Dvojročná dcéra je závislá na cumlíku

moninka666
27. feb 2018

ahojte maminy chcem sa spytat ako odnaucit dceru od cumlika..ma dva roky a je to otras...cely den len aby mala cumel po ruke e este aj svoju oblubenu hracku..stale stale..kvoli cumle sa ani nenapapa riadne nechce sa ani dako hrat ked furt dudle..mozte mi poradut ako to aspon zredukovat to dudlanie vyplakat asi neni dobry napad..vdaka za vsetky rady

renatka100
27. feb 2018

Odstrihnut spicku - zabera na 100%, my sme povedali ze to zjedol v noci cervotoc, nakolko sme ich. Ali na chate 🙂

evicaveverica
27. feb 2018

@skumavka kojila som a mala aj dudel, ale iba na spanie. Cize asi to nieje priama umera.

martinadoll
27. feb 2018

U nás po dlhych mesiacoch prehovárania "dáme inym deťom"
"Vymenime v obchode za hračku" a podobné hlášky jeden krásny deň (2r3mes.) ( mala 2ks na spánok len) som ich vyhodila. Nespomínali sme jej ich. Jeden večer sa vyplakala a viac si na nich nespomenula 😊

kikina84
27. feb 2018

@moninka666 aj moja mala mala do 3 a pol roka..sama prišla a dala mi že ho nechce..netreba sa riadiť tabuľkami..každé dieťa je iné..a netreba ho zbytočne stresovať..mali sme aj krivé zúbky a samé sa jej upravili. Dcéra je zdrava,šikovná nič jej nechýba.. úprimne nechápem prečo to niektorí ľudia tak silia, zbytočne

moninka666
autor
28. feb 2018

@kikina84 mne sa nejjedna o to ako co najrychlejsie odnaucit..ja som aj hore vysie pisala ze jednoducho sa mi nechce kvoli cumlu ani najest a ked ho dudla cely den tak je zaspata a snicim sa nechce hrat..kdez to bez cumla je aktivnejsia...

puplatko
28. feb 2018

@moninka666 podľa mňa niet inej možnosti len ju od neho odnaučiť, nevidím tam inú možnosť 🙂

lumma
28. feb 2018

@moninka666 presne toto sme riesili pred mesiacom, tiež už má 2 roky a pomaly stále dudel v puse, no raz večer sme z neho odstrihli, nechutil jej tak sme ho spoločne vyhodili do koša, poplakala si, aj v noci, ale trvalo to asi týždeň a už ani nevie, že dudel mala.

angelina1003
28. feb 2018

Moja mala do 3,5 roka tiez zavislak a postupne ju mala menej a menej az sme jedneho dna spravili dohodu ze uz ju nepotrebuje a uz jej nechybal😉ziadne strihanie a podobne

zorki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz