Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Výchova 7 mesačného dieťaťa

stefanykiko
10. apr 2016

Chcela by som radu od skusenejsich mamiciek ktore uz maju aj starsie deti, a maju s tym skusenost, kedze ja som mala dost skusenosti s takymi malymi drobcami ale nestretla som sa este s tym ako sa niekedy sprava moj drobec a nechcem nieco urobit zle. Ako viem ze u tak maleho dietata sa neda este nejak velmi vychovavat ani od neho nic extra necakam. Ale ja mu venujem vsetok moj cas ako som matka naplny uvazok co myslim vazne 24-hodin denne, ked je hore je minimum casu ked pri nom niesom proste na najzakladnejsie veci co musim vybavit tak ho necham sestre ked s nim manzel nemoze byt. Mimo domu som bola zatial len u zubara a raz na urade, mame spolu dost silne puto a mne sa to aj tak paci zas nedusim ho laskou, ale chcem aby vedel ze som pri nom ked nieco potrebuje a ze ma tu istotu ze ho ochranim. Ale zas ho nechcem rozmaznat uplne, viem ze dieta skusa hranice kam az moze zajst. Ale poslednu dobu mi zacal strasne plakat ked sa mu nieco vezme samozrejme on chce len nevhodne veci takze sa to stane aj 3 krat na den. Viem ze asi v takom pripade by som ho mala aj trocha nechat vyplakat nech so mnou nezacne cvicit ale u nho sa to neda zacne plakat ani nie plakat ale revat a poznam jeho plac a vidim ze ked nieco chce a mu to vezmem je to cieleny rev co sa az dusi skoro a niekedy ho nemozem ani nicim inym zaujat len mu dat prso nech sa ukludni. Jeho keby som nechala vyplakat aby sa naucil ze to nesmie on je schopny plakat aj hodinu alebo sa zacne az dusit takze nejde ho nechat len tak aby som ho neukludnila snazim sa ho najprv niecim zaujat ale uz boli aj situacie ze pomohlo uz len prso zas nechcem aby si zvykol ze stale sa mu da len prso do ust a hotovo. Stalo sa mi zatial len raz ze ked tak plakal tak sa otocil na mna a nervozne zvysil intenzitu svojho revu a tak akokeby sa vyprsil na mna akokeby mi ukazal ze som ho tym nahnevala ako situacia bola smiesna ale tak nechcem aby si takymto stylom chcel vydobijat to co chce on a este aj takto zareagovat na cloveka ktory mu to vezme. Ako snazim sa tomu predchadzat aby take veci co nemoze nemal na dohlad ale zas nemozem vsetko skryt a ani v buducnosti nemoze byt vsetko tak ako chce on musi vidiet nejake hranice ze co moze a co nie. Myslite ze je to len vekom? a casom to prejde alebo to bude skusat aj v buducnosti..Niesom zastancom toho aby sa na deti kricalo a vobec nie aby sa dieta buchlo ani vyychovne kedze si myslim ze je stale aj ina moznost..Ale vo vyhrotenych situaciach asi musi dostat niekedy dieta po zadku samozrejme starsie ale zas tomu by som chcela predist. Myslim si ze aj dietatu sa da vela vysvetlit lenze takemu malickemu nie pokial este nechape..ale tak nechcem to riesit uz ked si bude mysliet ze taketo spravanie je v poriadku a potom az bude starsie to zacat riesit. Takze mamicky stretli ste sa s tymto uz niektora? Najradsej by som bola keby ste mali taku skusenost ze to za mesiac dva prejde. A ked nie ako ste to riesili ?..alebo co by ste mi odporucali robit v takychto situaciach aby pochopil ze takto to nejde ale zas kricat nanho nebudem aj tak nebude chapat co ja od neho chcem a ani ho nebuchnem to si myslim ze by nemalo ziadny ucinok. ALe zas rada nechaj ho vyplakat je u nho neucinna takze citim sa bezradne a radsej ho stale utisim len sa bojim ci mu tym akurat neuskodim viac. Dufam ze som nevyznela ako histerka ale moj nazor je to ze vela veci sa da ovplyvnit uz v takomto skorom detstve a teraz si dieta pomaly buduje svoje charakterove crty. Mozno sa mylim ale moj nazor je ze hoc si nebude pamatat z tohto obdobia nic ale psychiku mu to ovplivni preto mu teraz chcem dodat co najviac istoty a bezpecia a naucit ho ze mne moze dvoverovat aby sme si vytvorili zdravy vztah aj ked bude starsi.

evulka23
11. apr 2016

Poviem ti co mne radili ked som bola robiť aupair pri 3 ročnej (obdobie vzdoru) a teraz pri mojej 10 mesačnej dcérke. Takze určite dieta nedostávat do takýchto reakcii, ze uz ho nebudeš vediet ukľudniť. Ak dieta nieco chce poviem nie a ukážem jej nieco co sa jej páci a odpútam pozornosť od toho co chcela. Musíš to ale robiť hneď pri prvej reakcii, uz ked vidis co i len maly náznak hnevu. Nikdy som nenechávala dieta vyplakať a toto naozaj vždy pomohlo, dokonca to pomáhalo pri neterkach ked boli neslušné a napríklad nechceli poprosiť, chvíľku ukázať nieco iné, nedebatovat o tom, byt rozhodná a o 10 minut prišli pekne poprosiť a vsetko išlo s kľudom. 😊

stefanykiko
autor
11. apr 2016

Ako snazim sa stale tomu nejak predist uz len ked vidim ze sa na nieco zameral co nemoze tak sa to snazim skryt pred tym ako to on vezme aby som predisla tomu revu lebo ako mne az tak nevadi ale reve strasne niekedy a je vidiet ze tak place narocky aby som mu to dala..zatial som ho stale ukludnila ako prinajhorsom prso stale zaberie ale nechcem aby sa naucil ukludnovat len prsom..niekedy ho staci zaujat niecim inym ale niekedy ho nezaujima ani jeho najoblubenejsia hracka..aj ja si myslim ze tym ze sa necha vyplakat sa nic nevyriesi len jeho to bude stresovat lebo este urcite nechape ze mu niektore veci nechcem dat koli jeho bezpecnosti...ale vcera sa mi napriklad stalo ze mi zacal tak revat kvoli tomu ze som jedla rohlik a malla som ho na rukach, sestra mu prednedavnom dala rohlik do ruky a on si ho zuzlal..tak samozrejme si chcel zobrat moj a hned ako sa prvy krat pon natiahol tak som ho polozila aby ho to zbytocne nedrazdilo...ale on aj tak zacal zurivo plakat..ako niekedy place tak ze akokeby bol z toho smutny ze nieco nedostane vtedy ma aj slzicky a je to uplne iny plac ako ked zacne rozhnevane plakat..a castejsie je nahnevany v takychto situaciach ako ked smutny..a nechcem aby to malo nejake nasledky v buducnosti keby som tomu mohla predist..lebo mam vystudovanu predskolsku pedagogiku a viem ze v 3 rokoch nastava obdobie vzdoru s tym pocitam aj keby nastalo o rok skor tak si poviem dobre ale on je velmi malicky aby uz teraz mal obdobie vzdoru...a prosimta co je aupair?

stefanykiko
autor
11. apr 2016

Ale zas na doplnenie informácií vo vsebcnosti je to strašne zlaticko od narodenia malo plakal len keď mal dvovod ze ho bolelo brusko alebo keď mal cez deň veľa nových podnetov tak bol mrzutejsi teraz keď mu išli zubky tak bol uplakanejsi ale inak to je jedno usmievave babatko ako priala by som ho každej ale zas venujem sa mu stále ale javto chcem ale zas musim priznať ze byvame u mojich rodicov v dome takže nemusim stále varit ako mnoho iných mamiciek takže chapem ze jevto naeocne sa venovať na plno dietatu a postarať sa pritom aj ovdomacnost..kedze zas nechcem vyznieť ani ja ze nemal žiadne povinnosti v domacnosti snažil sa stále upratovať kedze mama je pracovne dosť vytazena.. ale ja som odjakživa milovala deti a teraz je to moje prvé dieťa tak sa mu snažim venovať co najviac lebo chapem ze ak už ma niekto viac deti nedá sa venovatvlen najmensiemu ako mne aj staršia sestra ktorá ma 5 ročného syna stále hovorí ze to prehanam lebo ja nemám problém ho nosiť aj cely deň na rukách aby bol spokojný keď spi som skoro stále pri ňom aj cez deň aj v noci kedze vidím rozdiel ze cezvden keď od neho odidem tak spi max pol hodku a je som pri ňom tak do aj 3 hodiny ma aj horšie dni najma ked mu idu zubky tak je schopny preplakat aj 8 hodin vtedy som trosku podrazdenejsia aj ja ale z toho ze mu neviem pomoct ale nikdy pri nom neprejavujem nervozitu ved zas musi mat aj take dni..a dost si zakladam na tom aby pocitoval ze ho lubim a ze sa na mna moze spolahnut v akejkolvek situacii chcem aby mal istotu ze mu pomozem lebo si myslim ze ho to do buducnosti ovplivni takze preto ma zacina trapit ako zurivo vie zareagovat..a ci to je len nejaka faza ktora prejde..alebo nieco co moze mat aj nejaky skryty dvovod ako nejaku poruchu spravania alebo nedajboze nieco ako autizmus ako nechcem prehanat ani si namyslat ale kebyze sa nejaka porucha da takto zistit tak by som to nechcela zanedbat..lebo dieta so specifickou poruchou potrebuje trocha iny pristup ktory mu mozem poskytnut len ked budem vediet ze nejaky problem..nechciem vyznieť ako histerka ani nerobim z ničoho vedú len ma dosť zaujima psychika aj takeho malého dieťaťa takže keď mam čas citam rôzne články diskusie a podobne ohľadom vývoja takýchto deti ale chcem vedieť aj názor skusenejsich mamiciek ktoré si už týmito obdobiamivpresli

katriona1
11. apr 2016

aupair je chůva, po škole jsem jela do Skotska, bydlela jsem v jedné rodině a hlídala jim děti, za to jsem dostávala kapesné a učila se anglicky 🙂

stefanykiko
autor
11. apr 2016

@katriona1 ďakujem za vysvetlenie 🙂

evulka23
11. apr 2016

@stefanykiko nedaj mu obľúbenú hračku ale nieco co neni hračka, našej stačí dat naberačku alebo metlicku z kuchyne...alebo jej otvorím skrinku v kúpeľni, postavím ju do okna, ukážem jej ručný vysávač, pustím jej rádio a začne tancovať, je tak veľa možnosti 😊 V prípade rohlika, by som mu z neho trosku dala, rovno do ust alebo maly kus do ruky nech zuzle, dieta chce ochutnávať vsetko co ty papas. Druha možnosť je ze ked nieco ješ a nechceš mu z toho dat tak si nachystaj pre neho nieco co moze zjesť napr chrumku spaldovu, kukuricnu atd

sardinka335
11. apr 2016

@stefanykiko tvoja sestra ma pravdu - prehanaš to...a ze ,,fest,,...
Ja mam 9 mesačnu a teda 90% ju zaujima to čo ,,nemože,, ako su kvetinače, šufliky....čo naozaj nemoze a čo si neprajem aby robila tak to jej razne poviem ,,nono,, a na zmenu hlasu taketo male deti reaguju - ale iba vtedy ak to človek nozaj mysli vazne - ak to hovorim len tak ,,do vetra,, tak ma ma na salame...usmieva sa a robi dalej. Pripadne ju zoberiem a dam na ine miesto, ukazem ine hračky, alebo nejake veci z kuchyne, varešku, lyžičku, nejaku plastovu misku...samozrejme ze deti plaču - ved nevedia rozpravat tak ako inak maju dat na javo ze sa im niečo nepači. Ale ak sa mi tam ,,krmi, hlinou tak moze plakat kolko chce...snad sa nemam citiť previnilo koli tomu ze jej to nedovolim a ona plače a plače a ine ju nezaujima ani ked ponuknem inu hračku alebo ...prehnane ochranarstvo tiez nie je dobre - lebo časom to sklzne do toho ze daš dieťaťu všetko len nech neplače, nech je ticho a len aby ,,si mu neubližila,, ty si na to veeelmi vhodna kandidatka na vychovu alá ,,opičia láska,,.

stefanykiko
autor
11. apr 2016

@evulka23 ako rohlik už zuzlál lenže on ma strašný záujem papat takže u nho je to veľké riziko lebo on sa snaží rovno si akokeby odkusnut..skusala som mu dávať aj iné veci ako hračky ale on keď si zmysli ze chce jedno tak nič iné ho nezaujima ale sú aj pripady ze to zabera ale nie stále a ako každý kto ho videl ako zúrivo reaguje tak povedal ze toto ešte nezazil tak kvôli tomu ma to zaujimalo ze či je to v pohode u tak malých deti..
@sardinka335 ako neviem co si zas myslis ze som totálne sprosta ze som neskusala zmeniť ton hlasu ihneď na mňa pozrel a pustil ešte vacsi plač a už aj so slzami a bol z toho ako keby smutný..ako nemal problém keď place ale on to ženie do extremov ze niekedy prestane skoro dýchať až celý ocervenie tak kvôli tomu ho nechcem nechavat plakať..ale opičia láska ako nechapem ako to môže povedať matka môj názor je ze takzo malé dieťa potrebuje cítiť ochranu od matky a je to úplne normálne aj uvzvieratvtakze mila pani ja by som si nastudovala nejaké vlanky ohľadom detskej psychiky ako na dieťa môže vplývať to ze ho nechate vyplakat ale vas názor..a ja dieťaťu nedam co bude chcieť ale viete je troska rozdiel täriesit to pri 7 mesačnom dietati ktoré vám ešte veľmi nerozumie a dietati ktoré vám rozumie..takze preto som zalozila tuto diskusiu aby som také niečo nemusela riešiť neskôr keď vyrastie samozrejme ocakavam obdobie vzdoruvale u tak malého dieťaťa neviem či sú také prejavy bezne..a radšej budem prehnané ochranarska a moje dieťa bude cítiť istotu a bude mi plne dvoverovat ako by som ho mala nechať v takom to veku odkazane samé na seba..ako takým pristupom a vychovouvsuvludia tam kde su..ako vašu reakciu by som pochopila kebyže mam staršie dieťa ale v takomto veku..ale je to vas názor 🙂

divozienka26
11. apr 2016

@stefanykiko tiez si myslim ze to trosku prehanas, nechaj ho sameho na deke nech sa hra sam, lebo co ak sa ti zachviku narodia 2jicky ako mu vysvetlis ze uz si neni pri nom 100% casu? bude zly a ty nervozna.
@sardinka335 ma pravdu. Vsetkoho vela skodi aj prehnanej starostlivosti, hoci mas pocit teraz ze robis pre neho maximum. A co sa tyka toho revu, ty akoby si ho odmenila za to ze reve tu mas mliecko. Nevravim ze nechat vyplakat ale zabavit inac alo zober na ruky a ukaz varechu, daj roztek, kukuricny slizik a nie hned prsnik. Nech sa to vsetko neotoci proti tebe aj ked to robis v najlepsej viere.

stefanykiko
autor
11. apr 2016

@divozienka26 asi ste necitali všetky moje komentare lebo písala som ze prsník mu dávam až ako poslednú možnosť a nič nezabera..dalej som písala aj to ze place zutivo ze sa pritom až dusi..a neslo mi ani o to ako mu odpútať pozornosť..ale o to ze je vidieť aký je zúrivý a či je to uvtak malého v poriadku ze uzvteraz si dovoli tak reagovať ze sa namna ešte otoci napne hruď a začne kricat ešte hlasnejšie..takze zjavne ste nepochopili co ja som chcela riešiť..a bezne mam doma ešte 2 krsnata a stiham sa naplno venovať ešte dvom takže nevidim problém v mojej starostlivosti..on sa hra aj sám ale som pri ňom nechavam ho aj naraziť pri otacani nech sa nauvi ze sa niekedy aj udrie ale tak prepacte ako nemal chuť sa v tomto prípade obhajovať ledte kazda máme na vychovu iny názor

divozienka26
11. apr 2016

@stefanykiko citala som vsetky ale stojim si za svojim. To ze je zurivy sa bude len zhorsovat ak mu hned budes skakat okolo ritky, skusa hranice.

sardinka335
11. apr 2016

@stefanykiko ty máš tych člankov naštudovaných az az...a si v tom zamotana. Ano ja necham dieta plakat ked mi tam ,,žere,, hlinu z kvetinača, tak čo ju mam pochvalit? Zoberiem a poviem nono...ty by si asi ešte aj lyžičku mu priniesla aby lepšie šmakovalo nie? Len aby nemalo traumu ze plače..no predstavs si ze nema mat aku. Ja viem velmi dobre rozoznat ktory plač je aky plač a o čo ide. Neviem kde pišem aby si nechala dieťa odkazane same na seba, chudatko bez pocitu bezpečia a podobne veci - to si si ty vyčitala neviem kde, v mojich prispevkoch určite nie. Radšej budem prehnane ochranarska - šak bud...vychovaš nesamostaneho jedinca odkazaneho na maminu suknu a vobec nie jedinca, ktorý je samostatný, zodpovedný a hrdý na seba lebo SÁM dokaze vdaka rodičom, ktorý ho aj nechaju. Ty budeš všetko robit za dieťa a dusit ho svojou ,,láskou,,. Ale dobre som ta odhadla -opičia laska. Ty uz svoj nazor mas tak nechapem načo zakladaš diskusie ked kazdy prispevok čo ti neštekli uši ta irituje a ideš do utoku. Vo vychove sa stale učime a robime aj chyby - dokonala matka neexistuje.

stefanykiko
autor
11. apr 2016

@divozienka26 mne je jasne že skusa hranice ale tak ospravdlnujem saze keď sa už začína skoro dusit tak mu dam prsník keď nič iné nezabera..zjavne vy by ste detičky nechali tak nech sa pridusia nech podychu skusia chytiť samé a môžu ďalej plakať nie..ale stale asi nechapes ze mne ide o to či tieto prejavy až v takej intenzite ze už ako 7 mesačný utoci akoby priamo na človeka ktorý mu tu vec zoberie či to je v poriadku..lebo mamicky poznam už aj 3 eocne deti ktoré musia brat lieky na ukludnenie lebo inak sú agresívne

natalym
11. apr 2016

@stefanykiko Nepreháňaj to. 😉

sense
11. apr 2016

NEviem kt veci su u vas zakazane al.pri kt je zurivym.urcite by som prso vynechala....treba si vsimat aj kedy sa to viac stava...nasa mavala take stavy ked bola hladna al.unavena...takusti je dokezite sa dietatu venivat al.neskakst mu s prepacenim nonstop okolo zadku...co pomahako u nas...vsetky nebezpecne veci mimo dosah...co oci nevidia srdce neboli...v kazdej miestnosti mala pristup k veciam kt neboli hrackami ale ju strasne zaujimali napr v kuchyni suplik s plastovymi nadobami...al vareska ci zufanka do ruky...velakrat stacilo zmenit intonaciu v hlase nie hlasitost...a ked nepkmahalo tak ignorovat v tvojom pripade je nutne byt v strehu kedze sa fi dusi....kde nie je publikum nie je ani divarlo i ked velakrat je to kto z koho...napr co u nasej nezaberalo bolo silne objatie to chytala este vacsi hysak...ale najviac sa nam osvedcilo predchadzat hysaku presnym rezimom spankovym a stravovacim...nie som sice zastanca bukovskeho ale jeho knizku navod na prezietie mam rada...

divozienka26
11. apr 2016

@stefanykiko svokra mi rozpravala ze manzelov brat ked mu niekto nieco zobrat chytil taky hysak ze sa nevedel nadychnut cely zmodrel, trvalo to do 6r, ak by sa to stalo staci ho supnut pod vodu (nevravim aby si to tam nechala zajst). Moze to mas krpcek aj v krvy nemas nervaka manzela? alebo niekoho v rodine? Radsej to ries lebo aby chytalo taketo zachvaty inac dobre dieta nieco nie je dobre....mozno aj v rodine ale to uz vies sama.

stefanykiko
autor
11. apr 2016

@sardinka335 ale tak zjavne si ma zle pochopila ja keď mu niečo zakazem tak mu to nedam kvôli placu ale niekedy mu mi na ukludnenie nepomoze len prso..a akože prepac ale človek ktorý pocituje najviac istoty v takom rannom veku ssa vie skôr presadiť..ja som nikde nenapísala ze zaňho budem niečo robiť alebo ze ho nenecham samého niečo objavovať len som pri ňom niekedy ma nevnima ze som vôbec tam nechal ho aj potrapitvsa keď chce niečo dosiahnuť ale nikdy nevies co sa pri takom malom môže stať tak som pri ňom a v najhorších prípadoch zasahujem..takze neviem koľko jrat mam ešte zopakovať ze či jeho prejav zlosti je primeraný jeho veku..ale fajn s tebou nemá zmysel diskutovať lebo tak ako si myslis že ja utocim tak ja vidím ze ty si si ma zaskatulkovala a proste vo všetkom co napise jedna alebo druhá tak budeme hľadať len to v čom spolu nesuhlasime...takze taká konverzácia vážne nie je ničím efektívna takže nemá zmysel..a ináč pre informaciu som učiteľka v ms

stefanykiko
autor
11. apr 2016

@sense ako snažil sa predchádzať ale niekedy to nejde a vsimla som si ze veľa zálezi od toho ako jevto momentálne svjeho pozornostoubked sa nedokaze veľmi sústrediť avje roztrzity takbv pohode bez problémov ale ak sa sustredivtak katastrofa
@divozienka26 konečne ďakujem ze mi niekto odpovedal na to co som sa pytala lebo on je vážne zlaticko keď odmyslim tieto občasne zachvaty..a môj pre ma schyzofreniu takže v keby môže niečo mať kvôli tomu som chcela vedieť či to je normálne

stefanykiko
autor
11. apr 2016

@divozienka26 teraz som si vsimla ze mi to prehodilo slova malo tam byt ze môj otec ma schyzofreniu tak kludne sa môže stať ze niečo ma v krvi a len kvôli tomu som zalozila tuto diskusiu aby mi skusenejsie mamicky poradili či to je v norme alebo už cez abyy som to začala riešiť s dr

stefanykiko
autor
11. apr 2016

Ako mrzi ma to ako sa táto diskusia vyvinula lebo ja som sa chcela len poradiť či tie vybuchy sú v norme či nie miesto toho mi väčšina z vás nato neodpovedala ale riesili ste tu moju vychovu a kvôli tomu som si možno trocha utocne obranovala svoj názor takže dievčence skoro žiadna mi nijak nepomohla lebo tie vaše rady som poznala a snažil sa to aj tak robiť hoc som vyznela ako prehnané starostliva ale v podstate ste sa až na jedinú
@divozienka26 ktorá sa vyjadrila k tomu na co som sa ja pytala ani jedna z vás nevyjadrila k mojej otazke len ste kazda spochybnila moju vychovu tak sa nedivte mojej reakcii

sardinka335
11. apr 2016

@stefanykiko ano zakškatulkovala som ťa a zšakatulkovala som ta spravne. Ty mne rady davat nemusíš ake deti z akých vyrastu, pocit istoty a bezpečia deti potrebuju stale či maju pol roka alebo 10 rokov, 18 rokov... - mam doma dalších školakov..skusenosti mam neurekom s vyvinovými fazami u detí o ktorých ty ešte ani nesnívaš ako z domu tak z práce v školstve. Ale odpoved na tvoju otazku je ,,ano, jeho prejavy ,,zlosti,, su primerane jeho veku,, neviem či je mozné hovoriť o zlosti ako takej nakolko dieta sa nevie vyjadrovat, komunikovat verbalne a teda aj ono musi dať na javo svoje emocie, prezivanie. . Mozno treba dat par jasných a konkrétnych otazok bez toho balastu na jednu A4 a hned to bude prehladnejšie. 😉

zara1357
11. apr 2016

@stefanykiko ja by som ti odporučila návštevu detskej psychologicky, aby ti poradila výchovu pri 7 mesačnom dieťati. Myslím si , ze ona bude najlepsie vedieť akým štýlom naučiť, pripadne odnaučiť sa take malé dieťa jedovat a hlavne povie tebe ako sa máš voči jeho nálade postaviť. Každá ti tu povieme len to co robíme my, alebo si myslime ze je správne a tebe sa nás názor páčiť nebude. Ja keď som si prečítala všetky tvoje príspevky, tak som nechapala, ale každá sme iná matka .

vejula
11. apr 2016

@stefanykiko syn musí vycítiť z tvojho rozhodnutia istotu. Teda, ak sa chce dostať do šuflika s ostrými nožikmi (čo naapríklad robí moja mala) Tak povedať nie, s týmto sa nehrá. Vziať ho odtial a hotovo. Aj moja chvílu poreve ale akonahle zisti, že to myyslím važne a že si za svojim rozhodnutím trvám, tak to netrvá tak dlho. Deti velmi vycítia rozpoloženie matky. Ak mu niečo vezmeš a bude v tebe cítiť neistotu, strach z jeho rekacie, tak bude jeho reakcia ináako ked bude z tvojho rozhodnutia cítiť istotu.

katriona1
11. apr 2016

@stefanykiko ano takové projevy jsou u dětí normální, prostě přestává být miminko a začíná projevovat svojí vůli a projevuje jí přiměřeně svému věku 🙂 připrav se na to, že bude hůř 🙂 moje dcera byla ukázkové miminko co spalo od porodnice celou noc, na jídlo jsem jí musela budit, zahrála si sama, mohla jsem s ní jít kamkoliv, brečela jenom, když jí něco trápilo, prostě paráda 🙂ale pak se zzačala projevovat její osobnost 🙂, začala vřískat, když se jí něco nelíbilo, rozhazovala rukama, mlátila okolo sebe ( jo ve 13 měsících tak rozhodila rukama až manželovi poškrábala v oku rohovku 🙂 a od doby co se naučila lézt a později chodit se rozjelo období vzdoru naplno ( takže tak od 11,12 měsíců! ) takže těch situací kdy musíš dítěti něco zakázat bude víc a až bude starší už mu pozornost nikam neodvedeš, bude přesně vědět co chce a jak to dostat, nejhorší období zatím bylo od roku do těch dvou, kvůli každé hlouposti se hodila venku na zem, v obchodě, na poště nebo utíkala, nechtěla dát ruku přes cestu a jiné a jiné, ted se trochu uklidnila, dá se jí více věcí vysvětlit, třeba nepoužívat ne, ale ukázat, že to co chce už není nebo se snažit jakože otevřit a říct, že to nejde, to pak pokrčí rameny a řekne není a v pohodě, ovšem ne vždy, ale i tak má svojí hlavu, nejhorší je to její, já chci, daj mi a začne dupat a hysák je na světě
jakože tvůj je ještě malý abys ho nechávala někde vyřvat s tím souhlasím, ale malý už dlouho nebude a za pár měsíců už prostě nebudeš moct zabránit, aby nebrečel, dítě se musí naučit zvládat svoje emoce, co může a co nemůže dělat, musí mít pevné hranice a podle toho jak reaguje na to co se mu nelíbí už ted tak se máš na co těšit, ale ber to tak, že to bude výzva pro tvoje výchovné názory metody 🙂
a co se týká autismu a jiných poruch chování tak o tom se ted nedá ještě vůbec mluvit, až tak po 3 roku, prostě musíš si zvyknout že to malé, sladké, bezbranné miminko je pomalu pryč 🙂

vejula
11. apr 2016

@stefanykiko dočítavam tvoje odpovede 🙂 Dobre hovoríš, dieťa potrebuje cítiť istotu a lasku u mamy, to je samozrejmosť, ty budeš pri nom, ked bude plakať, nezavreš ju do izby s tým, že vyrev sa. Budeš tam a to dieťa vie, že kedykolvek sa môže k tebe prisť prituliť, či vypýtať mliečko aa ty ho neodstrčíš. PRoste bude plakať v bezpečí tvojej prítomnosti. Chápem, že nechceš aby tvoje dieťa plakalo, to je prirodzené, ty si však musíš byť isteejšia vo svojich rozhodnutiach, lebo ako hovorím, tvoja neistota a strach z reakcie dieťaťa ono vycíti a toto je pren velmi nepríjemné. LEbo ono potrebuje cítiť pri sebe rozhodnu matku, ktorá si bude sama sebou istá, ktorá mu dokaže vytvoriť hranice bez výčitiek svedomia! Dieťa cíti istotu v matke, ktorá si je sama sebou istá, ktorá vie, že jej požiadavky su opodstatnené bez ohladu na reakciu dieťaaťa. Ak toto dieťa v matke necíti, je zmätené.

malabiba
11. apr 2016

@stefanykiko malé bábo bude mať rôzne nálady, čím väčšie, tým viac...je to úplne normálne, treba mu dať najavo hranice, "nono" sa dieťa naučí rýchlo pochopiť, ale rešpektovať už ťažšie - a to závisí od teba...takže hlavne sa treba uvolniť, vedieť zhodnotiť kedy dieťaťu zakázať - lebo každý prípad je iný, a spoliehať sa na vlastnú intuíciu nie knihy, internet a rady babky korenárky....časom sama prídeš na správny spôsob 🙂 ...len sa netreba báť, sledovať, byť úzkostlivá, ale veriť si, aj vo výchove...

stefanykiko
autor
11. apr 2016

@katriona1 ako ďakujem ti za odpoveď ja sa stotuznujem s tým co pises len som nevedela ze už u takýchto malých je to v poriadku lebo do budicna s tým ratam..len teraz ma prekvapila až taká reakcia a keď som sa pytala aj sestier ktoré majú staršie deti tak povedali ze ich to nerobili až takto viem ze každý drobec je individuálny len ma zaujimalo či je to normálne takže ešte raz ďakujem
@vejula presne si vystihla o akú istotu sa snažil aspoň jedna a neistost mojich reakcii je aj v tom ze privtak malom dietati sa obavam či pochopi ze to čo mu nedovolim je opodstatne keďže jemu sa to ešte nejak nedá vysvetliť..ale ďakujem že aspoň ty si nemyslis ze som bláznivá 🙂
@malabiba ako ja si dosť verim ale v tom som si nebola úplne istá lebo zas keď sú to len nalady tak jasne ved kazdy máme lepší a horsi deň preto som chcela vedieť či je to v norme lebo v takom prípade musí byt človek rázny ale keby tam bol nejaký iný problém tak by som to chcela riešiť cim ako lebo by som zvolila iný prístup hádam chapes ako to myslím a konečne nejaké produktivne komentare pre mna z ktorých si vážne môžem niečo vziať a skusit

charlie1980
11. apr 2016

Moje dieta bolo ukazkove do 1r. Prespal od 3.mes celu noc. Do 1r som nevedela, ze mam doma dieta. Zacalo to asi v 14.mes a nepotesim ta, este stale si presadzuje svoje, a to neunavne, neoblomne, vytrvalo, tvrdohlavo. Vzdy tvrdim, ze nie len vychova prispieva, ale aj samotny charakter dietata, kazde je ine, kazde porozumie inak...a to aj vtedy, ak sa jedna o viac deti v jednej rodine. Comu jeden nerozumie (nechce rozumiet) vysvetlenim, surodencovi mozno staci vysvetlit. Ty budes mat asi narocnejsie dieta....ako aj ja. A veru, moj pochopi iba ked zvysim hlas. Inak skusa, pokial sa da. Ak ti mozem poradit....skus vsetko, co ho zbytocne irituje, vziat z dosahu- noznice, noze, vidlicky napr. Cistiace dat niekam navrch. Cely priestor v byte mu upravit tak, aby si predisla takymto situaciam...aby mal co najmenej podnetov k rozculovaniu sa. Cim viac ho budes udrziavat v klude, tym budete mat lepsi cely den...napr. na ruru na pecenie daj poistku, na zasuvky, proste vsetko minimalizovat. Takyto drobec zacina byt skumavy, aspon u mojeho to tak bolo, nedajboh, aby som mu nieco vzala z ruky. Tak som to riesila takto a je klud.

stefanykiko
autor
11. apr 2016

@charlie1980 no snažil sa len on zvykne brat hračky bratrancom ktoré sú preňho ešte nebezpečné v tom máme najväčší prroblem ale tak snažil sa tomu predchádzať ale nie vzdy to vijde lebo ja som tiež zato ze najprv sa pokúsiť vysvetliť normálne až keď to nefunguje hľadať inú cestu ale uvtakeho drobca sa ešte vysvetľovať neda

charlie1980
11. apr 2016

@stefanykiko Tak hracky, to je najmenej....chodte teda radsej von, niekam inam, schovajte, pri viacerych detoch je to vzdy take, ze neda sa vyhoviet kazdemu. Ved ma pre boha 7 mes. On ani nepochopi, ked ho zavries do izby 😀😀😀 Proste obchadzajte tieto "problemy" a tak ho udrzis v klude. Za hracky sa budu deti hadat aj ked budu mat 10r😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli