Výška a váha 3letých dětí. Jaká by měla být?

dreamy123
14. jún 2008

Ahojte, mam 3 rocne dievcatko, ci uz skor velku slecnu 😀 ma 106 cm, 18 .8 kg. Je to vela? Staci, ak napisete vysku, vahu a presny vek- my sme 3 roky a 1 mesiac. Moj syn v tomto veku mal 97 cm, vazil 14 kil 😅

verbalinka
8. nov 2011

@lubecka opravdu vysoká.Já byla taky vždycky o hlavu vyšší a není to žádná výhra 😖 Ty malé jsou vždy roztomilé, bezbranné a ti vyšší, i když jsou mladší, tak se nějak očekává, že budou ty silné, soběstačné a pomáhat těm fyzicky menším. U těch kluků to ještě jde, ale holky trpí. Ale co se dá dělat. Jedině ji na to připravovat a říkat jí, že je výška výhoda a že až vyroste, že jí budou ostatní holky výšku závidět 😉

@brisalek já měřím 182, manžel 191 a syn je hodně vysoký. Ale už při narození měl 3830 a 54 cm, takže byla jasná dispozice. U tebe, bych řekla, že to nebude tak strašný. Nebo vyroste až v pubertě. Podívej se do její knížky (jak je tam očkovák a všechna vyšetření) a měla bys tam mít přidanou knížečku s povídáním a vzadu jsou tabulky, do kterých si zakresli postupně její výšku a váhu a budeš vědět, jak bude vysoká za rok,dva... v dospělosti. Nám to vychází skoro přesně na centimetr

mojmacik
9. nov 2011

tak my sme krpcekovia 3 roky budeme mat 31.1. ale uz sme boli na preventivke a Adelka 92 cm/ 12,5kg, Hanka 91/13 a Jakub 92,5/14,5...a doktorka nenamietala ani na vysku ani na hmotnost...no bolo tam dievcatko a bolo daleko mensie od nasich a starsie od nasich o 2 tyzdne....verim ze k narodeninam pridame este 1-2 cm 🙂
A co sa tyka porovnania vysky pri narodeni,nie je to smerodatny udaj podla ktoreho si povieme,ci bude dieta vysoke alebo nie...ja som sa narodila 60cm a 6,5 kg...dobre vidite mame vysokej 153 cm a otcovi 165cm a ja mam 164 cm ... 🙂

dvojka
15. nov 2011

u nás včera dopadla tříletá prohlídka takhle .Váha 11,5 kg (podotýkám, hladovět jí nenecháváme ) výška 95 cm .
Doktorka říkala že výška je v pořádku ,ale ta váha je šílená .
Starší dcera měřila ve třech letech 90cm a vážila 12,5 kg .

berenika39
15. nov 2011

@dvojka ahoj🙂. my taky byli včera, 13,5kg a 95cm...petr se plácá na dolních mezích - kolem 10.percentilu 😒

mamkamarketa
15. nov 2011

@berenika39 ahoj,hele kolik je presne malymu? tomis bude mit za 10 dni 3 roky a doma namereno 98cm a 12,6kg 😅 cekam,ze mudra nebude skakat radosti z vahy 😅

berenika39
15. nov 2011

@mamkamarketa klid. petr má už tři roky a tři měsíce, zítra přesně🙂. o narozeninách cca měl 13kg i s botama. už mu asi dva měsíce dávám Pikovit, je tam vit. B, podporuje to chut k jídlu, a na něj to fakt zabírá. Nikdy nebude dřevorubec, ale začal jíst nový věci, ochutnává, množství pořád stejný, ale rejstřík je pestřejší🙂. Dokonce sněd svoji první koblihu v životě, sladký vůbec nechce, tak to poavžuju za úspěch 😀 😀 😀

