Výška a váha 3letých dětí. Jaká by měla být?

dreamy123
14. jún 2008

Ahojte, mam 3 rocne dievcatko, ci uz skor velku slecnu 😀 ma 106 cm, 18 .8 kg. Je to vela? Staci, ak napisete vysku, vahu a presny vek- my sme 3 roky a 1 mesiac. Moj syn v tomto veku mal 97 cm, vazil 14 kil 😅

keenfan
10. okt 2011

@marketka25 ahoj, ja Te uplne chapu. Taky mam velikeho chlapecka, jsou mu temer 3 roky a 3 mesice a ma kolem 20kg, ale takovou vahu ma jiz pres rok. Kdyz se narodil mel 5kg takze nemuze mit min nez tolik co ma....Neni tlustej, jen je proste pevnej a taky vysokej (105). Je hodne aktivny a stravujeme se zdrave, takze je jen budu doufat ze se vytahne...Manzel i ja sme vysoki, ja mam sice nadvahu ale ne nejak prisernou a manzel je uplne v poho 🙂 Takze si z toho nic nedelej, muzem jen doufat ze se jim to podari vybehat a vytahnou se spis do vysky jako do sirky 🙂

marketka25
10. okt 2011

@keenfan Děkuji za podporu 🙂 Moje malá měla buclatější nožky,a celkově faldíky,ted už je o 65% takovéhle nemá,a taky dost vytáhla,do výšky né do šířky 🙂

anjelicek26
10. okt 2011

@marketka25 - tvoja malinka ma taku zataz na klbiky, ze sa jej krivia nozky. Ved si kukni tu foto, ako ma deformovane kolienka. Jej telicko neni na tu vahu stavane.

marketka25
10. okt 2011

@anjelicek26 to není pravda,má krásné nožičky,a pohybově je suprová.

habibi78
10. okt 2011

@marketka25 prosim ta zloz si ruzove okuliare, zacni riesit vahu u malej, pretoze v dospelosti sa ti za takyto pristup urcite nepodakuje.... ved podla teba je to v poriadku, ty to este obhajujes..... mas nadhernu dcerku..... tak jej neublizuj takymto pristupom....

anjelicek26
10. okt 2011

@marketka25 - no nebudem uz prispievat, aj tak to nechces pocut, pediater a ortoped by ti mali zaspievat bandursku, mozno od nich si to das povedat. Materinska laska je slepa, to kludne byt aj moze, ale mas doma dcerku, ktora bude v buducnosti velmi trpiet, ked nieco nezmenite, deti su hnusne - ani nie - pravdive - povedia dietatu do oci, co si myslia a dieta mozu velmi zranit :( Vzhlad je dolezity, velmi, deti su vyclenovane z kolektivu za ine banality, nadvahu takmer netoleruju :(

Tvoja dcerka potrebuje zhodit 4-5 kil, tak je to 😖

marketka25
10. okt 2011

@habibi78 Teď nechápu jestli je to myšleno ironicky ?

keenfan
10. okt 2011

@anjelicek26 maly ma ploche nohy a idu mu aj do x, ktovie ci to ale je vahou, mozno ano, ale mozno je to aj dedicne, svokor ma ploche nohy doteraz a aj muz ich nema zrovna idealne vyklenute...a poznam babu co jej dcera bola utla, chuda a mala ploche nohy tiez...takze moze aj nemusi to byt vahou...ale je pravda ze velka vaha zatazuje klby...

marketka25
10. okt 2011

Ona je schodí,asi si špatně četla neboli četeš co sem ti už psala.Xkrát jsem už psala že sní jdu na konci měsíce k lékaři,a že tučně nejí,a ty mi tady budeš pořád pořád pořád a dokola povídat otom že nic zřejmě já dělat nehodlám.

habibi78
10. okt 2011

@marketka25 nie, je to mysleno presne tak ako pise @anjelicek26 nebudem sa opakovat.... neber tieto nase prispevky v zlom, ale matka vzdy vidi svoje dieta v inom svetle ako ostatni.....a tvoja dcerka naozaj potrebuje trosicku schudnut....

berenika39
10. okt 2011

@marketka25 to je právě to, že ted sice není tak velký problém, ale mohl by být...malá je fakt hezká, bude z ní hezká baba, ale tříleté dítě se teprve po fyzické stránce vyvíjí, nemá ještě dokočený vývoj kostry, páteř, klouby - to všechno dostává zbytečnými kily zabrat. opravdu je to na nohách vidět 😒 .
Pohyb by asi měl být ne jen to, co nalítá přes den, ale něco cíleného, asi chodíte plavat, to je fajn, můžeš jí už zkusit přihlásit na nějaký pohybový kroužek - tancování, prostě něco navíc🙂. A s tím jídlem, vysočina s rohlíkem, i když jen dvakrát týdně - to jsou právě ty prázdné kalorie, po kterých se přibírá. Nic jí to z výživového hlediska nedá, jen naskočí tuky, které malá právě nepotřebuje. Pečivo stačí jednou denně, svačiny zkus jen ovoce, zeleninu, samotné sýry... fakt to tu každáz nás myslíme dobře. není třeba se držet nějakých tabulek, každé dítě je jiné, ale když tušíš problém, nezavírej před ním oči.

gabka32
10. okt 2011

já ač mám kil navíc dost mám obě holky hubené, asi jsou po MM 🙂 Saša měla ve 3 letech 96cm a 12,5kg.

kdo chcete vědět o růstu více, kukněte sem:
http://www.rustovyhormon.cz/rustove-grafy

pom kliknutí na interaktivní růstový graf se vám ukáže, jak na tom dítě je, včetně BMI a odhadnuté dospělé výšky 😉

marketka25
10. okt 2011

@habibi78 Ona zhubne,já to vím,já netvrdím že má ideální váhu.

habibi78
10. okt 2011

@marketka25 tak sa zapri, napis do riti baby, ja viem ze mame problem a budem ho ako matka riesit!!!! vtedy ta vsetky podporime... ale nie ze tak je to fajn, ze ona ma krasne nozky, ze je suprova....toto je alibizmus a zakryvanie oci pred realitou.... 😉 je fajn ze s tym chces nieco robit, drzim ti palce....

berenika39
10. okt 2011

@marketka25 třeba tě tahle diskuse zdravě rozčílí 😉 😉 😉 a ty se fakt rozhodneš, že na svačiny nebude rohlík s vysočinou, ale jen ovoce🙂. taky vám to moc přeju.

marketka25
10. okt 2011

@berenika39 Já myslím že vysočina,4 kolečka do rohlíku jí xtrémě neuškodí,mastnej vepřovej bůček jí nedávám.A sýry samotný mi taky baští a tunu pečiva za den nejí,sní max 2 za den nebo jeden,ovoce jí každý den i zeleninu.Můj mužskej je vysokej a má dost mohutnou postavu,mě se Terezka líbí taková jaká je,ale vím že to neopovídá tabulkám,takže si prostě zajdu k leékaři a uděláme vyšetření.Myslela jsem si že je to tím mlíkem že je tak buclala,i naši si to myslí,prptože ona sice jí ale nejí tolik,takže nevim uvidíme podle testů-CUKROVKA-ŠTÍTNÁ ŽLÁZA NEVÍM. ale jsem taková že jdu budu něco dělat,a co se týče kroužku,já jsem v 6 měsíci těhotenství a přestala jsem i řídit,takže bych malou nikam vozit nemohla,manžel ted dělá 3 směný provoz,a bydlíme na vesnici,plavání-ano,věř že kdyby sme tu něco měli tak chodím častěji,ale bohužel,není tu poblíž nic,jak říkám máme velkou zahradu,a chodíme na hřiště,a malá tancuje doma a hodně ráda,a taky skáčeme společně na míči.Jak říkám,nesedí doma jako pecka na zadka.

marketka25
10. okt 2011

@berenika39 vždyt ty kuňa drát říkám že ta malá má ovoce i zeleninu taky jen ke svačinám,nebo sem snad napsala že má každý den rohlík s vysočinou a ktomu se ještě cpe ovocem.néééééééé

berenika39
10. okt 2011

@marketka25 super, dobré zprávy🙂. nevěděla jsem, že jsi těhu.
Tak dej pak vědět, jak jste dopadly.

habibi78
10. okt 2011

@marketka25 no vidis, tak vies ze stravou to asi nebude, ries teraz stitnu zlazu a testy na cukrovku aj ked to myslim si ze nebude ono.... vela deti nechodi na kruzky, ked sa neda, tak sa neda, hlavne ze doma nesedi na zadku, ale nieco robi, tancuje ako pises, hybe sa.... v lete sa da toho viac vymysliet,v zime je to horsie.... moze byt, ze to ma dane genetikou a nic s tym neurobis.... jasne, je to krasne a urcite aj sikovne dievcatko, lavne nech je zdravucka...ale pre pokoj svojej duse obehaj vsetkych lekarov, nech vies, ze si urobila pre jej zdravie vsetko.... 😉

moja napriklad zeleninu ani za Boha!!! a ovocie??? len jablko a sem tam banan....

anjelicek26
10. okt 2011

@habibi78 - moji "zozeru" 6 kil ovocia a zeleniny za tyzden... Nestacime dokupovat, v tomto smere stale plienia chladnicku. Vsetko do radu, snad okrem cerstvych fig zjedia vsetko 🙂

habibi78
10. okt 2011

@anjelicek26 tak to je super!!! len tak dalej 😀 ale odkedy je mala v skolke, tak sa to lepsi, minule dokonca olizala paradajku!!!! 😀
a mrkvu ochutnala iba preto, ze nou krmi svojho kona po treningu!!! 🙂

marketka25
10. okt 2011

@berenika39 prosímtě prosímtě můžeš mi ještě jednou napísat tu stránku toho grafu,manžel je už doma a chi mu jí ukázat,děkuji 🙂

anjelicek26
10. okt 2011

@marketka25

http://www.kinderaerzte-im-netz.de/bvkj/content...

Je to v nemcine...ale chape to kazdy... do 17,64 je "len" nadvaha...ale tvoja dcerka ma bmi 22,1...to je extremna nadvaha na tu vysku.

anjelicek26
10. okt 2011

@habibi78 - takto vyzera nas olovrant 😅

berenika39
10. okt 2011

tohle je to samé, v češtině, at zadáš údaje malé kamkoliv, zjistíš to samé, jedná se o obezitu. ted jen zjistit, proč a podle toho se zařídít🙂))

http://www.svet-potravin.cz/bmi-kalkulacka-deti...

majkl81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berenika39
10. okt 2011

@majkl81 jinak dobrý? netvrdím, že místní pravidla jsou nějak závratný, ale dodržují se. nevkládej žádost o hlasování do jiných diskusí. si představ, že by každý napsal jako ty do 28 diskusí?

tanika5
10. okt 2011

@majkl81 máte ho 🙂