Žiarlivé dieťa. Nechce druhým deťom požičať hračky

terezz
23. nov 2009

Mám 1 a pol ročné dievčatko. Je bystrá, začína rozprávať, vie mi povedať že ju niečo bolí, dá si vysvetliť, ak robí niečo zlé. Nemám s ňou doma problém. Veľmi ale žiarli na deti jej veku. Doteraz ich bila, nedá im hračky, vytrhne im hračky z rúk. Vysvetlila som jej, že nesmie biť deti a na miesto toho teraz zače neskutočne plakať. Chce mať všetko iba pre seba, chce aby sa deti hrali tak ako ona chce. Väčšie deti má rada, páčia sa jej. My sme ale väčšinou so svojimi rovesníkmi. Nemá súrodenca, ani bratranca či sesternicu, stretávame sa iba so svojimi kamarátmi väčšinou von na prechádzke, alebo sa navštevujeme.Keď ideme my ku niekomu na návštevu, tak ju zaujmú nové hračky, ale aj tak trhá deťom ich hračky z rúk, ale keď niekto príde k nám domov, je to horšie. Nechce dať hračky, nechce, aby sa iné dieťa dotýkalo jej stoličky, alebo hocičoho. Ako to mám odstrániť? Nieje natoľko veľká, aby pochopila že jej jej hračky vrátia, iba si ich pozrú. Viem že je to iba obdobie a to prejde, ale čo sa dá s tým konkrétne robiť? Ďakujem za rady

filomenka29
23. nov 2009

terezz, netrap sa s tym ja mam syna bude mat dva roky koncom januara, on je uplne iny, ked mu dakto berie hracky, tak ho to vobec netrapi. Len ked som s nim vonku tak velmi ziarli, ked niekto prechadza po tom istom chodniku, kde je on a chyti z tohoi nervy. Kazde dieta je ine. Vod ju medzi deti v jej veku, nech sa snimi hrava, deti kopiruju vsetko a ona ako jedinacik nema od koho odkukat. A nechaj ju hrat sa s rovesnikmi, ked jej zoberu hracky, nech si poplace, nic sa jej nestane, ono ju to prejde a zvykne si. Nelam si nad tym hlavu.

nnikka
23. nov 2009

aj neter robila presne to iste... vyriesil to az surodenec... teraz ma sestricku a o hracky sa uz musi podelit 😀

olivova
23. nov 2009

terezz - tiez si myslim, ze si s tym nelam hlavu...Ja mam 1,8 mesacne dieta a tiez sa tak sprava 😀 . Mozno je tomu tyzden, co prvykrat neubila susedove dievcatko (o 2 mesiace mladsie). Tiez ju stale bila, no a hracky...to su jej hracky, tie nedpozicia 😅 . A cudzie? ked sa jej pacia, takisto vytrhne a neda...My mame dobre susedove dievcatko, jej to nevadi, zoberie si nieco ine 😅. (ale samozrejme stale upozornujem a snazim sa, aby sa delila - to chce cas)
Poviem iny priklad - moja starsia bola uzasne dietatko, so vsetkym sa podelila, vsetkym vsetko poziciala, hlavne nikoho nebila. Mala som potom obrovsky problem - vynasala hracky do skolky, a nenosila ich spat, poziciavala detom. Velakrat som riesila, ze ju tie deti aj bili - az som sa nahnevala a zacala som do nej hovorit, nech sa neda, nech aj ona vrati teda, na to mi povedala - ale mami, ved ich to boli...Tak sa mi to vypomstilo, nechala sa radsej otlkat a ja som to v skolke riesila za nu...A ostala taka doteraz...

Neviem no, nerobim si z toho hlavu, je vela takych deti, chce to len cas a v 3 rokoch pri nastupe do skolky sa bude spravat uplne inak, neboj

tatolu
23. nov 2009

Terezzka, ja mám deti tri. Najstarší je síce starší od Tvojho, ale keď ide niekde na prázdniny (k svokrovcom, k mojim rodičom) na týždeň-dva, tak príde presne taký istý ako je teraz Tvoja slečna 😉. Aby sa znovu zžil s tým, že má aj súrodencov, tak to trvá aj mesiac. A to sú vtedy spolu celé dni 😉
Keď pôjde do škôlky, zmení sa 😉