Vysoká hmotnosť pred otehotnením = veľké dieťa?

dominika1988
2. feb 2011

Ahojte, zaujímalo by ma, aký má vplyv moja hmotnosť pred otehotnením na váhu môjho bábätka. Čítala som v odbornej knihe, že keď otehotnie žena s vysokou hmotnosťou, bude mať väčšie bábo, takisto, keď počas tehotenstva veľa priberie a aj keď ona sama mala vysokú pôrodnú hmotnosť - toľko vo všeobecnosti.
Ja som otehotnela pri vysokej hmotnosti (dosť vysokej 😒), lenže zatiaľ som pribrala asi len okolo 5 kíl, brucho mám také malé, že buď to na mne nikto nespozná (aj keď to bude asi aj mojou postavou a stavbou tela), alebo si ľudia myslia, že som maximálne v treťom mesiaci (končím siedmy) a ja sama sa čudujem, kde to malé vlastne je. Ja som sa narodila s hmotnosťou 4 kg.
Aké máte s týmto skúsenosti? Vďaka

soldi
2. feb 2011

hmotnost matky nema priamu suvislost s hmotnostou dietata. to je velmi zastaraly nazor.

evitkamalicka
2. feb 2011

myslim, ze ziadny ja som tiez ten pripad a prvy syn 3900g, druhy 3000g, moja porodna hmotnost bola 3000g

edita84
2. feb 2011

no ako som ja počula tak my ktoré začíname tehu s vyššou hmotnosťou by sme ešte aj schudnúť mali alebo pribrať len do tých 8 kíl ak dobre viem 🙂

latvia
2. feb 2011

vaha v case otehu - 80kg, pribrala som 18kg, krpec mal 3200g 😉 takze nie,ziaden suvis

benne
2. feb 2011

moja pôrodná hmotnosť 3600, moja dcéra 3080, syn 3780, pri oboch tehotenstvách som pribrala 10kg, moja "stavba" tela ukázala tehotenstvo prvý raz v 22tt, 2.raz v 20tt - ked som už nezapla moje bežné rifle 😀 😀 😀

traktor
2. feb 2011

to aku mas ty vahu podla mna neovplyvni vahu dietatka...ja som pocas kazdeho tehu riadne pribrala / 18-20 kg / a deti vazili do 3,5 kg...a to, ze na tebe nevidno tehu...môze byt aj tym ako pises, aku mas stavbu tela, ale aj ako je babo ulozene...ved niektore baby su ako sparatka a brusko maju take, akoby sa len prave najedli, prejedli...a pritom idu rodit..a po porode maju ich deticky super vahu..

katren
2. feb 2011

hlavne nestresuj, nemozes uplne verit tomu, co v knihach pisu.......ja som otehotnela s 85kg, pribrala 4kg a mala mala porodnu vahu 2900g. teraz som znovu tehu, vahu som mala rovnaku a este som nepribrala nic.....ved uvidime 🙂

elenka31
2. feb 2011

Myslím,že to nemá vplyv.Ja som otehotnela mala som 100kg.Pribrala som 12kg.Malá mala 3320g.Ja som mala pri narodení 2700g.Takže netreba to brať všetko vážne🙂

stvura
2. feb 2011

Urcite nie, ja som podobne ako latvia mala pred prvym otehotnenim mala 67kg, pribrala som 10kg, pred druhym 78kg, pribrala som 12kg, moj prvy syn mal 2995g, dcerka 3000g...zalezi skor kolko si mala ty a manzel ako deti a ci nahodou nemas cukrovku....

monica25
2. feb 2011

to neni pravda,ja som mala 55 kg pred otehotnenim pri kazdom tehu som pribrala 10 kg,moj starsy syn vazil 3700g a mladsy vazil 4200 g a to mi vsetci vraveli ze taka mala ako ja nebude mat velke deti....
na izbe somnou lezala pani kt. pribrala pocas tehu 30 kg a jej mala mala 2700g...
hmotnost mamicky ani pribrate kg.v tehotenstve nemaju vplyv na hmotnost babetka 😉

ela2710
2. feb 2011

nie je to pravda, ja som mala 50 kg na zaciatku, pribrala som 22 kg, takze na konci som mala 72 kg, mala som nizku hmotnost pred tehu a narodilo sa mi babo tak akurat 🙂 50 cm a 3750 g 🙂

beruska.zuzanka
3. feb 2011

nie je to pravda... otehu som 75kg, počas prvých 5m som dala dolu "vďaka" nevoľnostiam 8kg a rodila som 77,5 kg... malá sa narodila 3320g 50cm ideálne bábo podľa knižky 😀 😀 😀

lucia23611
3. feb 2011

ahoj, vôbec to nie je pravda. ja keď som otehotnela som mala tak isto, vyššiu hmotnosť dosť vyššiu. malá sa mi narodila 2300gramov, síce predčasne, no keby sa narodila na čas, mala by max tak 3kg. ja som pribrala 12 kíl, a po pôrode na 3tí deň som už na sebe nemala nič. nie je jedno či si plná vody, alebo naozaj priberáš kilá. ja som bola plná vody

dermakova
3. feb 2011

aj ja si myslim, ze to nema vplyv..
ja som sice pri mojich dvojickach na tom bola inak ako mamky s jednym.no svagrina mala 60kg, pribrala 10 a mala mala 3700g...a to pri jej 1,8m by nikto nepovedal, ze bude mat takeho valibuka..

syslica
3. feb 2011

No tak zrekapitulujem a doplním: hmotnosť matky pred otehotnením či počas tehotenstva nemá vplyv na pôrodnú hmotnosť bábätka. Väčšie/ťažšie bábätká sa zvyčajne rodia matkám diabetičkám al. s tehotenskou cukrovkou, prípadne matkám, ktoré samy mali vyššiu váhu, keď sa narodili (alebo ich manžel/partner/otec dieťaťa), zvykne to byť dedičné..
A tvoje priberanie počas tehu je úplne v poriadku, žiaden stres 😉 .

franka83
3. feb 2011

hmotnost matky nema ziadny vplyv na hmnostnost dietata...pred nardenim dcerky som mala 55 kg anepribrala som nejak extra vela a dcerka mala 3700g...a to ze ze vysoka hmotnost matky -velke dieta tak to som este nepocula od ziadnej matky a ani necitala v ziadnej literature o matke dietati,neviem ako si na to prisla...

mamkaivka
3. feb 2011

NIE 🙂

kukujka
11. feb 2011

ja si myslim,ze v tom suvis nebude

kakakina
11. feb 2011

Urcite,to nema ziaden suvis,ak sa neprejedas,a neprijmas vela cukrov,alebo nemas tehotensku cukrovku.Ja som pri prvom otehotnela a tiez mam nadvahu,ale neprejedam sa,pribrala som 8kg,a maly mal 3400g.A teraz mi po porode kilecka nejak nesli dole,a doteraz mam jedno kilo viac ako pred otehotnenim.Stravuj sa zdravo,nejedz za dvoch,a kazdodenny pohyb tiez robi zazraky 🙂 .Takze vobec sa neobavaj ze porodis velke babo 😉 !!!!

katkav
11. feb 2011

ja som sa na to pytala svojho lekara a ten mi povedal, ze to vobec nemas suvis, napr. 50 kilova zena moze porodit babo, ktore bude mat aj pat kil a naopak velka baba moze mat drobceka miminko. Ja som otehotnela, ked som mala 106,6 kila, rodila som, mala som 112,6 kila a maly mal 3150 gramov, ked sa narodil, hoci sa narodil zrejme predcasne (je dost mozne, ze som mala pocas prveho mesiaca menzes a uz bola tehu). aspon sa ti budu lahsie zhadzovat kila, ak vela nepriberies.

marianca
11. feb 2011

no tak mne skôr hovorili doktori v pôrodnici naopak, že v poslednej dobe majú 50 kg ženy ktoré rodia 4-kg deti a naopak 100 kg ženy, ktoré rodia 2,5 kg deti. No a u mňa sa to aj potvrdilo. Otehotnela som ako 50 kg, pribrala nejakých 12 kg a obidve deti mali 4 kg.....takže to určite s tým nesúvisí....

soffa
7. nov 2017

@katkav konečne normálny komentár ja sa tiež bojím vážim 102kg bojím sa čo na to povie môj gynekológ.
Či nebude mať blbé poznámky na moju vysokú váhu. Ale musím sa už odhodlať ab ísť k doktorovi už budem podľa mojich výpočtov v cca 5 týždni.

Apropo mode Maminka malinká gulička doslova a ja som mala pri narodení 2710g a sestra 2729g

katkav
7. nov 2017

@soffa nemusis sa bat, v klude sa objednaj, staci ist prvykrat okolo 8. -9.tyzdna, pri druhom som otehotnela so 111 kg a rodila pri 115, maly vazil 3860g pri porode, lekari mozu hovorit, ze horsie vidia na ultrazvuku alebo su bez takychto mudrych komentarov, je vela mamiciek s vyssou vahou, ak budes chciet naozaj schudnut po porode, dokazes to 🙂

lienqa
7. nov 2017

@soffa Toto podľa mňa vôbec nesúvisí spolu a nemusíš sa báť, ja som počas otehotnenia mala 65 kg pri výške 173 cm a malá sa narodila s váhou 3950g a to ja som počas tehotenstva pribrala "len" cca 13 kg, neviem či to prikladať genetike ale moja mamina mala tiež 60 kg, keď ma porodila a vážila som 4040g 😅 Možno sa treba skôr zamyslieť nad inými zdravotnými komplikáciami, ktoré to môže priniesť. Držím palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre