Z čoho môže mať vyrážky na tvári a po celej hlave?

yvetka
14. okt 2009

ahojte,
mam otazku ohladne vyraziek. Na internete je toho popisane vela, ze to mozu byt potnicky, detska puberta, eksem, alebo alergia. Maly ma 1 mesiac a ma to uz vyse tyzdna 😠 . nechavala som to tak, pretoze vsade pise , ze to treba nechat tak, ale rozrastlo sa mu to po celej hlavke aj vo vlasovej casti. Su to cervene vyrazky a u vacsiny je v strede biela bodka.Okolo tych vyrazok je to tiez zcervenane. Vie mi niekto poradit co to moze byt, pripadne ako najst pricinu? dakujem

vinifera
14. okt 2009

Môže to byť kadečo. Ale nemáte v byte komáre? Môj malý mal takto doštípanú len hlavu. Lebo ostatné časti tela mal prikryté oblečením. Tak som mu to natierala fenistilom.

wali
14. okt 2009

hm, to nebudu komare. to bude zrejme novorodenecke akne - zacina sa to presne okolo mesiaca a aj z popisu vyrazok by som povedala, ze to bude ono. my sme mali to iste a trvalo to par tyzdnov, kym sme sa toho zbavili.
yvetka, na tie najhorsie miesta, z ktorych som uz bola zufala, som pouzila holtov krem - to som sa docitala tu na konikovi a potom, ked to najhorsie ustupilo som presla na Atoderm PO Zinc od Biodermy a tou natieram malej tvaricku, ked sa jej nieco vyhodi. okrem toho pred kazdym kremovanim jej tvar umyvam prevarenou vodou, co nam tiez podla mna hodne pomohlo (tiez som sa to docitala tu niekde) a uz vyse mesiaca ma Lucka krasnu cistu tvaricku. na vyrazky vo vlaskoch by som asi nic nedavala. a ma to aj niekde inde po telicku? ak hej, tak by som kupala maleho vo vyvare z otrub alebo vlociek, to krasne skludnuje pokozku - to som pouzivala pri prvom synovi, ktory mal atopicky exzem. pripadne este nejaku prisadu do kupela ako Balneum Hermal alebo Oilatum, viem ze to maminy pouzivaju.

bibi78
14. okt 2009

yvetka, tato tema tu uz je, skus dat do vyhladavaca, ale myslim, ze podla tvojho popisu to moze byt detske akne, ktore mozes vysusovat alkoholom, ktory pouzivas na bezne cistenie. ale zmizne to samo. 😉

lenkamt
14. okt 2009

Yvetka - presne to isté som ti chcela napísať ako wali, je to novorodenecke akné, dieťatko sa okolo 1.mesiaca "čistí" a takto to dopadne 😉 nám pomohol holtov krém a tiež to trvalo 2-3týždne 😉

silvia.t
14. okt 2009

nam tiez pomohol holtov krem,uz po 5dnoch bolo vidno ze sa to lepsi 😉

kafulienka
14. okt 2009

ahoj,

my sme to mali tiez - novorodenecke akne - vedela som, ze naozaj nic nepomoze len cas, tak som nenatierala malinku naozaj ziadnou "zarucenou" mastickou - po troch tyzdnoch - az mesiaci to uplne zmizlo...

😵

miskachrumka
14. okt 2009

wali suhlasim stebou! 😉

yvetka
autor
14. okt 2009

dakujem vam vsetkym pekne za rady. Prevarenou vodou mu tvaricku umyvam stale. holtov krem som uz bezala kupit, takze zacnem natierat a natierat a natierat 😀

perla200
14. okt 2009

yvetka aj nasa mala sa vyhodila tak do červena pupáčiky a bola to intolerancia laktozy.... ak nepomáha holtov krém tak sú to potničky neni....

