Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vzdor 16 mesačnej dcérky

nikasv29
24. mar 2014

Dobrý večer maminky, potrebovala by som poradiť ohľadom dcérky. Mala 16 mesiacov a čo sa jej týka je veľmi šikovné a vnímavé dieťa a všetko ju zaujíma. No problém je v tom, že keď si niečo zaumieni, že to chce tak to musí mať. Ak nie je po jej tak začne plakať a udierať si rúčkami do tváre. Reakcie nášho okolia sú, že mala je rozmaznaná a vždy si vydobije svoje.... Je to naše prvé dieťatko, plánované a vytúžené milujeme ju najviac na svete a je pravdou, že jej dovolíme toho dosť, len aby bola spokojná a nemáme to srdce nechať ju vyplakať... Nevieme čo ďalej snažíme sa jej vysvetľovať, že to nemôže lenže ona nepočúva a plače, snažíme sa ju niečim iným upútať no ani to nepomáha... Príklad: Boli sme včera v kostole a chcela ísť von, síce fúkalo no aby tam nevrieskala tak som s ňou šla vonku, videla kamienky začala ich zbierať do vrecka, keď ich mala plné vrátila sa dnu a začala ich vykladať jednej babke na kolená... no viete si predstaviť jej pohľad, snažila som sa ju vziať preč no ona začala jačať a silou mocou chcela všetky kamienky vyložiť... Nič mi iné neostávalo len sme sadli do auta a šli domov s plačom.... Ďakujem za každú radu.

loliki
24. mar 2014

Ale veď to je uplne normálne správanie. Treba nastudovať nieco o danom veku. Moje deti v tomto veku tiez zbierali kamienky. To je tzv. doba kamenna. 🙂 A ked sa im nieco nepaci, tak spustia plac, hodia sa o zem, buchajú si ukázkovo hlavu o zem. V kostoloch je niekedy problem, ze matky alebo teda rodicia s malymi detmi nemaju miesto. Co povazujem za dost smutne. Takymto malym detom toho vela nevysvetlis a dospeli by mali byt chapavi, ale realita je casto ina. Takze pokoj a precitaj si nejake knizky o vychove, mozno niektore rady ti pomozu.

siska53
24. mar 2014

@nikasv29 ja by som,jej vela,nevysvetlovala,skor strucne,a potom,cin -ako ste spravili,odisli z kostola prec domov. Aj nas maly sa zvykol hadzat o zem,nuz putoval na,ruky,ci do kocika a sup domov. On bol,dost vytrvaly a reval veelmi dlho,casto i polhodinu. Ale preslo ho to a presli ho j take obrovske cirkusy. Nehovorim,ze este nestrajkuje,nie vzdy sa predsa da zhpdnut v predstave o tom,co sa bude,diat.
dcera ma,lahsi vzdor,ta si par sekund poplace,povzdoruje a je dobre.
urcite staci povedat dorazne "nie,nesmies.." a bud zobrat to,s cim,sa nema,hrat,alebo cim ja neviem,bucha,prip.odviest pozornost inym smerom. Ak sa hodi o zem,doma,prekrpcit a opustit miestnost(alebo,si ju nevsimat a robit nieco,co by ju mohlo zaujat-zabudne na hnev,zvitazi zvedavost). Vonku sme,to riesili odnesenim,domov.
ja viem,ze plac sa,zle,pocuva,ale zas nemozes dovolit vsetko.
ked moje deti hadzu hracky o zem (z hnevua,alebo akoze sranda),po prvom upozorneni hracka,ide mimo dosahu.
neviem,ci so.,poradila,dufam,ze aspon trosku.
a citala,som,aj rozne knihy,z ktorych sa tiez co-to da uplatnit. Deti ako vyzva,5dni,ktore zmenia,vase dieta, A dost!
a teraz citam Ako hovorit ,aby nas pocuvali.

ollynka
24. mar 2014

tiež si myslím,že je to normálne a babka v kostole mohla byť viac chápavejšia. Ja mám 18 mes.dieťatko a tak isto jej dovolíme všetko. Najradšej si tancuje a poskakuje na stole. Keď jej to nechceme dovoliť, tak je to pre ňu koniec sveta. Ale keď už niečo presahuje hranice, tak isto si ju odnášame na rukách s plačom a dávame jej bošteky na tváričku.

zuzi0110
24. mar 2014

@nikasv29 ja to normálne obdobie. Malý pračloviečik sa učí zákonom civilizácie. Ja sa budem opakovať ale milujem a odporúčam knižku Najšťastejsie batole v okoli od Harvey Karpa. Ak chceš pošlem ti do IP odkaz kde sa dá stiahnuť 🙂

slnieckko
24. mar 2014

moj ma 19 mesiacov a sprava sa ako pises uz par mesiacov, ked bol mensi nervoval sa tak az sa pogrcal to ho uz nastastie preslo... momentalne ked nieco zakazem ci vezmem sa rozplace, hodi niecim o zem, pripadne sa sam hodi o zem a place, par x mal snahu ma udriet. netvrdim ze to robi velmi casto ale zriedka to tiez nieje... tiez neviem co s nim myslela som ze vzdor pride az neskor, vysvetlovanie je na nic tak pomaha jedine ignoracia alebo dorazne trvanie na svojom a odputanie pozornosti. napr ideme do obchodu vozi sa v tom auto kosiku, ideme prec tak ho vyberiem a on zacne jacat a hodi sa na zem lebo sa chce este vozit - riesenie, vezmem ho na ruky a nasilu odnesiem z dohladu auta aj ked sa meta a ludia pozeraju, ked sme vonku zabudne a zrazu je kludny... takto sa mi hadzal aj v banke lebo som mu nedovolila ist za ich pracovne stoly, na ihrisku ked mu nedovolim cudziu motorku a pod 😒 tiez si mozno ludia myslia ze je rozmaznany ked to vidia ale take male dieta podla mna este nemoze byt rozmaznane ja sama sa cudujem kde na to chodi a urcite ho nerozmaznavam, len su take deti co prejavuju svoju volu viac ine menej. moj je riadny tvrdohlavec vo vsetkom, ked skusa nieco take doma tak aj zvysim hlas aby videl ze to myslim vazne lebo kolko x mu nieco zakazem a on robi dalej a pritom sa na mna usmieva - skusa ci to ozaj myslim vazne. je uplne normalne ze vymyslaju somariny to patri k veku, kasli na to ako sa ludia pozeraju ked sa ti meta vezmi ju odtial prec aspon na chvilu nech zabudne a vrat sa, ak to nepojde aj tak tak jedine odchod. mna vedia taketo vystupy vonku vytocit ale kedze sa to opakuje stale castejsie pomaly si zvykam a pripravujem sa na to ze to bude horsie 😅 obcas si pripadam ze cely den nerobim nic ine len mu zakazujem a nepaci sa mi to 😔

miku1
25. mar 2014

@nikasv29 Je to normálna reakcia detí v tomto veku. Ja viem, že pri pohľade cudzích ľudí, ti asi nie je všetko jedno, keď dcéra takto začne vystrájať, ale musíš to vydržať. Ja som mala so staršou to isté, ešte aj teraz sa mi občas šmarí na zem. Moja reakcia na niečo také bola vždy tá, že som ju proste na tej zemi nechala a nevšímala si ju. Občas tak na ulici ležala aj 10 min., občas aj na stredku chodníka, ale hneď ako zistila, že jej chýba publikum, čiže nevšímam si ju, tak sa ukľudnila, prípadne ešte poležala tak natruc, a potom vstala, a zase bol kľud. Krik v tomto nepomáha, jedine pevné nervy 🙂 No asi najdôležitejšie je si proste stanoviť hranice a nepopustiť, v tomto musíš byť dôsledné, ono malej časom dôjde čo ešte môže a čo už nie. Držím palce 🙂

ellca123
25. mar 2014

je to tak
dieta bud vzdoruje teraz tak do veku 4 rokov alebo ked neprejde touto fazou vzdoru /zacina si uvedomovat svoje JA /
tak je obrovsky vzdor v puberte

siska53
25. mar 2014

@ollynka pre dieta to prirodzene je,lebo este nevie,co sa smie a co nie. Pokial ta babka,hodila len,pohlad. Spravne,to vyriesili,ze odisli. Dali,jej najavo,ze v kostole nie. Ja by som,dietatu ani tie kamienky do kostola nedovolila zobrat. Tak,ako neberieme palice do bytu.vzdy ich nechame,pred vchodovou branou. Jedine na kamene mam,slabost,tak tie po dohode mozu.
ale vidis,kazdy ma,inde hranicu. Ja,by som nedovolila skakanie ci tancovanie na,stole. Ani nohy nesmu na stol vykladat.
a skakanie po,posteli by som,tolerovala,len,nasa postel ma,ostre hrany,tak,s ohladom,na,ich bezpecnost,nesmu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli