Výška a váha 3letých dětí. Jaká by měla být?

dreamy123
14. jún 2008

Ahojte, mam 3 rocne dievcatko, ci uz skor velku slecnu 😀 ma 106 cm, 18 .8 kg. Je to vela? Staci, ak napisete vysku, vahu a presny vek- my sme 3 roky a 1 mesiac. Moj syn v tomto veku mal 97 cm, vazil 14 kil 😅

anjelicek26
10. okt 2011

@akika722 - ja dufam, ze sa riadne nastve a nieco zmeni. Lebo ono ja viem, ze maminy to odsuvaju rovnako ako ona - s toho vyrastie, nie je to take zle, je sikovna, to sa srovna... no lenze ono sa to nezrovna. Lebo nazor, co zastavame my - zastava hadam väcsina mamin, s ktorymi prijde do kontaktu a uvidia tucne dievcatko - co si pomyslia. A pomyslia si aj ked to nepovedia. A neni to voci tomu dietatu fer, lebo ono za to nemoze, spapa to, co dostane od maminy na stol.

sisstin
10. okt 2011

@berenika39 no zas jako musím přemýšlet opačně, víš, jak to je u nás..a taky jako moc nejsem schopná s tím nic dělat 😒 ale furt si myslím, že lépe jde dítě v tom jídle omezit (i když je to náročné samozřejmě), než právě opak 😒

janka_pn
10. okt 2011

idem spat, lebo som z tejto diskusie zostala daka hladna 😀 😀 😀

anjelicek26
10. okt 2011

Ono inak uplne staci porovnat nakupny kosik, co v nom mam ja a potom prejde plnostihla rodinka s kosikom a uz presne viem, ze preco to tak je. Ony maju proste take geny. No urcite 😝

berenika39
10. okt 2011

@sisstin no však můj petr taky plní dolní část těch grafůůůůů 😝 😝 😝 😝

akika722
10. okt 2011

@janka_pn tak nie aleee 😒
@berenika39 jééj my s manželom sme pracovali v Pardubiciach 😀 a teda niektore staršie ženy 🤐 v jednej ruke klobasa a v druhej majonezovy šalat 🤐
a ako sa raz tam jedna vyjadrila:ona ma prdel v predu a prdel v zadu..tak asi tak
tučnych ludi je stale viac a viac..stres,životosprava,...

sisstin
10. okt 2011

@berenika39 no já ani tak nemyslím tu váhu (má 13,5kg a asi 99cm, což není zas takový peklo), ale tady jde právě o to složení jídelníčku 😒 já bych tak ráda, aby se stravoval vyváženě...jenže prostě to nejde... 😒 je teda pravda, že ve školce o píd lepší..respektive tam jí vývary a zeleninové polívky, jí tam zeleninové saláty..jí tam pečivo s pomazánkou ...no ale jinak ani prd...a co jí doma, to ani nekomentuju 😝

mamkamarketa
10. okt 2011

jak uz psala @sisstin vidam podobny obrazek casto, obezni rodice se ''vali'' a jejich obezni deti tlaci kosik, sekci ovoce&zeleniny obejdou a cpou kosik parkama,barevnyma pitickama, bramburky,salamy...hlavne at je toho hodne a za malo penez 🙄
ono to je pak tezke cpat diteti k veceri salat s grilovanym masem,kdyz rodice papaj smazeny hranolky s majolkou 😒

akika722
10. okt 2011

@janka_pn 😀 😀 😀 😀 😀
@anjelicek26 keby si videla kolko toho poje moj muž 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a vraj nevie pribrať 😅 čo by som zato dala 😅

berenika39
10. okt 2011

@anjelicek26 tak to je. v mekáči taky vidíš z 80% celé rodinky obézních ...včetně dětí.

anjelicek26
10. okt 2011

@akika722 - len kazdy prisposobuje svoje stravovanie svojmu spalovaniu 😉 😉 . Takze ak mam doma drobcov, dohliadam, aby jedli. A ked mam doma dietatko co pribera ako to maminky vravia - aj zo vzduchu - tak dbam na to aby ne-jedlo a ked je - tak zdravo.

sisstin
10. okt 2011

@anjelicek26 no my jsme právě z té opačné strany, a donutit syna něco jíst...to je nadpozemsky těžký úkol..a řešim to od jeho narození, máme za sebou x poraden atd, a prostě nic 😝

berenika39
10. okt 2011

😝 😝 😝 ted přišlo to moje vyžle do obýváku, že je mu horko a má 39 horečku. ve školce je spála. se picnu. všem dobrou🙂

berenika39
10. okt 2011

ještě mám ve schránce tohle:
http://www.zenyprozeny.cz/art/4183-kdyz-ma-moje...
docela rozumný text🙂

stvura
11. okt 2011

@anjelicek26 velmi pekne dievcatko...xixi...aj ja mam take pidi deticky, ale ja mam tiez 162cm...

Podla mna je tiez celkom zbytocne viest rozhovor s niekym, kto sa sam obhajuje a neradi (nechapem preco mamicka napisala do tejto temy inac, nejako mi to uslo). Preto sme tu aby sme sa radili, pomohli si (ked uz pediater tam zrejme okrem rodica zlyhal). Deti su nasa vizitka, mi im davame zaklad vo vsetkom, ci v strave, ci vo vychovani. Je to smutne pre to dietatko, lebo i tak deti v skolke a skole si nieco najdu preco druhe "sikanuju", v dnesnej dobe ovela viac ako v minulosti a trpiet pre chyby vlastnej mamy...

adal
11. okt 2011

Ahojte, so záujmom som si prečítala túto tému 🙂
@sisstin my máme taký problém asi ako Vy, ale náš Luky sa naje, len asi všetko spáli 😀 má 4 roky a 15 kg, je proste žížalka 😉
Je horšie natlačiť jedlo do dieťaťa, to jednoducho nejde, ale zamedziť prísun jedál, sladkostí, to sa dá 😕 a akať že to dieťa vybehá, či "vytrasie" nie je tá správna cesta. Sú ale maminy ktorým sa páči keď má dieťa "faldíky" 🙂

rolak
11. okt 2011

a kočky nrzdá sa vám divné,že od roku 2008 tu pribudlo do predvčera 17 strán a zraazu odpredvčera nejakých 7? radi ste sa donekonečna obúvali do kočky,čo si slušne uznala,že malá má problém a že ho pôjde riešiť s lekárkou.... a sami ste predtým uznávali,že vaaše deti sú na svoj vek drobné a zrazu sú priemer?

40karolina
12. okt 2011

Muj synek ma ve 2,3mnesice 11kg a vyšku 84cm...mam se zneklidnovat?

bertica.h
12. okt 2011

@mamkamarketa a aké teda je pečivo?pre deti je najvhodnejšie biele,podla toho,čo viem.celozrnné až od 7rokov.

mamkamarketa
12. okt 2011

@bertica.h to mas pravdu,ale ja rohliky a housky uz nenavidim z duvodu,ze se nich vsichni hrabou prackama, omackavaj je a pod 😠
a za tu cenu,to nebude ani z kvalitnich surovin 🙄

bertica.h
12. okt 2011

@mamkamarketa myslím,že prehánaš...ale tak tvoja vec.

samik2008
12. okt 2011

My jsme byly dnes na 3 leté prohlídce a náš drobek má 12,9 kg a měří 96cm 🙂

40karolina
12. okt 2011

@samik2008 tak to snad ješte dobehne 🙂

evicka1
12. okt 2011

my mame 105 cm a wahu 17 kg...

mamkamarketa
12. okt 2011

@bertica.h no nevim.kdyz vidim ty cikany a bezdomovce co se v tech rohlicich doslova prehrabuji,je mi zle 😝

kikana
20. okt 2011

@anjelicek26 Zas tak vedla nie je, (pokial sa poradi s lekarom a zistia v com je dovod, ci je to strava, alebo aj nejaky dalsi problem ako tu uz niekto spominal stitnu zlazu), tak vlastne z toho vyrastie 🙂 viem od nasej kamaratky detskej gastro, ze detom v takomto veku rozhodne neprinalezi chudnut, ale len spravne nastavuju jedalnicek, aby z toho tak povediac vyrastlo. A to dodrzovanie je samo uz na rodicoch a celej rodine - a to moze byt fuska. Margaretka nepise ci nebyvaju napr pri starych rodicoch, ktori vsetky pravidla ignoruju.
Znami mali ten problem, ze dcera dostala jedalnicek a oni ho vsetci doma dodrzovali a mala stale aj tak priberala a nakoniec po nejakom mesiaci zistili, ze starka jej vzdy nieco prisupne (napr druhy obed 😒 ) - a heslo znelo ze predsa u starkych moze, vsade to tak je... len akosi zabudli ze nie vsade su starki o dva domy dalej a mala tam bola vlastne denne a davala si druhy chod. Boli z toho dost hadky ale nakoniec to zvladli a fakt z tej nadvahy "vyrastla".
Drzim palce malej Terezke.

mamkamarketa
21. okt 2011

@samik2008 my teda jdeme na 3letou prohlidku az v lednu,to bude mit 3 a mesic,ale zatim ma cca 96-97 a 13kg jsem rada,ze nejsem jedina s drobkem 😅
ja kdyz ctu,ze 3lete deti maji 110cm a 20kg....

dagina
21. okt 2011

@mamkamarketa chodím právě jen do pekárny, kde na pečivo hrabaji jen prodavačky s rukavicí 🙂, ale jaký původ mělo předtím, radši ani nedomýšlím 😝.

Naše už je obj. na tříletou v prosinci, a jsem zvědavá, zda bude mí těch 13 kg...., je to takový myška mrštná....

mirax
21. okt 2011

ahoj, náš Tobík měl ve 3 letech, 102cm a 16,5 kg - je to podle tab. takový průměr 🙂

jancule79
21. okt 2011

Starší syn má teď ve 3 letech 106 cm a 16 kg.