pajinka23
15. okt 2009

baby mam strasny problem mali sa mi stasne vyhadzal pod krckom,on je totiz taky baculko a skoro vobec nema krk tak sa vyhadzuje pod krkom,ani natieranie mojim overenym sudokremom nepomaha vysusujem mu to vzdy po kupani a skusala som aj zasipavat to detskym pudrom ale nic nezabera Co mam robot??Ma to naozaj strasne

mimi21
15. okt 2009

ahojte
moja mala ma tiez citlivu tvaricku, dlho mala novorodenecke akne
najlepsie mi zabralo potieranie tekutm pudrom (ked zaspinkala, tak som jej to natrela na licka vatovou tycinkou - pekne jej to vysusilo)
a pohodlnejsie a tiez super iresenie bol detsky Nivea SOS krem, mali sme najprv vzorku a potom som ho kupila cely a malej tym natieram tvaricku uz stale

pajinka bohuzial s tymto ti neporadim 😒

silvia.t
16. okt 2009

pajinka skus mu to len umyvat prevarenou vodou,ked vravis ze je taky baculko radsej nekremuj,len to zbytocne zatazje a pokozka nedycha,a ked uz tak mu to napudruj s klasickym prask.pudrom 😀

radka12
16. okt 2009

yvetka, mala som a ešte aj mám presne taký problém ako ty. Tie sa mi malá vyhádzala na celej tvárička a postupne to prešlo na ušká a do vlasovej časti hlavičky. Skúšala som ten zinkový krém od Biodermy, utieranie tváričky vodou a vývarom z repíka a tiež Holtov krém. Ten sa osvedčil najviac. Už to nemá zapálené, ešte sa potrebujeme zbaviť tých pupáčikov. Ale verím, že vymiznú aj tie a bude mať znova takú krásnu hebkú tváričku ako po narodení.

silvuskaa
16. okt 2009

yvetka presne to co pises mame aj my uz to trva 3tyzden a zatial nam nic nepomaha, este som ale neskusala ten Holtov krem co tu mamicky spominaju. Boli sme aj u koznej a mastime tvaricku i krk takou namiesanou mastickou co nam predpisala uz treti den a nelepsi sa to. Ja som myslela ze som jedina na svete co sa nam to prihodilo, este dobre ze som nasla tuto temu. Najhorsie je ked sa maly jeduje a s rucickami si tie pupaciky poskriabe, vtedy su uplne zapalene:(

radka12
16. okt 2009

Asi si z toho ozaj netreba robiť ťažkú hlavu, ako mi povedala kožná dr. Má to takmer každé dieťa, rozprávala som sa už z viacerými maminami. Ono to prejde aj samé. Ale najlepší je ozaj ten holtov krém a ešte je dobrý aj krémik od Nivei SOS. Naša detská dr. nám dala vzorku a natieram jej ňou ušká a za uškami. Hneď sme badali výsledky. A to som mala takú vzorku aj doma, bola v časopise Mama a ja. 🙂

silvuskaa
16. okt 2009

A este som myslim citala ze je dobry aj nejaky kremik o biodermy?

marcela74
16. okt 2009

Ahojte ja mam 8 týždňoveho synčeka a tiež mal tie vyrážky hneď po narodení a potom mu to úplne zmizlo samé od seba.Aj v nemocnici mi povedali že to sú bežné kojenecké vyrážky.tak si myslím že netreba na to žiadne mastičky, lebo to maličké telíčko sa s tým vysporiada samo.My máme teraz problem skôr s vyrážkami
na líčkach iného typu.Je to skôr taký exém.Ja som mu naň nedávala žiadne masti, ale pri kojení som mu sem tam striekla na tváričku trošku mliečka a rozotrela ho po celej tváričke.Tak ak by som mohla poradiť hovorí sa, že materské mlieko je všeliek a nám to pomáha.

