Vrodené vykĺbenie bedrových kĺbov, zasadrovanie nožičiek. Vaše rady

vevet
14. okt 2010

Ahojte mamičky! Nájdu sa tu také, ktorých detičky majú nožičky v sadre pre vrodene vyklbenie klbikov? Rada by som sa vás spýtala vaše skúsenosti, ako ste dieťatko obliekali, prebaľovali, nosili, prevážali a tak? 🙂 Prosím poraďte, podeľte sa. Mám 2,5 mesačného syna, ktorému pred pár dňami zasadrovali nožičky a už sa vyskytli prvé problémiky. Všetkým vám vopred ďakujem o akúkoľvek radu, skúsenosť 🙂 .

elinka17
3. sep 2018

@zizi79 operovali ju v Ziline primar Popluhar

elinka17
3. sep 2018

@zizi79 operovali ju v juli a teraz mame to korytko druhy tyzden a ze po 6 mame skladat na noc tak uvidime .A potom ste uz mohli zacat zatazovat nozku sediet a chodit alebo?

anisor
2. mar 2019

Ahojte mamicky, aj my sme so synom absolvovali dlhu cestu pri lieceni vyklbenych bedrovych klbov celych 10 mesiacov. presli sme si sadrovanim a aj lorrach ortezami dokonca aj remencami.

Preto uplne chapem cim si prechadzate. Rada by som darovala mamicke vanicku a vajicko ktore nas zachranilo pri prevozoch. Ak by ste niektora mala zaujem alebo by ste o niekom vedeli komu sa to zide prosim odkazte ho na mna. Prikladam foto. Vedela by som dodat aj vanicku, ktoru su nestihli vyrezat a potom sme to uz nepotrebovali.
K vanicke si treba zohnat peg perego podvozok a k vajicku isofix.

mopypopy
2. mar 2019

@anisor Skvela praca, klobuk dole! Som tehotna, ale dufam, ze to nebudem 2x potrebovat :S

vevet
autor
3. mar 2019

@anisor prosím pridaj aj do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/6270/
a konkretne pre mamičku @poslednalastovicka

vevet
autor
3. mar 2019

@mopypopy držím palce aby nie. U nás sa zopakovalo, ale našťastie sa zmestila všade

anickahugo
19. jún 2020

Dobrý deň ja sa chcem opýtať ako to je s kŕmenie a kúpaním?

nika11290
20. jún 2020

@anickahugo moja dcerka ked mala sadru tak uz pila UM, a nekupali sme, len sme omyvali handrickou 🙂

anickahugo
20. jún 2020

@nika11290 a ako to prebiehalo u vás ťahali aj vám nozicku?mňa veľmi zaujíma ako to je s kŕmenie či ju budem môcť vziať aspoň občas na ruky alebo stále musí len ležať?

anitagyorgyova
21. jún 2020

@anickahugo Aj nám ťahali nožičku. Vziať na ruky nebude možné, dieťa bude len ležať a bude mať viazané nožičky. Mi sme boli na umelom mlieku ale si myslím ak niekto koji je to tak isto že vziať na ruky nie je možné.

vevet
autor
21. jún 2020

@anickahugo vziať na ruky nebude možné, kojenie sa bude dať tak, že si lahneš k dieťaťu (aj keď tam budeš skrčená) alebo sa zohneš nad neho (čo asi tiež príjemné nebude), jedna mamička, ktorá mala takto vyviazané dieťatko mi hovorila.

nika11290
21. jún 2020

@anickahugo malej "nastastie" klbik vyskakoval tak nemusela vysiet, bola hned sadrovana...Mamicky ktore kojili vyvesene deticky mali postielku prisunutu k posteli, bez bocnice, tak sa tam nejako zlozili a kojili 🙂

vevet
autor
21. jún 2020

@anickahugo skuś sa pridat do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/6270/ a spýtať sa i tam 😉

anickahugo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkasomp
16. nov 2021

ahojte, ako vaše detičky zvládli trakciu ?

lenkasomp
17. nov 2021

@nika14121 ahoj, nás to čaká aktuálne a mam presne tie obavy ci ty, vieš mi priblížiť ako ste to zvládli?

hanislava2003
25. aug 2022

Prosím vás je ti niekto to teraz momentálne rieši nožičky v sádre?

vevet
autor
25. aug 2022

@hanislava2003 skús sa spýtať aj v tejto skupine https://www.modrykonik.sk/group/6270/