Vyrevávacia metóda pri uspávani 1,5.r

luxikate
22. aug 2018

Mate skusenost?

katka2984
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja1984maj
22. aug 2018

Neuznávam tieto metódy. Chúďa dieťa sa môže aj zblázniť, že ho zrazu ma nechá samév v izbe. Ja si moje deti v posteli užívam - vtedy sa ešte vyrozprávame a vystískame. Veď za chvíľu vyrastú a budeme "trápni" rodičia, tak si ich treba užiť kým sú malí 😀

luxikate
autor
22. aug 2018

@jaja1984maj len ja som otehotnela a uspavam na prsniku a stale rukach,cize ak chcem odstavit a hl sa s nou uz nenatahovat,ved si to nemozem dobolit jedine ta vyrevavacia metoda prichadza v uvahu,ona ani pri mne len tak nezaspu,ze lezim pri nej,stale sa cucka a ptm musim zobrat na ruky.

myjusiatko
22. aug 2018

@luxikate vydrz. Bude menej mlieka, zacne lepsie spat aj zaspavat. Cca ku koncu prveho trimestra zacala dcerka lepsie spavat. Koji sa doteraz a nosim ju doteraz. Termin mam za 14dni.

asia83
22. aug 2018

@luxikate Bože, v živote nikdy.

wurka
22. aug 2018

Ja som bola v rovnakej situacii. Kojenie som redukovala postupne, vecer som povedala, ze mliecko bude za zajtra a ponukla uspavanku. Odstavili sme bez placu, ale uspavat musim stale ja, lezim so synom v posteli (2. dieta uz ma pol roka😌). Mimo domu zaspi aj bezo mna, ked som bola v porodnici, tiez nebol problem. Ale ked som doma, musim uspavat ja. Syn ma 2.5r a vyrevat neprichadza do uvahy. Bude revat a vrieskat aj hodinu, pripadne pride za mnou, ale sam nezaspi. Nie kazde dieta to zvladne.

majcika
22. aug 2018

Tuto metodu odmietam akceptovat

luxikate
autor
22. aug 2018

@myjusiatko len ja som mala prve rizikove a bojim sa ze aj toto tak bude a to nvm ako by ptm dopadlo

terezka1947
22. aug 2018

@luxikate ved manzel moze uspavat....je otec,blizky clovek....par noci vydrzi a bude ok

bubinko1506
22. aug 2018

Tato metoda sa mi nepaci. Mame 22mesacne dvojicky, dlho spali cez den iba v kociku a vecer s nami v posteli. Od roka spinkaju v postielkach, vypiju mlieko z flase, precitam rozpravku a zaspia obaja. Vyrevat by som ich nenechala

luxikate
autor
22. aug 2018

@bubinko1506 no len ako citam vase dvojicky asi problem zo zaspavanim nemali,to by sa aj mne pacilo dat do postielky ,precitat rozpravku a deti spia.Ale u nas nic podobne nefynguje ,ona os mala zle spala 30’ atd.

luxikate
autor
22. aug 2018

@terezka1947 nezaspi pri nom a naobed nieje doma,vecer zaspi rychlo ale obedny spanok je taky ten narocny.

terezka1947
22. aug 2018

@luxikate ok,obed chapem...muz nie je doma
Ale neverím,ze pri vlastnom otcivi dieta nezaspi-teda,verim,pokial mama nedovoli otcovi s dietatom nic,otec nema troezlivost,atd.....otcovi tiez treba vztah s dietatom a mysime mu ho dopriať..o chvilu budes mat dve,budes len rada,ked muz bude do "deti"zapojeny

bubinko1506
22. aug 2018

@luxikate praveze spanok bol u nas vzdy komplikovany. Do roka spali cez den iba v kociku vonku pocas prechadzky (za kazdeho pocasia), potom sme zacali postupne skusat postielku. Vecer ich uspavam iba ja. Co ale velmi pomohlo, bol nastup do jasiel - maju tam tolko aktivit, podnetov, kazdy den su vonku, ze vecer naozaj uz pocas rozpravky zaspia. Chodite von este s kocikom? My sme uz kocik zrusili, mali chodia vsade po svojich a behanie ich tiez viac unavi.

