Výška a váha 3letých dětí. Jaká by měla být?

dreamy123
14. jún 2008

Ahojte, mam 3 rocne dievcatko, ci uz skor velku slecnu 😀 ma 106 cm, 18 .8 kg. Je to vela? Staci, ak napisete vysku, vahu a presny vek- my sme 3 roky a 1 mesiac. Moj syn v tomto veku mal 97 cm, vazil 14 kil 😅

majkl81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
habibi78
10. okt 2011

@marketka25 tak co na to manzel?

mamkamarketa
10. okt 2011

holky neda mi to nereagovat. to ze Terezka ma nadvahu,je z fotografie jasne.
ale trosku nechapu jak si jeji maminka protireci? 😕 pry holcicka ji zdrave...ale vysocina s rohlikem je totalni hnus 🙄 mastna hnusna uzenina,co nema zadne ziviny,rohlik taky nic moc :- (nehlede na to kolik to ma chemie)S tim,ze holcicka ji kinder penguin ji asi nepomuze 🙄 to,ze se snazi koukat na ''ecka'' je chvalihodny,ale davat holce lipanka,jen proto ze nema ecka....zase je plny cukru a tuku. co nejaky bio jogurt s cerstvym ovocem?
rozhodne te nikoho nechci urazit,ale deti jsou opravdu krute na ty co se lisi 😔 a obezni deti jsou casto obetmi sikany..apod. je asi jasne,ze nechces tomu holcicku vystavit...
@marketka25
podivej se do batolat je tam diskuze vite co ji a piji nase deti. procti si to,maminy si vymenuji tipy na potraviny a tak 😉

marketka25
10. okt 2011

@anjelicek26 úplná extrémní nadváha to není,má navíc 4kg,a navíc má 3 roky a schodí to 🙂)

anjelicek26
10. okt 2011

@marketka25 - 4 kila su viac ako 1/5 jej vahy, to ako keby ja mam +15kg navyse 😕 To sa nezhadzuje len tak, ale chce to od zakladov zmenit pristup k stravovaniu - aj u rodicov - nakupovat len zdrave veci, co neni doma - to nelaka. My sa toho tiez drzime.

stvura
10. okt 2011

no mas riadnu babu...moj Alex ma 3 roky a 1.5 mesiaca a ma 12kg, asi 96-97cm, nozicku c. 23 (drobec po mame)

marketka25
10. okt 2011

že má prostě 4 kila navíc,má nadváhu,ale mi zhubneme,Terka je šikovná a já si to pohlídám,a navíc už stoho jako včera neděláme takovou tragédiji,jsou natom děcka mnohem hůře.Mám krásnou zdravou holčičku která má ve 3 letech 4 kg navíc,a co,ona to vyběhá a já jsem tady odtoho abych si to ted pohlídala a malá zbytečně nepříbírala. 😉

marketka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marketka25
10. okt 2011

@stvura v roce máš mít 12 kg a né ve 3 letech,to musí bejt kost a kůže

marketka25
10. okt 2011

@mamkamarketa Ps.moje terka ty 4 kg schodí,tak nevím proč tu píšešš o šikaně,chováš se jako bych já i moje malá sme byli stracené

stvura
10. okt 2011

@marketka25 dieta ma mat v roku trojnasobok svojej porodnej vahy (neplati samozrejme pre deti ktore sa narodili 4-5kilove)...mala by si si o tom troska precitat, potom pisat. Moj syn mal v roku 9 kg, co je optimalne lebo sa narodil co 3kg. Jeho rovesnici v skolke maju medzi 11 do 15kg. Nie je tam ziadne plnostihle dietatko, vsetci su tak uplne v norme. Asi si necitala ale ostatne miery co ma, je to velmi atleticky chlapec, ma krasnu postavu - mozes si pozriet v mojom albume. Mat ale vahu aku mate vy nie je normalne, este som take dieta nevidela. Kedze uz ako dieta som bola plnostihla tak viem aky je to problem, zhodenie nie je mozne bez uplnej zmeny jedalneho listka.

marketka25
10. okt 2011

@stvura tak to jsi zatím vyděla hodně málo dětí

mamkamarketa
10. okt 2011

@marketka25 tak hele ty hvezdo,mas obezni dite. otevri oci a prober se ! NE,lipanka nedavam (proc?) uzeniny (parky a podobny s***y nekupuju!!!!!) kupuju sunku s 90%masa a to jen pro nas.
Zacni s tim neco delat,pac i ty 4kg jsou hodne!
zacni s tim neco delat,jinak bude nestastna!!!
to s tou chemii bylo mysleno na vysocinu a ne rohlik,ale pokud se ptas. ja rohliky nekupuju

babullka1
10. okt 2011

Moj ma 2 roky a 2 mesiace a ma 15,5kg a vobec neni obezny ani silny..akurat je proste vysoky..velky sa aj narodil 4050g....a tie deticky ktore maju aj v 3 rokoch nahodou nadvahu....to este nemusi znamenat ze budu ju mat aj ked vyrastu...len to chce dobru vyzivu a pohyb....len to uz je na rodicoch aby to podchytili vcas...