mamkamarketa
15. nov 2011

@berenika39 tak koblihu by mi tommy nesnedl 😝 nesnasi marmeladu, nutelly,polevy a tak 😅
on ji celkem slusne,ale vsechno vylita. a od stolu jde na wc 😅 jooo kdybych i ja mela spalovani jako to moje dite 😅

berenika39
15. nov 2011

@mamkamarketa sem zapomněla napsat, že ji okousal a ten prostředek s tou marmoškou mi vrátil 😀 😀 😀 . ale i tak🙂. přesně, závidím mu, jej jak na duracelky, zapnu ho ráno a za 12hodin je na tom stejně a furt lítá, skáče, energie na rozdávání.
Petr tak jí normálně, fakt, skoro všechno krom sladkého, klasickáj jídla, 5x denně, není vybíravý, ale výdej převažuje🙂

evaviki
15. nov 2011

tak ja som zvedava, ako to bude u dr.. tri roky ma na vianoce, teraz ma 99cm a 14,2kg (teda v teplakoch a tricku).. a to si myslim, ze je extra hubeny 😀DD

stvura
15. nov 2011

@dvojka no presne tolko mal aj moj syn na trojrocnej prehliadke (v auguste), odkedy je ale v skolke, to je november som ho vcera vazila a skoro som "odpadla", normalne ma za 3m plus 2kg, takze ma teraz 13.5kg. Pikovit je skvely, no nezabera dlhodobo...mam ho odskusany uz aspon 3x a uz mi hrozi i u dcerky...hold, nie vsetky deti musia byt macate, no nie?
@berenika39 bohuzial, ako Pikovit vysadis sa vratite tam kde ste boli...mam to uz odskusane par krat, Alexko sa rozjedol, vysadili sme a koniec, do tyzdna sa vratil k svojmu "nejedeniu"...ani moj sladke moc nemusi, este teda sisku v zivote nejedol (rocna dcerka nasuka celu 😎...ale tiez patri do partie modeliek).

berenika39
15. nov 2011

@stvura tak to se mi nelíbí🙂)) fakt? já jsem ráda, že ten Pikovit fungoval opravdu natu chuť - naučil se jíst věci, které před tím ani jen neočuchal. Když mu ho přestanu dávat, tak je zase přestane jíst? To snad ne 😠 . ALe on fakt jed i před tím dost a všechno, ale nepřibíral.

mamkamarketa
15. nov 2011

@berenika39 tak to je jina 😀 on ji tak 3-4 denne svaci jedine ve skolce 🙄 doma skoro vubec 🙄 ale zase se celkem naji na hlavni jidla. ale furt si rikam,ze jsou deti co jedi i hur 😝

stvura
15. nov 2011

@berenika39 no moj je, len malo, resp. ak aj zje niecoho dost, hned to vybeha. Kedze neje prakticky skoro ziadne sladke a nezdrave, tak nema ani to plus kalorie navyse. Je taky vysportovany, chuducky, ale pevny. Po kazdom Pikovite sme do mesiaca boli na tom istom...tusim sme ho brali v trojmesacnych intervaloch ak sa dobre pamatam (budem vediet o mesiac, lebo mi ho lekarka ide predpisat i dcerke). U nas je to ale genetika, takze moze sa podla mna i rozkrajat, deti budu utle... 🙂

berenika39
15. nov 2011

@stvura to sedí, malej vyskákanej sportoveček, mě právě připadá, že petr četl nějakou příručku zdravé výživy, protože já jsem mu po roce absolutně nebránila v tom, aby jedl to, na co má chut.....a on: maso, maso, maso, zeleninu, přílohy, nesladké pečivo, čisté bílé jogurty, na pití vodu. koneeeec 😀

dvojka
15. nov 2011

@berenika39 -prosim tě a u holek se to bere asi jinak než u kluků ne?Ale i tak jsme podvýživený 🙄 ,bylo mi docela trapně , píšeš o podpůrných prostředcích na chut k jídlu ,to by jsme taky mohly vyzkoušet .Ještě aby se tak vyrábělo něco na podporu zlíbení se školky, to by bylo terno 😅