luxikate
autor
22. aug 2018

@bubinko1506 ona kocik nikdy nechcela ani satky a nosice,ona len tie ruky a eate do 3mes fitloptu.Napr do 10mes som ju cely cas na rukach mala kym spala aby som jej spanok natiahla.Ale nic no budem musiet daco vyspekulovat,odstavit co najskor a naucit soat bez ruk a prsnika a zatial asi len tym revom ale tiez sa mi do toho nechce ist,len ked ina moznost nebude fungovat,nic ine nam nezosrane.

luxikate
autor
22. aug 2018

@terezka1947 oni maju dobry vztah aj sa zapaja len to spanie bolo vzdy na nervy,ved ani ja som ju velakrat nevedela uspat.

annouchka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubinko1506
22. aug 2018

@luxikate a z flase mlieko vypije? Ak ano, tak by som skusila dat flasu, hladkat, citat rozpravku, tulit. Nech par dni uspava takto muz, mala by to mohla zvladnut

sense
22. aug 2018

Skusila som raz ,podla rad mudrej knizku po par minutach revu ked bola az opuchnuta a ju natahovali som s tym.sekla....a viac nepraktikovala....nadalej som chodila s nou spavat ale na.rukach som ju nenosila najprv som lezala vedla nej a neskor som.bola uz len.v izbe , ona vo svojej a.ja.som lezala na gauci.najpr hlavou ku.nej a drzala.ju za ruku potom normalne a teraz poviem dbru noc necham otvorene dvere , a jed zaspi privriem

anabella111
22. aug 2018

Ak dieta nie je hystericke...stanovit hranice povazujem za normalne...casto je to len suboj ..kto z koho...ak matka dokaze rozoznat ..ze dieta len presadzuje svoju volu ..a plac je len neverbalna hadka..alebo citove vydieranie...nevidim absolutne nic negativne ..na plac nereflektovat....uspavat zdrave dieta ..ktore nema spankovu poruchu ..alebo ine problemy..na rukach..ci vyhladkavanim v posteli...povazujem za nadstandard od zeny...ktora si vychovava svojho šéfička ...dieta potrebuje nad sebou vyssiu instanciu..aby citilo istotu...a doveru..S laskou sa dieta do postielky polozit dá...a ak si je matka ista..ze dieta je syte..suché a nic ho nebolí...nevidim ziaden dovod priskakovat po reve k postielke a deklarovat svoju poslusnost a slabost ..pred dietatom..(az na spomenute vynimky)

tinaa64
22. aug 2018

Nemam s tym skusenost a ani nechcem...nesuhlasim s tym a je to hrozna "metoda"..to dieta potrebuje byt pri matke...ved 9 mes.zilo v bruchu a poculo tlkot jej srdca..tak to chce aj teraz..pocut jej tlkot srdca a vediet ze je v bezpeci jej narucia...moja ma15 mes.zaspava len na prsniku.....sice ju nenatriasam na rukach. Ale cez den je väcsinu casu na rukach...a to mam problemy s chrbticou.. A to si radsej ja dobabrem chrbticu ako urobit svojmu vlastnemu dietatu traumu tym zw ho necham same v izbe s placom v dobe ked potrebuje a chce byt pri svojej mame....no mozno teraz mate s drobcom take obdobie..ale to prejde..ciyslis ze takto bides uspa at do puberty?

beky1813
22. aug 2018

Vyskusaj a uvidis. Nastuduj si, ako sa to ma robit a skusaj.

luxikate
autor
22. aug 2018

@tinaa64 dodtbat si chrbticu?pockaj za par rokov,ked su ju naozaj dodrbes,potrenujes byt predsa fit pre svoje dieta cely zivot,nie len tri roky.

