Máte skúsenosť s Waldorfskou škôlkou v Senci ?

dancura
18. jan 2020

Kocky, nemate niekto skusenost s waldorfskou skolkou Senec? Vola sa klub Jazierko. Nechodia vam tam deticky? Mne sa celkom pozdava, len neviem do akej miery uznavaju a aplikuju to 'mysticno', co waldorf so sebou prinasa, pretoze toho zastancom nie som. Chcela by som slavit Vianoce- Jeziska a nie slnovrat a podobne. Vdaka

carduelis
18. jan 2020

Prečítaj si tento názor na waldorfskú školu
https://www.konzervativizmus.sk/article.php?1160

caroline_
18. jan 2020

@carduelis wau, a to som sa bála ze keď raz budem mat deti kam pôjdu do škôlky :D

tortelinka
18. jan 2020

@carduelis vďaka, vedela som u tom pozadí dosť, ale toto bol naozaj ucelený konkrétny článok

sara07
18. jan 2020

pokial ste krestanská rodina tak určite ti dieta neprevratia na pohanov alebo moslimov, ten članok čo tu dala cardelis je tiež zase podpásovka doslova
napr v škole na etike nema byt preferované žiadne náboženstvo ale pri tom je tam pár krát ticho vtláčané krestanstvo, to isté aj učivo na prvouke , učebnice a všetko má byt bez náboženstva jedno akého ale napriek tomu je tam pekne pretlačáne a zvyraznované krestanstvo doslova tak ako píšem
kludne daj dieta do waldorfu oni ten mysticizmus skôr riešia v škole ked je dieta väčšie, však to dieta môžeš kedykolvek zobrat z tade, su baby čo su aj s klaskou škôlkou nespokojné alebo potom taky stred montessori škôlka

sara07
18. jan 2020

@carduelis to nie je názor ale podprahová vsuka mi tomu hovorievame, nemusíte sa bat waldorfského štylu škôlok , radšej keby ste sa bali inyh veci

dancura
autor
19. jan 2020

@carduelis ojojoooj- no,.autor to vzal velmi populisticky.
Tak ja napr som krestanka a viem ti vypasazovat take vety z Biblie, ze keby si ich niekto len samo o sebe precital, bez kontextu, tak by bol riadne zarazeny. Waldorf nie je tym, comu sa autor toho clanku snazi u citatela navodit.
Len citujem jednu spravu: 'Denník The New York Times pred dvomi rokmi vydal článok, podľa ktorého aj manažéri IT spoločností ako Google, Apple, Yahoo alebo Hewlett-Packart posielajú svoje deti do škôl s waldorfským vzdelaním. '

Mne sa vsak jedna o skusenosti so skolkou a nie skolou.
Dakujem pekne za nazor a clanok, no naozaj nekoresponduje s realitou.