@stvura -tý jo tak to teda přibral rychle a hodně 😵 😕 😵 ,že bych taky vyzkoušela pikovit 😀 ,Anetka ve školce nejí vůbec pže se jí tam nelíbí ,tak nevim jak to půjde dál.

dvojka
15. nov 2011

Mně včera doktorka říkala at se jí snažim držet v klidu ,ale copak to jde ? Překrmovat taky nejde ,to jsem už zkoušela tak se pak pozvracela .Jenže u nás to bude i trochu geneticky já vážim 48 kg a měřim 163 cm .

berenika39
15. nov 2011

@dvojka jako aby nevydávala tolik energie? to je tedy dost divočina, představuju si, jak říkáš dceři: seď, neběhej, at jsi tlustší 😒 . to si nemyslím, že by fungovalo.
hledala jsem nějaké energeticky vydatné potraviny - ale všechno je napasované na sladké,mouku,cukr....

dvojka
15. nov 2011

@berenika39 přesně tak , já jsem jí řekla že to nepůjde ,tak teda řekla že aspon po O at hodinu leží , jenže to je u nás i tak problém .Jí stačí 15 minut a má načerpanou energii až do večera a to tady pořád lezou po křeslech se ségrou , oblíbená činost je i neustálé skákání z postele , běhání do a ze schodů 🙄 😨 Ted ještě ta školka do toho (což myslim bude jen dočasným problémem 😅 )
Taky vůbec nevim jak zkloubit jídelníček ,sladký prý dávat nesmim ,jen vyjímečně a vůbec mi přijde že to všechno dělám špatně

brisalek
16. nov 2011

@dvojka synovec byl take takhle hubeny malicky. Segra mu vzdycky chystala nejmene 3 chody, aby si vybral a neco sned. Ve skolce byl skoro nejvetsi a urcite nejhubenejsi. Poroucel si v 9 hodin vecer karbenatky....atd., pak zase vubec nechtel jist maso....Ted je mu za mesich 13let a ma 168cm a 68kg a musi ho drzet , aby nejedl🙂🙂, protoze uz spis valecek🙂. Myslim, ze pokud normalne ji tak je to u holky jedine dobre, ze je hubenejsi, ne.

sisstin
16. nov 2011

@dvojka syn měl ve 3 letech 92cm a 11,5kg, ted ve 4 letech 99cm a 13,5kg 😉 takže taky extra malej a hubenej...ono důležitý je, aby se to dítě drželo na pořád stejným percentilu....já jsem týden přenášela a měl 2,9kg...on se drží pod tím 10 percentilem od narození, a přibírá ročně 2kg a roste o 5-7cm, což je naprostej průměr. Blbý je, když se ten růst nebo přibírání nějak výrazně zasekne. Jinak ted je po nemoci a má 12,8kg 😝 stačí, aby nejedl pár dní a okamžitě to jde šíleně dolů, přičemž nahoru to jde šíleně pomalu.

Syn teda ale nejí od narození, doma nejí nic a ve školce trošku lepší od září (taky od toho září přibral 1kg), o prázdninách měl ještě 12,5kg 😉 ale oproti jiným dětem s jídlem furt katastrofa 😝

berenika39
16. nov 2011

@sisstin přesně tak, mě to taky mudra ted na prohlídce říkala, podstatné je, že se dítě drží té své křivky, petr je taky pořád nad desátým percentilem, taky se narodil maličký, o měsíc dřív, měl 2,60kg a 46cm, takže tohle oni hlídají.
Pomalu, ale jistě 😀

dvojka
16. nov 2011

Tak Anetka se narodila o 7 týdnů dřív , měla 1810 g 44cm.V roce 7,55 kg a 68cm .V 18 měsících 8,6 kg a 78cm a ted na tříletý výše psaný ..Za ten poslední rok a půl tedy vyrostla o 17cm což myslim je dost -jen ta váha teda spíš podváha . Taky to máme jako
@sisstin ,stačí nemoc a hned zhubne ,ale myslim že to pak zase nabere.