mamkamarketa
10. okt 2011

@anjelicek26 souhlas. pro 3lete dite shodit 4kg je celkem dost 😔

rolak
10. okt 2011

@marketka25 by si sa čudovala,ale sú mamy,čo lipánka ani pribináčka nedávajú 😀 ja som našej dávala ako 10 mesačnej,dávam stále a pritom je furt chudá. 😀 oona nie je veľká papkáčka. ale to s tými 12kilami v roku,to je blbosť, každé dieťa je iné, zväčša sa vážne hovorí o trojnásobku pôrodnej hmotnosti,ale 12kg sa chápe, že už je to väčšie dieťa. podľa mňa je dobrý znak to,že za posledný rok tvoja dcérka pribrala len kilo, asi bola z tých detí,čo ako maličké veľa priberajú, nech jedia hocičo, poznám také detičky. a teraz už toľko priberať nebude. je to dosť možné. hlavný je fakt ten zdravý životný štýl.

stvura
10. okt 2011

@marketka25 od 17r robim tabory pre deti a mladez...trocha si sa kopla 😀 ...v skolke je inac 60 deti a vsetci tak optimalny (ono to musi byt zosuladene s vyskou) 😉

marketka25
10. okt 2011

@mamkamarketa frajerko,umíš čísttt????kolikrát jsem tu dneska už napísala otom že si to budu hlídat a že prdolka mi zhubne,kolikrát jsem to psala!!!!!!! Tak mi tady nedávej najevo že jsem hloupá a že nato prdím jasné!!!

marketka25
10. okt 2011

Prdím tady nato,nebudu si vmém stavu dělat tady zvás hlavu a číst otom že moje malá je mega mega tlustá a že takové dítě ste ještě neviděli- keci v kleciDD Každopádně já přiznávám že moje malá má navíc a taky říkám že to schodí,je šikovná 🙂)) Takže se ,loučím a všem hezký večer 🙂

sisstin
10. okt 2011

@marketka25 no ono to "hlídání" není tak jednoduché, jak si představuješ 😉 4kg nadváhy (a to v podstatě vlastně od hranice normálu a obezity) je fakt strašně strašně moc. Průměrné tříleté dítě má 100cm a 14-15kg 😉 tvoje holčička už se pohybuje v pásmu monstrozní obezity.

A mimochodem, zkus ty jako dospělá sníst každý den Pribináčka a na konci týdne si stoupni na váhu 😉 to, že je něco bez "eček" neznamená, že to není kalorická bomba, to si jako dost lidí plete. I věci bez nežádoucích ochucovadel atd. i jsou kalorické se spoustou energie 😉

Kdysi na Spektru dávali pořad, který mapoval osudy zhruba 6 dětí, které měly naprosto stejný problém jako tvoje dcera. A bohužel z 80% dětí, které byly obezní do 4 let, byli obézní dospělí. A pokud je dítě obézní do 6let, tak ta šance, že z něj bude dospělý průměrné postavy je už docela mizivé 😉 A všichni rodiče se k tomu stavěli podobně jako ty - "vždyt tak nic hrozného nejí, vždyt on (ona) to vyběhá, co všichni máte atd." a pak když jim ukázali grafy, v jakém pásmu se pohybují jejich děti, tak byli těžce v šoku 😉 Jenže ty tady zřejmě stojíš jen o to, aby ti ostatní říkaly, že to nic není, že to žádný problém není, že jsou na tom děti i hůř atd. Ale to tvé holčičce v ničem nepomůže 😉 A hloupými, sprostými útoky na ostatní nic nevyřešíš 😉

Tohle sama doma nezvládneš, určitě vyhledej odborníky, kteří vám poradí. Tady už nejde jenom o vzhled, ale vážně o zdraví!!!! Takže držím palce 😉

anjelicek26
10. okt 2011

@marketka25 - nezda sa ti, ze si sa trochu sekla v tone. Len ti tu bolo cierne na bielom napisane, co uz vies sama davno a nepocuva sa to dobre, ked dospelej zene niekto vycita jej vlastne chyby - to uznavam. Ale ta vaha malej ide na tvoje triko - nikto iny ju do troch rokov nekrmil, iba ty.

A ano su maminy co nedavaju kazdy den pribinacika, nedavaju lipanka, napriklad ja, moje deti, mavaju zdravsie alternativy, mne sa mala ide zadrhnut za sojovymi jogurtami s ovocim, da sa aj tak, nie su hnusne, ani nejedle, ale vyborne. Ono nie je len striktne zdravo a nie je len striktne nezdravo, treba hladat tu spravnu cestu pre seba a pre dieta.

