku len minutu. Zopakuj to viac krat a nenechaj so sebou vyjednavat. Ona si neskôr rozmysli, ci chce ist este na ruky.

santal
autor
23. jan 2009

Dakujem fifinna,skusim 🙂

sirinka
23. jan 2009

santal aj u nas podobne...chodit ani za svet a ked tak s velkym placom...ja ju chcem naucit, lebo v maji budeme mat prirastok, ale neviem, ci nebduem nutena kupit surodenecky kocik....
ale niekto hovori, ze to mozno suvisi aj s pocasim...tak uvidime...

sirinka
23. jan 2009

inac s tym, ze ideme hned domov, sa nam to neosvedcilo...klara obcas zacne nariekat uz pri obliekani bundy...to by sme von ani nechodili...

santal
autor
23. jan 2009

tak sme to skusili a vobec jej nevadi,ze ideme domov ☹ ...hlavne,ze je na rukach.

edita33
23. jan 2009

caute,no prave mi sme ten problem vyriesili pred dvoma tyzdnami,vravim si ze ked bude velky sneh ako prejdem z golfakom,,a do skoly mi treba chodit pre starsieho,ked sme isli z kocikom nikdy si nechcel vystupit aby bol trochu v pohybe,len sedel,a sedel ,lenoch,a tak som to skoncila a jeden den sme isli do skoly bez kolies ,druhy den,a tak kazdy den..A,ideme pekne ,pomaly, 🙄 ale ideme,vlecie sa ako slimacik,,ale som rada ze si na kocik ani nespomenie,,ved snad ho do skolky nebudem vozit v golfaku,,,no to iste,,niekedy povie ze bibi,,,(nozky)ale zahovorim to rychlo a sustredi sa na ukazane,,,

edita33
23. jan 2009

santal ,neskusala si sa s nou akoze nahanat,alebo ist po chodniku z kraju na kraj,alebo ako vlacik,,skus ju pri chodeni nejak zabavit,,ale tak ako pise aj fifina,nedaj sa obmekcit a povolit,mi sme tiez mali par krat take finty ze na ruky,nemohla som ani ist, lebo sa mi pchal pod nohy ,ale nejak vzdy isiel niekto okolo a ozval sa ze ho vezme ked nebude pocuvat,alebo som nasla kamienok a sme si kopali,alebo nasli palicku,,,no neviem,skusaj to nejak,ty musis vybabrat s nou,nie ona s tebou,,,drzim palce,

bystricanka
23. jan 2009

santal..my sme mali presne to isté. Ked sme išli na nákup, vždy sa ťahal na ruky.Manžel ho vzal a bolo po plaču. Lenže muž išiel na týždnovku a ja som si iež musela ísť nakúpiť. A tak som v jednej ruke vláčila dieťa a v druhej tlačila košik.A raz som si povedala dosť....reváál celé tesco, všetci po mne kukali ako ja za sebou vláčim plačúce dieťa, lutovali ho...ale zabralo. Trvalo to asi 3dni a na 4 den už išiel v pohode po svojich. Občas má chvíľky, že chce ísť na ruky, ale ja ho vždy niečim zabavím, alebo sa začneme akože naháňať, dupať, pišťať a po čase aj zabudne, že na tie ruky chcel ísť. Tak proste ju nejako zabav, ako ti editka radí a nech sa trošku aj pozlostí, ked nebude tak ako ona chce. Ju to prejde a po čase zbadá, že ty necúvneš, tak sa vzdá.Držím ti palce 😉

santal
autor
24. jan 2009

dnes akoby utlo.Svieti slniecko a ona si hopkala po vonku a "na ruky" ju ani nenapadlo.bud mala nejake mrzute obdobie,alebo mozno reaguje na pocasie.v kazdom pripade dufam,ze sa to hned nevrati.... 🙂

santal
autor
24. jan 2009

a dakujem za prispevky 🙂

sirinka
24. jan 2009

santal aj ta nasa dnes celkom pekne chodila a ked uz som myslela, ze pojdeme domov, tak vytiahla este bycikel... 😉 asi to fakt bude pocasim...

santal
autor
24. jan 2009

myslim,ze to bude asi tak,u nas uz sneh nie je,chodili sme sa aspon sankovat,kreslit do snehu a pod.,posledne dni boli chodniky mokre a na trave blato a kaka od psov.Ak nebolo prilis zima alebo silny vietor,dazd...tak sme isli von,mam lepsi pocit ak je mala na vzduchu aj ked stretavam malo mamiciek v tomto zimnom obdobi,myslim,ze chodit von treba,ale dcerku to uz asi nebavilo aj ked sme sa vselico hrali.