Zažili ste sťahovanie s ročným bábätkom?

elizabeth453
26. dec 2008

Ahoj...najde sa tu niekto kto sa uz stahoval domov zo zahranicia.My sa chystame v maji vratiit na SVK a to uz bude mat mala rok aj mesiac.Tak sa bojim ako si doma zvykne na novy dom , novu izbu a vlastne nove prostredie...a hlavne v lete na to teplo, pretoze tu je max. teplota v lete 24st. 😒 😖

nanyka
26. dec 2008

nic sa neboj,to zvladnete 😉 ..dcerku mas este malicku, horsie su skolaci,ked si maju zvykat na inu skolu apod.

grmitko
26. dec 2008

neboj mala si zvykne, my sme stahovali tiez ked mali drobci rok, sice nie z krajiny do krajiny, ale zvladli to v pohode, cim su deti mensie tym skor sa prisposobia a zvyknu si 🙂

angua27
26. dec 2008

aj ja si myslím, že malá si zvykne v pohode. my sme sa sťahovali, keď mal malý 9 mesiacov a zvládol to v pohode. síce iba z jedného bytu do iného, ale aj to bolo pre neho nové. dôležité prvých pár dní je, aby si bola pri malej, nech vie, že sa nemá čoho báť. 😉

elizabeth453
autor
26. dec 2008

ja sa bojim najma toho prostredia a ovzdusia...kedze sa mala narodila tu je zvynuta na tento vzduch, na toto pocasie...t.j. uprsane, vietor, teplo nikde 🙂 a este aj ten hodinovy casovy posun

bubatinko
26. dec 2008

neboj bude v pohode my sme sa tiez stahovali ked mal maly rok a bolo to fajn deticky su velmi prisposobive hlavne ty sa tym nenechaj vyviest z miery aby to z teba necitila ze mas stres abo tak...

renatam
28. dec 2008

Ahoj, my sme sa sťahoali keď mala malá l,5 roka, / z 2-do 5 izb. bytu/ prvé dni bola v tom byte stratená,zakríknutá, nechcela isť ani spať do izby, ani so mnou, ale zvykla si a dokonca ovela rýchlejšie ako ja. Ničoho sa neboj, deti sú fantastické, a je to skor náš problém ako ich. Držím palce

bihan
29. dec 2008

Neboj, zvládne... decká zvládajú zmenu oveľa lepšie ako dospelí.

danu
4. nov 2009

bzucinka • Dnes o 14:55
uš Ak je tu podobna tema tak sa ospravedlnujem. Nenasla som. Prosim Vas ak mate skusenosti napiste ci malo velmi negat. dopad stahovanie na vase dieta. Mam na mysli stahovanie do ineho byvania, krajina ostava...

katyl • 2d • Dnes o 15:15
bzucinka, my sme sa stahovali, ked dcera mala rok a pol, ziadny problem nebol. A to sme nestahoovali ziaden nabytok, komplet vsetko bolo nove. Iba jej postielka sa preniesla. V novom byte sme boli parkrat pozriet, poupratovat, tak mozno si pamatala aspon cestu k nemu 😉
Ale ona bola take dieta, ze nemala nikdy problem niekde inde spat, ani s niekym inym byt, myslim s babkou alebo dedkom. Kolko ma tvoje dietatko?

bzucinka
4. nov 2009

katyl, ahoj dakujem za reakciu. Mala ma nieco cez rok. Ideme z bytu do domu - prerobeneho. Sem tam tam bola ale to len tak na polhodinku-hodinku...v lete dlhsie na zahrade. A je to aj v inom meste par km vzdialenom.

segricka
4. nov 2009

my sme sa stahovali, ked mal krpcok 9 mesiacov. zvladla uplne bez problemov. mama na blizku, vsetko v poho 😉

belanka
5. nov 2009

my sme sa sťahovali,keď mala dcérka 20mesiacov .mala som trochu strach,lebo sme bývali dovtedy s rodičmi,kde sa všetci okolo nej točili a nonstop sa jej niekto venoval,bola tam zvyknutá,ale zvládla to perfektne.
pozitívne hodnotím najmä to,že hneď sa mi ju konečne podarilo odstaviť 😀 .

dominka11
5. nov 2009

my sme sa stahovali pred mesciacom a maly si to tu len poprezeral a ked sme tu my je spokojny 😉

mamutka
5. nov 2009

my sme sa stahovali so 7 mesacnym spuntom. to balenie v jednoizbaku bolo najhorsie, 40 m stvorcovych a na tom my traja a 50 kartonov, kopu z toho som pobalila s maleho pomocou. na dva dni, kym manzel a spol preniesli vsetok nas majetok som bola s malym u rodicov. Ked sme dosli do noveho, dala som ho do postielky, tam zbadal stary vankusik co ma vzadu oprety, s obrazkmi zvieratiek a to bolo radosti!!!!!! jak stretavka po strednej to vyzeralo. no a objavovanie novych priestorov ho bavilo strasne. hlavne prcka ponosit, pritulit a tak mu vsetko ukazat a potom sa do toho pusti ako drak 😉

tamka84
5. nov 2009

Mám ročnú dcérku a sťahovali sme sa pred 2 týždňami, od mojich rodičov z domu do 3izb. bytu. Ja sama si ťažko zvykám a malá tiež. Ani nie to prostredie, lebo ona je taká že inde ako doma má problém so spánkom a tak, ale tu mi spí pekne, len to na ňu pôsobí negatívne, že doteraz sa jej vždy niekto venoval, či už moji rodičia alebo ja, nikdy nebola sama nechávaná, a tera zrazu ked si chcem pri nej porobiť nejaké veci, či už varenie, vešanie prádla, no proste že nesedím pri nej tak začne strašne hystericky plakať, už to riešim tak že varím večer ked spí na další deň, lebo sa šplhá po mne a plače.... ☹ Už začínam byť z toho zúfalá, nevydrží ani chvílu, ked jej pripravujem obed.
Dúfam že si skoro zvykne na to že už som na ňu len sama celé dni a prestane byť taká závislá na mne.

