Výška a váha 3letých dětí. Jaká by měla být?

dreamy123
14. jún 2008

Ahojte, mam 3 rocne dievcatko, ci uz skor velku slecnu 😀 ma 106 cm, 18 .8 kg. Je to vela? Staci, ak napisete vysku, vahu a presny vek- my sme 3 roky a 1 mesiac. Moj syn v tomto veku mal 97 cm, vazil 14 kil 😅

akika722
10. okt 2011

aaaaaaaaaaaa ešte s tymi rožkami..bože baby,to fakt chcete povedať že nedavate deťom sem tam rožok??? 😀
moj maly papa rožky-chlebik..a čo ho mam krmiť len mliekom a jogurtami?jasné že rano moje deti jedia pečivo k tomu zeleninku,natierky..
každe dieťa je ine-tak ako my dospely..každy mame iny sklon k priberaniu..Moj starši toho poje tolko že by vam oči vypadli,my s manželom sa niekedy nestihame čudovať a jednoducho nepribera tak,ja naopak,na jedlo len kuknem a hned mam +2kg 😀 😀 😀

janka_pn
10. okt 2011

@akika722 jasne, ze davame rozky, aj sem tam sladkosti, aj ine plnotucne veci .... ale ide o to, ze ked ma dieta bohuzial nabeh na priberanie, tak sa musi trosku viac strazit, rovnako ako dospelaci 😒 , aj ja na jedlo len kuknem a priberem 🙄 🙄 a v detstve som bola pampuch 😝

akika722
10. okt 2011

@janka_pn a čo jej ma davať rano???
mylsim že 3ročne dieťa by malo papať aj take veci ako je pečivo...
možno vas prekvapi ked tu ta mamička hodi foto malej o 3-4roky a mala bude ako modelka...
moja kamoška ma maleho čo ma 4roky a vyzera na 6..aj vahovo aj vyškou a ja to berem v pohode.ked sa narodil mal skoro 5KG,je šikovny,beha každu chvilu,ma dosť pohybu,len z toho musi vyrasť 😒

ja by som dieťa nejak extra neobmädzovala že nepapaj,stači ti,...
skor by som mu našla nejaku činnosť..ako dievčatko by som dala na nejaky tanečny kružok,chlapca na športovy 😉

mamkamarketa
10. okt 2011

@marketka25 nevim proc se rozcilujes,snazime se ti poradit. vis,myslim,ze tvoje dcerka by mela shodit tak 6kg a to bez odborniku pujde tezko 😔
kdyz reknes,ze tvuj muz je silnejsi postavy je jasny,ze uz i genetika bude hrat urcitou roli...
ja bohuzel neznam pripad,kdy silnejsi dite z toho '''vyrostlo'' doufam,ze Tereza to zvladne.

jak se bavily co k snidani..nas kluk snida musli s ovocem,nebo jogurty.
pecivo kupuju,ale kvalitnejsi. no co asi muze byt dobreho v rohliku za korunu?

luciferkax
10. okt 2011

@marketka25 pozerala som fotku tvojej dcérky, podľa mna je OK, je troška bacuľka, ale ved je dieťa!!§ to teraz kvôli dvom kilám naviac jej hádam nebudeš dávať diéty... 😉 😉 😉 Môj má tri roky, donedávna bol bacuľko, ako bábatko mal postavu, teraz sa mu len tvárička schudla, ale nožičky má stále zo záhybkami 🙂 Podľa mna je to pekné, a vôbec to neškodí srdcu ani klbikom 🙂 🙂 🙂

anjelicek26
10. okt 2011

@mamkamarketa - nase ranajky su bud domaci chlebik s masielkom, dzemom alebo medom, kazdy druhy den müsli - vlocky - s cerstvym ovocim a jogurtom. Nie je s tym takmer robota a mala lubi.

akika722
10. okt 2011

@mamkamarketa ja nekupujem "rohliky za korunu" kupujem LEN CELOZRNNE PEčIVO 😵 aj rožky predavaju celozrnne,ja osobne biele pečivo nemam rada a deti maju celozrnne tiež radi,no manžel si kupuje biele rožky-on ich ma rad,tak sa stane že syn chce papať toto čo ocko-a nemam s tym problem..
jogurtov pojedia dosť,starš chodi do školky a tam ma ake pečivo??? BIELE,tak tomu sa neubraniš 😉
a mne sa zda chore poslať 3ročne dieťa aby CHUDLO POD ODBORNIKOM..JE TO DIEťA 😨
v takom veku stači ak RODIč upravy stravu a myslim si že každy rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie a kupuje tie kvalitnejšie potraviny,nie? 😒

mamkamarketa
10. okt 2011

@anjelicek26 ja teda domaci chleb nemam,ale kupuju bio sumavu 😵 musli ma syn desne rad, je to zdrave,chutne,vyzivne 🙂 ono v tomhle veku co neznaji,tak nevyzaduji 😉

sisstin
10. okt 2011

@akika722 no problém je, že ne každý ví, jak upravit stravu..např. celozrnné pečivo (výhradně) je v tomhle věku pro děti nevhodné, špatně se jim tráví atd. atd. 😉 a jako ta váha, co má holčička, to není žádná dětská zaoblenost, to je vážný zdravotní problém.... jen bohužel spousta lidí to pořád nechápe, a pak nemá být 70% národa obézní 😉

anjelicek26
10. okt 2011

@akika722 - len rodicia nebyvaju dosledny a casto su v rodine stereotypy, zabehnute jedla, tazko sa od toho oduca prave dospelym. Ver mi, nie kazdy dospely ma taku motivaciu vzdat sa toho, co ma rad, aby "neprovokoval" dieta, co ma dietu. Prave lekar im moze poradit recepty, zdrave alternativy, toto je hadam choroba... neist za lekarom, ak je problem s dietatom... pane boze nejdeme k logopedovi, ved to neni take zle.. k psychologovi? Aby urobil z maleho nejaku diagnozu - ani nahodou... k odbnornikovi na stravovanie? To si akoze mam priznat, ze dieta je tucne - zlyhal som?

Co je pre boha na tom zle? Ved im len poradi! Ved je to jeho praca. Zivotospravu musia zmenit sami.

mamkamarketa
10. okt 2011

@akika722 celozrne pecivo je tezko stravitelne 😒
no ja nechapu,jak se vsichni brani,tim,ze az bude ve skolce...my teda uznavame zdravy zivotni styl a podle toho jsem vybirala skolku 😉 vari v biokvalite, pecivo temer neji (bile uz vubec ne)
myslim,ze by to odbornika chtelo...vim,ze takhle male deti nemaji drzet dietu,ale spis treba by bylo fajn dat vzorovy jidelnicek a pod 😉

evaviki
10. okt 2011

@luciferkax baculate dieta je ok, ale mala ma podla mojho nazoru zdravotny problem, ked si pozries rucicky a nozicky, tak su fakt obezne.. ja som mala taku sesternicu, ked mala 23, tak jej vyberali zlcnik, s vahou bojuje cely zivot.. ked jej rodicom hovorili nech s nou nieco robia, kym je mala, tak reagovalli rovnako ako marketka.. a tiez ma po otcovi geneticke dispozicie byt silna.. (jej otec ma tazku cukrovku, takmer slepy a hrozi mu amputacia oboch noh - len kvoli nadvahe) Sesterka sa spamatala, ked mala 25 a snazi sa nieco so sebou robit.. je to tazke, snad sa jej to podari.. ale keby jej rodicia davali pozor na to, co jedla ako mala, tak nemusela mat take problemy.. Nejde o dietu, ale o regulovany jedalnicek, ktory by mal napisat lekar..

akika722
10. okt 2011

@sisstin st.syn ma rad celozrnne pečivo a nikdy sme nepostrehli aby mal nejaky problem preto že to papa..zje denne max.1krajec chleba,prip.pol rožka-toť jeho ranajky,desiatu má vždy ovocie,cerealie,jogurty,..obed-ja ku všetkemu robim vždy zeleninu na pare,dusenu,prip.čerstvy zeleninovy šalat-vypražane veci robim minimalne,možno raz mesačne, a olovrant+večera to má vždy niečo ine..
jasné že skoro každy deň ma aj kusok sladkeho..ja si myslim že sa moje dieťa stravuje ok 😉

luciferkax
10. okt 2011

@evaviki myslím, že každé dieťatko priberá inde, môj napríklad má buclaté len nožky, trocha ruky, brucho vôbec 🙂 a zas sa mi nedá, žeby marketka dávala jesť malej samé nezdravé jedlá. áno, baby sa tu hádajú na d rožkom a štyrmi kolieskami vysočiny.... blbosť.. raz zač as by jej to neuškodilo, ked papá ovocie, zeleninu a má aj dosť pohybu...

sisstin
10. okt 2011

@akika722 já netvrdím, že tvoje dítě špatně jí...ale prostě spousta lidí neví, jak má ten jídelníček upravit...přečte si, že tam nejsou "éčka" a hurá, to je děsně zdravé a dítě to může jíst na kila atd. 😉 Stravování je celkem věda 😉 a při problémech s váhou by měl jídelníček VŽDYCKY vypracovat odborník, at už jde o dospělého nebo o dítě.

A jak tu někdo psal, on je dost problém, že třeba rodič není ochotný se vzdát jídel, které dítě nesmí...to je prostě o úpravě života celé rodiny 😉 je to úplně jiný životní styl..a tohle ne každý zvládne...

je to vidět, když potkáváte rodinky na nákupu..tak velká většina tlustých dospělých má vedle sebe tlusté děti 😉 ano, dispozice tam být můžou...ale není to jediný faktor..ten faktor je spíše méně významný, zbytek je jen o stravování, pohybu a vůli 😉

akika722
10. okt 2011

@mamkamarketa
@anjelicek26 u nas sa teda poje zelenina na kila a to nas nikto nemusi nutiť...neviem sa vžiť až tak do toho čo by som robila keby malo moje dieťa nadvahu 😒 našťastie s tym problem nemame...
ale určite nepozeram pohrdavo po deťoch čo maju par kg navyše,deti zato nemožu čo ich rodičia naučia 😒

anjelicek26
10. okt 2011

@luciferkax - prepac ak ma dieta v 2 rokoch uz 22kil (v troch rokoch 23kg)- tak to normalne nie je a to jej malinka mala! Nepise tu plnu pravdu, papa ovocie, zeleninu - mozno + asi milion inych veci. Sa divim, ze pediater v tych dvoch rokoch nepovedal, co si o tom mysli 😕 😕 😕 Nejde o par kruzkov salamy, ani o tie biele rozky, ide o to, ze to dieta ma nadmernu nadvahu a tomu sa musi prisposobit.

katy1979
10. okt 2011

@anjelicek26 no na slovensku zohnat dobry sojovy jogurt je problem. to sa s tymi co mate vy neda porovnat.

baby a klud myslim ze si to marketka uvedomuje len tazko sa to pocuva samozrejme netreba to podcenit ale ani robit tragediu. dietu pre dieta velmi vhodne nie su. zaklad je pravidelna a vyvazena strava. pribinacika ci lipanka nekupuj sprav doma tvaroh, jogurt a trocha medu a s ovocim je to mnamka dokonala. ci ten jemny tvaroh a troska medu. rohlik kludne ked ich nezje na posedenie tri. a masielko a kusok syra ci sunky.
no u nas sa lipanek pribinacik ci salamy nekupuju. a to nezijeme nejako zdravo. sunku decka jedia ale oni jej zjedia tak tri platky za tyzden s vysokym podielom masa. rohliky u nas pravidelne vyhadzujem a chleba jeme tyzden aj to sa nikdy nezje. parky raz za cas a tiez masove aj ked casto mali sojove teda ten starsi.
ono si staci uvedomit co jeme my dospelí a nie vsetko musia jest aj krpci.

