Znaková reč alebo ako vytušiť čo malý chce?

soyka
20. nov 2007

ahojki maminy,

ma niektora z vas skusenosti so znakovou recou?
nie som za modne vystrelky pasovane do vychovy nasich najmensich,
ale toto sa mi celkom pozdava...
mame doma 10mesacneho krikluna, ktory neprestane kricat, kym nedostane presne to co chce... a tam je problem - co to vlastne chce? 😀 nie vzdy som si ista a obcas ho svojou snahou este viac nastvem :o)))
rad sa zapaja do hier so starsou segrou, tak si myslim, ze by bola tato "nova zabavka" pre nas to prave...

pls, poradte.................dik

bambusko
26. aug 2008

simlenka, dobry napad 😉 mozem to skusit. kto mate zaujem, pozrite si podmienky a napiste mi mail do ip

kapulet
26. aug 2008

A zkoušeli jste si někdo objednat kompletní sadu pro začátečníky "Znaková řeč pro začátečníky" od Baby sings? Obsahuje Průvodce pro rodiče, DVD pro rodiče - znaková řeč batolat (jedná se o videoslovník 100 znaků), DVD pro batole - Naše oblíbené znaky, no a sadu 4 knížeček pro prcka (takévé ty rozkládací knížečky pro nejmenší, s obrázky a malovanými znaky). Nám nedávno přišla, ještě jsem neměla čas pořádně vše prostudovat, ale dnes večer až prckové zalehnou se na to vrhnu. 😀 Docela se těším 😀 😀 😀

trixi
26. aug 2008

ja som si tu sadu objednala a som velmi spokojna. Viac je na rovnakej teme v batolatach:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kapulet
26. aug 2008

jo, zapoměla jsem dodat, že sada obsahuje ještě přehled znaků je na magnetech, takže ji mám už nachystanou na ledničce 😀
trixi tak to jsem ráda, že jsi spokojená, právě do ní nahlížím a taky se mi líbí. Manžel měl obavy aby byla dobrá, protože stála dost 😖 ale ukecala jsem ho, a teď v září jedem na kurz 😀 . Nejede někdo taky? Teď přesně nevím místo, ale je to někde v Českém ráji druhý víkend v září.

luciar79
26. aug 2008

Ja s kamoškou ideme dnes na ten dvojhodinový kurz od babysings. Dostaneme tam asi tú sadu knižiek. no som zvedavá. Potom poinformujem. Inak už som sa nejaké znaky naučila ale vždy jaksi zabudnem mu to ukázať. Napríklad mlieko pred kojením, papať kašu, kúpať. až si na to spomeniem tak už je po činnosti....Najdôležitejšie je asi si to vsugerovať, bábo už sa to potom naučí rýchlo.

anezena
26. aug 2008

luciar,
a ten kurz na k. ides to je len ten seminar? dve hodky - kde dostanes vsetky materialy ahotovo? lebo som citala na nete, ze robia aj 6 - tyzdnove kurzy.
my by sme chceli ist do nitry 23. sept. to bude asi tiez len ten 2 - hodinovy seminar kde nam vysvetlia co a ako a dostaneme materialy, ze? Kolko to stoji?
vdaka

trixi
26. aug 2008

ahoj kapulet, my ideme na ten vikend. Uz sme zaplatili aj za ubytko. Celkom sa tesim. My sme taki cestovatelia, ideme predtym na par dni do Prahy a odtial na ten vikend do Ceskeho raja. Tak sa uvidime 🙂 .

kisska
26. aug 2008

dievcata hlasim sa ako zaujemca o tu knizku... je niekde v tej uschovni? Ako sa da k nej dostat?
Inak knizku Jak se domluvit s kojencem... by mala mat Grada, v BA ma predajnu a aj odosiela. Skusila som ju objednat a zatial sa to tvari, ze je to OK, tak dufam, ze dorazi...

hiha
26. aug 2008

Kisska,ja som tiez tak knihu objednala ako ty,uz ju mam aj doma a zda sa super 😀

gangulienka
26. aug 2008

kisska ja som napisala bambuskovi do IP nech to tam hodi tak uvidime....ale ty jej musis tiez poslat mailovu adresu do IP aby Ti mohlo prist heslo aby si si to mohla z tej uschovne vybrat....aspon myslim ze to tak funguje 😉

bambusko
26. aug 2008

dievcata, uz je to v uschovni 🙂 tych 5, co ste mi napisali, mali by ste dostat mail, treb ato vyzdvihnut do 24 hod. od prveho stiahnutia. limit maju len na 5 stiahnuti

bambusko
26. aug 2008

este poznamka - ak by vam to neslo v exploreri, lebo mne to neslo 😠 skuste iny prehliadac

anezena
26. aug 2008

bambusko, dakujem, uz sa to stahuje, potom napisem co a ako

anezena
26. aug 2008

bambusko, tak ja to asi neviem otvorit. mam to stiahnute v compe a neviem to otvorit. cez ten Adobe reader - i ked ho mam v compe mi to nejde. asi som nejaky hotentot - ale neviem to. poradis?

gangulienka
26. aug 2008

bambusko vdaka ja uz to mam a citam 😉 ...inak mne to slo otvorit uplne v pohode dala som stiahnut ked dokoncilo opytalo sa ci otvorit ja ze hej a otvorilo sa bez problemov ani sa nepytalo cez aky priehliadac alebo co tak neviem preco to tebe nejde 😖

luciar79
26. aug 2008

Tak kurz už sme absolvovali. Trval 2 hodina. Pôvodne stál 799 čk ale že sme boli zo Slovenska dostali sme 100 čk zľavu akože na cestovné.Viacmenej to bola taká debata o deťoch ako začať so znakovaním. Potom sme hrali bingo so znakami, tým sme si pár znakov zapamätali a mne sa podarilo vyhrať pre syna plyšáka. 😀 Dostali sme tie materiáli čo majú aj na nete. Leporelká sú podarené, aj tá magnetka na ledničku.DVD som ešte nevidela. Ponúkali nám aj ten kurz ale kto by jazdil do Českého raja na 1 hod každý týždeň. A celkovo by ich bolo 6. Ale to už sa robí aj s deťmi. Je to hlavne pre nich.
Myslím že sa dá učenie zvládnuť aj bez tohto kurzu, akorát tie materiály asi dosť pomôžu.Hlavne nám maminám aby sme sa to naučili a začali to praktizovať. Osobne sa mi páči aj ten slovník mybabycantalk.Ak niekto nemá príležitosť kurzy absolvovať alebo nechce kupovať tú sadu, tak si podľa mňa bohate vystačí s internetom a vlastnou fantáziou lebo veľa znakov si môžete vymyslieť.

kapulet
26. aug 2008

trixi můžu se zeptat odkud jste? Já se na kurz docela těším, konečně trochu změna v tom našem stereotypu 😀

anezena
26. aug 2008

uz som to otvorila, ani neviem ako, este raz vdaka 😉

trixi
27. aug 2008

ahojky kapulet, teraz byvame v Piestanoch, ale nam "hrozi" stahovanie do Sumperku.

lu777
27. aug 2008

ahojky 🙂 premyslim o znakovani, ale nevim jestli je to u nas vhodne, protoze mluvime na maleho cesky a angicky (muz je American).... tak aby z toho nemel v hlave s temi znaky navic pak fakt gulas...
na druhou stranu kdyz jsou dva jazyky, tak pry zacinaji mluvit o trosku pozdeji, tak by se ty znaky zas hodily..

co si o tom myslite, holky? mate nekdo zkusenost s timhle?

luciar79
27. aug 2008

lu777- neviem či v tejto téme alebo na batoľatách - baby sign- jedna mamina písala že hovoria na malú dvojjazyčne a že keď jej prikázala urobiť znak najprv v jednej reči urobila ho a keď v druhej urobila to isté.Takže rozumela a podľa mňa znakovanie jej pomohlo obe tie reči vzájomne spojiť. skus si to prečítať a opýtať sa priamo jej.

bambusko
30. aug 2008

ahojte do uschovne som ulozila subor znaky.pdf, este su mozne 3 stiahnutia, kto mate zaujem, vyziadajte si cislo zasielku od kapulet cez ip

slunicko552
30. aug 2008

Ahoj bambusko měla bych zájem,ale nevím jak to mám udělat ☹

slunicko552
30. aug 2008

Tak už vím 😉

babulik22
30. aug 2008

ahojte,poslala som ti ip kapulet.mam zaujem 😵

gangulienka
31. aug 2008

Ahojte, tak ja uz som zacala znakovat ked sme sami doma je to super, ale ked je doma manzel alebo nebodaj niekto na navsteve alebo sme vonku mam s tym akosi preblem 😖 pripadam si divne ja viem ze na tom nic nie je ale ked kazdy na mna pozera ako na blazna ze co zase som si vymyslela ....este aj manzel si robi prdel ze Tamarka ta tvoja mama posahana co ti to zase robi 😝

cartmanko
31. aug 2008

jeeeej toto sa mi zda squele. aj ja chcem zacat znakovat. idem studovat. ak by niekto z BA chcel ist na dvojhodinovy kurz, tak v dvojici by sme isli aj my.

luciar79
1. sep 2008

gangulienka - tiež nemám v mužovi oporu čo sa týka znakovania. Má nazor ako staré mamy. Robím si nádej že keď malý ukáže znak pre tatka ale mám ťa rád tak pochopí že to je super. 🙂

slunicko552
1. sep 2008

ahoj holky tak já problém nemám.Hned vedle je škola pro neslyšící tak jsou lidi asi zvyklí a když koukakí tak já nekoukám.Syna to moc zajímá,hlavně teda znak pro jídlo 😀 .Vždycky,když mluvím tak se mi dívá na ruce a čeká co ukážu 😉

kapulet
11. sep 2008

trixi tak my na ten kurz do českého ráje bohužel nejedem ☹ všichni jsme ulehli a je nám příšerně, no, musím si ohlídat nějaký další. Napiš jaké to bylo, jsem strašně zvědavá 😉