Zlá výchova z mojej strany? Poraďte mi prosím

mitinka
26. apr 2008

caute baby uz som tu dlho nebola a chcem Vas poprosit o radu,... mam 18mesacnu dceru pri vsetkych ludoch je dobra da sa snou zahrat,pobavit,porozpravat,...... Ale,..... pri mne je strasne zla a umrncana a stale nieco chce a ked je niekto s nami tak sa pyta len mne ci je to muz alebo nasi rodicia,.... je to zla vychova z mojej strany??ja sa snazim byt na nu prisnejsia a nedovolim jej vsetko moze to mat na to vplyv??ale myslim si ze to by sa na mna tak nelepila,..... ☹ vdaka za kazdu radu

vroni
26. apr 2008

Vôbec to nie je zlá výchova. Len "zlý" vek. Proste sa dieťa snaží mať stálu a plnú pozornosť matky (čo máš čo umývať riad alebo sa rozprávať s inými, keď je tam tvoje dieťa 😀 ) Pomôže zhlboka dýchať, dieťaťu dooblba vysvetľovať, prečo práve nemôžeš a ono z toho jednoducho vyrastie (a tebe bude ľúto, že už sa na teba stále neliepa 😀 😀 😀 )

petule.h
26. apr 2008

neboj, to je normální, to mám to samé, jak je u našich, tak mě nezná, jak dostane na zadek volá babičku a na mě se urazí.oni jsou s námi 24h denně, tak nás mají na háku.já taky nedovolím vše a taky zařvu a taky plácnu.pak si to občas vyčtu, ale oni nás milují neboj, jen nás mají asi taky plné zuby s těma příkazama a zákazama. 🙂 takže se neboj, to je jen obdobím, spíš jsou to malí vychcánkové

kukona1
26. apr 2008

mitinka,ja mám ten istý problém .Ked je so mnou sama je v pohode,ked sa s niekým stretnem tak kvikoce a mrnčí že to je moja maminka ale u našich je ako anjelik.A ked pre nu prídem-aj teraz je u nich na víkende,začne byt zlá,už ju dedo ani baba nezaujímajú....tiež som z toho na nervy,ale čo už...budem dúfat že to obdobie čoskoro skončí ☹

evaka
26. apr 2008

Anna ma rok a dva mesiacky, do bodky je to iste tu u nas, nemyslim ze je to zlou vychovou, ale tym ze ostatni viac dovolia a mala to vie vyuzivat. Svokor vzdy poznamena- a u nas nikdy ani nezamrnka, nezaplace (co pri mne teda ano)- je to sposobene len tym, ze jej vsetko dovolia a tak je vzdy spokojna a na koni. Len mam strach ze uz je dost rozumna na to, ze to vyuziva a zvykla si na to a casom budu s nou mat aj stari rodicia problemy. Ked pridem ja, stale ma bozkava a objima, mama je len mama, a aj ked sme prisnejsie, deticky na luuuubia najviac na svete a tak to ma byt 🙂 . Inak ked je mala sama so mnou je obcas tiez umrncana, ale myslim ze to je z nudy - pomaha kontakt s cim najviac ludmi a najma detmi, casto chodit von, menit aktivity...

irus
26. apr 2008

Můj dvouletý snad 1000x denně volá mama mama, až z toho brní hlava, nesmím se s nikým bavit, když ho mám na ruce tak mi násilím otáčí hlavu nebo mě začne líbat, abych už konečně přestala mluvit 🙂 🙂
A to u našich nebo když hlídá sousedka či chůvy- mám dvě sestry, které se střídají - je zlatý, samostatný, spokojený, ake když ony se mu věnují stoprocentně, všechen čas mají jen pro něj a já chci vařit, prát, žehlit, uklízet....pak se děti nudí a knourají, volají...
Někdo prohlásil, jaký je to mamináč, ale on chodí do jeslí a tam je úplně hodný a spokojený beze mě...
Takže si též myslím, že to je obdobím a budme rády za něj, každá doba má něco, a s mými staršími dcerami mám pocit, že to nějak moc rychle uteklo 😒 a jsou už samostatné a "velké".Je jim 6 a půl 😉

maca793
26. apr 2008

zlá výchova v žiadnom prípade- len vek, musí to prejsť, aj moja je taká. takých je strašne veľa detí v tomto veku

dadulik75
4. máj 2008

mitinka neboj to prejde bud trpezliva ona z toho vyrastie a vychova nie je zla ......neboj zvladnete to