Zhrubnutý necht na nožičkách. Čo s tým?

severka222
23. máj 2009

Ahojte, moja dcéra ma od narodenia na nožičkách na oboch palcoch zhrubnuté a až také žlté nechty na veľkých palcoch, máte niektorá podobnú skúsenosť ? Čo s tým ?

dadis
23. máj 2009

my to mame, ale na malickoch, a myslim ze nie od narodenia, aj ked si nie som ista, boli sme pred mesiacom u koznej a ta nam predpisala krem na nechtovu plesen, este ho stale berieme, az kym to neodrastie, ale ide to na malickoch pomaly...chodili sme na plavanie babatiek, mozno tam to dostal, my doma nic take nemame...

danu
23. máj 2009

my sme to mali ked sme sa kupali v hypermangane, akonahle sme prestali tak zazltnost zmizla, ak ju nekupete v hypermangane, isla by som koznej

lienka55
23. máj 2009

Aj mne sa zda,ze ma maly na dvoch nechtoch na nohach,take zltsie nechty a su zhrubnutejsie.Zatial to neriesim,striham mu ich,uvidim casom ak by so to zhorsovalo spytam sa na to dr.

skrecok
19. jan 2010

Ahojte, nam pred 3 tyzdnami zacali zltnut nechty na palcoch a ma to aj zhrubnute. Povedali sme Dr., zatial ze vraj to nic nie je 😕 . Mame s tym pockat. Je to vraj zo spotenych noziciek a pritom ho kazde rano a vecer umyvam celeho 😖 . A stale to tam ma a navyse ma rozstiepene.

Aky krem ci masticku vam predpisali?

dadis
20. jan 2010

Batrafen krem

vrn
27. mar 2010

Ahojte, aj my mame na 5 nechtoch zhrubnute zlte nechty, ale plesen sa nepotvrdila, vyzera ze ide o nespravne naslapovanie na nozicky (krci prsty) takze to budeme asi riesit s ortopedom.....

xixi7
28. jún 2010

Aj ja som si vsimla, ze mala ma zltkaste nechtiky na malickoch na nohach ...ukazali sme doktorke a ona povedala, ze nepredpoklada plesen, ale ze mozeme jej potierat s Candibene a vetrat. Inak tiez sme chodili plavat s malou od 6-8mesiacov veku, ale pochybujem, ze to bude s tym spojene. Skor to tipujem na uzavrete pevne topanky, ktore nam ortoped odporucil nosit.

pepina11
15. jan 2011

takže aj moja rok a pol ročná dcérka začala mať prostredný prst na nohe... zhrubnutý nechcet... a celý zažltnutý.... takže sa pridávame k ostatným... som rada, že nie sme jediný :o)

denisocka
17. jan 2012

tak sa pridavam 🙂 sak toto sme ešte nemali 😀 maly ma obe velke prsty taketo - žlte nechty a zhrubnute,pred týždnom som si vsimla,že mi tie nechty odchadzaju-ťiže vidiet že odrastaju a ide pod tym novy nechcet. chystame sa ku kožnej,len neviem kedy ,mame obmedzene možnosti v našom regione. ale podla toho čo čitam,tak sa nam aj dost potia nožky , aj prstiky si krči ked chodi .uvidime,co bude,až odrastu .zacala som to ale natierat Canestenom

ootaznik
17. jan 2012

my sme mali na nozke - na velkom palci take nieco, ze schadzal nechtik - kozna dr povedala, ze ci zabka nebrala v lete ATB alebo sa nekupala (aj-aj), tak nam na to dala candibene spray, ze denne mam na nechtik striekat a keby sa to do mesiaca nedalo do poriadku, tak mame prist - nesli sme, lebo este stale krasne dorasta novy a zdravy nechtik
ale tiez ma na oboch malickoch zhrubnute nechtiky, neviem presne ci od narodenia.....ked tu tak citam, tak skusim davat ten candibene a uvidime - len to tak pomaly rastu tie nechtiky na tych nozkach