wild.horses
6. nov 2009

neboj, bude to uplne ok.

kessiee
2. feb 2010

ahojte maminy, skusim temu znova ozivit... my sa stahujeme do zahranicia na konci marca (teda ciastocne uz sme prestahovany, manzel tam uz je, pracuje tam). strasne sa toho bojim, lebo doteraz sme boli u nasich, malicky je ich prve vnuca, tak si viete predstavit, ako okolo neho kazdy beha, je zvyknuty na ludi okolo seba... tam budeme sami a manzel od rana takmer do vecera v praci. nedokazem si to predstavit. mam strach, ze mu nasa rodina tu bude chybat, ze ho to nejako zmeni. on je take vysmiate babo, pohodove... neviem, co to s nim urobi ☹ nemate niekto podobnu skusenost? necaka taketo nieco niekoho z vas? maminy, ktore ste sa takto stahovali, ako reagovali vase babatka na nove prostredie? budem vdacna za kazdu odpoved...

spalka
2. feb 2010

ahoj kessiee, ja si myslim, ze hlavne je, aby si to zvladla ty, ked budes spokojna, tak aj malicky...inac, my sa tiez stahujeme na konci marca, ale je to presne opacna situacia, zo zahranicia na slovensko. mala sa tu narodila, manzel stale pracuje niekde inde, teraz je v parizi, my v holandsku, cely tyzden som s malou sama, uplne, manzel je s nami iba cez vikendy a nezvladam to ☹, psychicky, mala je ale v pohode, je len viac viazana na mna. neviem sa dockat slovenska, to, ze mi bude mat kto pomoct, ze si mala uzije babku, tetu, rodinu, ze budem s kamaratkami co maju babatka...netesim sa na slovensku mentalitu a system, ale zvyknem si, dufam 😀, mozno sa za nejaky ten cas znova zbalime a pojdeme o dum dal...ale toto je individualne, uz mam par rokov odcestovanych a jednoducho som taka natura, ktora si mimo slovenska, daleko od starych znamych ludi zvyka tazko 😅

kessiee
2. feb 2010

ahoj spalka, dakujem ti za odpoved. teba teda caka ta lepsia varianta - konecne si troska oddychnes 😉 my sa stahujeme do portugalska (manzel odtial pochadza) a tiez sme tak na striedacku spolu, nejaky cas sme spolu, potom pracuje vonku atd., takze maly je tiez viac na mna naviazany, aj ked je okolo neho cela rodina. bojim sa, aby to so mnou nedopadlo rovnako - myslim to, ci to vobec budem sama zvladat ☹ cely den budem s malym len ja... ja som tiez bola uz vselikde, co sa prace tyka, ale to este malicky nebol. mne to neprekaza, ale v portugalsku som bola predtym, nez som otehotnela a domov som sa uz celkom tesila, ale to som tam bola uplne sama, ked manzel pracoval, takze s malym budem mat teraz sice dost prace, ale aspon tam bude so mnou...

spalka
2. feb 2010

jeeej slnecna krajina, to urcite pomoze k lepsej nalade a malicky bude mat uz 8 mesiacov, to zacne lozit, budes mat kopec zabavy 😉

martinka13
2. feb 2010

Ahojte, my sa stahujeme v marci z byt do domu Drobec bude mat rok aj 5 mesiacov Myslim ze to bude ok Leto uz stravime na zahradke Tak sa tesim Kessiee neboj sa Urcite su aj v Portugalsku mlade mamicky Super je, ze si tam uz zila Nebude to uplne nieco nove Maly sa bude citit tak ako Ty. To je moj nazor Tes sa ze budes viac s manzelom Drzim palce Ahoj 🙂

kessiee
2. feb 2010

spalka keby aspon to slniecko chcelo ozaj pomoct, keby len k tej lepsej nalade 🙂 nooo a to ano, to bude kopa srandy, ked mi drobec zacne lozit 😉 ja sa tam aj tesim, ale mam aj strach. nie o seba, ale o neho. ako to tam prijme, a tiez aj to, ze bude len so mnou... snad si vystacime...

martinka tak u teba je to stahovanie uplne super 🙂 na take by som sa tesila 😉
ja viem, ze aj tam najdem mlade maminy (uz teraz hladam na nete nejake kurzy plavania pre malickeho tam, aj to vidim ako moznost si s niekym pokecat - aj ked moja portugalcina... hmm... zatial nic moc, ale snazim sa. ale mas pravdu, tesim sa, ze sa uz to nekonecne a opakujuce sa lucenie s manzelom uz skonci 🙂
dakujem 🙂

sladkasue
13. jan 2012

@martinka13 @tamka84 @belanka @bzucinka @dominka11
ahoj vsetci 🙂 neviem ci sem niekto zabludi a odpovie mi 🙂 bola by som rada, keby ste napisali, ako to vase deticky zvladli potom, co ste sa nastahovali? kedy adobudli vedomie, ze su DOMA?!
onedlho sa stahujeme z bytu do bytu... ani nie tak sa bojim noveho prostredia - uz tam parkrat bol, a nove mu nevadi... ale skor organizacie... maly (16mes.) je nauceny, kde ma ulozene hracky, kde ma odlozene knizky, macikov a pod. vie si ich upratat aj na svoje miesto. bojim sa, ze ked bude mat novy nabytok v novom byte bude uplne dezorientovany, ked bude mat vsetky tie hracky zrazu inde...