Výška a váha 3letých dětí. Jaká by měla být?

dreamy123
14. jún 2008

Ahojte, mam 3 rocne dievcatko, ci uz skor velku slecnu 😀 ma 106 cm, 18 .8 kg. Je to vela? Staci, ak napisete vysku, vahu a presny vek- my sme 3 roky a 1 mesiac. Moj syn v tomto veku mal 97 cm, vazil 14 kil 😅

dagina
10. okt 2011

Ahojky,
hm, 23 kg ve třech letech.....kamarádky holčička má 15 kg a je taková pěkná puclatá, ráda papá. Naší budou tři v prosinci, má 13 kg, jí tak nějak normálně, nechce moc sladké 🙂 .
Jinak já jsem měla 17 kg v první třídě, nevím proč, pořád si to pamatuji 😀 .

marketka25
10. okt 2011

@evaviki hýbe se dost,není to líná pecka

rolak
10. okt 2011

@berenika39 prečo mi zobrazuje len výškový graf? pri hmotnostnom píše,že som nezadala údaje,ale napísala som jej súčasnú váhu..... nevieš poradiť?

evaviki
10. okt 2011

@marketka25 ak sa hybe dost, tak sa porad s dr. na prehliadke.. aby nemala problemy v buducnosti.. Akurat ma napadla este jedna vec.. aj v takomto veku moze nejaka poznamka sposobit nabeh na anorexiu, takze v tomto opatrne.. Inak je to krasavica a podla fotky ma nadherne huste vlasy..

rolak
10. okt 2011

@berenika39 joooj, už vidím,že to nie je váha,ale výška 🙂 ale BMI sa mi nedá vypočítať,možno je to skoro pri ročnom bábätku...

berenika39
10. okt 2011

@rolak máš tu váhu ve správných jednotkách? kg - ne g

rolak
10. okt 2011

@marketka25 môj trojročný synovec má okolo 23kg a lekárka už nakázala,aby naňho dávali pozor,že má sklon k obezite,hoci nemá faldy, len je veľký a taký hrubý... má hrubé ruky aj nohy a veru veľký zadok.... ale mojej mame sa to vidí super,aký je mocný....len aby jej potom nechodil plakať,že babi prečo sa mi smejú,že som tučný....

rolak
10. okt 2011

@berenika39 hej, 10,4 kg.... a nič....

berenika39
10. okt 2011

@rolak je to do 0 do 18 let. nevím, zkus smazat a vyplnit znovu 😒

rolak
10. okt 2011

@marketka25 a mladší synovec bude mať o mesiac 2 roky a má okolo 18kg... moja dcéra je pri nich ako pidi decko... lenže oni zas jedia veľa mastného....samé salámy, vajcia a párky..... a my sme celá rodina tuční,takže mojej mame ako ich babke sa to samozrejme páči,akí su bacuľatí a že sú najväčší v okolí,len čo z tooho bude,keď vyrastú....

tanika5
10. okt 2011

ten graf sa mi nezdá 🙂 náš má 2roky 4 mesiace 90cm 14kg a vyhadzuje mi tam nadváhu :( pritom je takä naše šparatenko 🙂

macinka84
10. okt 2011

@tanika5 moje malá to má úplně stejně a nadváha mi nevyskakuje... 😲

tanika5
10. okt 2011

@macinka84 už som to skusala viac krat a ked som tam dala 13,5 kg tak mi vyskočila zasa podvaha :D tak si vyberiem stred :D

berenika39
10. okt 2011

@tanika5 nějaký údaj budeš možná mít špatně. nebude to grafem 😉

macinka84
10. okt 2011

@tanika5 ono je to stejně dost zkreslující, ta váha...důležité je, jak vypadají... 😉

crca
10. okt 2011

Teda to jsem zase na něco koukla 😀 Copak to,výšku máme normální jako dalších 50% dětí,ale ta váha....u kluka mám sníženou hmotnost a u holky dokonce s vykřičníkem,že je po průměrem a měla by se zjistit příčina 😕 😅 Tak jsou jak nudle,ale až takhle? 😀 Kluk má 92cm a 12,3kg a holka 95cm a 12,7kg

tanika5
10. okt 2011

@berenika39 práveže som to prekontrolovala asi 10krat a vsetko je ok :(

@macinka84 tak veru 🙂 v porovnaní od svojich rovesníkov u nás na sídlisku je síce o pol hlavy aj o hlavu menší, taký náš drobnučký Pokladík 🙂 my s manželom sme obaja silnejší, tak snáď on bude štíhly, ale nedokáže obsedieť, kráčať v klude tiež nie, len behá, teda obrazne až lieta :D tak snád to bude stíhať vybehať 🙂

