Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vplyv sťahovania na 18 mesačné dieťa

monita662
26. okt 2012

Ahojte ...budeme sa onedlho stahovat...chcela by som sa spytat tych ktori maju stym skusenosti ci to nejko zle vplyvalo na vase deti ....myslim tym ci si zvykly hned alebo nie ....moja mala mi prespi celu noc ..ma svoje kazdodenne ritualy ...bojim sa toho aby sa to nezmenilo ked uz budeme v novom ...ci mi bude rovnako spavat v noci a tak....mate stym skusenosti? dakujem

milanova1
26. okt 2012

Netrap sa, ak sa rezim nahodou zmeni, tak sa to vrati do normalu. Urcite sa musis vysporiadat s mnozstvom inych starosti a drobci tieto zmeny casto znasaju lepsie ako dospleli.

kalianka
26. okt 2012

Absolutne nie, stahovali sme sa az dvakrat, raz ked mal maly styri mesiace - nic nepostrehol. No a teraz sme sa stahovali uz hadam na trvalejsie ked mal dva a pol roka. To uz sa vyslovene tesil, ze bude mat svoju izbicku a dokonca zacal spavat lepsie.

dai
26. okt 2012

@monita662 my sme sa stahovali 2x asi ked mala malinka taky vek ako popisujes a vplyv to nemalo ziaden... Uplna pohoda😉 samozrejme ze ak sa budes stahovat do rovnikovej afruky tak to vplyv mat moze vzhladom na casovy posun a podnebie😉 ale pokial tu na sk tak dietatku je to jedno.. Pokial su s nim rodicia tak je vsetko ok

lujza123
26. okt 2012

@monita662 no malá ma 3 roky a za sebou 4 sťahovania. Ako v každom novom prostredí prvé dni šla spať neskôr (ale to robí aj na dovolenke, chate, hocikde). Nemyslím si že by to malo na ňu nejaký vplyv, snád len sťahovanie č. 2 ked mala 2 roky a sťahovali sme sa s velkého nového domu od našich do starej miniizbičky v podnájme. To som bola šťastná len ja, čo aj chápem že sa jej nepáčilo ked sa skresalo 100 m2 hracej plochy na 20 m2.

nanulik
26. okt 2012

my sme sa sťahovali ked mal 3 mesiace takže to bol ozaj maličký ale aj tak si myslím že to deťom nevadí. možno len pár dní kým si zvyknu na nové prostredie a upraví sa režim do normálu ale podla mna nič hrozné

monita662
autor
26. okt 2012

Dakujem 🙂 no dufam ze bude v pohode ....lebo napr. vcera som jej dala inu flasku z ktorej zvykne pit mlieko ...a to mi taky cirkus spravila ze az ....musela som jej dat naspet tu ktoru ma ....aj postielku ked som jej pre mesiacom prelozila na druhu stranu tak zle spala 2 dni ....tak preto mam trosku obavy ....ale hadam to zvladneme 🙂

gubcikova
26. okt 2012

s dcérkou sme sa do 2,5roka sťahovali 4x.vôbec si nespomenie na nič.a vždy sa jej páčilo že mala novú izbičku

m.i.r.i
26. okt 2012

my sme sa stahovali ked mal 5m- to vobec nic nebolo..a teraz ked mal 2.5 roka a uplne v pohodicke..ako sme ho dali prvy den do postele, tak spal celu noc..to ja skor som som nespala, lebo som cakala co bude..ked mu pripravite dobre prostredie,tak bude nadseny
Co sa tyka toho co pises - nova flaska a tak - no to aj my sme mali..ja ani len plienku co s nou spava som nemohla vymenit, lebo inak vonala, vyprata....my sme to ale riesili tak, ze prave tieto "nepodstatne malickosti" museli ostat..teda na nove miesto musia ist tie iste flase, cumle, obliecky, oblubene kresielko, hracky atd..neviem ci stahujete aj nabytok, ale aj ta ista postielka na podobnom mieste nie je na skodu..a dodrziavat tie iste ritualy ako doma - papat, kupat, citat atd..u nas teda potom ziaden problem
nas ked mal 1.5 roka ako tvoja, tak dostal svoju izbicku..boli sme 2 tyzdne u rodicov a ked sme sa vratili, mal doma vlastnu izbicku v ktorej sam od prvej noci spal..a vobec nic sa nedialo...novy nabytok, tapety, koberec..hracky..pacilo sa mu..ale dali sme tam jeho postielku so vsetkym co tam patri..akoby nic🙂 tak vela stastia a nemaj obavy..my to zvladame horsie ako deti..

sante81
26. okt 2012

@monita662 dieta je doma všade tam, kde su aj jeho rodičia. my sme stavali 7 mes rodinny dom a prechodne sme byvali v takej garsonke nad garázou, maly mal vtedy 18 mes a všetko zvládol v pohode. ked sme sa stahovali do nového, mal hned svoju izbu, tesil sa velmi. dieta treba postupne pripravit na zmenu a hovorit mu, čo ho čaká, čo bude nové, aby sa malo na čo tesit. u nas sme to zvládli na 1

snopkulka
26. okt 2012

My sme sa sťahovali, keď mal drobec 11 mesiacov - cez pol Európy 😎 a úplna pohodička, spával zle od 6-tich mesiacov, takže sa to nezmenilo a ostatné fungovalo 100%, rituály treba ponechať, akurát si bude musieť zvyknúť na iné prostredie, držím palčeky 😉

edie63
26. okt 2012

@monita662 My sme sa nestahovali, ale zijeme na 2 miestach, par mesiacov na Slovensku a par mesiacov v zahranici a mala s tym nikdy nemala problem. Vzdy si rychlo zvykla na nove prostredie (v zahranici sme sa raz stahovali, ale aj to bolo OK). Tak dufam, ze aj u vas to bude v poriadku. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli