Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vývin 16 mesačného dieťaťa

esterienka
19. júl 2015

Ahojte,chcela by som sa spytat,co vedia vase 16 mesacne deticky,resp.co by mali vediet, zo socialnej,rozumovej,recovej, atd.. stranky. My sme trraz dosiahli 16 mesiacov,uz vieme nejake slova,koncove slabiky rozpravame.. ukaze na obr.zvieratka,aj ake zvuky vydavaju niektore.. rozumie aj po madarsky.. len neviem ci by uz mal vediet napr.farby,počty,..poradte. dakujem.

egiginka
19. júl 2015

🙂 mali by vediet citat aj pocitat..... urcite nie, mas rozne stranky, kde mas na dany mesiac co by malo byt, ale pravdupovediac, kazde dieta je ine, niektore sikovne ako TVOJE uz vedia v 16m par sliv, ine az v 2 rokoch vedia par slov, niektore zacinaju v roku chodit, ine v 1,5....... venuj sa, teste sa a nic neponahlajte, tvoje dietatko je sikovne a urcite nemusi vediet farby a pocty

esterienka
autor
19. júl 2015

Dakujem ti egiginka za odpoved.

pravomila
20. júl 2015

Treba sa tešiť z každodenných pokrokov svojho dieťatka bez ohľadu na to, v ktorom veku čo vie. A vôbec neporovnávať s ostatnými. je nesprávne, ak sa od neho očakáva viac, ako ono dokáže.

sisu1ka
20. júl 2015

naša má 20 mes a teraz začala aktívnejšie hovoriť rôzne slová a opakovat po nás, zvieratká aj obrázky to vie dávno ukazovať, po madarsky nerozumie aj keby som som bola rada ale nemám s nou kedy 🙂, farby už by mali vediet rozoznať ale to nehrozí aby to vedeli aj pomenovat, počty tak to ma ani nenapadlo zatial riešit, ja to nejako ani nesledujem čo vie a či to tak má byť, načo, nútit ich nemôžeš a ostáva ti všetko milionkrát opakovat formou hry a dúfat že to raz padne na úrodnú pôdu
😝

Tu začni písať odpoveď...

Odošli