Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Záchvaty zlosti a plaču 14 mesačného dieťaťa

laura42779329
15. apr 2016

Ahoj maminy, mam 14 mesacnu dcerku, uz od malicka bola zlostne dietatko, ale ma byt po kom 🙂 Teraz vsak zacala mavat tie amoky este vacsie.Poviem priklad.Prideme domov z prechadzky, logicky na chodbe ju polozim na zem, kym sa povyzuvam a tak a hned ako ju dam na nohy, pokrci sa v kolenach, zatne paste, cela obordovie a spusti tak nesnesitelny krik, teda plac.Uplne skriekanie a jacanie.Najnovsie sa dokonca roztrasie cela.A toto robi uplne pri vsetkom.Nepodari sa jej na prvy krat vyliezt na gauc, uz ma tento zachvat.Vezmem jej z ruky nieco, co jej do ruk nepatri a znovu.Ked ju vezmem na ruky, utisi sa hned, ale mozem ju mat na rukach aj 10 min.ked ju ja dam na zem znovu spusti.Jedine co sa mi osvedčilo je ked si ju nevsimam.Vtedy prestane za chvíľku sama.Ale je to dost neprijemne ked sme niekde vonku, ideme sa prejst a ked jej chytim rúčku, ze ideme uz domov v momente bac na zem a tento doslova psycho rev.Stretli ste sa stym niektorá?Mala jednoducho nevie normalne plakat.Nikdy sa nerozplace, len spusti za vsetko tento rev, inak je to strasne zlate a mudre dievcatko, len tento jej sposob vydobijania si je neskutocny.Nemáte nejaké rady, ako ju od toho odnaucit ak sa vobec da, alebo len cakat kym to prejde.Urcite chapete, ze s malou chodime strašne radi vonku, na.prechadzky, medzii deti, ale len trpnem a bojim sa jej medzi ludmi cokolvek.povedat, ze to znovu spusti.Vacsinou rozplace este aj ostatne deti okolo nej.Ďakujem za rady

pribinak
15. apr 2016

Malú herečku nechat poplakat. Ona skusa divadielko a zrejme sa jej dost dari
Trpezlivosť, ziadne dieta sa dobrovoľne neuplace k smrti

juhseverzapad
15. apr 2016

Keď spustí, tak ignoruj doma aj vonku. Po prípade si daj štuple do uší alebo sa na ňu pozri a začni sa jej smiať.Aj to pomáha.

aristka
15. apr 2016

myslim ,že sa s tým stretla každá mamina ,moj najstarší sa aj na ulici treskol na zem a robil scény ,sadla som si na lavičku a čakala kým ho to neprejde ,,,,

veronicka9
15. apr 2016

Ja mam doma 16 mesacneho chlapca a to iste sme mali.Za vsetko plac a hadzanie sa o zem.Dieta skusa ci rodic povoli.Vzdy ho prekrocim a idem do vedlajsej izby,nevsimam si ho.A jeho to prejde,lebo nema obecenstvo tak ho to nebavi....a teraz uz to urobi fakt len obcas.Treba si uvedomit ze ty diktujes podmienky a nie dieta takze nepovolit ☺

martinka13
15. apr 2016

My máme doma 15 mesačnú slečnu. Nie je až taká nervacka ale oproti synovi je. Tiež sa a skúšala jemne položiť na zem keď nedostala čo chcela, resp.sa nešlo kam chcela. Nevnímala som si ju. Najprv vydržala dosť dlho, ale teraz ak to aj spraví o chvilu sa zdvihne. Vie ze to nemá zmysel. Asi len vydržať a nedať sa zlomiť. Aj keď verím, že občas je to nemožné a človek vybuchne.

lubi40
15. apr 2016

ako si sama odpozerala, ked si ju nevsimas, tak prestane. Bohuzial je to neprijemne, to ti verim, ale toto je spravny pristup. Ona casom pochopi, ze ked zuri, tak sa jej nedostane viac pozornosti, ale menej a prestane to aplikovat. Ja mam 18 mesacneho a tiez mi robil taketo sceny, mna to vytacalo do nepricetna a potom som si daco precitala aj poradila sa na prehliadke a vo vsetobnosti, toto je to, co odporucaju + metodu "catch them being good" (v podstate to znamena "zachyt moment, ked su dobre"). To znamena, ze ked je dietatko dobre (pekne sa hra, pridete domov a same si sadne, lebo vie, ze sa treba vyzut) tak ho treba pochvalit a vtedy mu venovat extra pozornost.
U nas sa to vyrazne zlepsilo, aj ked uplne to vymyzne asi az casom.
drzim palce

nerko
15. apr 2016

My mame skoro 2 roky a hadzanie o zem a trieskanie hlavickou nas uz v podstate preslo. Za to, ked ma ist z ihriska domov, tak ruci jak tur na cele sidlisko. Za ruku nepojde, tak len na ruky a rychlym krokom prec, lebo sa hanbim jak pes.

juhseverzapad
15. apr 2016

Teraz som si spomenula, že keď ja som bola malá, tak som si zobrala podušku, položila ju na dubový schod a začala som si trieskať hlavu, samozrejme s veľkým krikom. moja mama to vyriešila veľmi rýchlo.Raz mi tu podušku jednoducho vytrhla tesne pred nárazom. Nestihla som ani plakať, taký šok som mala, ale pomohlo. Prestali prejavy zlosti. 😀 😀

angelyana
15. apr 2016

mam doma 14m, takze to iste🙂)
Vies co mne najviac pomohlo? ked som zacala opakovat to iste po synovi. Reval, revala som aj ja, mrncal, mrncala som aj ja...a jemu sa to v tom momente zdalo strasne smiesne, rozosmial sa a v okamihu zabudol, ze nieco chcel (alebo som mu nieco vzala). taketo zrkadlenie je veruze zazrak 🙂

segga
15. apr 2016

@juhseverzapad Ja som to ako decko tiez robievala...som sa hodila o zem aj v strede namestia. Moj otec to vyriesil tak, ze mi v strede namestia jednu capol a "odisiel." Len raz som si myslela, ze ma tam necha samu... 😀 Odvtedy krotka ako baranok 😀

miriam11
16. apr 2016

@laura42779329 ja by som tiez ignorovala, proste nechala ju vyrevat. Odist od nej /ale byt nablizku a sledovat ju, kym ju to neprejde./ Ako sa hovori, nebude divakov, nebude jej divadlo.

katuliena82
16. apr 2016

ked to spravi doma, daj ju do vedlajsej izby, ale nezavieraj dvere. Ja som pri o nieco starsom synovi dvere aj zavrela a povedala ze nech pride ked prestane hukat a ze na to nie som zvedava. Len nech pochopi ze sa ti to nepaci. A von ju normalne odignorovat. Hlavne jej nepovoluj nic co chce ked chyti takyto amok. To prejde 🙂

magmolatus
18. apr 2016

@laura42779329 aj mi to robíme tak, buď ignorácia ak sa zlostí, alebo po nej opakujem plač. Ale naša nemá nejak veľké výlevy. Ak jej zoberiem čosi čo mať nemá, snažim sa ju oklamať a podsunuť jej čosi iné,

Tu začni písať odpoveď...

Odošli