Najdolezitejsie je zacat u seba. Lebo ak sa ma mala zdravo stravovat - a zhodit 4 kg je teda fakt dost - treba zacat od vas, to, co nakupujete, co varite, zamysliet sa nad kazdou prkotinou. Lebo to, co bude jest v skolke, uz neovplyvnis.

rolak
10. okt 2011

nehnevajte sa na mňa,ale mne neprišlo,že marketa útočí,skôr ste začali útočiť vy a ju to vytočilo až ku koncu... a neviem,či sa dá porovnávať jedálniček malého dieťaťa,ktoré rastie, s jedálničkom dospelého.... deti potrebujú prijať dosť energie.... len si to prosím nevyložte tak,že sa majú prejedať, to samozrejme nechcem povedať... ja osobne nemám rada mamičky,ktoré sa pasujú do roly sudcov a lekárov zároveň, a z vás som už začala mať taký pocit, pa, pa!

berenika39
10. okt 2011

@marketka25 Taky mě mrzí ton, jakým jsi tu odpovídala, zbytečně.
Ani nejde o to, aby ted malá hubnula, ale aby do budoucna měla takový jídelníček, díky kterému bude přibírat jen pomalu, v souladu s růstem. A to dokážeš jen tak, že bud něco načteš, nebo se zeptáš tady, určitě ti někdo v dobrém poradí, nebo se zeptáš lékaře. Ale s přístupem "pribináček a vysočina" je to bohužel, k ničemu. I když se to blbě poslouchá.
A totálně, totálně irelevantní je hlášení, že malá zhubne, protože je "šikovná". To není v její moci, tohle je věc výhradně rodičů a jejich vedení, přístupu, příkladu. Ona netuší nic o tom, jak funguje metabolismus 😒 . Je šikovná na spoustu věcí, já vím, ale na hubnutí sama nestačí...a ty o tom nemáš páru. tak si dej poradit.

janka_pn
10. okt 2011

@babullka1 aj moja mala v tom veku asi cca 14 a pol kg, lenze za tristvrte roka pribrala na 16 a meria 104.... vo veku tvojho syna by sa to priberanie malo zastavit 😉 o tom sa to tu kruti, ze do cca 2 rokov zvyknu byt deti buclatejsie (nie vzdy) ale potom zvykne prist obdobie ze skratka vybehaju, vyrastu.... suhlasim s nazorom, ze 23kg je na tu vysku a vek prilis vela. vyhladala by som odbornika na vyzivu.

akika722
10. okt 2011

@marketka25 ahoj,tak mne sa zda v roku 12kg dosť 😅 moj mladši ma 14m a ma cca 11kg ale je dosť vysoky..narodil sa s vahou 3650g aaaaaaaaaaaa mmoj starši ma 3,5 r A Má 15kg/108 CM! a vooobec nieje chudučky,ale vobec..
23kg sa mi zda prišerne vela na 3rôčky ☹ -to nepíšem v zlom,ono sa to može časom upraviť,poznám take deti čo sa jednoducho "vytiahli" /akože rychlo vyrastli z toho/
takže pripajam foto mojho 15kg 3,5r syna aby si videla že nie každe dieťa z menšou vahou je ako "kosť a koža"
na fotke mal 3roky a chudy sa mi nevidí vobec...

janka_pn
10. okt 2011

ale mamina si to uvedomuje, co je hlavne 😉 a nehadajme sa 😀 😀 😀 😀

babullka1
10. okt 2011

@janka_pn aj mojmu malemu sa to zastavilo..uz vobec nepribera dalej...ale zato podrastol poriadne... 😉

berenika39
10. okt 2011

@rolak určitě děti potřebují přijímat energii - ale stejně jako dospělí - nesmí příjem zásadně převyšovat výdej. z toho vzniká obezita. když není srovnání, může dítě dlouhodobě jíst vlastně velké porce, nevhodná jídla, jídelníček je bez rozmyslu. a pak nastane problém - kila navíc. jenže dopělý to má snadný, přestane žrát, zakousne se do spinningu nebo běhání a kila shodí. dítě ne - dítě má založeno na obezitu a musí spolíhat na to, co chytrého vymyslí dospělí🙂.

janka_pn
10. okt 2011

cerstve 3 a 16 kg..... 🙂

anjelicek26
10. okt 2011

Nasa mala ma tiez 103cm/15,4kg a prijde mi to idealna vaha na tu vysku, ok vek ma trochu vyssi, ona je krpec - to ma po mne 🙂 23kg ma priemerne tak 6-7 rocne dieta co viem od kamosiek 😕