marika142
22. aug 2018

Skusali sme a u nas teda veru nezaberalo, mohla som ju nechat takto aj dva tyzdne ani raz sa jej nepodarilo zaspat, a mohla som ju nechat revat aj tri hodiny v tej posteli. :D :D Zakazdym to muz nevydrzal a isiel za nou lebo to nemohol pocuvat 🙂

popolusska
22. aug 2018

@anabella111 suhlasim. Myslim, ze jednu z uloh rodicov je naucit deti od isteho veku primerane zaspat a spat. Len poriadne oddychnut a vyspate dieta=spokojne dieta. Rovnako, ako je ulohou rodica deti naucit, aby sa vyrovnali s tym, ze mama nie je tvor na motuziku, ktory bude skakat tak, ako dieta urci. Pozorujem kopu supermamiciek, ktore su na smrt unavene a presvedcene, ze robia dietatu sluzbu tym, ze priskocia na kazdy ton, ktory dieta vyda. Nejak sa to v dnesnej dobe ustalilo - vseobecny strach, ze dieta si odnesie nejaku zivotnu traumu, ak mama nebude 24 hodin k dispozicii. Neviem sice, co je to "vyrevavacia metoda" a ani to, ako naucit samostatne zaspavat dieta, ktore sa to do 1,5 roka nenaucilo, ale myslim, ze kazda mama vie rozlisit, medzi placom, ked dietatu nieco chyba a placom, ked si vyzaduje nieco, co mozno ani nie je pre jeho dobro🙂. Mozno skusit obca, ked sa dieta v postielke po ulozeni iba mrvi a mrci, nereagovat hned a sledovat, ci place, alebo len hlasno protestuje 😃.

anabella111
22. aug 2018

A kedy pustíte dieťa z náruče?...nie je pocas dna dostatok prilezitostí preukazat dietatu lasku a istotu?..ani sama som nechcela spomenut vedlajsi efekt premotivovaneho a malo uceloveho vztahu matky a dietata...Nedavno som sledovala matku s dietatom na ihrisku...dieta sa lopotilo po trave a skumalo priestor..matka ho v čupe prenasledovala a pred nos mu pchala vsetko co neutieklo..travu..kamen ...kvet...to decko dostalo hystericky zachvat...z vlastnej matky...a deficitu pokoja...a dalej...chrbtica verzus rozmaznavanie...nemyslite vazne...a co tak mentalna vyrovnanost a rozmaznavanie..alebo emocna stabilita matky vs. rozmaznavanie...Alebo realna potreba dietata a matky ...lebo dieta naozaj nepotrebuje byt v naruci matky 24 hodin na ukor..jeho chrbtice..jej chrbtice a vzhladom k ostatnym prislusnikom rodiny aj jej chrbtovej kosti...

tinaa64
22. aug 2018

@luxikate uz ju mam..aj krcnu aj krize...cely chrbat mam momentalne v ....ale ja verim tomu ze to prejde....a ked mi dieta reve a pyta sa mi na ruky lebo to v tu chvilu potrebuje..potrebuje sa napr.pomojkat tak ju proste zoberiem aj napriek mijmu problemu s chrbtom...nenecham ju revat a uz vobec nie tak zeby sa mala az dusit...a niekedy varim d nou na rukach...

popolusska
22. aug 2018

@tinaa64 to nosite 15 mesacne dieta cely cas na rukach? V case, ked malo moje dieta 15 mesiacov, som zacala na par hodin do tyzdna pracovat...neviem si to vobec predstavit, nosit dieta cely den...kedy sa zabava a objavuje svet samo, ked je stale na rukach?

tinaa64
22. aug 2018

@popolusska kde som pisala ze cely den?pisala som väcsinu ked si to ona vyziada...napr.pomojkat...a ma potrebu byt pri mne..na 10 max.15min..pri vareni je so mnou..väcsinou..lebo ju zaujima co robim...nenavlacunem ju od rana do vecera vkuse preboha...ved aj ona ma ine zaujmy ako napr.pohrat sa s detmi...ked si po polhodke spomenie pride opyra sa na ruky a je pri mne do vtedy kym to potrebuje...a tak aj s kojenim ked si opyta dam jej a cuca do vtedy kym ch ce a potrebuje..samozrejme doma...aj led ma napad mi smatrat v tricku ked sme v buse😂...

petulkahu
22. aug 2018

mame hojdavak a cez den bez problemu zaspi v nom ... je aj taky pre vacsie deti. Je to pre mna ta najlepsia vec na svete, aj vecer ked nemoze zaspat na posteli pri mne ju dame do hojdavaku tam zaspi a cca 40 minut zacne mrncat a zoberiem ju do postele. Vyplakavacia metoda je vlastne zlomenie dietata, ukazete mu kto je pan, ale za aku cenu...