yvetka
autor
18. okt 2009

Ahojte poradacky,
chcem vam vsetkym pekne podakovat za dobre rady. Po tom ako som mu zacala natierat tvaricku a hrudnik (lebo sa to rozrastlo od tvare do vlasov, usi a krku a hrudnika) Holtovym kremom sa to rapidne za 3 dni zlepsilo. Este su male znaky vyrazok, ale vobez to uz nieje zapalene okolo. Vytieram mu tie tvaricku prevarenou vodou.
Pre marcela74 - pred Holtovym kremom som nu tva natierala aj materskym mliekom ale vobec tonepomohlo.
drzim vam vsetkym palce maminky 😝

wali
19. okt 2009

yvetka, to je moc fajn! potom ako vysadis holtov krem a zbadala si este nejake jemne vyrazocky - na tie je dobry aj ten Atoderm od biodermy, co som vyssie pisala.

marcela - zavidim vam, ze vam MM pomahalo. u nas nemalo ziadny ucinok 😔 co je strasna skoda, lebo tento sposob by som brala vsetkymi desiatimi 🙂

palomka
20. okt 2009

ja by som poradila len umyvat prevarenou vodou a maxim. holtov krem. z vlastnej skusenosti. ziadne kremy. s kremami opatrne. my sme mali alergiu aj na sebamed aj na biodermu...staci vyskusat vzorku, opytat si ale az potom ako toto zmyzne. urcite nic ine. nechat tomu volny priebeh. koza sa vycisti uvidis

mima43
14. dec 2011

moja mala ma tiez vyrazky len na tvaricke, doktorka nam dala detsku pastu..myslite si ze malej to pomoze? vyskusala to uz nejaka mamicka?

modrofuzik11
14. dec 2011

my sme pouzivali aj pou\ivame bepanthen, nam pomaha... 🙂

ducci
15. dec 2011

nam tiez pomohlo umyvanie prevarenou vodou a bepanthen na vyrazocky na tvaricke

hejmo1
15. dec 2011

@yvetka ja mam tiez mesacnu dcerku a ma presne to iste....naskor to mala len na lickach. potom aj okolo ociek. a potom sa jej to rozrastlo aj na hlavicku jak ma vlasky...ma to zacervenane a vyzera to ako akne. boli sme s tym aj u koznej a ta nam povedala, ze to ma z mliecka, ze som musela nieco zjest ...ako taka alergicka reakcia. ale moc sa mi to nezda, lebo si davam ozaj pozor co jem. tak nam dala rozne masticky, cim ju mame potierat po kupkani, a kupkat ju v dubovej kore vyluhovanej...uz to robime 4 den a trosku nam to ustupuje...tak uvidime. co bude o tyzden

peya104
26. feb 2012

@hejmo1 a ako vam to dopadlo? ako dlho to trvalo? lebo presne toto teraz mame aj my,už dva tyždne.

amulienka
17. mar 2012

A to akne.po case zostane take vysusene, tvrde?lebo mala mala pupacik co zmizol za den ale robilo sa ich viac a viac a.teraz ma obe.licka rIadne cervene a na dotyk drsne.skusim ten.bepanthen?zatial ju len vodou.umyvam

cmacarik
20. mar 2012

@amulienka to skor vyzera na detsky atopicky ekzem. ja som mala s malym presne taky isty priebeh...on vsak bral atb ked mal 1 mes. a v tom obdobi sa mu zacali robit tie vyrasticky, neskor sa to zvrhlo na cele licka, tak ako to popisujes ty. do 15 mes. to mal len na tych lickach. Teraz ma maly 2 roky a je to horor.

slivocka
20. mar 2012

@yvetka naša malá to mala presne tak isto, hlavne vo vlasoch , boli sme s tym u lekarky, vraj zahnisane potničky. tak sme ju kupali kazdy den a potom to po tyzdni prešlo.

amulienka
23. mar 2012

@cmacarik a to na to nic nezabera? uz sa jej to nerozsiruje, a bepanthen to trochu lepsi, nie je to cervene a tusim to aj mizne, ale v oboci ma taku drsnu supinku aj sa jej to supe. snad to prejde, ale opytam sa u dr. som myslela ze ten exem ide po celom tele. to sa dobre dlho s tym trapite, chudatenko :(