Výška a váha 3letých dětí. Jaká by měla být?

dreamy123
14. jún 2008

Ahojte, mam 3 rocne dievcatko, ci uz skor velku slecnu 😀 ma 106 cm, 18 .8 kg. Je to vela? Staci, ak napisete vysku, vahu a presny vek- my sme 3 roky a 1 mesiac. Moj syn v tomto veku mal 97 cm, vazil 14 kil 😅

mamkamarketa
4. jan 2012

@evaviki je fakt,ze nase mudr bere vsecko desne vazne. 3leta prohlidka byla jak mala maturita. byli sme tam vic nez 45minut

aduska753
4. jan 2012

yeah ;)

cernovlaska
4. jan 2012

@mamkamarketa hm,co všechno si ty dr nevymyslí 🙄 hyperaktivita je přeci určitá mozková disfunkce a určitě to neznamená,že to má dítě,které chvilku neposedí 🙄 . A poslala vás někam na vyšetření??? A stejně si myslím,že by to bylo zbytečné,nedělej si z toho hlavu,určitě měl jen super aktivní náladu a to je fajn,ne? 😝 😀 Ale váhu máte pěknou,tiše závidím 😅

Mmch,celiakie se u nás nepotvrdila,takže hurááááá,spadl mi kámen ze srdce 😵 . Ještě čekáme na laktózu a pokud to bude ok,tak nás asi pošle na růstový hormon,nemáte s tím některá zkušenost? Díky 😉

weri1
4. jan 2012

@mamkamarketa myslím, si že to není hyperaktivita...je prostě živej a to je dobře, lepší, než aby někde seděl v koutě jak puťka 🙂 a tuhle váhu máme teď 😅

mamkamarketa
4. jan 2012

@weri1 diky,on je proste zivej,jen se priznam me to desne moc rozhodilo 😒
no tomas melv benikove veku 11,2kg,moc chlapec nepribira 😅

weri1
4. jan 2012

@mamkamarketa se ti nedivím .... zkusila bych názor jiného doktora 🙂 Beník už taky moc nepřibírá...dnes jedna paní, že je moc hubenej haha 😀

mamkamarketa
4. jan 2012

@weri1 tomas je zase mrnous,takze ta vaha,jakz takz jde,ale lezou mu zebra (jeee co ja bych za to dala 😀 ) diky,poptam se ve skolce,co si o tom mysli,preci jen maji vzdelani a vidaji ho casteji nez mudr. nechci ho zatim stresovat dr, chudak se ted porad trapi s usima,takze doktory vylozene nesnasi 😔

weri1
4. jan 2012

@mamkamarketa a kolik měří?

mamkamarketa
4. jan 2012

@weri1 sestra namerila 94,5cm,ja 96cm a manzel 98cm 😀
ale kalhoty nosi 98 delka akorat a vrsky ma 104 (98 mu jsou male) ma dlouhy ruce jako opice 😅
tak si vyber 😀

weri1
4. jan 2012

@mamkamarketa no beník měl ve 13 měs. 81cm. teď to tipuji tak nějak 86 ? uvidíme za 3 týdny na 18.měs.

mamkamarketa
4. jan 2012

@weri1 tomis mel v 18m 81cm,ale dneska ty deti jsou veliky, (teda krome toho naseho) jak to pozoruju 3letaci maji i 105cm a 20kg,to ja mela v prvni tride 😅

weri1
4. jan 2012

@mamkamarketa tak náš beník má být po kom vysokej, já jsem vysoká i manžel...no je tu kus "chlapa" 😀

mamkamarketa
4. jan 2012

@weri1 hmm tak to ja se 165 cm muzu mlcet 🤐 😀 😅

berenika39
5. jan 2012

@mamkamarketa já tedy nevím, ale bere ta doktorka taky trochu ohled na to, že dítě se chová jinak v cizím, navíc ne moc oblíbeném prostředí? někdo stojí v koutě a natahuje, někdo to vyventiluje "akcí", no. hyperaktivní dítě musí mít celý soubor příznaků, ne jen to, že někde deset minut lítá,skáče a kramaří. Zbytečně tě myslím vystresla. sama by sis všimla, kdyby měl tomáš nějaké extremní problémy. Koukej, klid, "diagnostikovat adhd není jen tak:
Symptomy hyperaktivity

Nedostatek koncentrace: Hyperaktivní děti se těžce soustřeďují a mají tendenci neustále těkat, něco dělat, ani chvíli nezůstávat v klidu. Nejsou schopny dlouho sedět a neumějí vykonávat soustavnou práci či si delší dobu hrát. Samozřejmě, spousta rodičů si řekne, že popsané chování sedí přesně na jejich dítě. Jak tedy poznat, že je něco špatně? Všímejte si dalších příznaků.

Neobvyklá agresivita: Sledujte, jak dítě vychází při komunikaci se svými vrstevníky. Děti s ADHD se projevují agresivněji, např. při hře. Častěji se perou, i z malicherných důvodů.

Podcenění nebezpečí: Podobně se chová většina dětí, příliš si nevšímají hrozících rizik, ovšem u hyperaktivních dětí bývá nebezpečí úrazu ještě vyšší.

Až příliš impulzivní: Tento příznak doplňuje obrázek popisovaného společenského chování hyperaktivních dětí. Skáčou do řeči, plácnou něco i v okamžiku, kdy by měly být zticha.

Emocionální a intelektuální nezralost: Hyperaktivní děti se mohou zdát emocionálně méně vyzrálejší než jejich vrstevníci, ale opět - podobný symptom je velmi těžké rozpoznat. Děti se vyvíjejí různě a ve skupině stejně starých dětí se mohou různí jedinci chovat výrazně odlišně, a přesto hyperaktivitou netrpět. Ve školním kolektivu jsou rozdíly výraznější, hyperaktivní děti často zaostávají za spolužáky, neboť se nedokážou natolik soustředit.

