Vracanie u 13-mesačného chlapca. Čo môže byť príčinou?

cistko
6. okt 2008

Stretli ste sa s tym niektora???? Chlapca spokojne, usmiate, vesele ani naznak aby mu nieco bolo...vecer som ho okupala, spapal svoju kazdovecernu flasu pudingu, schulil sa do klbka a zaspal. Zobudil sa asi po hodinke, dvoch co ale nieje nic nezvycajne v poslednom case, uspala som ho uz v nasich posteliach a pekne spinkal...az okolo polnoci ked sme sli spat uz aj my s manzelom sme ho prebudili a nevedel si "najst miesto". Prevracal sa, pochodoval na posteli a nevedel sa ulozit. Zrazu sa taaaaaaaaak pozvracal ako som este nikdy nevidela. Normalne to z neho striekalo. Ja ozrvracana, on ozvracany, plachta ozvracana....teplota ziadna, ziaden plac, len zima mu bola kym sme ho prezliekali....potom pekne zaspinkal a spinkal az do rana, ako anjelik....Rano dostal svoju kazdorannu flasku mliecka, vypil ju ale nie celu-co tiez nieje nic nezvycajne....a asi po polhodinke sa tak pozvracal ze az vonku z postielky tieklo.... umyla som, pospratavala, stocil sa pri mne do klbka a spinkal az do desiatej, vstal vysmiaty spokojny, nema teplotu, nic na nom nevidiet. Namiesto desiaty som mu dala teplu zeleninovu polievocku a zatial je to ok.....co robit, ist k lekarovi?alebo kedy ist k lekarovi?z coho moho zvracat? vcera v strave nemal nic vynimocne, vsetko co uz niekedy papal....co este moze byt dovodom???

junovka
6. okt 2008

cistko, my sme to mali pravidelne u Timeike, az pokial jej nezistiki, ze ma zapal tenkeho creva ☹ Liecili sme sa na to asi taktyzden??,-neviem uz presne....ale je pravda, ze mala aj poprotom alergiu na BKM ☹ Ale, tak isto sa moze jednat aj o crevnu virozu....len potom treba dat pozor, nakolko sa to zvykne sirit velkou rychlostou v rodine 😉

erikasadek
6. okt 2008

tiez sa priklanam k gastro takze davat pozor v celej rodine, rychlo sa siry..
pokial vela nevracia a je hydratovany, tak nemusis k lelarovy, treba zmenit len jedalnicek , ryza a karotka a nie mlieko , treba ti specialne mlieko na tieto stavy, vypytaj si v lekarni...

nikaamb
6. okt 2008

Ahoj Cistko, aj my sme mali ten problem - asi ked mal Matejko 3-4 mesiace, tak po nocnom kojeni ked som ho dvihla aby si odgrgol, pustil Matejko taku salvu - ja som bola ogrckana, on, moja postel a trochu aj na podlahe. ☹ Toto mi spravil asi tak dvakrat v jednom tyzdni a odvtedy uz nie. Ja som mu ponukla druhe prso, napil sa a to uz v nom ostalo. A preto som si z toho nic nerobila. Ale doktorka mi povedala, ze ak sa to bude opakovat castejsie za sebou (staci dvakrat) mam ju okamzite vyhladat -alebo aspon zavolat, aby sme to mohli prediskutovat. Vraj to moze byt velmi nebezpecne - dehydratacia, a vsetky tie choroby co pisala junovka..

a teraz je este vonku dost chladno - koluju same virozy, bacile...