Vychádzky s 13 mesačným dieťatkom

anicka246
27. okt 2014

Ahojte maminky, prosím vás chodievate aj vy s deťmi vonka 2x aj v takomto počasí. Malý je zvyknutý a chodí von rád, doobeda ked je lepšie na cca 2hodky a poobede tiež tak isto, len sa mi to teraz zdá veľa ked je zima. O 16tej už v podstate skoro tma a dosť zima. Preto chcem vedieť, ako a na koľko chodievate von s takýmito malými deťmi? Dakujem za všetky rady

miku1
27. okt 2014

@anicka246 S deťmi treba chodiť von za každého počasia. Ak môžem chodíme doobedu aj poobede.

katy83
27. okt 2014

ja mam 15 mes. a chodievame skoro kazdy den, ked je skarede pocasie tak radsej nie alebo max. nejaka ta navsteva kedy sa len presunieme autom

cicimon
27. okt 2014

pokial vonku svietia svetla nie je problem ist aj po tme von

lady511
27. okt 2014

@anicka246 mne sa mala narodila v novembri (teraz bude mat 14teho 3 roky) od jej narodenia sme chodili von a to som bývala v Martine u rodičov..takže dost na severe kde su dost tuhe zimy ..v decembri sme chodili aj na hodinu a pol,, a to bolo minus 20! ...netreba deti čičikat a držat len doma ved etraz ešte nieje cez den ani pod nulou,,takže hor sa von,,,detom to prospeje 😉

moni244
27. okt 2014

teraz sa ti zdá zima a že sa nedá chodiť von? a čo budeš robiť, keď prídu mrazy a sneh? moja je januárová, od jej 3 týždňoch sme chodili na 3 hodinové prechádzku vkuse, či snežilo, mrzlo, či bola tma, aj teraz sa snažíme byť von aj doobeda 2 hodiny aj poobede, von nejdeme len keď strašne silno prší alebo fúka (lebo tu fúka fakt nárazovo). Ja neviem, mne toto ešte ako zima nepripadá. Ja som z Martina a tam som si asi zvykla na iné zimy ako tu

pribinak
27. okt 2014

Nexistuje zle pocasie, len zle oblecene dieta! Ved pobyt vonku aj v jesennom a zimnom pocasi je najlepsia forma prirodzeneho otuzovania a to my tu v strednej Europe az take velke zimy nemame

sense
27. okt 2014

2x denne, podla pocasia na jednu az dve tri hodiny....dietatu je jedno ake je pocasie to len mamickam resp. rodicom sa nechce do dazda a do zleho pocasia...my nechodime len ked "traktory padaju" strasny lejak, ale aj to len preto ze to mne sa nechce....

bubu1111
27. okt 2014

Moj ma 12 mes.a cez den spava len vonku, od narodenia.Ked bolo fakt hnusne a fukalo spaval v kociku v letnej kuchynke s otvorenym oknom...

sense
27. okt 2014

moja tiez spavala vzdy len vonku...kym sme nepredali kocik....za uplne kazdeho pocasia...

anicka246
autor
27. okt 2014

@moni244 nie mne nie, ale mojej mame 🙂 Ja nemám žiadny problém ani manžel, radi chodíme s ním vonka aj na dlho.. asi to každá pozná, mamy to sem tam preháňajú 🙂

anicka246
autor
27. okt 2014

@pribinak No ved aj toto ma štve, malý má ruky studené ked je už dlhšie vonka, mne napríklad ked mám studené tak mi nieje zima, tak to beriem že uňho je to rovnakko, len má aj nožičky studené ked prídeme domov, nosí také prechodné topánky, na zimné je podľa mňa priskoro, dúfam len že to až tak nevadí teda..lebo niekedy už fakt neviem ako ho obliecť, presne toto si potom poviem, že čo mu už potom oblečiem ked bude fakt zima..

moni244
27. okt 2014

@anicka246 tak im povedz, ze robis to najlepsie pre neho a pre jeho zdravie

pribinak
27. okt 2014

@anicka246 my byvame vonku cele dni, krpec je pomerne zive dietat, takze vonku ma priestor sa realizovat, jasne, ze cez zimu sa ten cas vonku skracuje, ale chodime 2fazovo, doobedu aj poobede
Ja som fanusik kukly, ktoru davam pod ciapku, ale to fakt az cez zimu a ked ma studene rucicky, tak daj take tensie rukavice a hotovo, ta hranica kto aku zimu toleruje a kolko zvladne je individualna, u nas ficia hrube ponozky a aj termo pradlo pre deti, ale to az cez zimu, jesen musime "prezit" zo standartnou vybavou ;)

katarinamarkova
27. okt 2014

@anicka246 ked je dieta spravne oblecene nemoze mu byt zima 🙂 ved je vonku este stale krasne teplo, ved si musi pomalinky zvykat ze o mesiac ked rano budete utekat k lekarovi moze byt vonku krasnych -18 a snehova fujavica.
aj keby bola vonku cely den len jej to prospeje.
moja mama teda nie, ani svokra nie....ale nazabudnem na jednu ,,milu,,tetusku.
vonku tak okolo nuly, krasne snezilo - ani vela, ani malo....cez to trosku slniecko...take idilicke zimne prechadzkove pocasie..
mala body, svetrik, pancusky, ponozky, este jedny hrube ponozky, tenucke teplaciky, hruby overal,čiapka, sal.....sedela v kociku na ktorom bol aj fusak ale rozopnuty a strieska odklopena, lebo rada kuka von.
prisla za mnou tetuska - to co ju nezakryjete ved je zima, snezi vam na nu( to snezi, to bolo par vlociek ) chuda male....komentar by nevadil, keby ju nezacala sama od seba zakryvat a stahovat striesku......
tetusku som poslala nech sa zakryje ona ked jej je zima, ze mala nie je z cukru, a ze co jej mam obliect ked bude vonku -20, skafander???
vacsinou na taketo pripomienky reagujem s usmevom a bez komentara....ale pri tejto tete sa nedalo 🙂

vulka
27. okt 2014

No na Orave je normálne chodiť von. takže keď dcéra mala 16 mesiacov chodili sme na poldennú lyžovačku a ani ma nenapadlo riešiť, či ísť na tak dlho von. Syn lyžoval na vleku a dcéra len tak po miernych kopčekoch.
Teraz ešte vôbec nieje zima. Treba sa len obliecť primerane počasiu a faktu, že ešte niesme zvyknutí na chlad. Osobne by som takéto niečo riešila, keď bude -15 🙂

dobromila1111
27. okt 2014

my chodievame po dennom spanku,vacsinou sme do tmy doma. A este na chvilku dobedu,no to nie pravidelne,to len vybehneme so psikom 🙂