Zapomnětlivé a neohrabané: Jistě, děti ničí a ztrácejí věci, to není nic nového. Hyperaktivní děti však bývají přesto zapomnětlivější a neohrabanější než ostatní.

Vyžadují neustálou pozornost: Z výše uvedeného vyplývá, že hyperaktivní děti vyžadují maximální pozornost a rodiče či učitelé s nimi musí trávit více času než s jejich vrstevníky.

Pokud máte pocit, že jste vyhmátli jeden ze zmiňovaných příznaků, uklidněte se a zhluboka nadechněte. Jeden příznak nic neznamená. Pokud se však objevuje více zmíněných symptomů, navíc po delší dobu, možná je vaše dítě opravdu hyperaktivní. Diagnostikovat hyperaktivitu však není jednoduché a rozhodně není pouze v silách rodičů. Spoléhejte na odborníky. Nejdříve se poraďte s pediatrem, který situaci zhodnotí a určí další postup.

aknelotka
5. jan 2012

Ahoj, včera jsme byli na 3 leté prohlídce a máme 99cm a 15.3 kg

mamkamarketa
5. jan 2012

@berenika39 no teda 😔 na tomase toho sedi vic ☹ on u niceho nevydrzi, je jak vitr v bedne. i kdyz si treba hraje s masinkama vydrzi to chvilinku a bezi jinam.
v kolektivu agresivni neni,ale ted pozoruju,jakmile sme doma a je ''nevybity'' tak agresivni je,ale ve smyslu,ze bezi krici a boucha treba do gauce, potom bezi a naschval sebou svihne na zem, (musi ho to bolet,je sama modrina) ale dela to zamernei dr komentovala jeho kolena 🙄
pozornost neustalou nevyzaduje,ale zase opravdu si neuvedomuje nebezpeci,ale kolik 3leta jo,ze?
a impulzivni to teda je 😅

cat
5. jan 2012

@miruska20 aj moja dcéra mala na 3 ročnej prehliadke presne miery 89 cm a 12 kg, to bolo v septembri. Doktorka sa zatvárila vážne a že je nutné prísť v januári na preváženie a premeranie. Boli sme včera, už je to 91 cm a 13,2 kg, už bola doktorka spokojná..

ined77
5. jan 2012

@mamkamarketa 🙂 ..já teda nejsem doktor, ale mně takové chování živějšího tříleťáka přijde normální 😉 .já jsem si všimla na našem matýnkovi, že se začal veeelice rád předvádět...i tam, kde dřív stál a ani nepíp...viz. např. u dr...diagnostikovat něco takového takhle od pasu mi přijde docela neprofesionální 😝 .
buď v klidu 😉

lauraaaaaa
5. jan 2012

moja má 2roky 10 mesiacov a má uz dost dlho 93cm a 14,6kg

kaja73
5. jan 2012

Moj mal teraz-pred 2 t- len 2 roky, ale podla toho co tu citam je velmi velky-ma 99cm a vazi 14 800g.
Som zvedava aky bude v 3 rokoch. 😕

miskachrumka
11. jan 2012

Iba som sem nakukla a mám dost ! ☹ neznášam články typu je tučná matke nezáleží na tom čo papa a je obezna a ona ju len chová a čo ked jej chutí ?budeš brat od"huby" vlastnému dietatu 😨 niekto napíše niečo proti gustu a je to tu !bomabardovanie !žiadna matka nieje bez chýb ..........čo ked jej mala je tučnejšia vyratie z toho a nemože kezde dieta papat zeleninu !milujem veci typu fotka.... !toto je nasa desiata sama zelenina a potajomky papa doma cukríky 😕 a čokolvek iné len to sem nedajú 😠 na čo to je dobré či aby zapadla 😠 moj malý napríklad nepapa zeleninu ale ani sladké a tučné jedla je totiž polievkový 😉 nebudem tu klamat že papa s chutou zeleninu ked to nieje pravda len aby som nebola v iných očiach "zlá matka " 😅
t.j moj názor !nemohla som sa zastavit 😀

miskachrumka
11. jan 2012

Každé dieta je iné náš ma 2 roky a 10mes. a má 99cm a 14kg akurát a radšej berem nech je menši akoé ma byt obor v 20 rokoch

paulia
11. jan 2012

Dcerka má ve 3 letech 92 cm a váží 11,5 kg.

nunik
30. jan 2012

Syn má 29 měsíců a má 100cm a 16kg

jankapiknova
31. jan 2012

moj šimonko ma 3 roky aj 3 mesiace a ma 100cm a 15,5kg , čiže nie vela ale asi ani nie malo, ale posobi skor drobnejšie. 😉 ale tiež furt beha a neobsedi tak sa ani nečudujem 😀

gartneroval
31. jan 2012

Tak moje Nikolka má 92 cm a 13 kilo.

crca
31. jan 2012

Nám budou 3 v dubnu,holka 98cm a 13,3kg a kluk 96cm a 12,7kg 😅

esterka610
31. jan 2012

My jsme byli dneska na tříletý - Kuba 99 cm, 15 kg, Kájinka 95 cm, 12, 5 kg 😉

pospes
24. máj 2012

Syn má 106 cm a 21 kg. Každý mu tipuje o 2 roky více 😀 Holt to bude kus chlapa 😉

marianka0101
24. máj 2012

My máme 32mesiacov, 100cm a 16kg, narodil sa 54cm a 4320g, stále veliký po tatovi 🙂