sisstin
16. nov 2011

já bych to, že dítě normálně jí a je drobné prostě neřešila..to bude genetika 😉 u nás je fakt problém, že on nejí...s jídlem se trápíme od narození, nenáviděl mlíko....pak jakž takž kupované příkrmy a od 18m už ani to, a jsme na stávající stravě...ve školce je to fakt lepší, tam jí zeleninové polévky a z druhého maso...to doma by žádné maso nedal do pusy (mimo jednoho salámu), jí tam třeba i tresku, lososa atd....

já teda byla taky "nejedlé" dítě, do školy jsem šla s 15kg 😝 ale spíš jsem jedla málo na množství, jinak tak nějak normálně...u nás je největší peklo to složení jídelníčku 🤐

cherub
16. nov 2011

@dvojka naše slečna měla ve 3 letech 12kg a 93cm, to se ještě nic neřešilo... ale ve 4 letech měla 12,7 a 105cm... výška v pořádku, ale váha příšerná, byla hluboko pod třetím percentilem... Malá nejedla nikdy prakticky nic, měla asi 3 oblíbená jídla a nic jiného do ní nešlo téměř dostat... požádala jsem dr. o kompletní vyšetření a vyšla z toho celiakie...

teď je to úplně o něčem jiném, na dietě je cca 3 měsíce a docela přibrala, má buclaté tváře, začala jíst téměř všechno, evidentně ožila 🙂

Chci tím jen říct, že pokud je dítě extrémně hubené a má i problém s jídlem, tak by se měla hledat chyba a pokud bude vše po zdravotní stránce v pořádku, tak pak to bude asi genetika 😉

eeerika.h
16. nov 2011

Ahoj dreamy 123, na to ako sledovať vývoj dieťatko od malička až asi do 18 roku , existujú tzv. " PERCENTILOVÉ GRAFY" . Tam si udáš výšku, váhu dieťatka a na grafe ti presne ukáže či má dieťatko váhu a výšku v norme, alebo treba niečo s tým robiť. Ja mám opačný problém, malá výška. Hore vľavo si klikni na vstupné dáta, vyplň ich a potom len klikneš na výšku alebo na BMI a budeš tam mať vyhodnotenie. Grafy si môžeš aj vytlačiť a ak bude treba zaniesť k lekárke a poradiť sa, pediatri sa tiež riadia percentilovými grafmi.
Nájdeš ich na stránke: 🙂
http://www.rustovyhormon.cz/rg/grafy.php?graphT...

zuzanamxx
16. nov 2011

ahojte nas Damik ma 2roky a 9mesiacov ma necelich 13kg a meria 93cm to bolo pred mesiacom a cislo topanocky ma 22 alebo 23 podla toho ako topanky obuje,co ma troska trapi tak nevyprava len te svoje slovicka oblubene inac hmka,doktorka povedala,ze ma este cas ale ked druhe deti tym sa nezatvoria usta tak pekne rozpravaju

irasek
16. nov 2011

Zdravim a připojuji se s našim "podvyživencem" 😝 . Na tříletý prohlídce u dr.: 11,9kg, výška 92cm- což bylo v květnu (3 mu byli až na konci června, takže to se dohrabal na 12kg 😅 ). Mizerně jí cca od 6 měsíců, Pikovit zabral minimálně a po vysazení to bylo stejný, neustále je v pohybu, ve školce se taky nějak extremně nerozjedl.

@berenika39
@sisstin
@dvojka
přečetla jsem si pár Vašich příspěvků a škoda, že se nepotkáváme naživo. U nás jsou všichni v okolí minimálně "akorát", jenom ten náš je vždycky nejdrobnější 😀
Jinak nás vyšetřovali horem dolem, všemožný vyšetření a je zcela zdravý...a jak taky všechny tři píšete,
i Patrik se narodil s nižší váhou: 1970g - o 5 tt dřív 😝
Teď za 4 měsíce přibral na 13kg, ale i u nás se vždycky bojím jakékkoliv nemoci, páč váha jde okamžitě dolů, nám stačil jeden aft v puse a to zhubl skoro kilo!!

dvojka
16. nov 2011

@irasek teda tebe jsem už neviděla.No přesně.Co si na vás pamatuju jak jsme si psaly o těch nemocech 😒 .My jsme se s tím praly taky strašně dlouho,často 😒 .
Taky ve školce ,,očumuju" ostatní děti a Anetka vypadá jak reklama na hlad -stejnou přezdívku jsem měla i já a to i na střední 😅 .Doufám že stejný mindráky nebudou mít holky páč já z toho že jsem byla hubená měla (hlavně na základce) trauma .Nikdy mi na nic nepřišli doktoři , je to tři roky zpět co mi opět dělali nějaká vyšetření a opět vše v pořádku.
Moje mamka,táta všichni (jsou) byli hubený.Babička ta měla nohy jak terenní krůta a stejně tak i běhala 🙂 .
No uvidíme jak se to bude dál vyvíjet,ale pochybuju že by z nich kdy měly být oplácané holky krev a mlíko.

irasek
16. nov 2011

@dvojka - ahoooj, taky si pamatuju, jak jsme si psaly o těch nemocech 😝 - ty se nám začly vyhýbat (ťuk,ťuk), až teda na nějaký to pokašlávání a nudle.
Je pravda, že já jsem byla taky takový váhově neprospívající dítě, vždycky v řadě na konci, ale tak já se z toho vyhrabala a to do konce tak, že nesnim akorát hrachovou kaši, kopr, tlačenku a meloun 😀
Ve školce, když jsme se šli před prázdninama podívat, tak se učitelka podivovala, že ho chci jako přihlásit, když mu nebudou v září tři. No tak se pak podivovala, když jsem jí teda řekla kolik že mu je 😝 No a to se nám děje pořád a všude!
Páťa jí sám od sebe dietně a ještě malý porce...

sisstin
16. nov 2011

@irasek
@dvojka u nás teda zřejmě to nejezení souvisí s diagnozou (vývojová vada řeči), tyhle děti dost často špatně jí a jsou vybíravé 😒 u nás není až tak problém s množstvím, ale právě s tím složením jídelníčku...doma jí jenom Brumíky (čokoládový), housku s jedním druhem salámu, jeden druh polívky (hovězí s nudlema), a jeden druh jogurtu. Občas sní hrozny nebo jablko, a fakt doma NIC jinýho nejí 😒 on je zas schopnej třeba do sebe narvat za sebou tři suchý housky, nebo sežrat 4 Brumíky...ale prostě nedá do pusy nic vařenýho, něco, co nezná atd. Stačí, aby si kdokoliv z nás nandával jídlo, a on už ječí, že nebude.

Nejí zmrzlinu, bonbony, prostě ani takový ty "dobrůtky", ze sladkýho je jedinej Brumík, toho by teda jedl na kila... v té školce se to zlepšilo v tom smyslu, že prostě jí věci, které by doma nejedl..a to teda zejména různý polívky a maso (i ryby, hovězí atd.). Ale jako oproti jiným žádnej zázrak. Ve školce maj taky celý dopoledne možnost si brát nakrájená jablíčka, hrozny atd., tak to má docela rád.

Jinak vizuélně mi zas strašně hubenej nepřijde, že by to byla nějaká smrtka...on je prostě celkově takovej drobnej (já 156cm a vážím od 44-47kg, jak kdy), otec taky není zrovna vysokej (173). Jinak je aktivní, nemocný tak nějak pořádně je ted poprvé v životě (velká rýma a kašel), jinak to bylo extrémně zdravé dítě. Ale prostě nejí 😠