sova33
10. okt 2011

@berenika39 Ahoj, tak já jsem to taky zkoušela a vyskočí mi jenom výška (teda u nás zatím délka). Ach jo, připadám si jako hotentot 😒

marketka25
10. okt 2011

@rolak to vyběhá,jinak může vypadat ve 3 letech a jinak v 6 letech

marketka25
10. okt 2011

@rolak to vyběhá,jinak může vypadat ve 3 letech a jinak v 6 letech

anjelicek26
10. okt 2011

@marketka25 - len niektore deti to nevybehaju. Ako pokial budu rodicia pokracovat v takej strave, aku im davaju - a @rolak pise, ze su vsetci v rodine silnejsi - sama vies, ako to dopadne.

marketka25
10. okt 2011

@rolak Mastný není dobrý,samozdřejmě tam může být něco tučného ale stěmi salámi ocat pocat,Terka mi jí max vysočinu a to taky mo né,a hlavně jí nemá každý den tak 2 do týdne a to jen třeba do rohlíku.Může to být dobrý,mě připadá že tady každá mamine to hned vidí jako by to dítě mělo být tlustě obézní až do konce života.To se tu nikdo nesetkal stím že malé dítě bylo buclaté a když začalo chodit do školy tak začalo scházet ty kila dolu-----.. Neboli ještě dříve?! Já jsem už u tavého případu byla.Každopádně já si zajdu k lékaři s mojí malou do konce měsíce a uvidíme podle testu a výsledku.A vím že moje malá měla ve dvou letech 22kg a teď ve třech má 23,za rok přibrat jen jedno kilo si myslím že není až takkkkkkkkkk vekááááááááá katastrofa.

rolak
10. okt 2011

veľa závisí od životného štýlu celej rodiny.... a u nás doma to nebolo a nie je bohviečo,aspoň že môj muž je štíhly a žije zdravo,tak sa čosi nalepilo aj na mňa a varím zdravšie a hlavne dúfam,že naša malá bude po ňom.

marketka25
10. okt 2011

@anjelicek26 Dobrý,tak bud rodiče změní stravu a začnou stím děckem něco dělat a hlavně aby se hýbalo nebo se nato vykašlou a bude kynout dál.A ty děti který to nevyběhají tak je hold boj rodičů,já terku necpu salámama ani párkama,ty mi ani nejí.

anjelicek26
10. okt 2011

@marketka25 - ja to tu vidim na anglickych detoch, mozno sa to neda porovnat, ale je ich tu kopu trosku buclatych, ako nastupuju do skoly - v 4 rockoch - a najneskor v 10-tich je ich teda kopa obeznych - inak sa to uz nazvat neda. Poznam zo svojho okolia len dva pripady, kedy dieta z toho vyrastlo :( V tomto som dost skeptik, kedze ono je to o strave a o pohybe - a ked dieta nic nezmeni - tak to bude naberat.

Ona mala v dvoch rokoch 22kilo??? A co jej na to lekar povedal vtedy? Si neviem tu nasu 10kg dvojrocnu zabu pri nej vidiet, ved to by bolo ako z inej planety.

luciferkax
10. okt 2011

Môj má tri roky a dva mesiace, 99 cm a 18 kg - nie je buclatý, len skôr "hrubý" 🙂 - širšie ramená, hrubé ruky, nohy 🙂 bruško malé 🙂 kojený bol 4 m., narodil sa 1050 g a 37 cm 🙂

marketka25
10. okt 2011

@anjelicek26 tak se vyprdni koukáním na netu na obézní děti,protože pak soudíš nesprávně,třeba to jsou děti rodiču kteří se starvujou naprosto nevhodně,a prdí nato že je to dítě tlustí a nic stím nedělají.Sou tu i tací který mají dítě buclinkatý a dou a řeší to,a taky žijou zdravě a mají plnohodnotnou stravu,a né tučnou ,mastnou.

marketka25
10. okt 2011

@anjelicek26 že to nevadí,že je ve vývoji a že to schodí,a já vím že to prďka moje schodí,protože vím že jí nemám naučenou na sladký,ani na tučný a ani na žádný párky a mastnoty,a na přehnaně sladký jogurty z éčkama.

fiallinka
10. okt 2011

u nás tříleté míry kluky: 99cm, 16 kg - téměř průměr, prý 🙂

marketka25
10. okt 2011

@anjelicek26 a taky pořád dobrý je přibrat za rok jedno kilo než dalších 5 kilo