@akika722 je rozdiel vysoka vaha pri urcitej vyske a vysoke dieta s primeranou vahou.

berenika39
10. okt 2011

@sisstin přesně, dědí se nejen sklony k obezitě ☹ , ale hlavně ty zažité stereotypy, že v poledne musí být teplé jídlo, s polívkou a snídá se pečivo s něčím a v neděli se peče 😠 . když není problém, ok, je to i požitek - dobré jídlo. ale když vidím, že mám dvě tři kila navíc, upravím jídelníček, přidám pohyb a dám to dolů. stejně tak u dítěte - podle všeho dostupného je obézní, pomůžu mu, aby to tak do budoucna nebylo

luciferkax
10. okt 2011

@anjelicek26 nie je to bežné... ale ani celkom nenormálne Za posledný rok pribrala kilo, už bude priberať len menej.... vyrastie... a bude pekná slečna.. či hádam zato, že je teraz taká moda, musia byť všetky dievčatká už od škôlky štíhle???

anjelicek26
10. okt 2011

@luciferkax - moda? Byt stihly - normalny - primerany je moda? Neviem ale asi hovorime o dvoch rozdielnych veciach. Obezita znamena choroby - zataz na klby, krivenie noziciek - do X, ploche nohy, , zvyseny cholesterol je zataz na srdce, na krvny obeh, nabeh na cukrovku, zväcsena pecen, slezina, nabeh na astmu, problemy s dychavicnostou pri zvysenom pohybe??? Co ma toto s modou, tu ide o zdravie!

berenika39
10. okt 2011

@akika722 taky se nekoukám pohrdavě na tlusté děti - ale na jejich rodiče se koukám s údivem. přeci to musí vidět. a v okamžiku, kdy to není nějaká patologie, zdravotní problém, nechápu, že to nechají dojít tak daleko. školní děti jsou obezní, a není to dvě tři kila, je to mnohem víc. jak to, že to ta máma nevidí, když se obezita začíná na to dítě lepit?

luciferkax
10. okt 2011

@anjelicek26 štíhly je moda... normálny nie je moda 🙂 je to klasika 🙂 ja som bola odmalička chudé dieťa, a mám problémy sajj sklbamki, aj nohy do x 🙂 aj zvýšený chorestelor 🙂 čiže nemyslím, že to bude len obezitou 🙂

janka_pn
10. okt 2011

@akika722 ale ved som pisala, ze jasne, ze davame rozky....

sisstin
10. okt 2011

@berenika39 mně stačilo vidět ten dokument o monstrozní obezitě. Tam byl 16letý kluk, co nevstal ani z postele..a maminka u něj brečela, jaký je to chudáček..masírovala mu nožičky, otírala čelíčko a pak běžela udělat mega sendviče s tunou kečupu a chlapeček to zapil litrem coly. 😉

janka_pn
10. okt 2011

blbe je aj to, ze deti v skole vedia byt k "buclatejsim" krute... bola som a viem ake to bolo, nedopustila by som, aby tym preslo moje dieta 😔

akika722
10. okt 2011

@berenika39 dnes sa všetko nezdrave až moc propaguje a podla mna je problem aj v tom..cola,chipsy,orieškove čokoladky,pizza a podobne bludy...
u nas sa taketo veci jedia vynimočne a pre svoju bežnu spotrebu to nekupujeme...
ako dieťa naučiš tak ho maš nie?daj mu biely jogurt a spapa ti ho bez problemov..a daj mu čokoladovy?a už ti nikdy nezje biely /to je len priklad/ a vidim to aj na mojom staršom synovi...

akika722
10. okt 2011

@janka_pn ja viem 😉 😀

ale pravdu povediac je mi luto trochu tej maminky.. 😒 ked tu takto riešime JEJ dieťa 😒 mne by to prijemne teda nebolo 😔

janka_pn
10. okt 2011

@akika722 a myslis, ze cakala ine reakcie? 😒

berenika39
10. okt 2011

@sisstin jenže to je jen extrem do tv, k tomu po praze (jasně že i v pardubicích🙂)) lítají stovky holek, co se nevejdou do kalhot, plavky nenosí a podprsenka se jim zařezává a dělá boule 😝 Až dozrajou, budou plnit čekárny , půjdou na ně prachy ze společné kasy státu a jejich děti budou dtto. V horším případě začnou ze zoufalství bez znalosti věci hubnout, vlítnou do poruch příjmu potravy a nakonec - stejně skončí v nemocnici, která je financovaná z daní, které platíme všichni. Zbytečně. Stačí rozumná máma a zdravě se stravující dítě.